- x
FİAT SİENA TEAM
2757 Cevap354889 Görüntüleme24 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     37 38 39 40 41 42 43 [45]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

54 Mesaj
29 Eylül 2013; 17:59:53 

selam arkadaşlar Marea HLX 2000 arabamı satıp fiat siena 2001 model 1.2 EL klimalı araç aldım. Bu arabalarda abs varmıdır? Bazı kullanıcılara soruyorum bu günkü LPG fiyatlarına göre km de 0,30 kuruş yakıyor istanbulda şehir içi.
bazı arkadaşlar ise 0,20 kuruş yaktığını söylüyor. pek inanamadım. aracımın bakımı ile alakalı bir durum olabilirmi?
lpg göstergesi bozuk. tankın şamandırası arızalı basınç göstergesi göstermiyor. sadece gaz btince sık aralıklarla ötüyor.
artı airbag yok. Bir de arka hoparlörleri sökemedim nasıl sükülüyor bilen varsa paylaşırsa çok memnun olacağım.

Şimdiden teşekkürler.

54 Mesaj
29 Eylül 2013; 18:01:03 

selam arkadaşlar Marea HLX 2000 arabamı satıp fiat siena 2001 model 1.2 EL klimalı araç aldım. Bu arabalarda abs varmıdır? Bazı kullanıcılara soruyorum bu günkü LPG fiyatlarına göre km de 0,30 kuruş yakıyor istanbulda şehir içi.
bazı arkadaşlar ise 0,20 kuruş yaktığını söylüyor. pek inanamadım. aracımın bakımı ile alakalı bir durum olabilirmi?
lpg göstergesi bozuk. tankın şamandırası arızalı basınç göstergesi göstermiyor. sadece gaz btince sık aralıklarla ötüyor.
artı airbag yok. Bir de arka hoparlörleri sökemedim nasıl sükülüyor bilen varsa paylaşırsa çok memnun olacağım.

Şimdiden teşekkürler.

11817 Mesaj
3 Ekim 2013; 14:11:55 

quote:

Orijinalden alıntı: tkar

arkadaşlar bugün itibari ile aranızdan ayrılıyorum.Sienamı sattım.merak ettiğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz....

Hocam ben kaloruferi açımca sıcak üflemiyor motorda sıcak halbuki ne yaptırmam gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

54 Mesaj
8 Ekim 2013; 15:27:40 

arkadaşlar arabam fiat siena 1.2 el arka cam buz çözücü çalışmıyor.
nasıl çalıştırabilirim.

2 Mesaj
21 Ekim 2013; 23:50:44 

marea da abs mutlaka vardır temprada bile standarttı.

Bu mesajda bahsedilenler: zafting

2 Mesaj
26 Ekim 2013; 20:25:17 

öncelikle yardım edip edemeyem herkese tşk ederim. benim aracım 1.6 16valf siena 99 model araçta tekleme var ve sadece sabahları yapıyor bu sorunu 10 saniye kadar gaz yemiyor araba bi pat pat 10 saniye sonra düzeltiyor sıralı sistem gaz var .ama ilk çalıştırdıgımda gaza hiç dokunmasam hiç bi sıkıntı yok ama gaza dokundugum anda araçta bi patılama ..kime gittiysem herkes farklı birşey söyledi en az 10 kişiye gitmişimdir hiç birinin dedigi birini tutmuyor .başına gelen bılen varsa yardım edin kafam çok karıştı ne yapacagım bılmıyorum ..javascript:void(AddText(' ')).

2 Mesaj
26 Ekim 2013; 20:31:09 

quote:

Orijinalden alıntı: samet ayaz

öncelikle yardım edip edemeyem herkese tşk ederim. benim aracım 1.6 16valf siena 99 model araçta tekleme var ve sadece sabahları yapıyor bu sorunu 10 saniye kadar gaz yemiyor araba bi pat pat 10 saniye sonra düzeltiyor sıralı sistem gaz var .ama ilk çalıştırdıgımda gaza hiç dokunmasam hiç bi sıkıntı yok ama gaza dokundugum anda araçta bi patılama ..kime gittiysem herkes farklı birşey söyledi en az 10 kişiye gitmişimdir hiç birinin dedigi birini tutmuyor .başına gelen bılen varsa yardım edin kafam çok karıştı ne yapacagım bılmıyorum ..javascript:void(AddText(' ')).

yokmu fikri olan kimse

361 Mesaj
30 Ekim 2013; 11:01:13 

Arkadaşlar bu 1.6 HL sienalarda klima standart mı?

