Şimdi Ara

## Core 2 Quad Q9550'nin SuperPi Sonuçları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Core 2 Quad Q9550'nin SuperPi Sonuçları ##

Tek başına yeterli olmasa bile SuperPi test işlemci performans ölçümünde ve tercihinde kullanılan önemli bir uygulamadır. Intel'in önümüzdeki Ocak ayında piyasaya sunmayı hedeflediği 45nm üretim teknolojisine sahip Core 2 Quad Q9550 modelinn farklı saat hızlarında alınan SuperPi test sonuçları ortaya çıktı.

Test sonuçlarına geçmeden önce işlemcinin özelliklerini hatırlamakta fayda var;
    Intel'in 45nm üretim teknolojisi ile üreteceği 4 çekirdekli Core 2 Quad Q9550, 2.83GHz saat hızına, 12MB seviye 2 belleği ve 95 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olacak. Ocak ayında piyasaya sunulması beklenen işlemci fiyatının ise 530$ civarında olacağı tahmin ediliyor.

Test sonuçları;

• Dediğin gibi tek başına yeterli değil.

Neyse bekleyeceğiz.
  • İşlemcinin standart saat hızında niye Süperpi Testi yapılmamış merak ettim şimdi?
  • Bu süper pi testi işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanarak %100 performans çalıştırıyormuydu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Megavolt

Bu süper pi testi işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanarak %100 performans çalıştırıyormuydu?

Tek çekirdeği sadece.

İki çekirdekte 2, 4 çekirdekte 4 üç çekirdekte ise üç tane açmak gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Bu süper pi testi işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanarak %100 performans çalıştırıyormuydu?

Tek çekirdeği sadece.

Çekirdeklere göre görev ataması yapmak gerekir mi yoksa kendisi otomatikman diğer çekirdeğe mi ilgili görevi atıyor?
  • Oc'siz spi değerleri ne acaba?
  • SüperPi nedir ki arkadaşlar ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DaNGeRouS_

SüperPi nedir ki arkadaşlar ?

+1000
    sürekli bir süper pi dir gidiyor.İşlemciyi zorlamak için bence tamam ama kıyaslamak için bence yanlış..
    Ayrı ayrı programlardaki sonuçlar kıyaslanmalı bence...
  • 45 nm nin nasıl bir etkisi olacak zamanla daha iyi göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 15 Ekim 2007; 13:47:42 >
  • Süper pi denen şey işlemciyi test etmekte kullanılır. İşlemciye pi sayısının virgülden sonraki basamaklarını(sanırım böyleydi) hesaplattırarak işlemciler arasında performans karşılaştırması yapmayı sağlar. Örneğin 1M testinde virgülden sonraki 1 milyon basamak hesaplattırılır. Ya da bunun gibi bişey.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Tek çekirdeği sadece.

Çekirdeklere göre görev ataması yapmak gerekir mi yoksa kendisi otomatikman diğer çekirdeğe mi ilgili görevi atıyor?

İşletim sistemi diğer çekirdeklere görev atıyor.

• 12 saniye iyi rakkam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emretemelkuran -- 15 Ekim 2007; 17:22:57 >
  • SP ölçü değil, fakat bazı şeyler için fikir verebilir O/c'siz yapılması doğal, fab.çıkış değerleri budur demek istenmiş sanırım.
  • 3Dmark neyse süper pi o. Biri ATI ye çalışıyor diğeri intele
  • artık süper pi de 1 milyon basamak kesmiyo bence 2 milyona geçmek lazım.....
  • eskiden amd kullanıcıları bende dahil buna p4 kullanıcılarına spi test sonuçlarını gösterip dururdu sona c2d çıktı olay tersine döndü şimdide spi işlemcinin gücünü gösteren gerçek kriter değildir deniyor eskiden tek kriter gibi bakılırdı sonunda herkes gerçeğin farkına vardı.çünkü firmalar spi ye göre optimize edebiliyor işlemcilerini .... spi testi işlemcinin gerçek gücünü değilde oc yaptıktan sonra işlemcinizde oluşan değişimi görmek açısından kullanılması daha iyiolur tabi stabilite testleri arasına da koymak gerekir
  • ben q6600 den pek fark goremedim super pi de bilmiyorum yanlıs gormusde olabilirim ama 3200 e overclock yapsanız q6600 u 14 saniye gorur belki yada en kotu 16 gorur bence nasılsa %33.3333333 overclock ama termal bakımdan fark illaki vardır
  • Ben e6750@3.2 ghz ile 1mb super pi yi 15s de alıyorum ama tabi q9550 ile oyunlarda daha yüksek fps alınır ama çok da fark olmaz aynı zamanda video dönüştürme uygulamalarında daha iyi fakat fiyatı uçuk olur 12mb cache bellek li model q9450 ile başlıyor fiyatından dolayı bunu almak daha mantıklı olucak zaten oc yapılınca aradaki farkı kapatır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 15 Ekim 2007; 19:59:30 >
  • şimdi o sonucu tek çekirdekte mi aldı bu... etkileyci doğrusu... 4 çekirdek destekleseydi demek ki sadece saniyeler içinde bitirebilirdi yani... bunu düşünmek daha güzel sanki beni ne ilgilendiriyorsa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.