Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (256. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

kir-pi hocam merhabalar.benim tekrardan bir sorum olacak.önceki sorumda alttaki vereceğim linkteki resimlerde yüzümde herhangi bir iz kalacağını sormuştum.Linkler ;

http://img26.imageshack.us/i/dedsax.jpg/ ------- > şuanki halim

http://img853.imageshack.us/i/dsc01362.jpg/ ------> şuanki halim

şimdiki sorum ise şu.çevremdeki birkaç kişi yüzündeki sivilceler geçti.hepi derin çukurlar olucak diyor.Böyle birşey mümkün mü acaba ? yukarıdaki resimdeki halim şuanki yüzüm.acaba tedavi sonrası derin izlerin oluşması mümkün mü ? Şuan da suratımda derin çuur vs.yok.normal kırmızılıklar var.

benim fotolardan gördüğüm kadarıyla derin iz kalması mümkün değil, hafif çöküklükler olabilir gibi duruyor, ama fotolar yanıltıcı olabilir belkide hiç iz kalmayacak şekildedir, aydınlatma yandan biraz açılı, fotoğraf tam karşıdan çekilirse belki daha iyi karar verilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

kir-pi hocam merhabalar.benim tekrardan bir sorum olacak.önceki sorumda alttaki vereceğim linkteki resimlerde yüzümde herhangi bir iz kalacağını sormuştum.Linkler ;

http://img26.imageshack.us/i/dedsax.jpg/ ------- > şuanki halim

http://img853.imageshack.us/i/dsc01362.jpg/ ------> şuanki halim

şimdiki sorum ise şu.çevremdeki birkaç kişi yüzündeki sivilceler geçti.hepi derin çukurlar olucak diyor.Böyle birşey mümkün mü acaba ? yukarıdaki resimdeki halim şuanki yüzüm.acaba tedavi sonrası derin izlerin oluşması mümkün mü ? Şuan da suratımda derin çuur vs.yok.normal kırmızılıklar var.

benim fotolardan gördüğüm kadarıyla derin iz kalması mümkün değil, hafif çöküklükler olabilir gibi duruyor, ama fotolar yanıltıcı olabilir belkide hiç iz kalmayacak şekildedir, aydınlatma yandan biraz açılı, fotoğraf tam karşıdan çekilirse belki daha iyi karar verilebilir

kir-pi hocam buyrun.resimleri flaşsız ve tam karşıdan çekmeye çalıştım umarım yardımcı olur.

http://img855.imageshack.us/i/dadasad.jpg/

http://img851.imageshack.us/i/dsc01398sadsa.jpg/
  • quote:

kir-pi hocam buyrun.resimleri flaşsız ve tam karşıdan çekmeye çalıştım umarım yardımcı olur.

bence pek problem oluşturacak bir durum yok gibi görünüyor, hafif izler muhtemelen olacak ama sanırım uğraşmaya değecek nitelikte olmayacaklar
  • quote:

quote:

bence pek problem oluşturacak bir durum yok gibi görünüyor, hafif izler muhtemelen olacak ama sanırım uğraşmaya değecek nitelikte olmayacaklar

peki sayın kirpi hocam, hafif dediğiniz izler kaç yıl içersinde geçer ? derin izlerin kendi kendine geçme süresi nedir ? illaki deri kendiliğini yenileyecektir. tabikide siz daha iyi bilirsiniz bu konuda neler söyleyeceksiniz ?
  • quote:

quote:

cevabınız için teşekkür ederim hocam.ancak birkaç sorum daha olacak.bu hafif izler peeling ile düzeltilebilir mi acaba ? Düzeltilebilirse tahminen kaç seans gerekir ? ayrıca kırmızılıklar da resimler de belli oluyor.bu kırmızılıkların tahmini geçme süresi nedir ?
  • Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

peki sayın kirpi hocam, hafif dediğiniz izler kaç yıl içersinde geçer ? derin izlerin kendi kendine geçme süresi nedir ? illaki deri kendiliğini yenileyecektir. tabikide siz daha iyi bilirsiniz bu konuda neler söyleyeceksiniz ?

