- x
FİAT SİENA TEAM
2761 Cevap359590 Görüntüleme23 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     6 [8] 10 11 12 13 14 15      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

21 Mesaj
3 Temmuz 2008; 21:25:07 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

alcağınız araba ful enjeksyonlu olması gerek sakın tek nokta taktırma derim sıralı sistem taktır hayırlı olsun

7 Mesaj
4 Temmuz 2008; 13:01:07 

teşekkürler cevap verdiğin için

331 Mesaj
4 Temmuz 2008; 17:32:17 

evet bendede aynından var muhakkak sıralı sistem bir lpg kiti taktırtman gerekiyor ve taktırırkende iyice araştırman gerekiyor sienaya daha önce sıralı takıp tecrübe sahibi olmuş kişilerin bu işi yapması gerekir diye düşünüyorum ki şayet ben hata ettim araştırmadan taktırdım sistemi
bi dolu sorun yaşadım....

önceliklede kiti marka olarak brc kullanmanı tavsiye ederim....
ben brc taktırtmadığıma pişmanım şimdi....
aracın fiyatı na gelince bunun üzerine sen 2000ytl ekliyceksin ruhsata işletme devir falan filan derken 12bini bulur bence biraz daha araştır daha temizini bulabilirsin....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

7 Mesaj
5 Temmuz 2008; 20:52:06 

teşekkürler.
ama benim bildiğim hl versiyonlarının hepis full değil yanlış bliyosam beni düzeltin.
bulduğum siena da çift airbag,klima,öncamlar otamatik,elektrikli dikiz aynaları,sisfarları(ön ve arka),çelik cant var
hepsi bu şekilde full mü.
iyi akşamlar

84 Mesaj
14 Temmuz 2008; 12:30:27 

slm arkadaşlar benim 1999 1,4 sienam var arabayla giderken örneğin araba 4.cü vitesteyken 5.ci vitese atacağıma 3.cü vitese atıyorum.bu esnada araba haliyle bağırıyor.bu yanlış vites atma işi uzun vaded başıma ne gibi iş açar yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.not:şoförlük konusunda acemiyim

21 Mesaj
15 Temmuz 2008; 17:25:26 

ne olcak şanzumanı indirirsin sonra arabayı yaptırırsın bir daha 3.vitese atmassın zaten .

2211 Mesaj
17 Temmuz 2008; 13:45:14 

quote:

Orjinalden alıntı: raix

arkadaşlar daha önce belirtmiştim,benim egzost sitemin orjinal yani ömrünü tamamladı,nerde ve kaça yaptıra bilirim ?

eksoz sisteminin hangisi patlak sadece onu değiştir , 3 adet susuturucu var orta susturucumu yoksa en son susturucumu yoksa manifoltun çıkışındaki ufak olanmı bunların hepsi birden patlamış olamaz dostum , bilmiyorsan arabadan anlayan bir arkadaşını yanına al petrollerden birinde lifte çek aracını vede çalıştır oda sesi dinlesin hangisi bozuk onu bi anlayın vıjj diye ses gelir gaza bastıka zaten , daha sonra git eksozcuya örnek veriyorum : ÜSTAD BENİM ORTA SUSTURUCU DELİNMİŞ ONU Bİ DEĞİŞTİR DE kazık yeme böylece hemde anladığını hissettir ustaya yoksa bunlar adamı öper senin masrafın en fazla 60-70 ytl yi geçmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 18 Temmuz 2008; 6:47:04 >

92 Mesaj
17 Temmuz 2008; 15:46:09 

arkadaşlar geçen hafta sienamla köye giderken kaza yaptım 8 takla attım benim kemer vardı eşimin omzu kırıldı benim boynumda sinir sıkışması var aracı soracak olursanız aracı hurdaya verdim.kesinlikle dikkatli kullanın bizim araçlar dar ve yerden yüksek en ufak şeyde savruluyor bende çakıla kaptırdım toparlayamadım tarlaya uçtum.Allah hepimizi korusun..

331 Mesaj
17 Temmuz 2008; 15:51:48 

kardeş büyük geçmiş olsun allah esirgemiş gelen mala gelsin can sağlığı olsun inşallah çabucak iyileşirsin
emniyet kemeri hayat kurtarır inanınki bunlar birer ders muhakkak emniyet kemeri takın.....
değil 8 takla 1. taklada başınız yan pencereden dışarı çıkar sonra aracın altında kalır boynunuz kırılır gerisi malum ....
hayatta herşeyin telaffisi vardır ama araç kullanırken emniyet kemeri takmamanın sonu birgün mutlaka budur....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

92 Mesaj
17 Temmuz 2008; 16:31:00 

Teşekkür ederim dostum eşim takmamıştı 2veya 3.taklada dışarı fırladı annemde öyle zannedersem kapılar açıldı ordan çıktılar eşim 50m kadar uzağa fırlamış annemde fazla bişey yok ezikler çizikle falan eşimin omzu kırık ben araç durana kadar içinde kaldım aracın sağtarafı tamamen haşat durumdaidi ama kemer olsaydı eşiminde burnu dahi kanamayacaktı bunlar bizlere birer ders olsun araçlarınıza binenlere kemeri taktırtmadan aracı çalıştırmayın