44 Mesaj
30 Ekim 2013; 23:15:32 

sametcim sanayi sanayi gezme bulunduğun yerde fiat servisi varsa makinaya bağlattır sorunu bulsunlar arıza pahalı değilse yaptır makina parası ödemessin...

Bu mesajda bahsedilenler: samet ayaz

İntel Core i5 3570-K Gigabyte z77D3H GSkil 8 gb 1600 ddr 3 ram sapphire r9 290 tri-x western Digital 250 gb hdd Samsung bx 2450 xilence 750 watt psu cooler master rc 1000 kasa

44 Mesaj
30 Ekim 2013; 23:16:33 

hayır opsiyonel kimisinde var kimisinde yok...

İntel Core i5 3570-K Gigabyte z77D3H GSkil 8 gb 1600 ddr 3 ram sapphire r9 290 tri-x western Digital 250 gb hdd Samsung bx 2450 xilence 750 watt psu cooler master rc 1000 kasa

44 Mesaj
30 Ekim 2013; 23:23:04 

şöyle bir sorunum var arkadaşlar... Araç siena 1.6 16 v 99 model benzinde siyah duman atıyor çok pis kokuyor lpg yi ayarlatmaya gittim benziin ms değerlerinin 7,5-8,00 olduğunu gördüm tüpçü bu normoal değil dedi tüpü ayarlamadan bıraktı servise götürdüm makinaya bağladılar ısı sensörü (su sıcaklı ve hararet sensörüymüş) arızalı dedi. Ateşleme bbini arızası çıktı bobin değiştirdiler siyah duman atmaya devam etti sensörüde yarın değiştirecekler ama bence değişen birşey olmayacak ms değerleri başka neden yüksek olur üstadların yardımlarını bekliyorum...

4 Mesaj
25 Kasım 2013; 15:20:13 

Merhaba Arkadaşlar;
Benim Aracım 1999 Model Fiat Siena EL Klimalı Modellerden.
Aranıza yeni katıldım sayılır. Sizlerden ricam bana aşağıdaki konularda yardımcı olabilirmisiniz.
1- Aracımın Kaloriferi İçeriye Sıcak Hava Üflemiyor Her şeyi denedim aracımın harareti normal.
2- Direksiyon ayarlımı aracımın bagajını temizlerken stepnenin arasında Direksiyon Ayar Yolu buldum kırılmış olarak kolu nasıl değiştirebilirim.
3- Polen Filtresi var mı nasıl değiştiriliyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

4 Mesaj
26 Kasım 2013; 8:25:55 

Yok mu bu konuda bana yardımcı olacak bir Sienacı

4 Mesaj
26 Kasım 2013; 8:27:27 

Yokmu beni bilgilendirecek bir Siena cı

2154 Mesaj
26 Kasım 2013; 8:30:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Levent_Siena

Merhaba Arkadaşlar;
Aranıza yeni katıldım sayılır. Sizlerden ricam bana aşağıdaki konularda yardımcı olabilirmisiniz.
1- Aracımın Kaloriferi İçeriye Sıcak Hava Üflemiyor Her şeyi denedim aracımın harareti normal.
2- Direksiyon ayarlımı aracımın bagajını temizlerken stepnenin arasında Direksiyon Ayar Yolu buldum kırılmış olarak kolu nasıl değiştirebilirim.

Onun ayar musluğu bozulmuştur.Bence onu değiştirt.

5 Mesaj
26 Kasım 2013; 8:38:20 

Arkadaşlar Antalya'da güvenilir bir servis önerebilir msiniz?

Siena 1,6 hl sahibiyim ve motorla ilgili beceriksiz bosch servis sebeiyle pek çok sorun yaşadım. (Bahsettiğim servis merkezde değil).

2586 Mesaj
26 Kasım 2013; 12:50:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Teleman

Arkadaşlar Antalya'da güvenilir bir servis önerebilir msiniz?

Siena 1,6 hl sahibiyim ve motorla ilgili beceriksiz bosch servis sebeiyle pek çok sorun yaşadım. (Bahsettiğim servis merkezde değil).

