- x
Çamaşır makinesi alacaklara...Profilo CM 1000 CTR
152 Cevap47203 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

511 Mesaj
16 Ekim 2007; 19:02:02 

yorumları aşağıda okuyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutlukbey -- 4 Kasım 2007; 20:02:48 >

12160 Mesaj
16 Ekim 2007; 20:03:34 

En kötülerini seçmişsiniz.Whirlpool ve Regal Vestel'in malıdır ve bulabileceğiniz en kötü çamaşır makineleridir.Beko da aynı şekilde.

Size f/p oranına göre tavsiye ettiğim cihazlar
http://www.beyazesyam.c...=show&pid=1066&k_id=201
http://www.beyazesyam.c...p=show&pid=1050&k_id=66
http://www.beyazesyam.c...?p=show&pid=711&k_id=66

Eğer Carrefour'a gidebiliyorsanız aşağıda verdiğim makine orada 850YTL
http://www.profilo.com....ryID=8&intProductID=972

Whirlpool almak istiyorsanız da aşağıdaki model iyidir
http://www.hepsiburada....roductid=mtwhirlawo3361

511 Mesaj
16 Ekim 2007; 20:21:48 

candogan62 TEŞEKKÜR EDERİM.

bu konular hakkında hiç bir bilgim yoktu.
kafamda geçirdiğim özellikler şöyle:
1000 devir
tek su girişli(çift girişlerin sorun yarattığını söylediler.ne kadar doğrudur ...!
!!!eski arçelik makinamız gibi zırt pırt arıza vermemesi.adı dayanıklı tük.malz. fakat hiç de dayanmadı...
5-6 kg
ee birazda ek özellikler bulundurursa fena olmaz.ne tür özellik derseniz ki onu da pek bilmem:)müşteri zihniyeti bizdekin de şu özellik var felan hesabı.

fiyat aralığı 750-1000 ytl
profilo,whirpool,siemes ürünleri özellik olarak güzel görünüyor fakat servis ağı ve parça kalitesi açısından nasıldır.yerli veya yabancı üretimi'midir.sizin 1.tavsiyeniz hangisi olurdu...

12160 Mesaj
16 Ekim 2007; 21:17:48 

Ne demek,yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.
Şu an çamaşır makinelerinde Siemens(Bosch-profilo üçü aynı),Whirlpool,Electrolux iyi markalardır.
Vestel-Ariston-Arçelik kaliteli değil.
Linklerini verdiğim Whirlpool İtalyan malı.Siemens-Bosch-Profilo'da Türkiye'de ithal parçalarla montaj yapılıyor.

Benim ilk tavsiyem Profilo CM1000CTR modeli olurdu.7kg cihazlar arasında en uygun fiyatlısı ve en iyilerden.Bosch-Siemens ile aynı ve 100-200YTL daha ucuz.

Ancak sizin arayışınız 5-6kg.

Eğer Carrefour'a gidebiliyorsanız size aşağıdaki Profilo modellerini öneririm.Fiyatları oldukça uygun.
http://www.profilo.com....ryID=8&intProductID=966 (750YTL)
http://www.profilo.com....ryID=8&intProductID=887 (750YTL idi sanırım)
http://www.profilo.com....ryID=8&intProductID=810 (750YTL ve ithaldir)

Eğer internetten alışveriş yapacaksanız
http://www.beyazesyam.c...=show&pid=1066&k_id=201
http://www.beyazesyam.c...?p=show&pid=847&k_id=70
http://www.beyazesyam.c...p=show&pid=1050&k_id=66
http://www.beyazesyam.c...p=show&pid=1047&k_id=66
http://www.hepsiburada....roductid=mtwhirlawo3361

Bu model de güzel ama geçen ay çıktığı için henüz internette yok
http://www.boschevaletl..._mak.asp&ID=888&SCAT=21

Çift su girişlinin avantajı makinenin hazır sıcak suyu kullanmasıdır.Zamanla problem yaratmaz.Kombiniz varsa tavsiye ederim.

Çamaşır makinesinde çoğunlukla gereken özellikler de
-A+ plus sınıfı enerji harcaması
-Gerekli progrmaları içermesi(eko,yoğun,hızlı gibi pratik programlar)
-Ön yıkama tuşunun bulunması.Her programda kullanabilmek için pratik oluyor.
-Mümkünse makinenin bitmesine kaç dakika kaldığını gösteren dijital gösterge olması.
-Koyduğunuz çamaşır miktarını anlayarak ona göre harcayacağı suyu-elektriği hesaplaması,programı hızlandırmasını sağlayan fuzzy logic sistemi.Bu verdiğim tüm makinelerde var.Electrolux de güzel cihazdır ancak sizin verdiğiniz fiyat aralığında istediğiniz tarzda ürünü yok.

511 Mesaj
16 Ekim 2007; 21:28:44 

tekrar teşekkür ederim.