203 Mesaj
17 Temmuz 2008; 23:13:46 

0

Ekteki dosya (1)

24 Mesaj
19 Temmuz 2008; 0:48:06 

çok geçmiş olsunn arkadaşım... acil şifalar versin Allah

evet sienanın en büyük sorunu yerden yüksek olmasıı

24 Mesaj
20 Temmuz 2008; 13:10:13 

Arkadaşlar sienamın motorunu yıkattırdım. Şimdi zorla çalışıyor. Sanki çalışırken araba 7,2 şiddetinde deprem yaşıyormuş gibi sallanıyor ve pop pop diye egzosdan sesler geliyor. Bu pazar gününün sıcağında bıraktım 4-5 saattir. Güneşte yine bişey değişmedi. yardımcı olabilirmisiniz

92 Mesaj
24 Temmuz 2008; 11:09:15 

kaza fotoğraflarım...

-1

Ekteki dosya (2)

331 Mesaj
24 Temmuz 2008; 14:13:28 

mal canın yongasıdır demişler yaaa.....
ama can parayla alınmıyorr allah korumuş sizi duaedin çok büyük geçmiş olsun bu arabadan sağ çkmak büyük mucize
mutlaka bi kurban kesin sadaka verin hayır edin sağ kaldığınıza dua edin....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

854 Mesaj
24 Temmuz 2008; 16:58:33 

siena ların yedek parçası pahalımı?

accent ile karşılaştırırsak ne dersiniz ?

Era lpg 2009

22 Mesaj
27 Temmuz 2008; 19:35:41 

BİLADER SİENALIRIN PARÇASI ŞÖLE 1.2. VE 1.4. UCUZ 1.6.16V CEP YAKIYO BEN 1.6.16V 99 SİENA KULLANIYOM 1.4. yada 1.2. ALMADIĞIMA PİŞMANIM 1.6. HARİÇ HEPSİ ÇOK UYGUN 1.6. YANINA YAKLAŞMA

1999 1.6 16V HL AC

22 Mesaj
27 Temmuz 2008; 19:37:54 

quote:

Orjinalden alıntı: harut.marut27

slm arkadaşlar benim 1999 1,4 sienam var arabayla giderken örneğin araba 4.cü vitesteyken 5.ci vitese atacağıma 3.cü vitese atıyorum.bu esnada araba haliyle bağırıyor.bu yanlış vites atma işi uzun vaded başıma ne gibi iş açar yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.not:şoförlük konusunda acemiyim

BÖLE DEVAM EDERSEN PİSTON KOLLARINI AYIRIRSIN BİLADER BU HUYUNDAN EN KISA ZAMANDA VAZ GEÇ TABİ BENİM DEDİĞİM OLAY EĞER YAVAŞ GİDİYOSAN SORUN YARATMAZ 100 CİVARI YANİ

1999 1.6 16V HL AC

238 Mesaj
28 Temmuz 2008; 9:57:15 

arkadaşlar merhaba uzun süredir yazamadım
kaza yapan kardeşimize geçmiş olsun ucuz atlatmış..hepimize kazasız günler..
1,4 el 2002 motor yağımı değiştireceğim lpg li aracım motor yağı hangi marka olmalı tavsiyesi olan varsa yazsın..

******** 2005 model multijet.yeni kasa.92000km.abs.klima.çift hava yastığı.alaşımlı jant.gri renk.***********

3996 Mesaj
28 Temmuz 2008; 11:04:02 

quote:

Orjinalden alıntı: inegöllü

arkadaşlar merhaba uzun süredir yazamadım
kaza yapan kardeşimize geçmiş olsun ucuz atlatmış..hepimize kazasız günler..
1,4 el 2002 motor yağımı değiştireceğim lpg li aracım motor yağı hangi marka olmalı tavsiyesi olan varsa yazsın..

Kaza yapan arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum öncelikle.
Motor yağı olarak Castrol kullanıyorum Magnatec. Benim araç 1.6 16v Palio, saygılar.

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

2228 Mesaj
28 Temmuz 2008; 13:38:48 

quote:

Orjinalden alıntı: siena99

kaza fotoğraflarım...

-1

Geçmiş olsun arkadaşım bu arabalar böyle işte limitleri çok düşük zora gelmiyor.Bende de palio var 2 ufak kaza yaptım,yol tutuşunun zayıflığından birkaç kez savruldum zor kurtardım.Artık arabayı korkarak kullanıyorum frenler zayıf,viraj alma kabiliyeti yok.Şimdiye kadar birçok araba kullandım palio kadar beni korkutan araba olmadı.

