Şimdi Ara

Vista'da WPA desteği veya XP'de WPA2 desteği ? Acil Yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde 2 adet notebook ve ADSL kablosuz modem var. Notebooklardan biri Vista Home Basic, diğeri ise XP Home Edition SP2 işletim sistemine sahip. İkisi de yasal. Sorun şu:
    Vista Home Basic kablosuz da WPA-PSK ile bağlanmıyor, illa WPA2 seviyesi istiyor. ( Yada ben beceremedim düşük seviyeyi )
    XP Home Edition ise WPA2 desteklemiyor, sadece WPA ile bağlanabiliyor.
    Böylece biri bağlanınca diğeri kablosuz bağlanmıyor. Kablolu bağlama şansım da yok.
    1- XP'nin WPA2 desteği var mı, nasıl sağlayabilirim ?
    2- ya da Vista'nın WPA desteği var mı, nasıl sağlayabilirim ?
    Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

• Vista da kesinlikle wpa desteği vardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ckm

Vista da kesinlikle wpa desteği vardır.

Normal Şartlar Altında haklısın ama;
    Birincisi Vista Home Basic ! Home Premium değil !
    İkincisi WPA ile defalarca denedim ama bağlanmadı, WPA2 denediğimde anında bağlandı. Vista'yı tam tanımıyorum. O yüzden becerememiş olabirim veya bir yerde ayar vardır, onu bulamadım ! Acil yardım bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: acemiwebci

Arkadaşlar elimde 2 adet notebook ve ADSL kablosuz modem var. Notebooklardan biri Vista Home Basic, diğeri ise XP Home Edition SP2 işletim sistemine sahip. İkisi de yasal. Sorun şu:
    Vista Home Basic kablosuz da WPA-PSK ile bağlanmıyor, illa WPA2 seviyesi istiyor. ( Yada ben beceremedim düşük seviyeyi )
    XP Home Edition ise WPA2 desteklemiyor, sadece WPA ile bağlanabiliyor.
    Böylece biri bağlanınca diğeri kablosuz bağlanmıyor. Kablolu bağlama şansım da yok.
    1- XP'nin WPA2 desteği var mı, nasıl sağlayabilirim ?
    2- ya da Vista'nın WPA desteği var mı, nasıl sağlayabilirim ?
    Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Aşağıdaki linkteki wpa2 update yamasını xp ye yükleyip çözebilirsin.
    http://support.microsoft.com/kb/917021 bu sayfada " Kablosuz İstemci Güncelleştirmesi paketini şimdi karşıdan yükle." kısmına tıklayarak yamayı yükleyebilirsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: Starforces

Aşağıdaki linkteki wpa2 update yamasını xp ye yükleyip çözebilirsin.
    http://support.microsoft.com/kb/917021 bu sayfada " Kablosuz İstemci Güncelleştirmesi paketini şimdi karşıdan yükle." kısmına tıklayarak yamayı yükleyebilirsin.

Çok teşekkür ederim. İşe yaradı ve sorun çözüldü. Sağol.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.