Şimdi Ara

Ay ortasında tarife değişikliğinde ne olur???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 Mb kotalı kullanıcıyım ve limitsiz tarifeye geçmek istiyorum...Bugünlerde tarife değişikliği yaparsam ne olur? Tarifem değiştiği gün rahat rahat indirmeye başlayabilir miyim yoksa bir sonraki ayı mı beklemem lazım?

• evet bunu bende merak ediyorum tarife değiştikten sonra ek bir ücretlendirme varmı yoksa bi dahaki ay 49 lira mı ödüyecez ?
  • Lütfen arkadaşlar...bir cevap verin...kotayı aştım şimdiden,...her ay 2,5-3 GB aşıyorum
  • Hic bir sey olmuyor Arkadasim Gidiyorsun Dilekceyi Veriyorsun yalnız hemen kotaya asılmıyorsun 2 3 gun bekle sonra turk telekoma telefon ac sınırsıza gecip gecmedigini ögren daha sonradan asıl kotaya , hani bu faturam kabarik geldi yok ay ortasinda gecmeyin diyenler Dilekceyi verir Vermez Download a Asılan ArkadasLar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rx3004 -- 15 Ekim 2007; 6:57:26 >
  • Eger bugun değişiklik yaparsanız ortalama 15 gün limitli 15 günde limitsiz kullanmıs olacaksınız.
    Buda 25+15 ytl olarak futuranıza yansıyacaktır ve aynı gün içersinde tarife değişikligi yapılıyor.
    Bu benim 3. tarife değişikliğim Tabi yinede değişikliği yaparken ve yaptıktan sorada tlf açıp sormakta yarar var.
    Kolay gelsin.
  • Teşekküeler arkaşadaşlar
  • Arkadaşlar tarife değişikliği telefonla da yapılabiliyor. 4440375 aradığınızda müşteri hizmetlerindeki zat size abone sahibi ile ilgili güvenlik sorularını soruyor ve bu "konuşmanız kayıt altına alınıyor tarife değişikliğini onaylıyormusunuz" diye size soruyor. Size onayladıktan sonra tarife değişikliği gerçekleşiyor. Sınırsıza geçiş de 2-3 günü sürebiliyor. Daha sonra telefon açıp tarife türünü öğrenmekte yara var.
  • evet arkadaşın dediği doğrudur bende telefonla tarife değişikliği yaptım modem'i kapayıp açtığınızda yeni tarifeniz geçerli dediler. kapadım açtım kontrol için aradım, yeni tarifedeydim

( tt işi sağlama almak şart )
    quote:

Orjinalden alıntı: useryok

Arkadaşlar tarife değişikliği telefonla da yapılabiliyor. 4440375 aradığınızda müşteri hizmetlerindeki zat size abone sahibi ile ilgili güvenlik sorularını soruyor ve bu "konuşmanız kayıt altına alınıyor tarife değişikliğini onaylıyormusunuz" diye size soruyor. Size onayladıktan sonra tarife değişikliği gerçekleşiyor. Sınırsıza geçiş de 2-3 günü sürebiliyor. Daha sonra telefon açıp tarife türünü öğrenmekte yara var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: useryok

Arkadaşlar tarife değişikliği telefonla da yapılabiliyor. 4440375 aradığınızda müşteri hizmetlerindeki zat size abone sahibi ile ilgili güvenlik sorularını soruyor ve bu "konuşmanız kayıt altına alınıyor tarife değişikliğini onaylıyormusunuz" diye size soruyor. Size onayladıktan sonra tarife değişikliği gerçekleşiyor. Sınırsıza geçiş de 2-3 günü sürebiliyor. Daha sonra telefon açıp tarife türünü öğrenmekte yara var.