12160 Mesaj
16 Ekim 2007; 21:40:03 

Ne demek.Siz ürünleri inceleyin.Sonra tekrar yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

511 Mesaj
17 Ekim 2007; 21:50:28 

candoğan62 arkadaşım:

eleme yaparak geriye bu 4 modeli çıkardım.bunlar arasından sıralama yapabilirmisin.1.2.3. ve 4. olarak.
Yarına bu işi bitirmeyi düşünüyorum.bugün 3 bayiyide gezdim.herkes malına çok iyi diyor.profilo,bosch,siemens zaten aynı diyen bi satıcı oldu.bir taneside bu üç markanın içinden 1.kalite üretim boscha 2.profiloya 3.siemense dedi.(bosch bayiisi tabii )
son söz senin kolay kolay arıza vermeyen bi makina olsun istiyorum.yorumların için

Bosch WAE 20461
profilo CM 1000 CTR
WHIRLPOOL AWO 3361
bosch WAE 20260 TR

12160 Mesaj
17 Ekim 2007; 22:36:18 

Verdiğiniz Bosch-Siemens-Profilo tamamen aynı kalitededir.Hatta Bosch WAE 20260 TR ile Profilo CM 1000 CTR modelleri çamaşır kapasitesi haricinde %100 aynı cihazlardır.Sadece Bosch 6,Profilo 7kg'dir ve Profilo'da üstten duşlama vardır.Whirlpool ise İtalyan malı.O da güzel cihaz ancak Aplus değil.

Ben olsam tercih sıramı
1.profilo CM 1000 CTR
2.Bosch WAE 20461 TR
3.bosch WAE 20260 TR
4.WHIRLPOOL AWO 3361

şeklinde yapardım.
Bir de Carrefour'da ve Darty'de Profilo'nun bu modeli 850YTL civarlarında daha yüksek fiyat verirlerse almayın derim.

511 Mesaj
20 Ekim 2007; 20:22:16 

candoğan62 tavsiyesi üzerine profilo cm 1000 ctr modelini peşin fiyatına 6 taksitle 850 ytl'ye malatyadan aldım.

bu fiyata süpürge hediyesi dahil değil.
40 ytl vererek'de 7 yıl garanti seçeneğine geçeceğim.onuda servise onaylatmak lazımmış.

edit:düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutlukbey -- 4 Kasım 2007; 20:03:51 >

12160 Mesaj
21 Ekim 2007; 18:44:45 

Hayırlı uğurlu olsun.f/p oranına göre en iyi cihazlardan birini seçtiğinize emin olabilirsiniz.Fiyat da oldukça iyi,süpürge zaten spotlarda 130YTL'ye bulunabiliyor.Güle güle kullanın.Olumlu/olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz.

511 Mesaj
22 Ekim 2007; 20:37:42 

servis bugün kurulumu yaptı.annemden alacağım olumlu/olumsuz yorumları buraya yazarım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ekim 2007; 20:51:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Kutlukbey

servis bugün kurulumu yaptı.annemden alacağım olumlu/olumsuz yorumları buraya yazarım.

Bekletme bizi sizin yorumunuza göre bir arkadaş daha alacak ona göre

511 Mesaj
23 Ekim 2007; 23:30:23 

yoğun old.dolayı yorumlarımı şimdiye yetiştirebildim.

öncelikle çok iyi bir makine olduğunu söylemeliyim.sağlamlık yönünden sınıfını kesinlikle geçiyor.hafif ve kaliteli parçalar.malzemeler ithal ve türkiyede montajlanıyor.yıkama süresi geyet iyi.ses derseniz gerçekten düşük.uyku modunda sanki. .f/p yönünden kesinlikle birinci diyebilirim.işe yarayan özellikler de mevcut bu özellikleride yazıyorum.

1-enerji ve su tüketim kontrolü(aqua save)
2-elektronik denge sistemi.makinenin sallantı yapmasını engelliyor.
3-süper kısa program(15 dakikada aşırı kirli olmayan çamaşırlarınızı yıkamanınz için)
4-otomotik ısı ve devir seçme özelliği(bunu isteğe göre sizinde ayarlama imakanınız var.fakat bunu makine en iyi şekilde ayarlıyor.)
5-çamaşırların yıkanmaya başlama zamanını erteleme ve kalan zamanı gösterme özelliği.
6-dijital ekran.(kullanım kolaylığı sağlıyor)
7-ekstra su tuşu mevcut
8-a+ enerji sınıfı
9-c sınıfı sıkma
10-ne kadar avantajlıdır bilemem ama üzerinde büyük bir etiketle alman teknolojisi yazılı.bunuda özellik saymışlar herhalde.

olumsuz olarak bişey söyleyemeyeceğim.

ayrıca servis hizmetlerinden memnun oldum.

şimdilik bunlar.çamaşır makinesi alacak arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler.

12160 Mesaj
23 Ekim 2007; 23:35:54 

Memnun olmanıza çok sevindim.Ayrıca bu cihaz 1000 devirli 7kg olan cihazlar arasında en ucuzudur.Ben de aynı şekilde kesinlikle tavsiye ederim.Ek olarak bu yeni modellerde makine suyu çamaşırlara lastik üzerinden veriyor.Yani 3 boyutlu duşlama sistemi var,özel tasarım cam kapağı sayesinde çamaşırları sürekli ortaya yönlendiriyor.Tüm bunlar daha iyi yıkama/durulama sağlıyor.

