Şimdi Ara

## Sparkle'dan 'Turbo Tuşlu' Calibre P860 (8600GT) ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sparkle'dan 'Turbo Tuşlu'  Calibre P860 (8600GT) ##

Turboş tuşlu ekran kartı kavramı donanım haber okuyucuları için yeni bir olgu değil. Zira daha önc MSI'ın ve bazı diğer Çinli üreticilerin hazırladığı Turbo tuşuna sahip ekran kartlarının haberleriniz sizler ile paylaşmıştık. Turbo tuşlu ekran kartı konusunda en yeni atılım ise ülkemizde de son derece popüler ekran kartı üreticilerinden biri olan Sparkle'dan geldi ve firma turbo tuşuna sahip olan yeni ekran kartı Calibre P860 Turbo'yu duyurdu. Sparkle'ın GeForce 8600GT yongası kullanan yeni ekran kartı aslına bakılırsa MSI'ın benzer modelinin çalışma prensibi ile aynı temele dayanıyor.

Sparkle Calibre P860 Turbo üzerinde iki adet BIOS yer almakta ve tahmin edebileceğiniz gibi BIOS'lardan biri daha yüksek gpu, bellek ve shader hızı profiline sahip. Kullanıcılar kartın arkasına konumlandırılan turbo tuşuna bastıklarında daha yüksek saat hızına sahip olan BIOS devreye girerek kartın saaat hızlarını arttırıyor. Kaldı ki turbo tuşu sonrası Sparkle Calibre P860 Turbo'nun saat hızları gpu için 580MHz, bellek için 1500MHz ve shader ünitesi içinse 1404MHz'e çıkıyor. Sparle'a özgü siyah renkli tasarım ile de dikkat çekmeyi başaran ekran kartı üzerinde 256MB GDDR3 bellek yer alıyor. Firmanın yaptığı açıklamaya göre turbo tuşu devreye girdiğinde kartın örneğin 3DMark 2006'da elde ettiği skor %12 artış gösterebiliyor.

DVI ve analog çıkışlara da sahip olan Sparkle'ın yeni modeli Calibre P860 Turbo'nun ülkemiz piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 12 Ekim 2007; 22:21:18 >

• gereksiz bi özellik. ama kart çok şık.
  • yılın modası 8600gt turbo yaaaaa 8600gt turbo tuslu kart üretmeyene kız mı vermiyorlar ne
  • ne gerek vardı turbo bios yüklü gelseydi üzerinde sadece
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiDNiGhTKiSs

yılın modası 8600gt turbo yaaaaa 8600gt turbo tuslu kart üretmeyene kız mı vermiyorlar ne

• Gereksiz ama eğlenceli bi özellik şekil olmuş sadece.
  • Ya turboya ne gerek var biz zaten kartı turboluyoz fazlasıyla Sadece satış stratejisi bizim bilgisayarcılar için büyük fırsat bak bunun tuşuna basıyon kart coşuyor diye millete satacaklar.
  • Turbo tusu demek .

Aslinda tus kavrami guzel, DX10 da 6 fps alirken ne olucagini bildigimiz frame i atlayip sonraki frame e gecmesi icin bir tus konulabilir, Slayt makinesi hesabi
  • eski pc lerdeki turbo tuşu aklıma geldi bi işe yarıyormuydu bi türlü çözememiştim
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

eski pc lerdeki turbo tuşu aklıma geldi bi işe yarıyormuydu bi türlü çözememiştim

yariyodu tabi, islemciyi oc ediyodu hahahaha :))
  • quote:

eski pc lerdeki turbo tuşu aklıma geldi bi işe yarıyormuydu bi türlü çözememiştim

benim eski kasada vardı basınca pc kitleniyodu
  • Bizim millet turbo tuşu basili çaliştirir, üstüne bi de oc yapar güveniorm bn..
  • kart şekilli turbo tuşuda güzel ama ben yüksek seviyeli bir karta yapmalarını isterdim.
  • o tuşu koyacaklarına havalandırma kanalı açsalarmış ya
  • yaf millet 8800gt,2900pro,2950pro bekliyor bunlar ölü yatırım.
  • 8600GT turbo haa.İstersen yanına bide nitro tuşu koy yinede başta 8600 ismi olduktan sonra karizma sıfırlanıyo.
  • MSI ilk turbo tuşunu yaptığında diğer firmaların bunu takip edeeği belliydi Ancak msi yaptığında 8800GT ler telaffuz edilmiyordu. Haliyle artık 8600GT ere çoğu kullanıcı burun kıvıracaktır
  • anakart gibi mübarek. hoş olmuş gerçekten ama satışlara yansımaz.
  • aşağıdaki kartın gpu ve ram hızları bu karttan daha iyi sanırım fiyatı aşağıdaki ürünün daha altında olur...
    SPARKLE CALiBRE P860 NVIDIA 8600GT 512MB tıkla
  • quote:

quote:

benim eski kasada vardı basınca pc kitleniyodu

aynen katılıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.