çok teşekkürler...boşu boşuna telekoma gitmek zorunda kalmayacağım
  • 4440375'i arayarak, tarife değişikliğini gerçekleştirdim

çok teşekkürler
  • haydaa bizde okadar kuzen için uğraştık dayımın işi olmadığı güne ayarlamak için haha.. Neyse arkadaşlar bizim kuzende ayın 8inde başvurdu beraber gittik yani.. Şimdi bi arayıp soralım sınırsıza geçmişmi die ancak şu ödeme ile ilgili kısa bir bilgi verirseniz sevinirim.. Birde kıst ücreti alınıyormuş galiba onun fiyatı ne kadar olur bilenler varmı acaba ?
    quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

4440375'i arayarak, tarife değişikliğini gerçekleştirdim

çok teşekkürler
  • bende ay başı sınırsıza geçtim. ama öyle 2-3 gün beklemedim, hemen başladım indirmeye
  • quote:

Orjinalden alıntı: zamirpolen

Eger bugun değişiklik yaparsanız ortalama 15 gün limitli 15 günde limitsiz kullanmıs olacaksınız.
    Buda 25+15 ytl olarak futuranıza yansıyacaktır ve aynı gün içersinde tarife değişikligi yapılıyor.
    Bu benim 3. tarife değişikliğim Tabi yinede değişikliği yaparken ve yaptıktan sorada tlf açıp sormakta yarar var.
    Kolay gelsin.

25+15 ne oluyor onu anlamadım ama çevremden bildigim kadarıyla @boldshark 49+ o aynı kotayı geçtiign kadar geliyormuş faturada amaaaa ben şunu ogrenmek istiyorum;

MEsala bu ay geçmedim ben kotayıı ve işte yarın işlemleri yapıp sınırsıza geçtim diyelim fatura 49 ytl den fazla gelir mi acaba :???????

Yani tarife degişikligi için ücret falan alıyolarsa degiştirmeyecemm
  • @PIERzig tarife değişikliği adı altında kıst ücreti diye birşey alıyorlarmış galiba. Bende onun cevabını arıyorum bakalım nedir bu kıst ücreti ne değildir ,bilen yazarsa sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: PIERzig

quote:

Orjinalden alıntı: zamirpolen

Eger bugun değişiklik yaparsanız ortalama 15 gün limitli 15 günde limitsiz kullanmıs olacaksınız.
    Kolay gelsin.

25+15 ne oluyor onu anlamadım ama çevremden bildigim kadarıyla @boldshark 49+ o aynı kotayı geçtiign kadar geliyormuş faturada amaaaa ben şunu ogrenmek istiyorum;

MEsala bu ay geçmedim ben kotayıı ve işte yarın işlemleri yapıp sınırsıza geçtim diyelim fatura 49 ytl den fazla gelir mi acaba :???????

Yani tarife degişikligi için ücret falan alıyolarsa degiştirmeyecemm

Ben 4,6 GB kullanmışım bugüne kadar yani 35 YTL eder..bir de 15 günlük limitsiz 25 YTL; toplam 60 YTL ödeyeceğim diye hesaplıyordum (telefondaki adamın söylediğine göre)...Ama başka bir konuda bu yazılanlarla karşılaştım...Bu durmda benim, Kasım'a kadar beklemem mi gerekiyor limitsiz tarife ücretlendirmesinin başlaması için??? Zaten aşmışım kotayı, 15 daha sürerse, iyice sakat olacak

quote:

Orjinalden alıntı: amanhem

arkadaşım yaptığın hesap yanlış

ben de senin gibi 4 gb kotalı kullanıyodum, gittim sınırsız 1 gb aldım, ttnet yetkilisi bana şunu dedi, bir sonraki fatura döneminde 1 gb ye geçiş yapacaksınız fatura dönemi bitene kadar ise şimdiki tararifeniz devam edek dedi, dedikleri gibide oldu, arkadaşım 1 sn. bile bekleme geç sınırsıza, harika oluyo walla, yoq kotam dolacak yoq fatura kabaracak vs. derdi tamamen ortadan kalkmış oluyo

• Arkadaşlar, birisi lütfen net bir cevap versin....

Bugün itibariyle, kotalıdan limitsiz tarifye geçmiş bulunuyorum ve telefon ederek, teyit ettirdim...

4,6 GB kullanımım var, yani 35 YTL civarı...