511 Mesaj
4 Kasım 2007; 20:10:15 

yukarı

365 Mesaj
10 Şubat 2009; 12:51:14 

kutlubey kardeşim merhaba,
makinayı alalı neydeyse 16 ay olmuş. makinanın herhangi bir problemini gördün mü? aynısından bende almayı düşünüyorum. hepsiburada da 830 tl.ye var. aslında siemsn 10s361tr ile arasında kararsız kaldım. 1kg fark için 1300tl vermeye değer mi acaba? 4 kişilik aileyi profilo götürür mü acaba diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay -- 10 Şubat 2009; 12:48:56 >

12160 Mesaj
10 Şubat 2009; 13:46:45 

quote:

Orjinalden alıntı: ozay

kutlubey kardeşim merhaba,
makinayı alalı neydeyse 16 ay olmuş. makinanın herhangi bir problemini gördün mü? aynısından bende almayı düşünüyorum. hepsiburada da 830 tl.ye var. aslında siemsn 10s361tr ile arasında kararsız kaldım. 1kg fark için 1300tl vermeye değer mi acaba? 4 kişilik aileyi profilo götürür mü acaba diye düşünüyorum.

beyazesyamda 735TL

83 Mesaj
10 Şubat 2009; 15:16:06 

ARKADAŞLAR
SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNALARI NASIL ACABA .

SANSUNGUN YENİ ÇAMAŞİR MAKİNALARINDA TAMBURUN CEVİRME İŞLEMİ KAYIŞ YERİNE

YENİ GELİŞTİRİLEN MIKNATISLI Bİ SİSTEMLE ÇEVRİLİYOMUŞ .

ACABA BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞ VAR

365 Mesaj
10 Şubat 2009; 15:21:15 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

beyazesyamda 735TL

candoğan hocam,
düşünceniz nedir? hızlıal.com da ise 10s361tr 1130tl. siemens mi yoksa profilo mu ve değer mi sizce?

12160 Mesaj
10 Şubat 2009; 17:48:36 

Siemens'in o modeli yanılmıyorsam Alman malıdır. Tambur hacmi dışında fark yok. Bana sorarsanız Simens için daha çok fiyat araştırın 1050TL'ye bulursanız Siemens, bulamazsanız Profilo'yu tercih edebilirsiniz.

365 Mesaj
10 Şubat 2009; 19:18:00 

quote:

Siemens'in o modeli yanılmıyorsam Alman malıdır. Tambur hacmi dışında fark yok. Bana sorarsanız Simens için daha çok fiyat araştırın 1050TL'ye bulursanız Siemens, bulamazsanız Profilo'yu tercih edebilirsiniz.

candoğan hocam,
antalya'da siemens bayilerine sordum. 1400 lira civarı diyorlar. 10-12 taksit fiyatı. hatta profilo bayisine sordum. cm1000ctr'yi kampanya fiyatı 12 taksit 1200 tl dedi. içimden yuh dedim ben internetten almayı düşünüyorum. internette daha ucuz. 1130 tl 8 taksite buldum. herhalde daha ucuza bulamam. spotlarda belki bulunabilir ama onlarda peşin çalışırlar veya karta vade farkı uygularlar. ikisi arasında kararsız kaldım. alıpda pişman olmayacağım bir makina istiyorum.

1025 Mesaj
10 Şubat 2009; 20:48:23 

candogan62 hocam cm 1000 ctr de duşlama var demıştınız.Ancak profilonun sitesınde ve dıger sıtelerde kı açıklamalarda o özellığı goremedım.Bilginizin kaynağı kesın mı?
Birde kullanma klavvuzunu bulamadım bulabılceğım bır yer var mı?
Tşk.Saygılar.
quote:

www.mscsi.net
Lpg interface,programming,tuning
Lpg ayar kabloları.

12160 Mesaj
10 Şubat 2009; 22:35:13 

quote:

Orjinalden alıntı: umera

candogan62 hocam cm 1000 ctr de duşlama var demıştınız.Ancak profilonun sitesınde ve dıger sıtelerde kı açıklamalarda o özellığı goremedım.Bilginizin kaynağı kesın mı?
Birde kullanma klavvuzunu bulamadım bulabılceğım bır yer var mı?
Tşk.Saygılar.

Profilo'da aqua save diye geçer. Makinenin çamaşır doldurma kısmının lastiğinin üzerinde su verme deliği vardır. Makine durulama aşamalarında aldığı suyu buradan vererek çamaşırların ortadan süratle ıslanmasını sağlar.

Profilo'nun sitesinde müşteri hizmetleri>Kullanma kılavuzu sekmelerini tıklarsanız kılavuz menüsüne ulaşabilirsiniz. CM1000CTR yazarsanız kılavuz çıkacaktır.

1025 Mesaj
10 Şubat 2009; 23:19:25 

Candoğan hocam
peki bu cm1000 str modelıyle ılgılı dusuncelerınız nedır?
Piyasada var mı bu ürün ben bulamadım.
Tavsiye eder mısınız?
Tşk.

www.mscsi.net
Lpg ayar kabloları.

12160 Mesaj
11 Şubat 2009; 0:00:55 

quote:

Candoğan hocam
peki bu cm1000 str modelıyle ılgılı dusuncelerınız nedır?
Piyasada var mı bu ürün ben bulamadım.
Tavsiye eder mısınız?
Tşk.

Daha geçen ay piyasaya çıktığından daha sitelerde satışa çıkmadı.

Süper 15, nevresim, iç giyim, spor gibi özel programları var. Isı ve devir seçimi bağımsız olarak ekrandan ayarlanıyor,A++ sınıfı. Ancak üretim yerini makineyi bizzat incelemediğimden bilmiyorum. Muhtemelen İspanya'dır. Muadili olan Bosch WAS20361TR ve Siemens WM10S361TR'den daha gelişmiş bir model. Bu iki model yerine Profilo daha güzel bir tercih olur.

