Şimdi Ara

## NEC'den 14,5 Saat Çalışan Dizüstü Bilgisayar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## NEC'den 14,5 Saat Çalışan Dizüstü Bilgisayar ##

Dizüstü bilgisayarlar hızla gelişmeye ve paralel olarak her geçen gün satış rakamlarını arttırmaya devam ediyorlar. Tabi dizüstü bilgisayarların önündeki en büyük sorunlardan birisi pil süreleri. Zira bugün pek çok dizüstü bilgisayar ortalama olarak 2-3 saatlik ömrüne sahipken tabi daha portatik ve UMPC sınıfı ürünlerde bu süre artabiliyor. Dizüstü dünyasının ülkemizde olmasa bile global anlamda önemli oyuncularından biri diyebileceğimiz NEC, yeni anons ettiği dizüstü modeli ile 14,5 saatlik pil süresini kullanıcılarına sunabildiğini iddia ediyor.

NEC'in yeni dizüstü bilgisayar modeli VersaPro UltraLite Type VC son derece kompakt bir yapıya sahip. 12.1" ekrana sahip olan dizüstü bilgisayar üzerinde işlemci olarak Intel'in düşük güç tüketimi sınıfında yer alan Core 2 Duo U7500 modeli kullanılmış. 1GB DDR-2 bellek ve 40GB'lık hard disk ile gelen NEC'in yeni modeli VersaPro UltraLite Type VC üzerinde işletim sistemi olarak Microsoft Windows Vista / XP Professional alternatifleri sunulmakta. 217x268x27mm boyutlarında olan dizüstü bilgisayarın ağırlığı ise 958gr. NEC'in iddiasına göre ürün yeniden şarj edilmeden 14.5 saat çalışma süresi sunabiliyor ama pil süresi ile ilgili net veriler dizüstü bilgisayar piyasaya çıkıp test edildikten sonra ortaya çıkacaktır.

Ürünün piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor ama muhtemelen ilk olarak Japonya pazarına sunulacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 12 Ekim 2007; 19:56:32 >

• panasonic in 3 4 tane modeli var böle biri 8 saat biri 14 saat felan gidio "10" "12" felan..fuarda görmüştüm cebit de ..bide her türlü darbeye karşı korumalı panasonic warda sualtı dağ taş her yerde kullanılabilir..modelleri aklımda değil de bilen bilir...
  • belirtilen pil süresi pratikte yarı değerine bile ulaşsa mobilite için kesinlikle çok iyi bir seçim olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hobbs -- 12 Ekim 2007; 20:30:54 >
  • Eğer doğruysa fiyatı tuzlu olur
  • Bi laptop için gayet hafif. Çok pahalı olacağını zannetmiyorum. Nec Asus gibi bir fiyat politikası gitmiyo.
  • harika bence umarım turkiyeye en kısa surede gelir ve inceleme fırsatını buluruz.
  • RMClock programı ile 20 saate çıkar o. Tabii normalde 14,5 saat bilgisi doğruysa. Sizi neredeyse birgün idare eden bir laptop. Süper olurdu.
  • türkiyeye bi gelsin hele bi de para buldu mu onu alacak kadar süper olur
  • dizüstüyle pek ilgilenmem ama yinede bu ürün dikkatimi çekti. Küçük, uzun pil ömürlü ve tasarımını beğendim.
  • çok süper baya işimizi görür özellikle beleş wi fi ciler için tasarımıda bende beğenmedim ama pili güzel pil için alınası bi notebook türkiyede kesin 2500 ytl olur
  • 2500 iyi bence daha pahalı olabilir diye dusunuyorum
  • Piyasada 3-3.5 saat pili dayanabilen ürünlerin nekadara satıldığını görüyoruz. Demek ki isteyince oluyormuş. Yeni yakıt sistemi ile (daha önce incelenmişti) 1 hafta'dan 1 aya kadar dayanabilenleri üretilince dizüstü sistemler ciddi manada rahatlayacak. Ayrıca ssd hd lerin vb az pil harcayan ürünlerin piyasaya girmesi ile bu süre artırılabilirde
  • işte taşınabilirlik bu olsa gerek... yani gerçek mobil kavramı...
  • bu şekilde laptoplar yakında yaygınlaşacak. fakat buna karşı çıkacak olan sıvı yakıt pilleri var. bi piller bi notebook'u günde 8 saat haftada 5 gün 1 ay boyunca idare edebilecek bataryaya sahip olacak. 2008 de çıkacağı konuşuluyor.
  • bıde urunu kucuk yapmıslar ıyıce tasınabılıtesı artmıs super bı urun artık 10 sene sonra alırızz turkıyedekı katmadegerlı fıyatını merak edıyorum dogrusu
  • çok haklısınız fakat nec markasını lap topta ki kalitesi nedir bilemiyorum ama helal olsun yapmışlarsa
  • Bu ürün Türkiye'ye gelmez, gelse bile de tutmaz!!! Kaç kişi NEC diye bir notebook markası tanıyor???
  • bunu alcağıma tx serisinden bi tane vaio alırım. uzun bataryanın yanı sıra, şık tasarımıyla insanın 7/24 elinde taşıyası geldiği bi cihaz.
  • Katılıyorum sana fakat NEC türkiyede fazla bilinmemesine rağmen sony teknolojisinin nimetlerinden yararlanmaktadır. Bence iyi bir marka ve önemüzdeki senelerde cok daha popularitesi artacaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: face1tr

bunu alcağıma tx serisinden bi tane vaio alırım. uzun bataryanın yanı sıra, şık tasarımıyla insanın 7/24 elinde taşıyası geldiği bi cihaz.
  • Geçen senelerde freedos seçeneğinden dolayı fiyat avantajı sunan modelleri vardır ve bay bi satılmıştı. Nec kötü bir marka değil ancak 14.5 saat iddiası piyasaya çıkınca görülür ancak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.