Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 32 tl lik gazla 164 km yol katettim, hızım 80 - 90 bi kaç yerde sollama nedeniyle 110 120 falan:) bu arada lpg litresi 2.54tl
  • paradox kardeşim bence aracında sorun yok sen sadece bir elektirikçiye git problemi anlat iyi bir usta bu işi çözer ve hangi marka lpg kiti aracında takılıysa o servise gideceksin ayar işlemlerini en iyi lpg nin kendi servisi yapar kafana takama aracında büyük bir sorun yok bunlar her aracta olabılen normal sorunlar
  • bu yağ eksiltme işini uzun yolda yapıyorsa gayet normal benim 1.6 sienam uzun yolda 1500 km gibi uzun yoldan bahsediyorum yarım litre kadar eksiltiyor fakat şehir içi kullanımda hiç eksiltmiyor ben şehir içi kullanımda hiç aracıma yağ eklemedim ama arabanın kataloğ degerlerine gore bu eksiltme gayet normalmiş sende kafana takma devam et
  • sergen2005 kardeşim hoşgeldin aracın hayırlı olsun güle güle bin iyi bir seçim yapmışsın iyidir bizim arabalar
  • teşekkürler hasan bey.. ben de epey dert etmeye başlamıştım...
  • sağol Hasan Kardeşim.
    Şu an memnunum.Motor çok iyi durumda.146 binde.hem kendi ustam hemde ekspertiz çok beğendiler
    Hayırlı olsun inşallah
  • Sienamın saati çalışmıyor.Radyo tesisatı ile ilgi dediler.
    Başka elektrikçiye göstereceğim.Sizce neden olabilir.?
  • Arkadaşlar merhaba.
    Bende 1999 model 1.6 16 valf Siena var.
    Saat çalışmıyor.
    Çalışmama nedeni orjinal teybin olmaması dendi.
    Doğrumu.?
    benzer sorunu olan var mı.?
  • Selam arkadaşlar bende de 2 yıldır 99 model 1.6 16v siena var ama aranıza yeni katıldım.Maalesef aracımda çözemediğimiz bi sorun var. Aracım lpg'de bayılıyor. gaz yemiyor yokuşlarda yığılıp kalıyor. VİTES DÜŞÜYORUM ARABA DAHA BETER YIĞILIYOR. düz yolda 90'la gideken gaz veriyorum hiç hamle yapmıyor yada çok ağır hızlanıyor. Aracı atiker bayine götürüp bilgisayara bağladık hiç bi sorun gözükmüyo. Lpg filtrelerinide yeni değiştirdik ama fayda etmedi.Aracı benzine aldığımda araba ROKET gibi gidiyor 180 190 görüyo ama lpg ile bayır aşağı 130'u geçmiyo.Arkadaşlar lütfen yardım edin cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytullah46

Selam arkadaşlar bende de 2 yıldır 99 model 1.6 16v siena var ama aranıza yeni katıldım.Maalesef aracımda çözemediğimiz bi sorun var. Aracım lpg'de bayılıyor. gaz yemiyor yokuşlarda yığılıp kalıyor. VİTES DÜŞÜYORUM ARABA DAHA BETER YIĞILIYOR. düz yolda 90'la gideken gaz veriyorum hiç hamle yapmıyor yada çok ağır hızlanıyor. Aracı atiker bayine götürüp bilgisayara bağladık hiç bi sorun gözükmüyo. Lpg filtrelerinide yeni değiştirdik ama fayda etmedi.Aracı benzine aldığımda araba ROKET gibi gidiyor 180 190 görüyo ama lpg ile bayır aşağı 130'u geçmiyo.Arkadaşlar lütfen yardım edin cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Selamlar valla birader bariz belli lpg sistemi arızası . eskimi sistem? yoksa 1-2 yıllık mı? Sıralı mı?
    Bunları yanıtla cevaplara geçelim. Bir de yakın bir yerde isen bakabiliriz anladığımızca.