365 Mesaj
11 Şubat 2009; 15:57:37 

candoğam hocam merhaba,
sorularla başını ağrıtıyoruz ama yardımlarınızdan dolayı yanlış bir makina almaktan yırtıyoruz makinalar özellik ve fiyat olarak o kadar yakın ki seçmekte zorlanıyoruz. fiyat olarak araştırdıklarım; siemens 10s361tr (1162tl / 8 taksit), 10e462tr (1000 / 12 taksit), 12e461tr (1183 / 8 taksit), cm1000ctr (830 / 6 taksit)

antalya'da oturuyorum. 2 makina arasında seçim yapmaya karar verdim. acaba hangisini alayım? f/p ve özellikler olarak. şimdiden teşekkür ederim.
siemsn wm10e462tr 1000tl. (metro'da 12 taksit, peşin fiyatına)
profilo cm1000ctr 830tl. (hepsiburada.com da, peşin fiyatına 6 taksit, kargo ücretsiz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay -- 11 Şubat 2009; 15:55:49 >

511 Mesaj
11 Şubat 2009; 16:31:08 

candoğan kardeş senin tavsiyen üzerine bu modeli almıştım.fakat bi sorum olacak yünlü yıkama programında deterjan lekesi oluşuyormuş elbiselerde.annem tekrar durulama yaptırarak giderebiliyormuş lekeleri.sence nedeni ne olabilir.servislik durum mu var acaba.

ozay kardeşte benden bilgi istedi.tavsiye ettim fakat bu yünlü hususunda yardımcı olursan aydınlanmış olacak.

1025 Mesaj
11 Şubat 2009; 21:01:45 

Candoğan hocam cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
Profilonun müşteri hizmetlerine dün mail attım
Sorum profilo,bosch,siemens ilişkisiydi. Aynı oldugu aynı bantta üretildiği vs.
Bugün aradılar beni.
Cevap : Kesinlikle hiçbir alaka yoktur. Fabrıkalar ayrı, Kullanılan parçalarda aynılığı bırakın benzerlik yok dediler.
Piyasayla proflo bayılerınde ki fiyat farkını sordugumda da :
Profilo bayılarının dısında satılan butun urunlerın spot oldugunu ve bu farkın normal oldugunu soyledıler.
Bu işi bilen birisi olarak bu cevap hakkında düşünceleriniz nedir?
Saygılarımla.

quote:

Profilo'da aqua save diye geçer. Makinenin çamaşır doldurma kısmının lastiğinin üzerinde su verme deliği vardır. Makine durulama aşamalarında aldığı suyu buradan vererek çamaşırların ortadan süratle ıslanmasını sağlar.

Profilo'nun sitesinde müşteri hizmetleri>Kullanma kılavuzu sekmelerini tıklarsanız kılavuz menüsüne ulaşabilirsiniz. CM1000CTR yazarsanız kılavuz çıkacaktır.

www.mscsi.net
Lpg ayar kabloları.

12160 Mesaj
11 Şubat 2009; 23:03:46 

quote:

Candoğan hocam cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
Profilonun müşteri hizmetlerine dün mail attım
Sorum profilo,bosch,siemens ilişkisiydi. Aynı oldugu aynı bantta üretildiği vs.
Bugün aradılar beni.
Cevap : Kesinlikle hiçbir alaka yoktur. Fabrıkalar ayrı, Kullanılan parçalarda aynılığı bırakın benzerlik yok dediler.
Piyasayla proflo bayılerınde ki fiyat farkını sordugumda da :
Profilo bayılarının dısında satılan butun urunlerın spot oldugunu ve bu farkın normal oldugunu soyledıler.
Bu işi bilen birisi olarak bu cevap hakkında düşünceleriniz nedir?
Saygılarımla.

Merhabalar,
Size kim bilgi verdiyse o kişiyi o konuma getiren personeli kınıyorum. Pes yani resmen "sallamış"

Aynı fabrikada değil ne demek yahu? Profilo-Siemens-Bosch aynı bantta üretilirler. Çoğu parçaları da ortaktır. Yetkili servise gidip 6kg serisi rezistansı istiyorum derseniz size Profilo rezistansı mı verelim Siemens rezistansı mı diye bir soru sormazlar. Çünkü parça Bosch-Siemens-Profilo-Constructa-Balay vs vs diye gider.

Benzerlik konusunda da makineleri yan yana getirip ön panel ve kapı harici diğer yerlerini incelerseniz birebir aynı olduğunu çok rahat görebilirsiniz.

Spot karalaması da doğru değil, çünkü bazı bayiler de aynı fiyata inebiliyorlar. Spot olsa da ürün bayinin elinden ekonomik sebeplerle ucuza çıkmış üründür.

Özetlemek gerekirse Bosch-Siemens-Profilo'nun (BSH) burada çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırın, ankastre ürünler ve üst seri ankastre buzdolabı fabrikaları var. Bu fabrikalardan BSH bünyesine ait bir çok marka çıkıyor. Yani müşteri temsilcisinin size verdiği bilgi tamamen yanlış.