Ne gbi sorunları yaşadınız

4 Mesaj
26 Kasım 2013; 15:13:27 

Merhaba Arkadaşlar;

Bilgisi olan arkadaş yok mu hiç

5 Mesaj
27 Kasım 2013; 4:26:10 

Önce araç sübap kesti. 1000 tl'ye yakın masrafla olayı sözde bosch servisi olan bir yere hallettirdik. Ancak sonradan öğrendikki bu muhteşem sevis sorunun ana nedenlerinden olan egzosun TAMAMEN tıkandığını görmemiş ve direk parçayı değiştirip birsürü gereksiz filtre değişimyle beraber teslim etmiş. Sorun bu kadar da değil, aracın aynı zamanda radyatörü de tıkalıymış ve sensör harareti gösterdiği halde bu çok afedersiniz m.lar sensör bozuk demişti. Sonra ne mi oldu? evet araç conta yaktı. Sonra herşey kartopu gibi yuvarlana yuvarlana büyüdü.

Şu anda araç yürüyor, yeni conta takıldı (tabiki başka bir tamirciden ama o da bişey anlamıyor belli, aracı bağlayacak bilgisayarı bile yok ama en azından dürüst). Yakarı inanılmaz fazla, arkadan duman atıyor (bazen çok fazla, bazen hiç yok, bazen mavimsi bazen değil) ve motor ısınana kadar acayip şekilde çalışıyor.

Sizden ricam Antalya'da daha önce yaptırdığınız veya tanıdığınız işinin ehli, güvenilir ve aracın motorundan iyi anlayan bir fiat servisi tavsiye etmeniz. En azından paramız hak ettiği yeri bulsun.
Paylaş

Bu mesajda bahsedilenler: CKT

26 Mesaj
27 Kasım 2013; 16:42:22 

Merhaba arkadaşlar ben de 1999 model 1.6 16v siena var.Araç devri 1800-2000 arasındayken araçta sanki gaz bitiyormuş gibi teklemeler oluyor.Gaza yüklendiğimde ve devir yükseldiğinde veya debriyaja bastığımda tekleme sona eriyor.Konu hakkında bilgisi veya fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Henüz yaşanmamış fakat yaşanması muhtemel olan veya muhtemel olmayan bir dizi düşüncesel canlandırmadır,HaYaLSiNeMaSı..

74 Mesaj
28 Kasım 2013; 2:34:32 

Merhaba arkadaslar bende aaraniza yeni katildim. 2001 1.2 el abs klima airbagli 16 valfli gri 105binde yasli birinden aldim 11.200 e sis fari taktirmak istiyorum maliyeti nedir birde tavsiye jant ve ses sistemi 1000 tllik.

4726 Mesaj
3 Aralık 2013; 14:46:01 

@hayalsinemasi

Aracınız Lpg'li ise gaz ayarı yaptırmanızda fayda var yada gaz filtresine bir baktırın derim. Benzinde kullanıyorkende aynı sorun varsa normal diyebilirim çünkü aynı sıkıntı benim aracımda da mevcuttu motor ısınınca geçiyor.

@nazimmacit

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Gerçi 1 hafta önce Siena'mı sattım aranızdan ayrıldım fakat konuyu çok başı boş görünce yazma isteği duydum.

Sis farları aman aman birşey tutmaz işçilik dahil 60-70 lira gibi bi rakam ödersiniz. Elektronik aksam dışında parçaları accaayip ucuzdur. Far çanağıyla beraber 75 lira mı neydi opas. Sinyal farı 8 lira.

Ses sistemi konusunda pek bilgim olmadığı için birşey söyleyeceğim.

Jant konusuna gelirsek Sedan araca spor jant pek gitmiyor açıkcası hele ki Siena'da çok sırıtıyor bence. Fiat'ın orjınal çelik jantıyla hem konfordan ödün vermemiş, hemde şık bir görünüm kazandırırsınız aracınıza.

EDİT:İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac Schnitzer. -- 3 Aralık 2013; 14:46:53 >

97. Opel Corsa GSİ

13 Mesaj
4 Aralık 2013; 0:04:38 

başımdan geçem bir olayı paylaşmak istedim

1.4 EL 2000 model siena sahibiyim geşen sene aldım ki ilk arabam zaten. Geçen gün arabayı çalıştırdığımda egsozundan çok yoğun beyaz renkli duman geldi tabi acemilik bişey anlamadım bende devam ettim kısa süre gittikten sonra dönmek için fren yaptığımdda stop etti tekrar çalıştırdım ama yine aynını yaptı sanayiye gitmeyi düşündüm yolda hararet biraz yükselti ben gaza bastıkça arabanın çekişi düşüyor durumdaydı güç bela ustama ulaştırdım arabamı...