kalmış bir iz hiç bir zaman geçmez ancak zaman içinde hafifleyebilir, izlerin gerçek niteliğini anlayabilmek için aslında tedavi bitiminden sonraki 3 ayı beklemekte fayda vardır
  • quote:

cevabınız için teşekkür ederim hocam.ancak birkaç sorum daha olacak.bu hafif izler peeling ile düzeltilebilir mi acaba ? Düzeltilebilirse tahminen kaç seans gerekir ? ayrıca kırmızılıklar da resimler de belli oluyor.bu kırmızılıkların tahmini geçme süresi nedir ?

kırmızılıklar tedaviden sonraki birkaç ay içinde genellikle kaybolur, eğer kalacak olursa hafif izler kalacağı için peelingle düzelme şansı yüksektir, yalnız yine tekrar etmek lazım eğer bir iz kalmışsa hiçbir zaman deri eski haline dönmeyecktir sadece iz tedavileri ile daha iyi görünecektir
  • quote:

quote:

kırmızılıklar tedaviden sonraki birkaç ay içinde genellikle kaybolur, eğer kalacak olursa hafif izler kalacağı için peelingle düzelme şansı yüksektir, yalnız yine tekrar etmek lazım eğer bir iz kalmışsa hiçbir zaman deri eski haline dönmeyecktir sadece iz tedavileri ile daha iyi görünecektir

teşekkürler hocam. peki akne köklü olsa bile , hiç sıkmayıp geçmesini beklersek iz kalır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

quote:

quote:

teşekkürler hocam. peki akne köklü olsa bile , hiç sıkmayıp geçmesini beklersek iz kalır mı ?

yeterince derinde ise ve büyükse kalma ihtimali yüksektir
  • quote:

quote:

teşekkür ederim hocam bilgilendirmeniz için.Resimlerimi görmüştünüz ? Kırmızılıklar tedavinin bitiminden birkaç ay sonra giderse,hafif kalacak izler için peeling gerekli olur mu ? yani rahatsız edici şekilde izler mi olur ? Eğerki peeling gerekirse;Ben şöyle düşünüyorum.Ben tedavimin 6.ayındayım.Tedavim yaklaşık 7,5-8 ay sürecek.En geç haziranda bitmiş olacak.Sonra da yaz tatili giriyor zaten.Ben eylül gibi peeling yaptırırım.Hem güneş sorunu da olmaz.Belki o zamana kadar da cilt kendini yenilemiş olur.Siz ne düşünüyorsunuz ?
  • kir-pi hocam , maksimum doza ulaşan bir hastada akneler ilerleyen yıllarda ne kadar sıklıkla tekrarlıyor ?

2. sorum ise maksimum doza ulaştıktan sonra akneler çıkmaya devam ederse tedavi sürecinin uzatılmasında sakınca var mıdır ?
  • kir-pi hocam Roaccutane' den ACNEGEN geçiş yaptı doktorum sonuncu ayımdayım 6.ay doldurmak üzereyim ve tedaviyi sonlandıracak doktorum yüzümün iyi olduğunu sölüyor bende memlunum iyi ama şöle bi durumum var 3 gün önce hiç birşeyim yoktu ve bu 3 gün içinde ufak ufak kırmızı sivilce bile denilmiyecek kadar ufak ufak çıkmaya başladı tek bi yerde değil heryerimde yüz kısmımın.Nemlendirici olarak "EFFACLAR H" kullanıyorum dudak için blistex ruj kullanıyorum & ayrıca bacak kasık taraflarında aşırı derece kırmızı kırmızı sivilceler çıkmaya başladı ve çok kaşınıyor aşırı derecede rahatsız oluyorum doktoruma bunu danışmayı unuttum aşırı kuruluktan alt bölgelerim yara oluşmuş ve geçmiyor her defasında soyuluyor ve kıpkırmızı oluyor yanıyor.
  • hocam 26 gün aradan sonra tekrar baladım doktorumada dedim hala çıkyor diye :) ... Sorum