22 Mesaj
28 Temmuz 2008; 20:57:38 

ARKADAŞLAR BENİM ANLAMADIĞIM NOKTA ŞU YOK SİENA ŞÖLE YOK PALİO BÖLE ARKADAŞLAR BIRAKIN BUNLARI ARKADAŞLAR İLK ÖNCE ARABANIN İSTEDİKLERİNİ VERİN SONRA YORUM YAPIN BEN 3 AYDIR 99 1.6.16V SİENA KULLANIYORUM İLK BAŞLARDA ALDIĞIMA PİŞMAN OLMUŞTUM AMA SONRALARI DÜŞÜNCEM DEĞİŞTİ GERÇEKTEN VİRAJ YÖNÜNDEN BERBATTI İLK İŞ 15 İNÇ JANT OLDU 175 50 15 JANT VE LASTİK GENİŞ TABAN İNCE YANAK SÜRAT LASTİĞİ SONRA YAYLARLA Bİ KAÇ OYNAMA VE VİRAJLARDA 185 KADAR LİMİT 180 DE VİRAJLAR ARAÇ TIK SAVRULMUYO SADECE ÖNDEN HAFİF KAYMA GÖSTERİYOR O SORUN DİL

KAZA YAPAN ARKADAŞA GELİNCE O ZATEN BELİRTMİŞ ÇAKIL DİYE ÇAKILDA ARAÇ KULLANMAK HER ZAMAN SAKATTIR BENİM KÖY YOLUMDA ÇAKIL OLDUĞU İÇİN BİLİYORUM ÇAKILDA HANGİ ARAÇ OLURSA OLSUN BİLİNÇSİZ KULLANIM SONUCU SAVURUR Bİ ÇOK KEZ BAŞIMA GELDİ GENÇ ADAMIZ

YANİ DEMEK İSTEDİĞİM BUNDA ARACIN SUÇU YOK KULLANIM HATASI Bİ KERE ÇAKILA KAPTIRDIMI ZATEN NE YAPARSAN YAP KURTARAMASSIN ARTIK NERDE DURURSA O ANKİ ŞÜRÜŞ VE REFLEKSİNE BALI

SAKIN BENİ YANLIŞ ANLAMAYIN BEN SADECE GÖRÜŞLERİMİ SUNDUM BEN GİRESUNLUYUM HER GÜN KÖYE GİDİP GELİYORUM HER TÜRLÜ YOLUDA BİLİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezgin_28 -- 28 Temmuz 2008; 20:57:07 >

1999 1.6 16V HL AC

854 Mesaj
29 Temmuz 2008; 9:53:08 

sezgin

BİR ERAÇ EĞER FABRİKA ÇIKIŞLI OLARAK GÜVENLİ DEĞİLSE, SEN ONDA İSTEDİĞİN KADAR DEĞİŞİKLİK YAP, GENE OLMAZ.

ARACIN GENEL DURUMUNDA HATA VAR DEMEKKİ. HERKES SENİN GİBİ ARABAYA MASRAF YAPAMAZ

Era lpg 2009

331 Mesaj
30 Temmuz 2008; 13:30:20 

KAZA KAZADIR ARKADAŞLAR BUNUN GÜVENLİSİ GÜVENSİZİ YOK...
TAKLA ATAN X5 LER RANGE ROVER LER PASSAT LAR GÖRMEDİNİZMİ HİÇ HEPSİDE FUL GÜVENLİK LE DONATILMIŞ ARAÇLARDIR....
8 TAKLA ATIP TA ARAÇTAN SAĞ ÇIKMANIN ARTISINI DÜŞÜNMEK GEREKMEKTE BENCE OLAY BU Bİ ARAÇTA KAZA YAPMAK LA YAPMAMAK %5O KAZADAN SAĞ ÇIKMAK%10 GİBİ ....
SİENA SÜSPANSİYONU YUMUŞAK BİR ARAÇ HALİYLE KONFORLU ŞEHİR İÇİNDE BADAL VE KASİSLERDE SİİZE BİŞE HİSSETTİRMİYOR AMA ELDEN GELDİĞİ KADAR DİREKSİYONUNUZA HAKİM OLMANIZ GEREKTİĞİ DE CABASI HALİYLE GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANACAKTIR.....
SİENAYI ALIP PİŞMAN OLAN BİRÇOK ARKADAŞ VARDIR TIPKI BENİM GİBİ AMA SATMAYADA KIYAMIYORUZ HERNEDENSE........

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

3996 Mesaj
30 Temmuz 2008; 14:33:06 

quote:

Orjinalden alıntı: erhanbaba62

sezgin

BİR ERAÇ EĞER FABRİKA ÇIKIŞLI OLARAK GÜVENLİ DEĞİLSE, SEN ONDA İSTEDİĞİN KADAR DEĞİŞİKLİK YAP, GENE OLMAZ.