Basit bir örnek verilirse yabancı bir sitede motor satılıyor ve uyumlu olduğu modeller sıralanmış. Gördüğünüz gibi Profilo, Bosch ve Siemens de bu listede.
http://www.karal.at/ersatzteil05_141907.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 11 Şubat 2009; 23:38:17 >

1025 Mesaj
11 Şubat 2009; 23:20:57 

Merhaba Candoğan bey!
Ben bu ilişkiyi daha doğrusu aynılığı saklamalarını anlamadım.
Sizin cevabınız bana daha mantıklı ve doğru geldi. Zaten bayan kısa cumleler kurarak konuda hakımıyetı olmadığını (veya bılınçlı olarak sakladığını) bellı etmıştı.
1000 str nın piyasaya çıkmasını beklemeye karar verdım. Fiyatına bakacağım 800-900 arasında olursa almayı dusunuyorum. Profilonun sitesınde kı fıyata bakarsak bu fıyat pek mumkun gözükmüyor ama beklemekte fayda var. Sizin fiyat tahmınız nedır?Ne kadar olursa alınabılır. Muadıl siemens ve bosch fiyatlarına gore tabıkı.
Son olarak bu konuda kı dusuncelerınızıde yazarsanız memnun olurum.
Saygılarımla !

www.mscsi.net
Lpg ayar kabloları.

12160 Mesaj
11 Şubat 2009; 23:37:50 

Az satılacak bir model olduğundan tahminim fiyatı 1100TL gibi seviyede olacaktır. 1050-1200 arası oynar diye düşünüyorum. Bu ürün büyük olasılıkla İspanya'dan ithal. Siemens WM10S361TR, Bosch WAS20361TR ve Profilo mu deseniz Profilo'yu tercih ederim. Çünkü Profilo'nun programları daha kullanışlı ve sıcaklık ayarı bağımsız. beyazesyam aynı zamanda Profilo bayisidir onlara telefon açarak da fiyat öğrenebilirsiniz. Bir de beyazesyaspot diye bir site var bu siteden de bilgi alınabilir. hepsiburada da olmaz sanırım. 1-2 ay içinde Darty, Electroworld gibi mağazalarda görürüz diye düşünüyorum.

166 Mesaj
12 Şubat 2009; 10:33:21 

sayın candogan62 ablamın çamaşır makinası bozulmuş ve yeni bir makina alalım diyoruz ama fazla parası yok eğer 500-600 arası bir alınabilecek makina varsa yardımcı olurmusun profilonun ctr100 modeli 800 lira civarında ama alamıyor parası yok onun haricince ucuz kullanılabilir 5 kğ kapasiteli ne alabiliriz teşekkürler.

rast giderse insanın işi,geçirir mermere dişi
rast gitmezsse insanın işi,muhallebi yerken kırılır dişi

12160 Mesaj
12 Şubat 2009; 11:30:22 

quote:

Orjinalden alıntı: sahin50

sayın candogan62 ablamın çamaşır makinası bozulmuş ve yeni bir makina alalım diyoruz ama fazla parası yok eğer 500-600 arası bir alınabilecek makina varsa yardımcı olurmusun profilonun ctr100 modeli 800 lira civarında ama alamıyor parası yok onun haricince ucuz kullanılabilir 5 kğ kapasiteli ne alabiliriz teşekkürler.

500-600 arasına Profilo CM0800BTR öneririm. Yazın amcamlara aldık çok memnunlar. Yazın 615'e almıştık şimdi 596 olmuş. Bu fiyata en iyisi budur.

http://beyazesyam.com/i...how&pid=6258&k_id=0&kn=

Daha uyguna bu da var ama bence 60TL fark vererek 6kg almaya değer.
http://www.beyazesyam.c...C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

166 Mesaj
12 Şubat 2009; 11:46:35 

cevabın için teşekkür ederim arkadaşım üstteki linkteki altus nasıldır acaba yeni bir ürünmiş yorumlarını yazabilirmisin

rast giderse insanın işi,geçirir mermere dişi
rast gitmezsse insanın işi,muhallebi yerken kırılır dişi

365 Mesaj
12 Şubat 2009; 12:32:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Kutlukbey

candoğan kardeş senin tavsiyen üzerine bu modeli almıştım.fakat bi sorum olacak yünlü yıkama programında deterjan lekesi oluşuyormuş elbiselerde.annem tekrar durulama yaptırarak giderebiliyormuş lekeleri.sence nedeni ne olabilir.servislik durum mu var acaba.

ozay kardeşte benden bilgi istedi.tavsiye ettim fakat bu yünlü hususunda yardımcı olursan aydınlanmış olacak.

candoğam hocam,
deterjan lekesi neden oluyor? bilgin var mı bu konuda. acaba makinadan mı veya seçilen programdan mı kaynaklanıyor?

393 Mesaj
12 Şubat 2009; 23:37:25 

Profilo sayfasına da bakarsanız altta adres olarak BSH verilmekte.

http://www.profilo.com....ntCategoryId=6#fiyatlar

Burada yer alan, tavsiye edilen perakende satış fiyatları, TL üzerinden verilmiştir.

* BSH Ev Aletleri San.Tic. A.Ş. Çakmak Mah. Balkan Cad. No:51 34770 Ümraniye / İSTANBUL
* Bu fiyatlar derhal teslim şartıyladır.
* Kampanyamız 1 Şubat 2009 tarihinden itibaren geçerli olup talepler stok ve üretim olanakları dahilinde karşılanacaktır.
* Fiyatlarımıza kdv, ötv ve bandrol dahildir.
* Kdv, bandrol ve diğer vergi oranlarında olabilecek değişiklikler ve gelebilecek yeni vergiler fiyatlara aynen yansıtılacaktır.
* Ürünler perakende satış noktalarında teslim edilecektir.
* Kampanyamız 4822 sayılı kanun ile 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanuna ve yürürlükteki mevzuata uygundur.
* Kampanya dâhilindeki tüm ürünlerimiz için; BUZDOLAPLARI için 1.seçeneğinde %0; 2. seçeneğinde %2,08; 3. seçeneğinde banka faiz

quote:

