Şimdi Ara

## ATi RV635'de Yeni Bir Video İşlemci ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATi RV635'de Yeni Bir Video İşlemci ##

Daha önce AMD-ATi'nin RV610 ve RV635 üzerindeki tasarım çalışmalarını bitirdiğini sizler ile paylaşmıştık. Bilindiği gibi RV620, şu an kullanılmakta olan ve Radeon HD 2400 serisine güç veren RV610, RV635 ise yine Radeon HD 2600 serisine güç katan RV630 gpu'sunun yerini alacaklar.

55nm üretim teknolojisi ile üretilecekleri ifade eidlen her iki grafik işlemci de PCIe 2.0 uyumlu olacaklar. Yine muhtemel özellikler arasında DirectX 10.1'e destek verilmesi de söz konusu. AMD-ATi'nin RV635 gpu'su ile ilgili olarak ortaya atılan son iddia ise yeni grafik işlemcinin özel bir video işlemcisine sahip olacağına yönelik. Xillieon ismine sahip olabileceği de belirtilen yeni grafik işlemci HD içerik oynatımında ciddi bir avantaj sağlayabileceği ifade ediliyor.

Hatırlanacağı üzere AMD-ATi'nin mevcut UVD teknolojisi Nvidia'nın PureVideo HD teknolojisine göre bir adım daha öndeydi. Zira daha iyi renk kalitesinin yanı sıra UVD teknojisi rakibibden olmayan VC-1 hızlandırmasına da sahipti. Nvidia, yeni grafik çözümlerinde bu eksikleri kapacağı biliniyor fakat anlaşılan AMD-ATi'de RV635 gibi yeni gpu'larına dahil edeceği yeni video işlemci ile HD oynatımında üstünlüğünü devam ettirmek istiyor. Şimdilik yukarıdaki tablodan başka herhangi bir veri bulunmuyor. Detaylar geldikçe belirtmeye devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Ekim 2007; 15:21:58 >

• maşallah ati bu aralar iyi çalışıyor
  • çalışşınlar bakalım nereye kadar sonuçta gözümüzün gördüğünden fazlasını yapamazlarya
    Hatırlanacağı üzere AMD-ATi'nin mevcut UVD teknolojisi Nvidia'nın PureVideo HD teknolojisine göre bir adım daha öndeydi. Zira daha iyi renk kalitesinin yanı sıra UVD teknojisi rakibibden olmayan VC-1 hızlandırmasına da sahipti. Nvidia, yeni grafik çözümlerinde bu eksikleri kapacağı biliniyor fakat anlaşılan AMD-ATi'de RV635 gibi yeni gpu'larına dahil edeceği yeni video işlemci ile HD oynatımında üstünlüğünü devam ettirmek istiyor. daha fazla renkmiş peh peh bizde yuttuk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengaver029

çalışşınlar bakalım nereye kadar sonuçta gözümüzün gördüğünden fazlasını yapamazlarya
    Hatırlanacağı üzere AMD-ATi'nin mevcut UVD teknolojisi Nvidia'nın PureVideo HD teknolojisine göre bir adım daha öndeydi. Zira daha iyi renk kalitesinin yanı sıra UVD teknojisi rakibibden olmayan VC-1 hızlandırmasına da sahipti. Nvidia, yeni grafik çözümlerinde bu eksikleri kapacağı biliniyor fakat anlaşılan AMD-ATi'de RV635 gibi yeni gpu'larına dahil edeceği yeni video işlemci ile HD oynatımında üstünlüğünü devam ettirmek istiyor. daha fazla renkmiş peh peh bizde yuttuk.

madem fx57'nin lafına ithafen böle şeyler yazıyorsun, be kardeşim neden alıntı yapmıyorsunda uzun uzun aynı şeyleri yazıyorsun!!!!!!!!!!

bizde adam dolu bişeyler yazmış diye boş boş okuyoruz, hey ALLAHım ya...

• quote:

Orjinalden alıntı: cengaver029

çalışşınlar bakalım nereye kadar sonuçta gözümüzün gördüğünden fazlasını yapamazlarya

Arkadaşım sırf bişeyler yazmak için yazdığın belli bir insan Video film izlerken yüksek çözünürlükte Görüntü kalitesi ve canlı Renklerden başka ne isteyebilirki ?

• AMD-ATI gemi azığa aldı :)))
  • Acaba piyasaya nezman çıkacak bilgisi olan varmı...
  • bence ati bu senenin açısını cıkarıyor. tabiki yapsın onlardan iyibirşeyler bekliyoruz!
  • iii haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alattin_nuri -- 14 Ekim 2007; 18:45:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozkurtomer24

maşallah ati bu aralar iyi çalışıyor

teoride ii çalışıyo olabilir pratige yansımadıkça bi anlamı yok
  • 8800 GTX İMİ SATTIM 9800 ÇIKACAK DİYE.SONRA GİTTİM 2400XT SİNİ ALDIM..ŞAKA GİBİ Bİ KART YANİ BİR KART 80 LİRAYIDAMI HAKETMEZ HAKETMEZ ARKADAŞ..ŞİMDİ ÇALIŞMALARINA HIZ VERİYORLAR BANA VE BENİM GİBİLERE O KARTI KASTIRDIKTAN SONRA..SAĞOL ATİ..
  • 2400 o kadar berbat diyosun ha :D İyide öyle bir operasyon neden yaptın cidden anlamadım..Anlayanda el kaldırsın lütfen 8800 GTX ini satıyorsun neden 9800 almak için..Kısma ama 2400 ün ne olduğu hangi amaçla çıktığıda belli iken böyle bir operasyona girişipde ATI ye kızmaya hakkın yok..Şöyle bir düşünüyorumda herhalde GTX ler 2. elde iyi fiyata giderken hazır satayım diye düşündün herhalde ama 80 ytl yede yeni kart aldın..Yani GTX i 9800 çıktığında şimdi sattığından 80 ytl eksiğe satsa idin en azından 9800 alana kadar adam gibi oyun oynamış olurdun..80 ytl eksiğine satamadında 120 ytl eksiğine sattın diyelim yinede GTX e para veren birisi için 40 ytl 60 ytl herneyse böyle bir operasyon saçma duruyor..Bence ATI ye çatma....Kendine kız...
  • Kesinlikle katılıyorum, hem böyle gereksiz bir işe girişmişsin hem de boş yere ATI'yi suçluyorsun. 2400 serisi oyun oynamayan internet, ofis ve film izleyen kullanıcılar için üretilmiş bir kart olduğu ve bu işlevleri de gayet güzel yerine getirdiği halde bu karttan ne beklediğini cidden çok merak ettim. Aynı paraya gidip 8500 alsaydın daha mı mutlu olacaktın acaba. 8500 herhalde sana daha ciddi bir kart gibi gelirdi Gereksiz yorumlarla donanımı yeni yeni öğrenmeye çalışan arkadaşların kafasını karıştırmayalım lütfen
  • Ati den son zamanlarda çok iyi haberler geliyor... Ati pazar payını büyük ölçüde artıracak...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.