ARACIN GENEL DURUMUNDA HATA VAR DEMEKKİ. HERKES SENİN GİBİ ARABAYA MASRAF YAPAMAZ

O zaman Symbol, Accent de hatalı üretim. Öyle şey olur mu. Bu tür araçlar fazla zorlamaya gelmez yolda. Arabayı adabına göre kullanırsan hiçbirşey olmaz. Çok sağlam bir yol tutuş istiyorsan üst sınıf araba alacaksın o zaman.

Apple iPhone 5S 16GB

11 Mesaj
1 Ağustos 2008; 23:07:38 

öncelikle kazan yapan abiye Allah bol şifalar versin beyler benim siena 1.4 el 172000 kmde babam şofördür ve nerdeyse her hafta sanayiye uğrar en ufak bi bakım gerekirse yaptırır sizce bakımları yapıldığı sürece 172000 kmde olması bi sorunmudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wuly -- 1 Ağustos 2008; 23:13:05 >

2228 Mesaj
2 Ağustos 2008; 0:16:51 

sezgin_28@Ben paliodan önce abimin ciroen saxo arabasını kullanıyordum kesinlikle savrulmuyordu.O arabanın lastikleri palio gibi 175 taban değil 165'ti yani daha ince.O araba incecik lastikleriyle yola acayip tutunurdu kesinlikle savrulmaz kaymazdı.Sorun palio ve siena serisinde bu arabaları fiat Allaha emanet üretmiş.2 ay önce şahinin biri viraja benden hızlı girdi aynı şekilde çıktı,ben daha yavaş girdim araba önden savrulmaya başladı yol boş olmasaydı kesin birine çarpardım.Lastiklerden şüphelendim geçenlerde kaliteli lastikler aldım arabada değişen birşey yok yine güven vermiyor.Arkadaşımda tipo var frenleri,yol tutuşu benim palioya göre çok daha iyi.Arabam palio 3 yıldır biniyorum ama bazı eksik yanları var savunulacak gibi değil.

92 Mesaj
2 Ağustos 2008; 10:24:26 

kardeşim allah sizlerden razı olsun allah kimseye kaza bela vermesin.Ama kesinlikle emniyet kemerlerinizi takmadan yola çıkmayın benim takılıydı allaha şükürler olsun ki burnum dahi kanamadı 8 takla sonra..
quote:

Orjinalden alıntı: wuly

öncelikle kazan yapan abiye Allah bol şifalar versin beyler benim siena 1.4 el 172000 kmde babam şofördür ve nerdeyse her hafta sanayiye uğrar en ufak bi bakım gerekirse yaptırır sizce bakımları yapıldığı sürece 172000 kmde olması bi sorunmudur

0

local://upfiles/537819/3FBA385430544C49971AD302E113CF13.jpg

local://upfiles/537819/A17CE1B1233845BD99F6BD0D76930839.jpg

local://upfiles/537819/8B828CB56D4940CB9B69093301CBDDA8.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siena99 -- 2 Ağustos 2008; 10:24:44 >

11 Mesaj
2 Ağustos 2008; 18:38:50 

arkadaşlar ben yeni siena aldım da bu yorumlardan sonra harbiden korkmaya başladım umarım pişman olmam ben de babam da arabanın yol tutuşunu beğendik ama sizin yorumlar cok fena:S

11 Mesaj
3 Ağustos 2008; 12:00:50 

sienacılar nerdesinz yaa:S tatile mi cıktınız ben de yeni sienacılardanım aranıza yeni katıldım yaşım daha 20 öğrenceğim cok şe war sizler baya bi katkıda bulunuosunuz sağolun

854 Mesaj
3 Ağustos 2008; 12:06:14 

kaça aldın kaç model

siena mı accent mi desem kesin siena dersin dimi

Era lpg 2009

11 Mesaj
3 Ağustos 2008; 16:38:47 

8000e aldım 2001 model 1.4 el temiz ama 172000de ben hyundaileri beenmiorum kore malı ndie bence cok sağlam diğiller

92 Mesaj
4 Ağustos 2008; 10:41:55 

bulancaklı kardeşim senin araba 1,6 16v hl değilmi bana yakıtı aprçası ile biraz bilgi verebilirmisin..
quote:

Orjinalden alıntı: bulancaklı_28

beyler bende varım aranızda 1.6 16v 2000 siena var ;)

962 Mesaj
4 Ağustos 2008; 22:34:36 

quote:

Orjinalden alıntı: wuly

arkadaşlar ben yeni siena aldım da bu yorumlardan sonra harbiden korkmaya başladım umarım pişman olmam ben de babam da arabanın yol tutuşunu beğendik ama sizin yorumlar cok fena:S

Öncelikle kaza geçiren arkadaşa geçmiş olsun Allah daha büyük olaylardan korkulardan cümlemizi korusun.

