Şimdi Ara

## Intel Celeron E1000 Serisini Hazırlıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel Celeron E1000 Serisini Hazırlıyor ##

45nm üretim teknolojisine sahip Penryn işlemcilerini pazara sunabilmek için adeta gün sayan Intel, mevcut ürün gamını da sürekli güncelleyerek rakibi AMD'ye hemen hiçbir segment dahilinde şans tanımak istemiyor. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre, firma 2008 yılının ilk çeyreğine yönelik olarak çift çekirdekli Celeron E1000 serisini hazırlıyor.

Intel'in Core mimarisini esas alacak yeni Celeron E1000 serisinin gelecek yılın başında çıkması beklenen temsilcisi ise Celeron E1200 modeli olacak Çift çekirdekli olan işlemci, 1.6GHz saat hızına, 512Kb seviye 2 ön belleğe, 800MHz FSB'ye ve 65 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olacak. Tabi Intel sadece Celeron E1200 modeli ile yetinmeyecek ve yıl sonuna doğru arka arkaya duyuracağı yeni modeller ile Celeron E1000 serisini genişletecek.

Giriş seviyesinde yer alması beklenen ve 30-60$'lık fiyat aralığını dolduracak Celeron E1000 serisi yeni işlemcilerden Intel son derece emin ve ümitli.

• İsterse Quad yapsınlar, adı Celeron olduktan sonra

Adın çıkacağına canın çıksın demişler.
  • celeron + 64watt +45 nm
  • İntel her kullanıcıya hitap etmek istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Premier2007 -- 12 Ekim 2007; 10:52:36 >
  • bu işlemci deli oc olur gene ama olduğunda performansı artarmı orasını bilemem
  • oc potansiyelleri güzel olursa alınabilir celeron 2ghz azmı çalıştırdık 2,5ghz de
  • E4300 ve E2180den sonra yeni bir O.C. Canavarı olursa üstelik 30-50 dolar gibi düşük rakamlarla satılırsa gerçekten çok aranan bir işlemci olabilir
  • Bu işlemciler, Celeron 4xx serisinden farklı olacak çünkü çift çekirdekli oluşları performanslarını inanılmaz artıracak. GHz. olarak E2XXX serisi ile yarışabilir hatta önbellklerinin az oluşu ile onları O/C'ta geçebilirler. Eğer revizyon olarakta M0 revizyonu ile gelirlerse intel performans/fiyat olarak AMD'yi sadece işlemci bazında geçebilir, zira performans/fiyat ta işin içine anakart ta girince intelin bu konuda hiç şansı yok. AMD'nin anakart çözümleri özellikle onboard ekran kartlı çözümleri intelin çok ilerisinde. Olaya bir de bu yönden bakınca AMD'nin ATI alarak birkaç faciaya imza atsada aslında çok iyi bir iş yaptığını anlıyorsunuz.

Kısacası E2XXX serisinin pabucu dama atılabilir. Üstelik bu işlemciler kötü celeron imajını bile değiştirebilirler diye bekliyorum. Zira L2 önbellek miktarının oyunlar hariç performansa o kadar önemli bir katkısı yok. Bakalım ne olacak.

• bu olay aklıma sempronları getirdi bi ara p4 leri eziyodu oyunlrda şimdi celeronlarla aynısını intel yapacak herhal intikam bir ormandır kaybolursun içinde
  • ofis kullanıcıları için daha iyi işlemçiler olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Bu işlemciler, Celeron 4xx serisinden farklı olacak çünkü çift çekirdekli oluşları performanslarını inanılmaz artıracak. GHz. olarak E2XXX serisi ile yarışabilir hatta önbellklerinin az oluşu ile onları O/C'ta geçebilirler. Eğer revizyon olarakta M0 revizyonu ile gelirlerse intel performans/fiyat olarak AMD'yi sadece işlemci bazında geçebilir, zira performans/fiyat ta işin içine anakart ta girince intelin bu konuda hiç şansı yok. AMD'nin anakart çözümleri özellikle onboard ekran kartlı çözümleri intelin çok ilerisinde. Olaya bir de bu yönden bakınca AMD'nin ATI alarak birkaç faciaya imza atsada aslında çok iyi bir iş yaptığını anlıyorsunuz.

Kısacası E2XXX serisinin pabucu dama atılabilir. Üstelik bu işlemciler kötü celeron imajını bile değiştirebilirler diye bekliyorum. Zira L2 önbellek miktarının oyunlar hariç performansa o kadar önemli bir katkısı yok. Bakalım ne olacak.

eger bu arkadaşımızın dedigi dogru ise E2... serisi ile yarışlabilirse. ve rev1 p5ld2 anakartıma olursa. hemen alırım. benim anakart sadece pd sersini destekliyor bu işlemci bana uyarsa hemen alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 12 Ekim 2007; 11:50:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Premier2007

İntel her kullanıcıya hitap etmek istiyor.

işte bu kadar......

sanırım olumsuz yorum yapanlar AMD ci bir bakın intelin son çıkan işlemcisine ve AMD nin son çıkan işşemcisine eziliyorsunuz AMD
  • bu ıslemcılerın soket yapısı e2160 ve celeron d lerle aynımı olacak (s 775 ) arkadaslar bılgısı olan warmı???
  • İsimden kaybediyo
  • bence önbellekten kaybediyo benim düşüncem intelde 1 mb önbellek sınır ... çift çekirdek oluşu pek bişi kazandırmaz çoklu uygulamalarda şişebilir e2xxx serisinde bile gözlenebiliyor bu olay
  • celeron gibi işlemcimi var be... yıllardır celeron kullanıyorum f/p ödülünü herzaman hakeden işlemcilerdir...

emektar celeron geri dönüyor... eminim biçok çift çekirdeğe taş çıkaracaktır f/p oranıyla
  • quote:

Orjinalden alıntı: robertobaggio6208

bu ıslemcılerın soket yapısı e2160 ve celeron d lerle aynımı olacak (s 775 ) arkadaslar bılgısı olan warmı???

evet arkadaşım aynı olucak core mimarisini kullanıyor zaten
  • Nedenki bendeki 4.6 Ghz'lik D347 gayet iyi...
  • Celerona ne gerek var 85$ a e2160 varken
  • "sanırım olumsuz yorum yapanlar AMD ci bir bakın intelin son çıkan işlemcisine ve AMD nin son çıkan işşemcisine eziliyorsunuz AMD"

1. bunu diyen arkadaş fanatikliğini işlemci için değil ülken için yapmalısın

2. Amd geriden gelip hep öne geçmiştir bunuda hatırlatmakta fayda var örnekler çok bana fanatik dersin şimdi fanatiğim evet israil-amerikan mallarına boykot uyguluyorum

Herkesin kararı kendine ama bugünlerde ülkemiz için fanatiklik yapman daha hoş olur işlemci hayatını geleceğini kurtaramaz ama milliyetçilik her şeyini geleceğini garanti altına alır saygılarımla...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.