1-Limitsiz tarife bugünden itibaren mi geçerli, yoksa ücretlendirmesi önümüzdeki ay mı başlayacak?
    2- Ay sonunda ödeyeceğim ücret aşağıdakilerden hangisi olacak?

a)Toplam ne kadar kullanmışsam o kadar (örneğin 7 GB ise, 29+30=59 YTL)
    b)Limitsiz tarifeye geçene kadarki toplam kullanımım ve limitsiz tarifenin kalan süre için (15 gün ücreti) yani 35 + 25 = 60 YTL
    c)Limitsiz tarifeye geçene kadarki toplam kullanımım ve limitsiz tarife ücreti yani 35 + 49= 84 YTL

Lütfen cevap verin arkadaşlar...bu TT'ye güvenemediğim için download yapamıyorum
    İşin ucunda, nasıl olsa limitsiz tarifedeyim artık diye 80 GB download yapıp, a şıkkındaki durumla karşılaşıp, 800 YTL ödemek de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boldshark -- 15 Ekim 2007; 23:06:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

Arkadaşlar, birisi lütfen net bir cevap versin....

Bugün itibariyle, kotalıdan limitsiz tarifye geçmiş bulunuyorum ve telefon ederek, teyit ettirdim...

4,6 GB kullanımım var, yani 35 YTL civarı...

1-Limitsiz tarife bugünden itibaren mi geçerli, yoksa ücretlendirmesi önümüzdeki ay mı başlayacak?
    2- Ay sonunda ödeyeceğim ücret aşağıdakilerden hangisi olacak?

a)Toplam ne kadar kullanmışsam o kadar (örneğin 7 GB ise, 29+30=59 YTL)
    b)Limitsiz tarifeye geçene kadarki toplam kullanımım ve limitsiz tarifenin kalan süre için (15 gün ücreti) yani 35 + 25 = 60 YTL
    c)Limitsiz tarifeye geçene kadarki toplam kullanımım ve limitsiz tarife ücreti yani 35 + 49= 84 YTL

Lütfen cevap verin arkadaşlar...bu TT'ye güvenemediğim için download yapamıyorum
    İşin ucunda, nasıl olsa limitsiz tarifedeyim artık diye 80 GB download yapıp, a şıkkındaki durumla karşılaşıp, 800 YTL ödemek de var

Bak bu Türk telekomun sayfasında yazıyor. Şimdi o 80 gb download yapıp 800 ytl ödeme olayı olmaz. Eğer aşağıda yazılanı doğru anlamışsam...

***Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret+kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını geçemez. Yani 1024 Kbps 4GB ve 6GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 YTL'yi ve 2048 Kbps 6GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 86,25 YTL'yi geçemez.
  • evet kota aşımı arkadaşın dediği gibi. bir de kıst var onu ilk adsl abonesi olunca laıyorlar diye biliyorum. 15lira idi sanırım.

benim başıma gelen olay ise tamamen kapatırken oldu. bir tane faturam vardı ödenmemiş bir de bağlantı ücreti taksit idi. 30 lira da onu alsalar 80lira ödeyip kapatırım diye hesap ediyordum. bi fatura çıkardılar 130 YTL. 130 vernce kapattılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: half life

Bak bu Türk telekomun sayfasında yazıyor. Şimdi o 80 gb download yapıp 800 ytl ödeme olayı olmaz. Eğer aşağıda yazılanı doğru anlamışsam...

***Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret+kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını geçemez. Yani 1024 Kbps 4GB ve 6GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 YTL'yi ve 2048 Kbps 6GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 86,25 YTL'yi geçemez.

quote:

Orjinalden alıntı: nightmare115

evet kota aşımı arkadaşın dediği gibi. bir de kıst var onu ilk adsl abonesi olunca laıyorlar diye biliyorum. 15lira idi sanırım.

benim başıma gelen olay ise tamamen kapatırken oldu. bir tane faturam vardı ödenmemiş bir de bağlantı ücreti taksit idi. 30 lira da onu alsalar 80lira ödeyip kapatırım diye hesap ediyordum. bi fatura çıkardılar 130 YTL. 130 vernce kapattılar

Teşekkürler arkadaşlar

Bugün tekrar aradım ve bu sefer de tam tersini söylediler...limitsiz tarife ücretinin tamamını ve ayın 15'in tarife değişikliği yağtığım için kotalı ücretinin yarısını ödeyecekmişim...ama ben zaten kotayı aşmıştım (4,6 GB); o kısmının ne olacağını anlamadım ama herhalde toplamda 80-85 YTL'yi geçmez...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.