Korkma üstad ayarı bakımı düzgün olmayan her araba tehlikelidir. heleki kaza yapan arkadaşın başına gelen durumda tehlikeli olmayan bi tek yere değmeyen araçlardır. mıcırlı yada kaygan yolda abs ebd...toyota mercedes.... hiç biri çok bişy ifade etmiyor... Geçen yolda kaza olmuş bi arabanın motor yağı yola akmış bi son model toyota üzerinden geçerken kaydı az kaldı spin atacaktı önümde. ben geçerken arabayı serbest bıraktım rahat geçtim sonra arabada hafif kayma isteği hissettim yolda ama ona göre gittim lastikler temizlendi sorun kalmadı 2 km sonra.......

Özellikle lastikler ve havaları ve rot ayarı salıncak burçları amortisörler yol tutuşun kriterleridir. bunlarda sorun varsa alayı yol tutmaz... Bizim hatamız arabaya para harcamadan bişyler bekliyoruz. 2. el alınca önce sağlam bi bakım şart. sonra 5 yıl kafan rahat olur. hemen satacaksan alma zaten arabayı dimi. ama lüx arabalara binenler için bu bakım maliyetleri çok dert olmadığından yaptıryolar servis ne derse veriyolar sonra o arabalar iyi yol tutuyo dyoruz. aynı parayı bizim arabalara yıllık olarak harcasak uçar alimallah...

962 Mesaj
4 Ağustos 2008; 22:40:37 

quote:

Orjinalden alıntı: siena99

bulancaklı kardeşim senin araba 1,6 16v hl değilmi bana yakıtı aprçası ile biraz bilgi verebilirmisin..

Siena kardeş sen arabayı yaptırcanmı ? memleket neresi ?

92 Mesaj
5 Ağustos 2008; 10:47:11 

araç perte çıktı zaten yapılmasını istemedim takla atan araçtan hayır gelmez.Kaskodan parasını alacam ama siena düşünüyorum 1,6 16v sıralı vede klimalı 1,4 lerin uzun yolu iyi değil ayrıca birde klim aolunca tambir kabus olur diye 1,6 düşünüyorum..

11 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:32:55 

SAOL ARKADASIM BENDE BEGENDİM ZATEN BENİM ARABAYI Bİ DE BAKTIM DA BİZİMKİLERİN 2008LERİ DE GÜZEL AMA BENCE BİZİMKİLER ALBEALARDAN DAHA GÜZEL TİP OLARAK BİDE SİYAHA BOYAYABİLSEM

2228 Mesaj
6 Ağustos 2008; 0:48:01 

quote:

Orjinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

Öncelikle kaza geçiren arkadaşa geçmiş olsun Allah daha büyük olaylardan korkulardan cümlemizi korusun.

Korkma üstad ayarı bakımı düzgün olmayan her araba tehlikelidir. heleki kaza yapan arkadaşın başına gelen durumda tehlikeli olmayan bi tek yere değmeyen araçlardır. mıcırlı yada kaygan yolda abs ebd...toyota mercedes.... hiç biri çok bişy ifade etmiyor... Geçen yolda kaza olmuş bi arabanın motor yağı yola akmış bi son model toyota üzerinden geçerken kaydı az kaldı spin atacaktı önümde. ben geçerken arabayı serbest bıraktım rahat geçtim sonra arabada hafif kayma isteği hissettim yolda ama ona göre gittim lastikler temizlendi sorun kalmadı 2 km sonra.......

Özellikle lastikler ve havaları ve rot ayarı salıncak burçları amortisörler yol tutuşun kriterleridir. bunlarda sorun varsa alayı yol tutmaz... Bizim hatamız arabaya para harcamadan bişyler bekliyoruz. 2. el alınca önce sağlam bi bakım şart. sonra 5 yıl kafan rahat olur. hemen satacaksan alma zaten arabayı dimi. ama lüx arabalara binenler için bu bakım maliyetleri çok dert olmadığından yaptıryolar servis ne derse veriyolar sonra o arabalar iyi yol tutuyo dyoruz. aynı parayı bizim arabalara yıllık olarak harcasak uçar alimallah...

Benim arabanın lastikler yeni,salıncaklar ve rot başları serviste yeni değişti ayrıca rot-balans ayarı yaptırdım hala arabanın yol tutuşu berbat.Düzeltemedim bu arabayı virajlarda düşük hızda bile önden kaymaya hazır durumda.Geçen gün otobanda deneyim dedim dümdüz yolda 140'a çıkınca arkadan sallamaya başladı 160'a kadar denedim sonra bıraktım.Yapılcak birşey kalmadı bence virajlarda araba hiç esnemiyor rot-balans yapan eleman amortisörler sağlam dedi acaba viraj denge çubuğundan kaynaklanan bir sorun var?

