Şimdi Ara

## Abit'den X38 Yonga Setli IX38 QuadGT Speedster ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Abit'den X38 Yonga Setli IX38 QuadGT Speedster ##

Intel'in X38 yonga seti resmen duyurmasının ardından anakart üreticileri de X38 yonga setli çözümlerini arka arkaya duyurmaya başladılar. Anakart dünyasının efsana oyuncularından biri olan Abit te X38 yonga setini kullanan yeni modeli IX38 QuadGT Speedster'ı duyurdu. Firmanın yeni anakartı kullandığı yonga seti itibariyle Intel'in mevcut işlemcilerine Kasım ayında gelecek olan 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilere destek verebilmekte.

8GB'a kadar DDR-2 1066MHz bellek desteğine sahip olan anakart, PCIe 2.0 desteğine de sahip. 3 adet PCIe X16 slotuna sahip olan anakart 16X + 16X formunda Crossfire desteğine sahip. Isı iletim temelli gelişmiş bir pasif soğutma ünitesine sahip olan anakart yeni nesil dijital güç üniteleriyle birlikte gelmekte. Katı kapasitör zengini olan anakart zengin özellikleri ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Tabi Abit'in yüksek overclock iddiası bu model ile de devam ediyor.

Aşağıdaki tablo aracılığı ile anakartın genel özelliklerine ulaşabilirsiniz;

• bu haberi ben cok önceden verdim ilk kezsenden önce heber verdik :))
  • Güzel bir anakart.Yalnız pasif soğutmayı DDR2 Slotunun çok yakınına monte etmişler.HYPERX serisi ram takarken herhangi bir sorun oluşturmaz herhalde.
  • Güzel anakart dijital pwm kullanılması güzel. Test sonuçları gelmeden belli olmaz, ama DFI ın LanParty P35 in fsb rekoru kırdığını düşünürsek X38 li dfı daha iyi çıkıcak gibi. Tasarımı da zaten P35'in aynı gibi DFI ın X38'inin. Üstelik 8 fazlı dijital pwm var DFI da.
  • çok süsper bişr anakart ama ben commando m dan memnunum ve son limiti gfelene kadar da değişmiyeceğim çünkü bence eğer seninb elinde güzel bir n anakart varsa sen sırf teknoloji son tekknoloji diye anakart güncellemek fuzuli bana göre.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: Susturucu10Şanlı

çok süsper bişr anakart ama ben commando m dan memnunum ve son limiti gfelene kadar da değişmiyeceğim çünkü bence eğer seninb elinde güzel bir n anakart varsa sen sırf teknoloji son tekknoloji diye anakart güncellemek fuzuli bana göre.......

+1
  • değişik bir soğutma tasarımı var. sanki biraz basit gibi ama abit iyi karttır yinede karşılaştırmalı testleri bekleyip karar vermek gerekir. Birde x48 ler var ne yapacaz bilmiyorum.
  • ABİT İN KALİTESİ BAGIMLILIK YAPABİLİR BANA YAPTIGI GİBİ FROWER ABİTT
  • X38 ler 975X lerin durumuna düşecek gibi duruyor ama.. Görücez hepberaber
  • QUAD kelimesi niyeyse pek bir ürkütücü geliyor bana fiyat bazında Hep şahaserler geliyor şahaser fiyatlara. Eciş bücüş üreticiler bile bol bakırlı pahalı anakart derdinde.
  • vay vay vay vay digital fazlı ısınmayan phaseler mevcut
  • Şuanki işlemciler en üst seviye ekran kartlarına bile darboğaz yapmıyor.. Bunlara ne gerek.. Aslında şuanki sistemlerle 2008 ortalarına kadar idare etmek gerek. Çünkü bildiğim kadarıyla intel soket değiştirecek.Bütün bu p35'ler x38 ve çıkınca x48ler soket değiştikten sonra upgrade olamayacak.. Bence sadece ve sadece para tuzağı bunlar.. Oyun için işlemci ve anakart değiştirmeye başladı millet.. Bence ekran kartı iyi ise, işlemci'de darboğaz yaratmıyorsa, ekran kartını değiştirmeden işlemci ve anakart değiştirmek çok saçma.. Render'cılara sözüm yok tabi

Edit: Yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsenik -- 13 Ekim 2007; 11:35:36 >
  • fiyatı hakkında bilgi yok sanırsam...
  • Abit kalitesini yine konuşturmuş.
    Bakalım bir yerden fiyat istedim,umarım uygun fiyatta olur
  • gerçekten güzel anakart olmuş
  • bu karttan Türkiyede satılan yer varmı ?
  • en sonunda abit kalitesini görüyoruz...

bu sefer harbi yapmışlar!!!

umarım anakart piyasasında kendi toplayıp ekran kartı piyasasına yeniden giriş yapar.
  • Abit markasıyla 2 hafta önce AB9 p965 Quadgt ürünü ile tanıştım, bana yabancı bi marka olduğu için almadan önce kuşkularım vardı ama , forumdan arkadaşların teşvikleriyle bu ürünü aldım. O/C yeteneğinden ve stabilitesinden memnunum pek sorun çıkarmıyor
  • hala gelmedi tr ne iş gelsede aliyim diyorum sürekli her cıkardıgı ankartı alıyorum tam abitciyim yani tavsiye ederim cok

bekliyelim bakalim x 48 gelmeden x 38 kullanabilsek
  • abit gene dijital pwm kullanmıs gene çok kaliteli işcilik hakim abitin GT serileri gercekten parasını hak ediyor
    çamurdan olsun üzerinde abit olsun gene alırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.