Merhaba Candoğan bey!
Ben bu ilişkiyi daha doğrusu aynılığı saklamalarını anlamadım.
Sizin cevabınız bana daha mantıklı ve doğru geldi. Zaten bayan kısa cumleler kurarak konuda hakımıyetı olmadığını (veya bılınçlı olarak sakladığını) bellı etmıştı.
1000 str nın piyasaya çıkmasını beklemeye karar verdım. Fiyatına bakacağım 800-900 arasında olursa almayı dusunuyorum. Profilonun sitesınde kı fıyata bakarsak bu fıyat pek mumkun gözükmüyor ama beklemekte fayda var. Sizin fiyat tahmınız nedır?Ne kadar olursa alınabılır. Muadıl siemens ve bosch fiyatlarına gore tabıkı.
Son olarak bu konuda kı dusuncelerınızıde yazarsanız memnun olurum.
Saygılarımla !

Parfüm Nasıl Kullanılmalı ? Tıklayın

12160 Mesaj
12 Şubat 2009; 23:41:29 

Makineye yünlü kazaklar max 2kg doldurulmalıdır. Bu da bir kaç parça demektir. Ayrıca toz deterjanlarının paketlerini okursanız yünlü ve ipek çamaşırlar için uygun değildir yazar. Yünlü kazaklar/çamaşırlar max. 2kg doldurulup sıvı yünlü deterjanı ile uygun programda (yünlü programı) yıkanmalıdır.

quote:

http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7265&k_id=618&kn=Altus+%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

cevabın için teşekkür ederim arkadaşım üstteki linkteki altus nasıldır acaba yeni bir ürünmiş yorumlarını yazabilirmisin

Piyasadaki en kalitesiz ve düşük performanslı çamaşır makinelerinden biridir. Profilo A+ sınıfı enerjili ve A sınıfı yıkamalıdır. Altus ile A sınıfı enerji ve B sınıfı yıkamalı. Malzeme işçilik kalitesi farkına hiç girmeyeyim :)

365 Mesaj
13 Şubat 2009; 11:10:16 

quote:

Makineye yünlü kazaklar max 2kg doldurulmalıdır. Bu da bir kaç parça demektir. Ayrıca toz deterjanlarının paketlerini okursanız yünlü ve ipek çamaşırlar için uygun değildir yazar. Yünlü kazaklar/çamaşırlar max. 2kg doldurulup sıvı yünlü deterjanı ile uygun programda (yünlü programı) yıkanmalıdır.

Piyasadaki en kalitesiz ve düşük performanslı çamaşır makinelerinden biridir. Profilo A+ sınıfı enerjili ve A sınıfı yıkamalıdır. Altus ile A sınıfı enerji ve B sınıfı yıkamalı. Malzeme işçilik kalitesi farkına hiç girmeyeyim :)

sağolasın candoğan.

2372 Mesaj
13 Şubat 2009; 23:46:13 

yünlüleri ucuz şampuanla yıkıyorum hiç sorun yaşamadım...

www.ahmcol.com PSN: hazirzop
Est Sularus Oth Mithas

365 Mesaj
14 Şubat 2009; 20:06:45 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmcol

yünlüleri ucuz şampuanla yıkıyorum hiç sorun yaşamadım...

bol köpük olmuyor mu makinada

2372 Mesaj
15 Şubat 2009; 18:18:44 

hiç sorun yaşamadım

annemde en az 20 yıldır bu yöntemi kullanır o da hiç sorun yaşamadı bugüne kadar...

www.ahmcol.com PSN: hazirzop
Est Sularus Oth Mithas

15 Mesaj
16 Şubat 2009; 13:20:56 

Sayın Candogan Bey ;

İki Makine arasında kararsız kaldım. Lüften Yardımcı olabilirmisiniz.

PROFİLO CM1000 CTR (Ortalama 850 tl)

SAMSUNG WF6700 NAV (Ortalama 750 tl)

Her ikiside 1000 devir 7kg A sınıfı. Samsung u gördüm beğendim. Siz detaylı teknik bilgi verebilirseniz sevinirim.
Şimdiden Teşekkürler.

12160 Mesaj
16 Şubat 2009; 13:29:34 

WF6700NAV Çin malı ve güzel bir model değil. A sınıfı ve 1,33kw tüketiyor, Profilo A+ sınıfı ve 1.19kw tüketiyor. Samsung alacaksanız bu modeli öneririm

15 Mesaj
16 Şubat 2009; 13:54:24 

Sayın Candogan ;

Tavsiye ettiğiniz modelin ( wf8700 slv - wf6700 nav ) Farkı nedir.

Tüm Samsung lar Çin üretimi mi dir ?

Çin Üretimi olması büyük bir sorun mu dur ? ( yani hangi makineyi tercih edecek olsak da, kesinlikle çin menşeeli olmamalımı ? )

12160 Mesaj
16 Şubat 2009; 14:01:25 

Genelde iyi değildir.

8700 modeli A plus sınıfı ve malzeme kalitesi 6700e göre daha iyi. Elmas dokulu kazan var. Bildiğim kadarıyla Kore malı.

15 Mesaj
16 Şubat 2009; 14:33:36 

Sayın Candogan ;

Teşekkür ederim.

Sanırım wf8700 ün wf6700 den daha iyi ve gelişmiş olduğu aşikar.

