Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (250. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

kirpi hocam. Şimdi benim dudak çevremde son zamanlarda resmen soyulma görülmeye başlandı. Bügün işte bi eczaneye gittim ve bepanten alcaktım. Dedim bunun daha etkili bişeyi var mı felan dedim. Ordan bi 49liralık bişey gösterdi. Bende bi kreme 50 lira veremem yani. Sonra 24 liralık bişey gösterdi. İsmi ''Locabase'' çok kuru ciltler içinmiş sanıyorum. Onu aldım. Birde dudaklarım içinde yine nivea alacaktım ama kadın beni doğru mu yönlendirdi yanlış mı yönleendirdi bilmiyorum ama ''Blistex -lıp relıef cream'' 'ini aldım. Bunlar nasıldır biliyo musun? Yada başka önerebileceğin krem ismi varsa söyleyebilir misin?

blistexi kullanan ve memnun olan arkadaşlar mevcut, locobase repairi hiç bu amaçla önermedim ben daha çok ceradolin hidro losyon öneriyorum oda 200 gr 25 lira sanırım yani fiyatı oldukça makul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 28 Şubat 2011; 22:09:34 >
  • Bende allaha şükür alevlenme olmadı hiç. İlacı kullanmaya başladığımdan beri yeni sivilce hiç çıkmadı. Suratım cidden görenlerde diyo tertemiz oldu. Eski sivilcelerin izleri var hala onlarda bayaa bi süre gerekiyo sanırım.. Bu yaz yanağımda sivilce çıkmıtı 3tane o zamanlar içleri doluydu. Şimdi içleri boş ama izleri var çok hafifte olsa..4. kutu bitecek işte haftaya. 3 ay felan oldu herhalde benimde başlayalı..

Bu arada sağol hocam
    da bu locabase'yi neler için öneriyosun
    Ama allahı var şimdi azcık bişey sürdüm mercimek tanesi kadar nası güzel nemlendirdi anlatamam..
    30gr ve 20 lira. Nerdeyse gramı 1liraya geliyo ama aldık artık bu bitince senin söylediğini alırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatixx -- 28 Şubat 2011; 22:13:00 >
  • hocam, ilaçları kullanalı 5 günü bitirdim. ne dudak kuruması, ne yağlanmada azalma yararını göremediğim gibi herhangi bi yan etkisinide göremedim. 5 gün kullandım fakat bu ilacın belirtilerini göstermesi için yeterli bi süre olduğunu düşünüyorum. acaba mg mı az geldi? yaş 18 kilo 75, kullandığım doz 10 mg roaccutane + 20 mg zoretanin.
  • mesajı silemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatalbuzz -- 1 Mart 2011; 3:07:37 >
  • Benim de 10 gün oldu işte. 40 mg Zoretanin alıyorum günde. Dudaklar mâlum, kuraklık yaşanıyor. Hametan yazmış doktor. Bepanthen'den farkı nedir bilmiyorum, bayağı nemlendiriyor Allah için fakat parlaklık kalıyor dudağımda ve bi erkek için de bu rahatsız edici :) O yüzden sadece evde kullanıyorum. Sivilcelere gelirsek pek bi değişiklik yok ne arttı ne azaldı. Tedavi sürecini ilacı kulllananlarla bi arada geçirmek iyi gibi gözüküyor şimdilik (burdan). Bakalım neler olucak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: sacred36

Hocam benim tedavi bitmişti yaklaşık 8 gün oluyor... İssotretin kullanıyorm günden güne inanılmaz düzelme '' izlerde '' görüyorum...İsotretin kullanıyorum fakat nedense yüzümün aynı yerinde kırmızılaşma şeklinde yara çıkıyor 4 5 güne geçiyor gene çıkıyor...

1.İsoretini kessemmi yoksa aldığım diacnelle dönüşümlü kullansam mı ?

akne benzeri bişey mi yoksa sadece kızarıklık ve soyulma mı var kızarıklık ve soyulma ise ilacın tahrişine bağlı olabilir, diacneal isotexibne göre daha güçlü soyucu bir kremdir ama tahrişide daha azdır genllikle kızarıklıklar ve izler için isotrexinden daha iyi sonuç verir

akne kızarıklıgı değil sadece kızarıklık ve soyulma ...Zoretanin kullanırkende oluyordu ama çok nadir oluyordu bu aralar costu isotrexin sebep olmuş olabilir diacnel kullanıcam ama yeni sivilceler çıkıyor hala :) Tama çok fena yiyorum 10 15 günde bir çıkıyor ama kafamı bozuyor yahu...