Arabam conta yakmış, yağına dişkkat etmemştim 5 aydır hiç :( motora ve kartere bütün su dolmuş mecbur tamir ettirdim. Üst kapak açıldı conta set olarak değiştirildi, kapağa kaynak yapılması gereken yerlere kaynak yapıldı, triger kayışlarıi hava ve yağ filtresi değişti, doğal olarakta yağı ve antifirizide tamamen değişti masraf olarak 850 lira tuttu hepsi dahil duyduklarımdan ve çevremden en az 2000 TL masraf olur diye korkuyordum ama şükür ki arabam siena :)

Şimdi arabam taş gibi ve sapasağlam gayette randımanlı şekilde çalışıyor... Binici olarak özellikle düşük fiyatlı araç arayanlar siena yı düşünsünler düzenli olarak bakımları yağılırsa düşük yakıtlı ve cafakar bir arabadır olurda bi kaza bela bişey olması durumundada çok ucuza herşeyi yapılabilen bi otomobil

9 Mesaj
4 Aralık 2013; 3:53:30 

arkadaslar merhaba;bende aranıza yeni katıldım 1.4 99model sienam var yeni aldım. ankarada olupta bu araçları iyi bilen bir ustatanıyan var mı ?hem hesaplı hem faydalıbir ustası olan arkadaş var mı ? [font="Times New Roman"]

74 Mesaj
4 Aralık 2013; 15:07:41 

quote:

Orijinalden alıntı: rburak06

arkadaslar merhaba;bende aranıza yeni katıldım 1.4 99model sienam var yeni aldım. ankarada olupta bu araçları iyi bilen bir ustatanıyan var mı ?hem hesaplı hem faydalıbir ustası olan arkadaş var mı ? [font="Times New Roman"]

Hayirli olsun oncelikle aramiza hsg . ben istdayim ank. olanlar yardimci olabilir bunlarin on takimina dikkat et cok hassas.

74 Mesaj
4 Aralık 2013; 15:11:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

@hayalsinemasi

Aracınız Lpg'li ise gaz ayarı yaptırmanızda fayda var yada gaz filtresine bir baktırın derim. Benzinde kullanıyorkende aynı sorun varsa normal diyebilirim çünkü aynı sıkıntı benim aracımda da mevcuttu motor ısınınca geçiyor.

@nazimmacit

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Gerçi 1 hafta önce Siena'mı sattım aranızdan ayrıldım fakat konuyu çok başı boş görünce yazma isteği duydum.

Sis farları aman aman birşey tutmaz işçilik dahil 60-70 lira gibi bi rakam ödersiniz. Elektronik aksam dışında parçaları accaayip ucuzdur. Far çanağıyla beraber 75 lira mı neydi opas. Sinyal farı 8 lira.

Jant konusuna gelirsek Sedan araca spor jant pek gitmiyor açıkcası hele ki Siena'da çok sırıtıyor bence. Fiat'ın orjınal çelik jantıyla hem konfordan ödün vermemiş, hemde şık bir görünüm kazandırırsınız aracınıza.

On sag fari ve sinyalleri deistircem cikma ya da orjinal nerden temin edebilirim sinyaller sari renk sinir ediyor beni.

74 Mesaj
4 Aralık 2013; 15:12:44 

quote:

@hayalsinemasi

@nazimmacit

On sag fari ve sinyalleri deistircem cikma ya da orjinal nerden temin edebilirim sinyaller sari renk sinir ediyor beni.

138 Mesaj
6 Aralık 2013; 23:13:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Levent_Siena

Merhaba Arkadaşlar;

Bilgisi olan arkadaş yok mu hiç

merhaba.
1- kalorifer musluğu denilen parçaya baktır, bozuldu ise değiştir, (ben bunu yaptığında kışda geldi nede olsa, komple soğutma suyunu boşalttırıp, birkaç kere içini yıkattırdıktan sonra, %50 antifiriz+%su karışımı ile tekrar doldururdum, 1 ay önce yaptırdım on numara oldu 25 TL ye yaptırdım) Klimalı versiyonda klima kaynaklı bir sıkıntı da olabilir. yukarıdakine rağmen değişim olmazsa sonraki iş.
2- Sana kalmış birşey eğer yüksek diyorsan parçacılara gidecek göstereceksin, ihtiyacın da varsa değiştirteceksin, genelde böyle parça aldığın yerlerde bu tür şeyleri ücretisz takıyorlar.
3- Klimalı dedin aracına. illaki polen filtresi oluyor. direksiyonun alt taraflarında biryerde olacak.

iyi günler.