• quote:

Orijinalden alıntı: ParadoX_

merhaba arkadaşlar
    bende 99 model 1.6 16v siena var. bir kaç sorun var çözümü konusunda yol gösterirseniz sevinirim.

1- Arabayı açıştırınca enjeksiyon ışıgı yanıyor normal olarak. benzin gelkince sönüyor. sonra gaza geçince tekrar yanması gerkiyor bildigim kadarıyla ama benim araçta yanmıyor. 40Tl lik gaz yakıncaya kadar çeyrek depo benzin yakıyor. aynı anda hem benzin hem gaz yakma durumu olabilirmi yoksa bu normal mi?

2- BAşka bir sorun arabayı açlıştırıken bazen elektirik tamamen gidiyor. göstergeler camlar hiç biri çalışmıyor. kapatıp açınca normale dönüyor. normal çalıştıgında bir ara anahtar kısmını salladım elektirik yine gitti. bu temazsızlıktan mı oluyor yoksa arabanın beyninde bir sorun var ondanmı yapıyor.

arabada **** sıralı otogaz sistemi var. tam ölçemedim ama .ok yakıyor gibi tamiri yada gazın daha iyi ayarlanması için ne tavsiye dersiniz.

izmir de oturuyorum çiğli de..

şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

40 liralık gazda çeyrek depo demek problem demek. Gazı taktırdığınız yere bir gösterin derim yada sağlam bi lpg işi yapan yer.
    Sorun motorla alakalı olsaydı tavsiye edeceğim yer var fakat lpg problemi şuana kadar yaşamadım.

• Arkadaşlar bildiğinizce palio 1.6 ve bizim siena 1.6 nın motorundan anlayan kaş, demre, finike, kumluca, fethiye ilçelerinde bildiğiniz bir usta varmı ? Gidişinde ve arabada herhangi bir sorun yok ancak rampada iyice bayılmaya başladı. ayrıyeten düz yolda giderken 80 i geçtikden sonrada bir tıslama sesi geliyor ve yine 80 den sonraki ses aşırı fazla eskisinden daha çok gürültülü anlayacağınız. (not: hem benzinde hem de lpg de durum aynı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esginmurat -- 12 Mart 2013; 21:53:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esginmurat

quote:

Selam arkadaşlar bende de 2 yıldır 99 model 1.6 16v siena var ama aranıza yeni katıldım.Maalesef aracımda çözemediğimiz bi sorun var. Aracım lpg'de bayılıyor. gaz yemiyor yokuşlarda yığılıp kalıyor. VİTES DÜŞÜYORUM ARABA DAHA BETER YIĞILIYOR. düz yolda 90'la gideken gaz veriyorum hiç hamle yapmıyor yada çok ağır hızlanıyor. Aracı atiker bayine götürüp bilgisayara bağladık hiç bi sorun gözükmüyo. Lpg filtrelerinide yeni değiştirdik ama fayda etmedi.Aracı benzine aldığımda araba ROKET gibi gidiyor 180 190 görüyo ama lpg ile bayır aşağı 130'u geçmiyo.Arkadaşlar lütfen yardım edin cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Selamlar valla birader bariz belli lpg sistemi arızası . eskimi sistem? yoksa 1-2 yıllık mı? Sıralı mı?
    Bunları yanıtla cevaplara geçelim. Bir de yakın bir yerde isen bakabiliriz anladığımızca.

Esgin murat hocam sistem atiker sıralı, daha 3 yıllık lpg, şimdiye kadar hiç problem yoktu, lpg'nin performansı da aynı benzin gibiydi. Şimdi özellikle 4. ve 5. viteste araba 3000 devri geçmiyo. benzinde hiç problem yok.

• quote:

quote:

quote:

Esgin murat hocam sistem atiker sıralı, daha 3 yıllık lpg, şimdiye kadar hiç problem yoktu, lpg'nin performansı da aynı benzin gibiydi. Şimdi özellikle 4. ve 5. viteste araba 3000 devri geçmiyo. benzinde hiç problem yok.