Buyrun kızarıklığın resmi fazla belli olmuyor ama akne izi değil...

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacred36 -- 1 Mart 2011; 11:32:55 >
  • İlacı kullanmaya başladıktan sonra hemen etki göstermesini beklemeyin. 3-4 hafta sonra etkisini gösterecektir
  • arkadaşım bakın ben şuan 5.ayımı bitirmek üzereyim.hafıza kartımı bulduğum zaman sizlere ilaca başlamadan önceki resmimi bir de ilaca başladıktan 1 ay sonraki resimlerimi atıyım.gerçekten çok fark var.1 ay kadar sonra ben de baya bir temizlemişti.
  • ilacı bırakılı 1 ay kadar oluor hocam peelinge 10 gün sonra başlıcam zaten ama lazere ne zaman başlamalıyım ilacı bırakılı nerdeyse 1 ay oldu. ve lazerle peelingi bi arada yaptırsam bi zararı olur mu? tüyler maalsefki acık renk değil ben görüyorum ve benim psikolojimi bozmaya yetiyor :( son sorum lazer kaç seanta veya ayda biter ? şimdiden teşekkürler ...
  • Hocam merhaba

Yeni üye oldum size bir soru sormak için..3 aydır Zoretanin kullanıyorum..Yüzümde ve sırtımda çok akne vardı..O kadar çoktu ki sürekli sıkar,patlatırdım.O yüzden izleri de çoktu.İlacı kullanmaya başlayalı tek akne dahi çıkmadı.Bu arada teşhis olarak Akne Vulgaris idi tanısı..

Benim sorum ise şu: Yüzümde benler çıkmaya başladı (ya da ben daha önce sivilcelerden dolayı dikkatimi çekmediğinden yeni çıktığını düşünüyorum)..Keza kolum ve sırtımda da..Fakat nişanlıma sorduğumda "onlar daha önce vardı "diyor (bu arada nişanlım tıp fakültesi 5.sınıf öğrencisi)..Benlerini say ve tanı dedi.Yeni çıkarsa o zaman doktoruna sorarsın dedi bana..Cilt kanseri vs.gibi lafları günümüzde çok duyduğumuzdan tedirgin oldum..Acaba bu Zoretanin ilacının yan etkisi olabilirmi ?

Bu arada sorulara bıkmadan verdiğiniz cevaplar her türlü takdire layık.Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f_b1907 -- 1 Mart 2011; 21:09:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

İlacı kullanmaya başladıktan sonra hemen etki göstermesini beklemeyin. 3-4 hafta sonra etkisini gösterecektir

3-4 hafta sonra etkisini gösteriyor gerçekten tüm siyah noktalar geçiyor . şunu eklemekte fayda var. alevlenme dönemini atlatmak önemli . hastaların çok az kısmında görülmüyormuş o topluluk şanslı olanlar.

genelde 1 ayın sonunda olurmuş benim 6. haftam ve alevlenme dönemi geçti sanırım. tam ilk ayımı dolduruğumda alevlendiler bu süre zarfında çok zorluk çektim. şimdi ise çok mutluyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 2 Mart 2011; 16:12:20 >
  • Roaccutane ve Zoretanin ilaçlarını çeşitli sebeplerle kullanamayanlar...
    http://forum.donanimhaber.com/m_47169075/tm.htm
    İsotrexin,cliyndoxyl,stafine,tetdadox,azitro,monodox kullananlar ve kullanacak olanlar....
    buradan diğer tedavi yöntemlerini tartışalım...
  • quote:

jilet veya makina farketmez aslında bilinenein aksine jilet makinadan daha fazla tahriş edici oabiliyor makina işi tercihe kalmış herkes farklı makinalardan memun kalabilir ama ben hemen hiç jilet kullanmadın hep makina ile traş oldum ama marka vermeyeceğim çünkü benim beğendiğim makina bir başka kişi için uygun olmayablir