1. Doktorum keşke ara vermeseydik dedi çok sorun olur mu bu arada ? ki bu aradada isotretin kullandım ? Başa mı döndük ?
  • hocam merhaba,
    ilaca baslayalı 20 gün oldu. zoretanin ve roaccutane ikisini beraber kullanıyorum. ellerimde daha önce hiç rastlamadığım kızarık pütürlü yaralar oluştu. acaba bu ilacın yan etkisi midir ? öyle diye tahmin ediyorum çünkü daha önceleri hiç bu tür şikayetim olmamıştı. bu yaralar, kızarıklıklar kalıcı olur mu leke bırakır mı diye çok korkuyorum. bepanthen sürdüm sizce işe yarar mı ya da farklı bi ilaç kullanmalı mıyım?
  • 1. ayın son demlerindeyim. Burun kanamalarım sıklaştı, elimin üstü yara olmaya başladı. Bel ağrılarım eskiye nazaran az, ama çok az da diyemem. Neler yapmam lazım hocam ne oldu da birden değiştir durum :) Uyku düzenimde hafif bozukluk var, o tetiklemiş olabilir mi?
  • eller üzerinde beliren kızarıklıklar evet ilacın yan etkisi. doktorunuza gidin egzama ilacı yazıcak bende de oldu. yazdığı ilaç eumovate merhem hiçbir kırmızılık kalmadı tabiki ellerimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 14 Mart 2011; 21:47:41 >
  • quote:

eller üzerinde beliren kızarıklıklar evet ilacın yan etkisi. doktorunuza gidin egzama ilacı yazıcak bende de oldu. yazdığı ilaç eumovate merhem hiçbir kırmızılık kalmadı tabiki ellerimde

quote:

kontrole gittiğinde burnun için bir krem yazıcaktır doktorun ellerin için de. burnuna bu kremi kulak çubuğu ile süreceksin. bel ağrılarım benim de 2. ayın sonundayım yok denecek kadar azaldı.

uyku düzenim de çok değişti. çok daha uykucu biri haline geldim. akşam erkende gözlerim yandığı için uykum geliyor. eskiye nazaran 1buçuk-2 saat fazla uyur hale geldim.

Teşekkürler bilgilendirme için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kojiro -- 14 Mart 2011; 22:18:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gannicus!..

1. ayın son demlerindeyim. Burun kanamalarım sıklaştı, elimin üstü yara olmaya başladı. Bel ağrılarım eskiye nazaran az, ama çok az da diyemem. Neler yapmam lazım hocam ne oldu da birden değiştir durum :) Uyku düzenimde hafif bozukluk var, o tetiklemiş olabilir mi?

kontrole gittiğinde burnun için bir krem yazıcaktır doktorun ellerin için de. burnuna bu kremi kulak çubuğu ile süreceksin. bel ağrılarım benim de 2. ayın sonundayım yok denecek kadar azaldı.

uyku düzenim de çok değişti. çok daha uykucu biri haline geldim. akşam erkende gözlerim yandığı için uykum geliyor. eskiye nazaran 1buçuk-2 saat fazla uyur hale geldim.
  • quote:

quote:

1. ayın son demlerindeyim. Burun kanamalarım sıklaştı, elimin üstü yara olmaya başladı. Bel ağrılarım eskiye nazaran az, ama çok az da diyemem. Neler yapmam lazım hocam ne oldu da birden değiştir durum :) Uyku düzenimde hafif bozukluk var, o tetiklemiş olabilir mi?

ya burun için genelde fucidin adlı bir ilaç yazıyorlarmış sanırım.ama ben burnumun kuruduğunu hissettiğimde bepanthen sürüyorum,kulak temizleme çöpü ile.Ayrıca benim de uyku düzenim baya bir değişti ya.saat 21.30 oluyor uykum geliyor.önceden en az 24.00 da uykum gelirdi
  • quote:

quote:

quote:

ya burun için genelde fucidin adlı bir ilaç yazıyorlarmış sanırım.ama ben burnumun kuruduğunu hissettiğimde bepanthen sürüyorum,kulak temizleme çöpü ile.Ayrıca benim de uyku düzenim baya bir değişti ya.saat 21.30 oluyor uykum geliyor.önceden en az 24.00 da uykum gelirdi

gece yatmadan önce hipokort adlı nemlendiricimi sürmek için suratımı yıkıyorum ve ilacı sürüyorum . yaklaşık 30 dakika sürüyor uykum dağılıyor ondan sonra. çok kötü bir durum düzen falan kalmadı bundan önceki mesajımda da belirttim zaten

önümüzdeki hafta yazılılarım başlıyor. gerçekten bu dönem alışık olmadığım şekilde geçicek sabah kalkıp extradan ders çalışamayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 15 Mart 2011; 1:00:09 >
  • 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.