Üstad benzinde yapmıyor demişsin lpg sistem de yeni gözüküyor, filtrelere de baktırmışsın. anlamadığım pc ye bağlayıp o usta deneyeceğine bir rampada denese ve görseymiş ya. imkanın varsa başka bir servise götür durumu izah ediver, enjektörlerinde sorun var gibi.

• --------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar mrb. Bende 2000 model 1.2 S Siena Var. Aracı aldığımda tüp yoktu. Taktırdım bir müddet bindim derken bir dizi sıkıntı çıkartmaya basladı. Hepsini hallettim fakat biri hariç. Motor ısındıktan sonra fan devreye girecek iken araç önce elektik kesiyor. Bazen stop ediyor bazen de zar zor kurtarıyor. Bunun sebei nedir sizce, benzinde denedim yapmıyor. Lütfen aynı problemi yaşayan ya da çözümünü bilen arkadaşlar varsa yazsın. Delirmek üzereyim.
  • yukarıda tarıkbuyukdag isimli arkadaş da aynı sorunları yaşıyor bir soruver belki de çözmüştür.
  • quote:

Arkadaşlar bildiğinizce palio 1.6 ve bizim siena 1.6 nın motorundan anlayan kaş, demre, finike, kumluca, fethiye ilçelerinde bildiğiniz bir usta varmı ? Gidişinde ve arabada herhangi bir sorun yok ancak rampada iyice bayılmaya başladı. ayrıyeten düz yolda giderken 80 i geçtikden sonrada bir tıslama sesi geliyor ve yine 80 den sonraki ses aşırı fazla eskisinden daha çok gürültülü anlayacağınız. (not: hem benzinde hem de lpg de durum aynı)

bende 14 siena var kaşta abdullah öztürk fiat yetkili servisi var orda bir usta var iyi 7-8 ay önce triger kayışını orda değiştirmiştim... bir de kumlucada erçin oto var.. genelde oraya gidiyorum Ramazan ustanın ilgisinden çok memnunum istersen her ikisinin de telefonunu verebilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: demrekralı

quote:

Arkadaşlar bildiğinizce palio 1.6 ve bizim siena 1.6 nın motorundan anlayan kaş, demre, finike, kumluca, fethiye ilçelerinde bildiğiniz bir usta varmı ? Gidişinde ve arabada herhangi bir sorun yok ancak rampada iyice bayılmaya başladı. ayrıyeten düz yolda giderken 80 i geçtikden sonrada bir tıslama sesi geliyor ve yine 80 den sonraki ses aşırı fazla eskisinden daha çok gürültülü anlayacağınız. (not: hem benzinde hem de lpg de durum aynı)

bende 14 siena var kaşta abdullah öztürk fiat yetkili servisi var orda bir usta var iyi 7-8 ay önce triger kayışını orda değiştirmiştim... bir de kumlucada erçin oto var.. genelde oraya gidiyorum Ramazan ustanın ilgisinden çok memnunum istersen her ikisinin de telefonunu verebilirim...

merhabalar demrekralı yanıt için teşekkür ederim, o Ramazan Usta Kumluca da olan mı üstad?

Valla tel de verirsen sevinirim. Merak ettim triger kayışını kaça değiştirdiler orada? birde sen direkt trigerimi değiştireceğim dedin yoksa sorun vardı da onlar mı değiştirdiler.

Benim sorunum : Gidişinde ve arabada herhangi bir sorun yok ancak rampada iyice bayılmaya başladı. ayrıyeten düz yolda giderken 80 i geçtikden sonrada bir tıslama sesi geliyor ve yine 80 den sonraki ses aşırı fazla eskisinden daha çok gürültülü anlayacağınız. (not: hem benzinde hem de lpg de durum aynı)

Tekrar teşekkürler.

• [simage][/simage][simage][/simage]
    merhaba arkadaşlar ben siena 16 hl aldım tupsuz ben buna benzin yetiştiremiyorum bu aracların hepsimi böyle yoksa benim aractamı sorun var anlamadım

• slm arkadaşlar 16 hl aldım bezin yetiştiremiyorum bunların hepsimi böyle yoksa bendemi sorun var :)

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.