teşekkür ederim hocam biraz araştırıyım bende makinaya geçiyim bari hem sakallar izleri biraz kapatıyo jiletle sinekkaydı oluyo izlerde çok belli oluyo..
    1 soru daha aklıma takıldı cevaplandırırsanız sevinirim. Güneş çıkmaya başladı.. Ben doktorumdan güneş kremi istemiştim geçen sefer gittiğimde bu ay gerek yok bence nisanda başlarsın demişti ama yinede bana bi tane güneş koruyucu ismi vardı adı copportane mi öyle bişiydi daha almadım.. Baktım biraz bu güneş koruyucusuna buna sivilce yaptığını söylüyor bazı kişiler.. Ve ben güneşe pek çıkmıyorum yani okula gittiğim için mecburen arada sırada çıkıyorum ama çok çıkmıyorum bi zararı olur mu ?? Yani en azından 2 hafta sonra tedavimde 5.ayım bitmiş olcak o zaman doktora gittiğimde yine istesem 2 hafta güneş koruyucusuz dolşasam sorun olmaz dimi ? Birde diyelim ki güneş kremine başladım okula gidiyorum sabahları sürdüm kremi ama üstünde 1-2 saatte bir yenileyin yazıyor nasıl olcak biz okulda 7-8 saat durcaz sabahki sürdüğümüz işe yaramıcak mı yani ? Veee bu lekeler geçer mi ? Bazıları kırmızı bazıları hafif kahverngiye benziyor koyu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hhhas

quote:

jilet veya makina farketmez aslında bilinenein aksine jilet makinadan daha fazla tahriş edici oabiliyor makina işi tercihe kalmış herkes farklı makinalardan memun kalabilir ama ben hemen hiç jilet kullanmadın hep makina ile traş oldum ama marka vermeyeceğim çünkü benim beğendiğim makina bir başka kişi için uygun olmayablir

teşekkür ederim hocam biraz araştırıyım bende makinaya geçiyim bari hem sakallar izleri biraz kapatıyo jiletle sinekkaydı oluyo izlerde çok belli oluyo..
    1 soru daha aklıma takıldı cevaplandırırsanız sevinirim. Güneş çıkmaya başladı.. Ben doktorumdan güneş kremi istemiştim geçen sefer gittiğimde bu ay gerek yok bence nisanda başlarsın demişti ama yinede bana bi tane güneş koruyucu ismi vardı adı copportane mi öyle bişiydi daha almadım.. Baktım biraz bu güneş koruyucusuna buna sivilce yaptığını söylüyor bazı kişiler.. Ve ben güneşe pek çıkmıyorum yani okula gittiğim için mecburen arada sırada çıkıyorum ama çok çıkmıyorum bi zararı olur mu ?? Yani en azından 2 hafta sonra tedavimde 5.ayım bitmiş olcak o zaman doktora gittiğimde yine istesem 2 hafta güneş koruyucusuz dolşasam sorun olmaz dimi ? Birde diyelim ki güneş kremine başladım okula gidiyorum sabahları sürdüm kremi ama üstünde 1-2 saatte bir yenileyin yazıyor nasıl olcak biz okulda 7-8 saat durcaz sabahki sürdüğümüz işe yaramıcak mı yani ? Veee bu lekeler geçer mi ? Bazıları kırmızı bazıları hafif kahverngiye benziyor koyu..

merak ettiğim birşey var. alevlenme dönemi oldu mu sende? olduysa hangi ay aralığında oldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 2 Mart 2011; 21:02:03 >
  • arkadaşlar öncelikle herkese Allah şifa versin diyorum.Bu başlıktaki neredeyse herkes bizim akne(sivilce) sorunundan müzdarip.Bu ilaç ta tabiki akne ilacı.kimimiz tedavisini bitirdi.kimimiz başlayacak şüpheleri var ve kimimizin de tedavisi hala sürmekte.öncelikle burdan tedavi hakkında şüpheleri,korkuları olan arkadaşlarıma birkaç sözüm olacaktır.arkadaşlar akne yağlı cildin sorunudur.Kimseyle kendinizi kıyaslamayınız.Çevrenizdeki insanlar sivilce sorunu yaşamıyor olabilir.hatta sizinle farklı farklı şekilde alay edebilirler.bunlar sizin moralinizi bozmamalı.bizzat yaşadım biliyorum.Her neyse ben de zoretanin kullanıyorum.Şuan 6.ayımın ilaçları yazıldı.yarın gidip alacağım ilaçlarımı.Bugün çektiğim resimleri koymak istedim.arkadaşlarıma yön göstermesi açısından.