138 Mesaj
6 Aralık 2013; 23:15:11 

quote:

Orijinalden alıntı: hayalsinemasi

Merhaba arkadaşlar ben de 1999 model 1.6 16v siena var.Araç devri 1800-2000 arasındayken araçta sanki gaz bitiyormuş gibi teklemeler oluyor.Gaza yüklendiğimde ve devir yükseldiğinde veya debriyaja bastığımda tekleme sona eriyor.Konu hakkında bilgisi veya fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

merhaba. birader bu sorunun araç soğukken mi sıcakken mi yapmakta. dene bakalım. bir de sadece benzinde iken dene, bir de lpg kitinin markası nedir? tekrar yazıver buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esginmurat -- 6 Aralık 2013; 23:15:34 >

138 Mesaj
6 Aralık 2013; 23:22:02 

quote:

Orijinalden alıntı: zafting

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba. hayırlı olsun. abs li sienalarda ekranda ışığı var zaten sönükte olsa görebilirsin yokuş aşağı sağlı sollu arada frene basarak in bak ekrana görürsün.

Kullanım durumuna göre evet 0,20 de yakar 0,40 da yakar abicim. bu aracın lpgsiz halinin sorunsuz olması kesinlikle etkiler tabiki+lpg kiti ve lpg ayarı da kısaca fazla yakkmaya veya az yakmaya birçoook neden var arkadaşım. bir de %13 zamdan sonra ne desem boş. satıp perti çıkmamış bir dizel araç daha karli bence.
lpg göstergesi değiştir kardeş değiştirdiğin yerde de tabiki denet derim :)
arka hoparlörler 1.6 bendeki bagajı açınca kafanı eğ hoparlör altına bak göreceksin.

iyi günler.

146 Mesaj
8 Aralık 2013; 20:07:07 

dostlar çok slm. aracım 99 palio 1,4 el tek nokta enjeksiyonlu akü şarj etmiyor?? tamirci ile şarj ediyomu diye ölçü chz. ile baktık az kaçırıyor ama şarj ediyor sanırım kömürleri bitiyor ama parça ve işçilik 150-200 arası tutar bilye vs. değiştiririz komple dedi. sonra oradan çıktım ve başka bir tamirci arkadaş sıkıntı yok dinamo kömüründe dedi. sevine sevine çıktık oradan veee 20 km sonra akü full bitti ve lambalar söndü lpg beynide gitti arızalandı :(((( beyni adam geçici onardı ama çok fazlaca yakar ama değşmeliyiz dedi. şimdi sorum bu kömürler bitince nasıl oluyor?? o kadar pahalımı kömürü değişmek ?? yada başka bir arıza mıdır??

MaYDoGaN

11817 Mesaj
11 Aralık 2013; 14:09:01 

Arkadaşlar 2 gündür göğüslükte titreme mevcut baya canımı sıkıyor gaza bastıgımda titreme daha çok artıyor nedeni nedir bunun yardımcı olabilirmisiniz.

9 Mesaj
11 Aralık 2013; 19:03:25 

quote:

Orijinalden alıntı: nazimmacit

Hayirli olsun oncelikle aramiza hsg . ben istdayim ank. olanlar yardimci olabilir bunlarin on takimina dikkat et cok hassas.

[font="Arial"]teşekkürler kardes benim arabanında arac hareket etmeye baslayınca yada ani frenlerde önden lak lak diye ses geliyor.usta akislerden geldiğini söyledi ama çok sıkıntı değil idare eder dedi.sen ne dersin çok sorun yaratır mı bu iş. bir de arkadaşlar ankarada bu arabadan gerçekten anlayan usta nerde var bi yardım edin lütfen.

26 Mesaj
12 Aralık 2013; 8:40:00 

quote:

@hayalsinemasi

Evet aracım lpgli , gaz ayarı yaptırdım, benzinde kullanırken de aynı sorun devam ediyor.Motor ısınınca da devam ediyor.

Henüz yaşanmamış fakat yaşanması muhtemel olan veya muhtemel olmayan bir dizi düşüncesel canlandırmadır,HaYaLSiNeMaSı..

26 Mesaj
12 Aralık 2013; 8:47:37 

quote:

Orijinalden alıntı: esginmurat

merhaba. birader bu sorunun araç soğukken mi sıcakken mi yapmakta. dene bakalım. bir de sadece benzinde iken dene, bir de lpg kitinin markası nedir? tekrar yazıver buraya

Sorun araç sıcakken de soğukken de yapıyor.Benzindeyken de denedim yine tekliyor.Lpg kiti Atiker.(Ustaya gösterdim bujiler, buji kabloları yenilendi. Sorun düzelmeyince bobin değişecek dedi ama sorunun kesin düzeleceğinden emin değil.