331 Mesaj
6 Ağustos 2008; 13:11:26 

kardeş bence hız yapmasan daha iyi olur arabanda bişe yok ama sanıyorumki hız sana aşırı heyecan yapıyor ...
allah vermesin o işin sonu kazayla bitebi,lir bence hiç deneme zaten işin açıkcası nekadar çok km hıza çıktığın değil nasıl durduğun önemli ve sienalarla 120 den yukarı hızlarda ani fren yaptığın an aracını savrulmuş halde bulabilirsinsonuçta süpersonic bir bugatti kullanmıyoruz altımızdaki araba siena....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

962 Mesaj
6 Ağustos 2008; 23:01:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Benim arabanın lastikler yeni,salıncaklar ve rot başları serviste yeni değişti ayrıca rot-balans ayarı yaptırdım hala arabanın yol tutuşu berbat.Düzeltemedim bu arabayı virajlarda düşük hızda bile önden kaymaya hazır durumda.Geçen gün otobanda deneyim dedim dümdüz yolda 140'a çıkınca arkadan sallamaya başladı 160'a kadar denedim sonra bıraktım.Yapılcak birşey kalmadı bence virajlarda araba hiç esnemiyor rot-balans yapan eleman amortisörler sağlam dedi acaba viraj denge çubuğundan kaynaklanan bir sorun var?

Valla hocam arabanda sorun var bence. arkadan darbe yada arka alt takımda sörun olabilir. normal yollarda hep 80 le gidiyorum viraja da gerektiği hızla giriyorum son model corolla focuslarla peş peşe gidiyorum hiç bi rahatsızlık yok. benim arabayla bulduğum uygun düzlükte 120 130 yaptığım oldu ve ototban yolu değil ş içi sayılacak düz ara yollar trfik az iken sabahları falan hiç arkadan bi tuhaflık hissetmediğim gibi önden kayma sadece ön lastiklerim eski iken oluyodu. Arkadan da hissettim bi ara o latikleri de değiştirdim şimdi hiç bi sorun yok. Benim aracı ilk aldığımda bakım hiç yapılmamışken eski lastiklerle otobanda 160 yaptık hiç bi sorun yoktu. Şimdi 200 yaparım uygun yolda güvenle.

Arkadaki yürüyende sorun olabilir bence. ama asıl sorun ustalarda arabanın derdini anlayamıyolar bişy yok dyip sallıyolar.

2228 Mesaj
7 Ağustos 2008; 1:27:20 

Evet bencede alt tarafta bir sorun var.2006 yılında lastikleri değiştirmiştik araba virajlarda güzel esniyordu savrulma yoktu.Geçen yıl önden küçük bir kaza yaptım farlar kırıldı,kaput yamuldu o kadar.Arka tarafta en ufak bir çarpma yok.Araba virajlarda esnemiyor önden salıyor kendini eskiden böyle değildi.Kazada direksiyon indirip kaldırma kolu kırılmıştı acaba direksiyonda bir hasar mı oldu diye düşünüyorum?Napacağımı şaşırdım arabayı toplasam satıcam zaten bu araba bana uğursuz geldi.

962 Mesaj
7 Ağustos 2008; 21:22:28 

quote:

Evet bencede alt tarafta bir sorun var.2006 yılında lastikleri değiştirmiştik araba virajlarda güzel esniyordu savrulma yoktu.Geçen yıl önden küçük bir kaza yaptım farlar kırıldı,kaput yamuldu o kadar.Arka tarafta en ufak bir çarpma yok.Araba virajlarda esnemiyor önden salıyor kendini eskiden böyle değildi.Kazada direksiyon indirip kaldırma kolu kırılmıştı acaba direksiyonda bir hasar mı oldu diye düşünüyorum?Napacağımı şaşırdım arabayı toplasam satıcam zaten bu araba bana uğursuz geldi.

Salıncakların lastik burçlerından yapar öle şeyleri. orj salıncak olmayınca veya salıncağın burçları değşti işse kaliteli değilse ondan öle yapar. Bu işi iyi bi rotçu çözer. burda var öle usta yolun düşerse düzcede kadir usta var rotcu mutlaka sor.

2228 Mesaj
8 Ağustos 2008; 5:54:03 

Salıncaklar trw miydi neydi fiat servisinde yaptırdım.Orjinali yokmuş bunu taktılar orjinal kadar iyi dediler.Orjinali daha pahalıymış acaba yayları kestirip arabayı biraz alçaltsam yol tutuşu artar mı?Rot ayarına gelince daha 2 ay önce rot ayarı yaptırdım geçen hafta lastikleri değiştirirken lastikçi yeni lastiklere balans yaparken 3 lastiğe balans gerekmediğini gösterdi.Makinada 3 lastiğe 0 birine 40gr yazısı çıktı.Ayrıca uzun bir süredir araba sola çekiyor bunu çözemedim.