http://img26.imageshack.us/i/dedsax.jpg/ ------- > şuanki halim

http://img853.imageshack.us/i/dsc01362.jpg/ ------> şuanki halim

arkadaşlar yüzümde sivilce yok ancak görüldüğü üzere kırmızılıklar var.onlar da zamanla geçecektir.Hafıza kartımı bulduğumda sizlere ilaca başlamadan önceki halimin resmini koyacağım.Çok kötüydü yüzüm.Diğer arkadaşlarımızda koyarsa değerlendirmiş oluruz. ( İLK RESİMDEKİ YUVARLAK İÇİNDE OLAN KISIMIN AKNEYLE İLGİSİ YOKTUR.TIRAŞ OLURKEN KESTİM )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzunsaclıkeladam -- 2 Mart 2011; 21:02:11 >
  • Hocam merhaba daha öncede mesaj atmıştım tedaviyi bitireli 2 ay oldu ve saç dökülmem var diye. Saçlarımın dökülmesi şuanda 6 ay civarı oldu durdu. Ama 6 ay gibi bir süre baya yıprattı ve saçlarımın üstünde ve yanlarda ciddi açılmalar oldu. Şuanda da çok soluk böyle hiç yağı yok uçları sağa sola kıvrılıyor durumda. Çok kötü bir halde saçlarım ve bu psikolojime etki ediyor. Kış olması dolayısıyla şapka vs takarak bunu geçiştiriyorum ama yazın ne yaparım bilmiyorum. Buna önerebileceğiniz birşey var mı ? Doktoruma bittikden 2 ay sonra gittim saçlarım dökülüyor felan dedim bir karışım vermişti sanırım e vitaminli birşey ama pek bir faydasını görmedim. Saçlarımın düzelmesi canlı görünmesi ve dökülenlerin geri gelmesi gibi bir olasılık var mı ? Bu bioksin vs tipi tedaviler işime yarar mı ? Teşekkürler hocam ellerinize sağlık.
  • 6 yıldır bioxin kullanıyorum, yaşım 32 saçlar neredeyse tamamen yerinde. Ama bioxinden midir yoksa zaten erken dökülmeyeceklermiydi bilemem. Saçlarım ince telli, zayıf, seyrek ve yağlı (akneternt nedeniyle yağlı kısmı şu an geçerli değil tabi . bioxine başlamadan önce dökülme epey fazlalaşmıştı, sabahları yastıkta sanki kedi yuvarlanmış gibiydi. Benim ellerim yara bere içinde bu aralar, ilaçtan sanırım, bu konuda öneriniz varsa mutlu olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thakan

6 yıldır bioxin kullanıyorum, yaşım 32 saçlar neredeyse tamamen yerinde. Ama bioxinden midir yoksa zaten erken dökülmeyeceklermiydi bilemem. Saçlarım ince telli, zayıf, seyrek ve yağlı (akneternt nedeniyle yağlı kısmı şu an geçerli değil tabi . bioxine başlamadan önce dökülme epey fazlalaşmıştı, sabahları yastıkta sanki kedi yuvarlanmış gibiydi. Benim ellerim yara bere içinde bu aralar, ilaçtan sanırım, bu konuda öneriniz varsa mutlu olurum.

Benim saçlarım çok kuru bioxcin'in hangi şampuanını önerirsiniz ya da tüp mü ne kullanıyorsunuz tam olarak anlatabilirmisiniz? Cevap için teşekkürler. Ellerinizin yaralarını bilmiyorum hocamız onada benim soruma da uygun olunca cevap verir inşallah.
  • ellerin yara olması normal. bende olmustu 2 ay öncesine geçmek üzere.
    saç konusuna gelince. 2 haftadır saçlarım inanılmaz derece yıprandı.saçlarımı uzatıyorum 10cm civarındalar su an.ama 2 haftadır cok kötü durumdalar ilaçtan mıdır? ayrıca saçlarımın dolgun ve yaglı olmasını istiyorum eskisi gibi. neler önerirsiniz? ayrıca bazı yan etkiler kişiden kişiye değişiyor. hiç kimsede olmayan bir etki başka bir kişide olabiliyor...
  • Bioxcin in yeni çıkan şampuanını kullanıyorum, normal saçlar için olanını. Alevlenme döneminde kaşınan ve yanan kafa derimi rahatlatsın diye de Clear Men Cool Sport almıştım, onu da kullanıyorum arada. İlaç süresince saçların çok döküldüğünü okuyunca Bioxcin Fort sprey aldım, haftada 1-2 kere de onu kullanıyorum. Ayrıca 1 gecede yağlanan saçlarım çok kuruduğu için sıvı,durulanmayan sprey saç kremi aldım (bioblast), saçlarım nemliyken biraz da ondan kullanıyorum, kuruluğu biraz azaltıyor. Bu yaptıklarım uzman tavsiyesiyle yapılmış şeyler değil, tamamen kişisel uygulamalarımdır, herkesin ilaçla ilgili sorunları ve çözümleri değişik olabiliyor çünkü. Kıpkırmızı gözleri rahatlatıcı tavsiyesi olan varsa yazsın lütfen, acıyan ve kan çanağı gözlerle öğretmenlik zor oluyor.Bol sabırlar...
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.