Şimdi Ara

EN İYİ LNB HANGİSİ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
60.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim lnb arızalandı. eskisi next tek çıkışlı idi. yeni lnb alacağım ama hangi lnb iyi ise onu almak istiyorum. birde şunu sormak istiyorum; bu konularda pek bilgim olmadığı için lnb görüntü kalitesinimi etkiliyor yada ne işe yarıyor bilmiyorum. bu konudada bi izahta bulunursanız sevinirim.
    teşekkürler

• hangisi iyi dersen bana göre mti,smart titanium,sharp....bunlar kolay bulabileceğin lnbler..ama next 10 ytl iken bunlar 25-30 ytl arasıdır...farkı ne dersen, bi kere daha kaliteli,daha dayanıklı ürünlerdir...sinyal seviyesini az da olsa artırırlar...ama 90lık çanakla türksat izlersen bişey anlamazsın çünkü türksat 60lık çanakla ve next lnbyle bile iyi çeker...anca, mesela 120lik veya 150lik çanakla astra izlemeye çalışırsan o zaman anlarsın..çünkü astradan yayın yapan kanalların hepsini anca 3-4 metrelik çanakla izlersin(istanbuldan)....120likle 200-300 kanal bulursun...bu durumda lnb,çanak,kablo,receiver gibi elemenlar kaliteli ise sinyal seviyeleri biraz daha artar....

lnb nedir dersen:
    LNB (Low Noise Block downconverter), Düşük ses bloğu çeviricisinin açılımıdır. LNB, beslemeden çıkan sinyali belirler, onu elektrik akımına çevirir, onu güçlendirir ve frekansını düşürür. Çevrilmiş sinyal, koaksiyel kablo aracılığıyla, iç mekan uydu alıcısına veya DVB kartına ulaştırılır. 10.950'den 11.700GHz'e kadar frekans menzili olan analog LNB veya 12.75GHz frekans menzile kadar alabilen Universal (dijital) LNB ler vardır....
    kısaca,çanağa uzaydaki uydudan gelen sinyalleri toplayarak receivera iletir...

saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

selam arkadaşlar
    benim lnb arızalandı. eskisi next tek çıkışlı idi. yeni lnb alacağım ama hangi lnb iyi ise onu almak istiyorum. birde şunu sormak istiyorum; bu konularda pek bilgim olmadığı için lnb görüntü kalitesinimi etkiliyor yada ne işe yarıyor bilmiyorum. bu konudada bi izahta bulunursanız sevinirim.
    teşekkürler

Ben de yeni girdim bu işe en iyi LNB MTI 0,2 dB ve LEMON 0,3 dB lnb lermiş.
  • nex
  • SHARP SÜNETLİ 0,3 DB
  • quote:

Orjinalden alıntı: NEANDARTEL

SHARP SÜNETLİ 0,3 DB

NEANDARTEL ,
    İmzanızdaki derambox'tan memnunmusunuz, Sharp LNB performansı nasıl.
    Ben Ankara'da bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz096 -- 17 Ekim 2007; 12:10:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguz096

quote:

Orjinalden alıntı: NEANDARTEL

SHARP SÜNETLİ 0,3 DB

NEANDARTEL ,
    İmzanızdaki derambox'tan memnunmusunuz, Sharp LNB performansı nasıl.
    Ben Ankara'da bulamadım.

ŞİMDİ dreamboxdan başlayayım 2..sinden hep derlerdi inanmazdım 2 çeşit uydu alıcısı var diye dreambox ve diğerleri alet çok iyi hızlı card sharingde uzman yüksek performans sağlıyor yalnız gülün dikeni yok değil kanal geçişi hızlı sana söyle izah edyim dsmart 1 kanal geçene kadar bu cihaz 2 belki 3 kanal geçiyor o arada ama karararak bu sorun olurmu bilmem kimine göre tuneri zayıf diyorlar phılıps kulanıyor bu cihaz alman malı fakat son eksiği ise ses barı olayı dijital optik çıkış 5+1 uygun fakat ama ne acıdırki ses barını yarıyı geçiyorsun ses seviyesi düşük gibi 5+1 takarsan sorun olmaz ama cihaz güzel bence ama bu saydığım sorunların çoğu hdd dakılabilsen 600 modelinde yok hepsi hal edilmiş fiyatı 450 felan cıvarı benimki 500
    öte yandan sharp kaliteli ve başarılı diyebilrim en çok tavsiye edilen lnblerden 1. olmasada fakat pahallılar 2lisi örneğin 25 euro gibi bir fiyat kolay gelsin

• Üstad Sharp derim.benim cift canak var 60 lik turksat ve bir tane de portatif 120 lik var thor astra,astra 2 hispa sirius vs. icin.Goldmaster kullaniyordum once 120 te sharp 60 likta idi.abi degistirdim lnb leri canavar gibi oldu.canim sikildimi acilari sinyal seviyelerini surekli karistirip duruyorum ama sharp ta inanilmaz bi kalite var farki rahatca gorebilirsiniz.denemesi bedava degil gidip alin degistirip bakin gorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WESKEYY -- 28 Ekim 2007; 12:43:02 >
  • dostum lnb nin iyisi kötüsü vardır ama doğal şartları unutmamak lazım en kalitelisi bile 8-10 yıl ancak dayanır bide çanağın nerde nasıl durduğuna bağlı devamlı rüzgar alıp kar dolu yağmur gibi olaylarla haşır neşir içindeyse en önemli olanı güneşide unutmayalım dediğim gibi 6-8-10 yıl içinde yenilemen gerekir bizim eve ilk çanak 96 senesinde takıldı bi ara star için geniş bandlı lnb gerekti bu dediğim daha analog yayın zamanıydı digitale yeni yeni geçiş yapılıyodu sonra tekrar bizde digitale geçtik o zaman tekrar her şeyini yenileyelim dedik yani 96 dan bu güne 3 tane lnb değiştirdik,goldmaster kullanıyoruz sorunda çıkmadı şimdiye kadar
  • arkadaşlar gece şebeke taraması yaptıgımda daha çok kanal buluyorum ve gündüz cekmiyor bide lnbiler vestel marka çift çıkışlı 0,6 db imiş iyimi dir kötümüdür ve kötü ise en kaliteli hangisidir cift çıkışlı olacak lnb ve 2 adet şimdiden teşekkürler
  • arkadaşlar ucuz diye star sat sr-320 marka lnb aldım. çanak 90lık. yarında taktırcam. bu markadan alan varmı? iyi mi kötü mü? ona göre taktırcamda. bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atlantiq -- 5 Ekim 2008; 23:19:27 >
  • en düşük gürültü oranına sahip lnb en iyi lnbdir...
  • arkadaşlar tedarikçi firma bunu eklemiş benim siteme goldmaster sizce nasıldır bir de sizin fikrinizi alayım.
    indirim çekiyle 30 liraya alacağım.
    siz de buyurun.

http://www.marketyokyok...kezi-sistem-lnb-tr.html

facebook\/marketyokyok

0Paylaş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.