138 Mesaj
14 Aralık 2013; 22:27:05 

quote:

Orijinalden alıntı: hayalsinemasi

Sorun araç sıcakken de soğukken de yapıyor.Benzindeyken de denedim yine tekliyor.Lpg kiti Atiker.(Ustaya gösterdim bujiler, buji kabloları yenilendi. Sorun düzelmeyince bobin değişecek dedi ama sorunun kesin düzeleceğinden emin değil.

Selamlar tekrar madem hem sıcak hem soğuk da hem benzinde hem de lpg de iken yapıyorsa aklıma ilk gelen klasik boğaz kelebeği sorunu, genelde bunu söktürüp içini güzelce balata spreyi ile temizleyince bu tür sorunlar gidiyor birader, bunu iyice temizlettirdikten sonra üzerinde kelebek potansiyometre sensörü olacak yine boğaz kelebeğinin üstünde o işlevini yitiriyor olabilir. yine bu boğaz kelebeğinin üstünde rolanti motoru var eğerki boğaz kelebeği+kelebek potansiyometresini temizlettireceksen yine kelebek üstünde olan rolanti motoru sensörünü de temizletirsen iyi olur. faydasını görürsün kullanınca :)

Yukarıdakileri yaptırman büyük faydalar sağlayacaktır kullanınca görürsün zaten birader, birde bunları yaptırdıktan sonraki atiker servisinde 1800-2000 arası hem benzinde hem de lpg de iken ekranda baksınlar mutlaka haritada sıkıntıyı göreceklerdir, fakir karışım mı zengin karışım mı görmeliler.

Yaptırırsan eğer, buraya sonucu yazarsan sevinirim, masrafa gelince; kelebek söktürütüp temizletme+rolanti motoru sensörü temizletme+kelebek potansiyometresi temizletme 20tl ye maksimum yapılabilir, yaptırmışlığım var yani. lpg kalibrasyon ve inceleme işi de yine aynı şekilde 10-20 tl arası hallettirebilirsin.

10 Mesaj
15 Aralık 2013; 22:34:18 

düğme de sıkıntı yada camın üzerindeki rezistanslarda kopma olabilir. çoluk çocuk bıcakla kazımak isteyebilir...

Bu mesajda bahsedilenler: zafting

ölüm var unutmayın... hesap vereceksiniz hazırlanın....

10 Mesaj
15 Aralık 2013; 22:42:57 

quote:

Orijinalden alıntı: samet ayaz

benimkinde sana yakın bir şey olmuştu. şöyle ki. arabayı ilk çalıştırdığımda gaza basıyorum basıyorum 2500 deviri mümkün değil geçmiyor. araç belli bir devirden sonra kendiliğinden gaza geçtiği halde gaza geçemediğim için hep benzinde çalışıyor. ustaya gösterdim. bana enjektörler bozuk değişmesi lazım dedi. bir sürü masraf. internette biraz araştırınca şöyle bir yöntem buldum. arabanın aküsünün kutup başlarını çıkarıyorum . bi 15 dk. bekliyorum. lamda sensörü sıfırlanıyor. daha sonra arabayı çalıştırıyorum ve beyin üzerindeki düğmeden rolenti ayarı yapıyorum. sorun düzeliyor. ustalara kalsa enjektörler değişecekti.
bir süre sonra arabada elektrik kaçağı oluştu. o da yine lamda sensöründen miş. tamamen değiştirttim.

10 Mesaj
15 Aralık 2013; 23:01:30 

müslümanlar..!
araba viteste iken ön taraftan tıkırtı geliyor.2.3.4.5 hız arttıkça tıkırtı hızlanıyor. boşta iken ve debriyaj basılı iken tıkırtı kesiliyor. hemen hemen 2 dk. boyunca 165 km hız yaptıktan sonra 200 km yol gittim. ardından bu ses gelmeye başladı.
mesele nedir bileniniz var mı?

162 Mesaj
22 Aralık 2013; 16:03:18 

Selamun Aleykum arkadaslar bende 99 model 1.6 16v Siena aldim.Size tek bir sorum var bu sienalarin sisleri nasil yaniyor?

Yoksulluk değil, zevk meselesi..