962 Mesaj
8 Ağustos 2008; 12:13:56 

quote:

Salıncaklar trw miydi neydi fiat servisinde yaptırdım.Orjinali yokmuş bunu taktılar orjinal kadar iyi dediler.Orjinali daha pahalıymış acaba yayları kestirip arabayı biraz alçaltsam yol tutuşu artar mı?Rot ayarına gelince daha 2 ay önce rot ayarı yaptırdım geçen hafta lastikleri değiştirirken lastikçi yeni lastiklere balans yaparken 3 lastiğe balans gerekmediğini gösterdi.Makinada 3 lastiğe 0 birine 40gr yazısı çıktı.Ayrıca uzun bir süredir araba sola çekiyor bunu çözemedim.

fiatım lastikli malzemelerini trw üretiyo zaten. bu iyi mal. ama sana iyi bi rotcu lazım. benim dreksiyonda 0,5 cm boşluk vardı bide normal dururken sağa 0,5 cm dönük gibi duruyodu. 8 ay kadar önce rot ayarı yaptırdım adam dreksiyondaki durumu anladı yol testi yaparken. sonra kanala çekti diğer ustaya sola çeyrek dedi. ne olduğunu anlamadım ama altta adam 1 sn liğine bişy yaptı sonra ne boşluk kaldı ne dönüklük. valla ben beiliyom ne yaptığını da ordan onun ayarlandığını bilmiyodum. sadece boşluk ordan alınır biliyodum. adam usta valla. işte böle bi usta bulursan saz gibi olur araban. ince bişy var bence. bi ayar falan.

3 Mesaj
8 Ağustos 2008; 14:01:08 

Arkadaşlar ben siena hastasıydım şu zamanlardada siena alıcaktım. Ama beni yakıt konusunda beni çok korkuttunuz. diğer 1.6 motorlar şehir içinde 180 binlira yakarken bu 1.4 motorun 250 300 binlira yakması gazda açıkçası beni çok ama çok kötü korkuttu.. neti araştırdım herkes şikayetç.i yakıt konusunda.. ama sienayıda istiyorum .. nasıl olcak bilmiyorum ...

Senden Once Senden sonra

962 Mesaj
9 Ağustos 2008; 6:13:00 

quote:

Orjinalden alıntı: xx22xx

Arkadaşlar ben siena hastasıydım şu zamanlardada siena alıcaktım. Ama beni yakıt konusunda beni çok korkuttunuz. diğer 1.6 motorlar şehir içinde 180 binlira yakarken bu 1.4 motorun 250 300 binlira yakması gazda açıkçası beni çok ama çok kötü korkuttu.. neti araştırdım herkes şikayetç.i yakıt konusunda.. ama sienayıda istiyorum .. nasıl olcak bilmiyorum ...

E bende 1,6 klimalı siena var ş içinde 11 lt lpg yakıyor.

Korkma kardeşim.1,4 - 1,6 motorla ş içinde 180 bin liralık benzin yakan araç ancak hondanın hibridi var diğerleri tüm marka modeller dahil 350-400 benzin yakar. aksi uydurmadır. lpg de ise ş içinde 190 - 230 aralığında hepsi aynı yakmaktadır. 250 - 300 yakan aracın problemi var kesin. Vatandaş arabasına bakım yapmadan binmeye çelışırsa olacağı bu. Ha vatandaş bakım yapar da ustalar yapamaz o ayrı. servise fazla para veremeyen arkadaşlar sanayide işlerini yaptırınca işi kendileri bilmediğinden bu sonuçlar normal. arabanın nuji kodu buji kablosu yağı bakım peryodu lastikleri hava filtresinin markası egzoz susturucususn markası bile tüketimi etkiler. az yakıyo denen araçların bakımları orj parçalarla yapılmıştır. aynı bakımı palio ya ya yap aynı yakar.

Motorların teknolojileri aynı bikere farklı yakması ya sürücüden ya bakımsızlıkdan başka mümkünatı yok.

3996 Mesaj
9 Ağustos 2008; 18:52:18 

İmzanız yok galiba arkadaşlar. Umarım beğenirsiniz

[center][image]http://img368.imageshack.us/img368/893/1218339305sienahlxsi8.jpg[/image][/center]
[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_18408708/tm.htm][b]FIAT SIENA TEAM[/b][/link][/center]

Görünümü;

Apple iPhone 5S 16GB

18 Mesaj
11 Ağustos 2008; 15:04:27 

slm arkadaşlar
2001 siena s var
beyni ile ilgili sıkıntı yaşıyorum
ankarada siena beynini tamir edecek birini tanıyor msunuz

24 Mesaj
11 Ağustos 2008; 23:34:12 

arkadaşlar tek enjeksiyonlu voltran marka tüpüm var. gaz kesmesi yapıyo ne yapabilirim. vites değştirirken bile araba stop ediyo. lütfen bıktım bu sorundan. Yok bir bilen. gidiyorum sanayiye. yok bunda bişey diyolar. araba sanayiye gidince bu proplem kesiliyor. arada bir yapıyor. ama sık sık yapıyor deli olucam.