Pekiyi Profilo ile kıyaslandığında (CM1000 CTR - WF8700 SLV) Tercihimiz ne olmalıdır?

Profilo markasının verdiği güveni Samsung tan da bulabilirmiyiz ?

365 Mesaj
16 Şubat 2009; 15:01:12 

quote:

candoğam hocam merhaba,
sorularla başını ağrıtıyoruz ama yardımlarınızdan dolayı yanlış bir makina almaktan yırtıyoruz makinalar özellik ve fiyat olarak o kadar yakın ki seçmekte zorlanıyoruz. fiyat olarak araştırdıklarım; siemens 10s361tr (1162tl / 8 taksit), 10e462tr (1000 / 12 taksit), 12e461tr (1183 / 8 taksit), cm1000ctr (830 / 6 taksit)

antalya'da oturuyorum. 2 makina arasında seçim yapmaya karar verdim. acaba hangisini alayım? f/p ve özellikler olarak. şimdiden teşekkür ederim.
siemsn wm10e462tr 1000tl. (metro'da 12 taksit, peşin fiyatına)
profilo cm1000ctr 830tl. (hepsiburada.com da, peşin fiyatına 6 taksit, kargo ücretsiz)

candoğam hocam merhaba,
siemens 10e462tr modelini metro'da 970tl 12 taksite dün aldım. bugün servis gelip bağlayacaklar. yardımlarınız için teşekkür ederim. birde, kalgon yerine musluğa takılan kireç önleyici bir aparat varmış. bu aparat nasıldır? önerir misiniz? tam adı nedir ve nerden bulunur? gerçi oturduğum sitede apartman olarak, kireç önletici filtre var ama ona tam güvenemiyorum...

12160 Mesaj
16 Şubat 2009; 20:09:02 

quote:

akineniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Eğer musluk suyu ile çay demliyorsanız ve çaydanlığınız kısa sürede kireç tutuyorsa taktırın. Yoksa hiç gerek yok. Ben kullanmıyorum, çünkü İstanbul Anadolu yakasında hiç kireç yok.

quote:

Sayın Candogan ;

Teşekkür ederim.

Sanırım wf8700 ün wf6700 den daha iyi ve gelişmiş olduğu aşikar.

Pekiyi Profilo ile kıyaslandığında (CM1000 CTR - WF8700 SLV) Tercihimiz ne olmalıdır?

Profilo markasının verdiği güveni Samsung tan da bulabilirmiyiz ?
Samsung'un bu modeline güvenilir. Tasarımı deterjan kutusu harcinde Profilo'dan daha hoş. Durulama sayısı ile oynanabiliyor. (1-5 arası ayarlı)Profilo'da ise klastik 3 durulamaya bir durulama daha eklenebiliyor. Profilo'ya öncelik verme şartı ile Samsung da güzel bir alternatif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 16 Şubat 2009; 20:09:35 >

365 Mesaj
16 Şubat 2009; 22:19:15 

quote:

Makineniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Eğer musluk suyu ile çay demliyorsanız ve çaydanlığınız kısa sürede kireç tutuyorsa taktırın. Yoksa hiç gerek yok. Ben kullanmıyorum, çünkü İstanbul Anadolu yakasında hiç kireç yok.

candoğam hocam sağolasın
kireç olayına gelince, çaydanlığın dip kenarları 1 ay içinde kireçleniyor. ortasında ve yan kenarlarında 1 ay içinde herhangi bir kireç olmuyor. sanırım taktırmak mı gerekecek.

15 Mesaj
17 Şubat 2009; 13:25:37 

Sayın Candogan Bey ;

Beyaz eşya tecrübeleriniz başlıklı bir iletinizide , Samsung çamaşır makineleri arasında yalnızca wf7600 ü önerebilirim diğerleri iyi değil yazmışsınız.
Bende tam tersi wf7600 , wf6700 çin üretimi ve siz de önermiyorsunuz, daha üst modelleri tercih etmeliyiz diye düşünüyordum.

yardımcı olabilirmisiniz.

1047 Mesaj
21 Şubat 2009; 14:12:12 

metro'da 1000 ctr 749 ytl 9 taksit bugün alacağım

1025 Mesaj
21 Şubat 2009; 22:51:42 

candoğan hocam 1000 str yi bayıde inceledim.
Ürün açıklamasında yer alan "Büyük dijital ekran üzerinden ısı ve devir ayarı "
bosch takı gıbı lcd ekranda değil. Işıklandırmalı bılgı ekranı var. Kalan zamanı ve erteleme suresını gosteren kucucuk bır led ekranı var.
Bu durum hoşuma gıtmedı. Resımlerının bosh takı gibi net olmamasını şimdi anlıyorum.
Sizden rıcam WAS20361TR den ıyı demıştınız. cm1000 str yi öne geçiren özellıklerı bırkaç cumleyle ozetleyebılır mısınız?
Fiyat açısından da pek avantajı yok gibi. 1400-1200 aralığında ıkısıde.
Şimdiden tşk.

www.mscsi.net
Lpg ayar kabloları.