10 Mesaj
23 Aralık 2013; 21:53:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Broadway066.

Selamun Aleykum arkadaslar bende 99 model 1.6 16v Siena aldim.Size tek bir sorum var bu sienalarin sisleri nasil yaniyor?

teybin alt tarafındaki düğmelerin sol başta olanı. ama çalışmıyorsa o ayrı. değiştiremezsin. her zaman lazım olan bir parça olmadığı için pahalı oluyor. ve düğmeler takım halinde satılıyor. 200 küsür civarındaydı. onun yerine başka bir yere düğme yaptırabilirsin.

45 Mesaj
2 Ocak 2014; 15:13:59 

Merhaba, siena aracımızdan güneş yanıklarından kurtulmak istiyoruz, kaplama yaptıran oldu mu memnun musunuz? İstanbul yada çevre illerde tavsiye edeceğiniz yer var mı?

25 Mesaj
6 Ocak 2014; 20:25:11 

korunmak zor kardeşim bendede aynı sorun var en güzeli sıfırdan boyatmak cogu arabalarda bu sorun var zaten fabrika hatası

Bu mesajda bahsedilenler: secretcoder

35 Mesaj
28 Ocak 2014; 18:46:51 

Bende aranıza yeni katıldım Perşenbe günü 1999 model Fiat siena 1.6 16 V HL modelinden aldım 9000 liraya sıralı sistem tüp var umarım pişman olmam Motoru ve kaportayı ustaya gösterdim sadece güneş yanığı var

68 Mesaj
13 Şubat 2014; 22:26:51 

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. Fiat siena 2001 1.4 8 valf orijinal amortisör ve salıncak markası nedir? Üç sefer amortisör değiştirdim ancak ön takım hiç esnemiyor.

1 Mesaj
14 Şubat 2014; 16:29:14 

selam arkadaşlar ben yeni üye oldum. hatam olursa kusura bakmayınız.
2000 model siena aracım var sabah soğukta birinci ve ikinci vitese geçişte baya bi zor geçiyor. 3-4 km gittikten sonra düzeliyor. neden olabilir. Bir de yakıtı lpg de 30 kuruş yakıyor. sıralı siztem değil tüp ondan olabilir mi? daha az yaktığını duyuyorum aslında.

201 Mesaj
14 Şubat 2014; 17:27:33 

quote:

Orijinalden alıntı: albano

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. Fiat siena 2001 1.4 8 valf orijinal amortisör ve salıncak markası nedir? Üç sefer amortisör değiştirdim ancak ön takım hiç esnemiyor.

Orjinal marka Opar'dır amortisör ve salıncaklarda.

68 Mesaj
15 Şubat 2014; 17:01:23 

Opar olduğunu biliyorum ama bulunmuyor. Kimi tamirci ve parçacılar lancia diyorlar. Bende baya bir para vererek lancia takdırdım. Ancak 2 kez garantiden değiştirdim. araba hiç esnemiyor. Monreo nun ise siena amortisörü yapmıyor. Bizim bu arabalarda amortisör sorunu mu var. Orijinal opar taktırıp deneyenler görüş paylaşırlarsa memnun olurum. Çünkü opar olarak iki ayrı marka amortisör kullanıldığını duydum. Opar kutusundan lancia çıktığını birde saxo olmak üzere iki marka olduğu söyleniyor. Diğer marka amortisörler hemen kitleniyor. Alt takım yaptıran arkadaşlar iyi bir yetkili fiat servise gidin. Benim ağzım yandı. Diğer sienacı arkadaşları bu konuda uyarmayı gerekli gördüm. Saygılar. @n_mert

Bu mesajda bahsedilenler: n_mert

1185 Mesaj
2 Mart 2014; 22:26:44 

arkadaşlar merhaba bugün 2002 model 1.2 8 valf klimalı atiker sıralı gazlı bir 200 binde genel durumu iyi olan bir araç için 11250 liraya pazarlık ettim nasipse yarın alacağım. sizce nasıldır bu araçlar nasıl kullanılmalı kronik arıza yapan bir yeri varmıdır. motoru yağ eksiltirmi
yardımcı olursanız sevinirim.