56 Mesaj
12 Ağustos 2008; 20:50:56 

arkadaşlar 2000 model siena 1.6 16 walf 103 beygir lpg li siena aracımı satıyorum. aracım çok temiz 87000 de orjinal. ilgilenenler sahibinden.com adresinde astsubaydan satılık ilan başlığıyla 10334080 nolu ilan numarasında aracın reimlerini görebilirler. 11750 gibi bir rakam düşünüyorum. irtibat 05064187532 bu araçlar sanılanın aksine çok ekonomik ve kullanışlı. nakit ihtiyacı nedeniyle satmak zorundayım bende.

18 Mesaj
14 Ağustos 2008; 12:07:59 

ARKADAŞLAR BANA HAVA KUMANDALARI KISMINDAKİ PLASTİK KAPAĞI TIRNAKLARI KIRMADAN NASIL SÖKEBİLECEĞİMİ TARİF EDEBİLECEK BİR ARKADAŞ VARMI ACABA???

49 Mesaj
21 Ağustos 2008; 4:43:32 

Herkese merhaba;

Canımı sıkan bir problem var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu yaz memleketime gittiğimde sanayide her zaman gittiğim ustaya uğradım ve aracıma bakım yaptırdım. Aracım 1999 Siena 1.4 EL Benzinli (106000 km).

- Hava filtresi değişti.
- Yağ ve yağ filtresi değişti (Castrol magnatec 10/40 koydurdum.)
- Bujiler değişti. (Orijinal çıkanların aynısı çift tırnak)

Ancak;

öncesinde bitmiş bujilerim, kirli hava filtresi ve iyi olmayan marka bir yağ ile 1 depoda (48 lt) 650 - 700 km yol yaparken değişimden sonra 550 - 600 km'ye düştü.

Normalde yukarıda saydığım değişimlerden sonra gidilen km'nin artması gerekiyordu ama azaldı bile. Sizce sorun ne olabilir?

Bir de 1-2 kere marş almadı araç. Bujilerden kaynaklandığını düşünüyorum. Ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.

18 Mesaj
22 Ağustos 2008; 18:16:43 

ARKADAŞ SORUN DİREK BUJİDEDİR.PAKETTEN ÇIKAN BUŞİLERİN BUJİ UCU MESAFELERİ HER ZAMAN AYNI OLMUYOR.VE HER MOTORA GÖRE BU MESAFE DEĞİŞİYOR YANİ ARACA AİT BUJİ OLACAK.EĞER MOTORDA SOĞUKKEN TİTREMEDE BİRAZCIK OLSUN ARTTI İSE KESİN BUJİDİR..

21 Mesaj
23 Ağustos 2008; 20:53:12 

bence bujilerden bu kadar fark etmez başka bi sorun var yada yanlış ölçtün arkadaşım bi daha ölç bençe.

21 Mesaj
23 Ağustos 2008; 20:57:40 

bide bazı benzin istasyonları benzine su katıyo her zaman aldığın aldığın yerden mi aldın ilk çalıştırdırdığında çalışmamasının ne deni olabilir

238 Mesaj
26 Ağustos 2008; 12:33:28 

merhaba arkadaşlar..
lastiklerimi değiştirmek istiyorum marka tavsiyesi olan varsa yazsın lütfen
arabamı aldığımdan beri koltuklarımın kılıfı yok.arabam beyaz renkte ne tür kılıf yakışır koltuk kılıfı hangi renk alsam diye düşünüyorum tavsiyesi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum..
hekese kazasız günler...

******** 2005 model multijet.yeni kasa.92000km.abs.klima.çift hava yastığı.alaşımlı jant.gri renk.***********

49 Mesaj
26 Ağustos 2008; 18:55:27 

quote:

Orjinalden alıntı: siemo

bide bazı benzin istasyonları benzine su katıyo her zaman aldığın aldığın yerden mi aldın ilk çalıştırdırdığında çalışmamasının ne deni olabilir

bu değişimlerin üzerine 2 depo benzin tükettim biri konyadan merkezden aldım diğerini gaziantep merkezden. Aracın çekişi azaldı ve yakıt hesaplasam yanlış ölçebilirim ama km hesabı yapıyorum sürekli gittiğim yollar yani dur kalk fren gibi engeller de yok. Hatta bugün bir şeyi farkettim. Aküm 15 gün öncesine kadar şarjı iyi durumdayken şimdi şarj gerekli göstergesi var. Aküm Mutlu akü 45 amper ve 2 senelik. Aracımda müzik bile dinlemiyorum. Aküyü bile değiştirmeyi düşünüyorum. 45 amper yetersiz gibi geliyor. Neyse bir siteden yakıt sistemleri ve enjektör temizleyici aldım. Geldiğinde onu bir deneyeyim.

Yardımlarınız için teşekür ederim.

49 Mesaj
27 Ağustos 2008; 20:00:08 

Bugün aracım marş almadı. Aküm sizlere ömür. Mutlu 60 ah akü aldım. Araç serileşti. Umarım yakıt tüketimi de olumlu etkilenir.

Teşekkürler

13 Mesaj
28 Ağustos 2008; 11:15:54