12160 Mesaj
22 Şubat 2009; 0:17:37 

quote:

candoğan hocam 1000 str yi bayıde inceledim.
Ürün açıklamasında yer alan "Büyük dijital ekran üzerinden ısı ve devir ayarı "
bosch takı gıbı lcd ekranda değil. Işıklandırmalı bılgı ekranı var. Kalan zamanı ve erteleme suresını gosteren kucucuk bır led ekranı var.
Bu durum hoşuma gıtmedı. Resımlerının bosh takı gibi net olmamasını şimdi anlıyorum.
Sizden rıcam WAS20361TR den ıyı demıştınız. cm1000 str yi öne geçiren özellıklerı bırkaç cumleyle ozetleyebılır mısınız?
Fiyat açısından da pek avantajı yok gibi. 1400-1200 aralığında ıkısıde.
Şimdiden tşk.

Ekrandan ısı ve devir ayarı elbette Bosch WAS20761TR modelinde olduğu gibi gelişmiş ve menülü değildir. Profilo CM1000STR'nin kontrol paneli Bosch ve Siemens'in 7kg olan E serisi ile aşağı yukarı aynıdır.

Hiç Bosch WAS20361TR modelini incelediniz mi bilmiyorum ama incelediğinizde Profilo'nun daha üstün olduğunu göreceksiniz. Bu farklar;

-Bosch'ta sıcaklıklar sabittir ve değiştirilemez. Mesela pamuklu 30, 40, 60 ve 90'C vardır. Hassas program 30'C dir. Profilo'da gördüğünüz ekrandan bu programların scaklığını istediğinize göre değiştirebiliyorsunuz. soğuk, 30, 40, 50, 60 ve 90 olmak üzere. Örnedğin tül perdelerin yıkandığı hassas programda sıcaklık soğuk, 30 ve 40 olarak seçilebilir.

-Bosch'ta pamuklu, sentetik, hassas, yünlü, ekspres 15, mix, boşaltma ve sıkma programları vardır. Profilo'da ise bu programlara ek olarak durulama, nevresim, hassas iç çamaşırı, outdoor spor giysileri gibi programlar mevcut.

-Bosch'ta sadece sürenin izlendiği minik bir ekran vardır, profilo'da gördüğünüz gibi tüm ayarlar ışıklandırılmıştır.

1025 Mesaj
23 Şubat 2009; 1:58:33 

Candoğan bey ! İşin içinde olmayan bizlerin kolay farkedemeyeceği özellikler bunlar.Aydınlattınız eksik olmayın.
İçimde kalmasın söyleyeyim bosch un duruşu daha kendınden emın. Malzeme vs aynı olduguna kanaatim gelmedi.
Ancak yinede fiyat avantajından dolayı profilo almayı planlıyorum.
1000 str'nin fiyatı tahmınızce ne zaman düşer..
(acelem yok evde şuan makına var almışken guzel bişey alayım diyorum)

www.mscsi.net
Lpg ayar kabloları.

2 Mesaj
26 Şubat 2009; 13:50:23 

candogan herşeye atlama

133 Mesaj
28 Şubat 2009; 4:16:18 

Ben 1000 str yi 900 e aldım yarın gelecek ama 2 ay sonra kullanmaya başlayacağız.

1025 Mesaj
4 Mart 2009; 1:08:07 

Nerden aldınız? bayiden mi?Hangi şehirde?
Birde üretim yeriyle ilgili arkasında sağında solunda bir ifade var mı?
Tşk.

quote:

Orjinalden alıntı: sky83

Ben 1000 str yi 900 e aldım yarın gelecek ama 2 ay sonra kullanmaya başlayacağız.

www.mscsi.net
Lpg ayar kabloları.

1025 Mesaj
4 Mart 2009; 1:12:28 

Candoğan hocam hernekadar 1000str ye karar verdıysemde araştırmalarıma devam edıyorum.
Bugun bosch bayisinde üretim yerleriyle ilgili konuştuk.
sizin lcd ekranlılar ıthal ifadenızın aksine sonunda Tr olan butun modeller Tr de uretılıyor dedı ve silence model bulaşık makınasının uzerınde de örneklendırdı..
Onlarda Eu yazar dedı.
Çamaşır makınalarında durum nasıl? Eu yazılan model var mı?
Ya da kesınlıkle Lcd olanlar avrupa uretımı mı?
Tşk.

quote:

Ekrandan ısı ve devir ayarı elbette Bosch WAS20761TR modelinde olduğu gibi gelişmiş ve menülü değildir. Profilo CM1000STR'nin kontrol paneli Bosch ve Siemens'in 7kg olan E serisi ile aşağı yukarı aynıdır.

Hiç Bosch WAS20361TR modelini incelediniz mi bilmiyorum ama incelediğinizde Profilo'nun daha üstün olduğunu göreceksiniz. Bu farklar;

-Bosch'ta sıcaklıklar sabittir ve değiştirilemez. Mesela pamuklu 30, 40, 60 ve 90'C vardır. Hassas program 30'C dir. Profilo'da gördüğünüz ekrandan bu programların scaklığını istediğinize göre değiştirebiliyorsunuz. soğuk, 30, 40, 50, 60 ve 90 olmak üzere. Örnedğin tül perdelerin yıkandığı hassas programda sıcaklık soğuk, 30 ve 40 olarak seçilebilir.

-Bosch'ta pamuklu, sentetik, hassas, yünlü, ekspres 15, mix, boşaltma ve sıkma programları vardır. Profilo'da ise bu programlara ek olarak durulama, nevresim, hassas iç çamaşırı, outdoor spor giysileri gibi programlar mevcut.

-Bosch'ta sadece sürenin izlendiği minik bir ekran vardır, profilo'da gördüğünüz gibi tüm ayarlar ışıklandırılmıştır.

www.mscsi.net
Lpg ayar kabloları.