29 Mesaj
4 Mart 2014; 20:05:23 

merhaba kardeşim kronik bir rahatsızlıgını görmedim yaklasık 1 senedir fiat siena 1.4 el kullanıcısıyım. ama forumdan okudugum kadar ön düzende sıkıntı yasanıyormus.ama kronikmi onu tam bilemiyorum
arkadaslar benimde bir sorum olacak cevap verirseniz sevinirim yaklasık 1 senedir siena kullanıyorum aynı yolda defalarca ne kadar yaktıgını ölçtüm uzun yolda hiç 21krş u gecmedi ama son 2 aydır gazda bir problem olustu araba gazda 35krş yakmaya basladı ama 2 aydır bu sekilde tüpü eski sırasız olan atiker. acaba gaz ayarındanmıdır yoksa tüpün beyni filanmı değişecek beyin ne kadardır bilgisi olan varmı ?? gaz kacagına baktırdım gaz kacagı yok görünüyo
acaba bi anda ne olduda yakıt arttı anlamadım ama benzinde sıkıntı yok benzinde aynı az yakıyo gazla ilgili nasıl bir problem olabilir ne yapmam lazım ne önerirsiniz şimdiden cevaplarınız için tesekkür ederim kolay gelsin.

(.)

2586 Mesaj
4 Mart 2014; 20:09:37 

quote:

Orijinalden alıntı: kalite kontrol

merhaba kardeşim kronik bir rahatsızlıgını görmedim yaklasık 1 senedir fiat siena 1.4 el kullanıcısıyım. ama forumdan okudugum kadar ön düzende sıkıntı yasanıyormus.ama kronikmi onu tam bilemiyorum
arkadaslar benimde bir sorum olacak cevap verirseniz sevinirim yaklasık 1 senedir siena kullanıyorum aynı yolda defalarca ne kadar yaktıgını ölçtüm uzun yolda hiç 21krş u gecmedi ama son 2 aydır gazda bir problem olustu araba gazda 35krş yakmaya basladı ama 2 aydır bu sekilde tüpü eski sırasız olan atiker. acaba gaz ayarındanmıdır yoksa tüpün beyni filanmı değişecek beyin ne kadardır bilgisi olan varmı ?? gaz kacagına baktırdım gaz kacagı yok görünüyo
acaba bi anda ne olduda yakıt arttı anlamadım ama benzinde sıkıntı yok benzinde aynı az yakıyo gazla ilgili nasıl bir problem olabilir ne yapmam lazım ne önerirsiniz şimdiden cevaplarınız için tesekkür ederim kolay gelsin.

benim 1.6 16v 103. Sırasız fabrika çıkış. 35 kuruş yakıyor bu da şehir içi. Beyin icin 130 TL fiyat aldım.

29 Mesaj
4 Mart 2014; 20:36:26 

tesekkür ederim 130 tl cok pahalıda değilmiş ama keske sorun beyinden olsa hiç bir fikrim yok neden yakıtı bu kadar arttı anlamadım ama benzinde sıkıntı yok ideal ölcüsünde devam ediyo gazda kacak yok ama
yarın konyaya gidiyorum orada tüpü bi kontrol ettiriyim anlarlar inş. sıkıntıyı cok moralim bozuldu ya 21krş tan 35 krş olması sıkıntı oldu inş. dönüşte yapılanları size tekrar yazarım...

(.)

2586 Mesaj
4 Mart 2014; 20:39:37 

quote:

Orijinalden alıntı: kalite kontrol

tesekkür ederim 130 tl cok pahalıda değilmiş ama keske sorun beyinden olsa hiç bir fikrim yok neden yakıtı bu kadar arttı anlamadım ama benzinde sıkıntı yok ideal ölcüsünde devam ediyo gazda kacak yok ama
yarın konyaya gidiyorum orada tüpü bi kontrol ettiriyim anlarlar inş. sıkıntıyı cok moralim bozuldu ya 21krş tan 35 krş olması sıkıntı oldu inş. dönüşte yapılanları size tekrar yazarım...

Tamamdır bekliyorum

1185 Mesaj
4 Mart 2014; 23:09:57 

arkadaşlar araç komple boyalı çıktı satan kişi boya yok demişti bende vazgeçtim

29 Mesaj
5 Mart 2014; 9:31:25 

kardeşim yanan o lamba lpg lambası lpg de iken yanar benzinde söner o gösterge lpg ile calıstıgının göstergesi yani normal sıkıntı yok bendede aynı oluyo

Bu mesajda bahsedilenler: konamser

(.)

29 Mesaj
5 Mart 2014; 9:36:40 

iyi etmişin boyalı olması satarken sorun olur bendede o sorun var arabamda boya yok ama bagaj kapağı ile tavan tamamen günes yanıgı boyatsam satarken kazalı filan sanacaklar diye boyatamıyorum orijinalliği gitmesin diye
sienalarının metalik olanlarında hep yanık oluyo bu normal ama satacagında adam anlamaz işte ama iyi etmişin yinede daha iyisi olur belkide

(.)