Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (247. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eqemen16

Hocam benim yanağımda çıkmıştı bayagı cilt bakımında sıktırdım ellediğim zaman hiç bir sey yok gıbı gelıyor ama hala kızarıklıklarını koruyorlar ayrıca yeni bırkaçtane daha rahatsız edıcı sey çıktı.Ama benim bunlar her kış tekrarlanır.Daha sonra baharda cogunlukla kaybolurlar.
    Ama gözenek sorunumda var

Sizce Zerotanin yada roaccutane kullanmalımıyım çok az bir süre ?
    Vede bu ilaçlar gözenek sıklaşmasında etkilimidir ?

sadece gözenek sıkılaştırmak için kullanmak akıl karı değil asıl gözenek sorunun varsa düzenli cilt bakımı yaptır eğer imkanın varsa ve 18 yaşından büyük isen 1 veya 2 kez fraksiyonel lazer yaptır gözenekler için çok etkili oluyor
  • merhabalar ben 48 kiloyum doktor bana günde 20 mg olmak üzere 13 kutu hap vermişti.ben kullandım bitti fakat daha snra bu ilaç dozunun fazla olduğunu söyleyenler oldu.fikrinizi almak istedim.eğer fazlaysa ne yapmam gerekir yada yapabileceğim birşey var mı?
  • kirpi hocam, tahlil sonuçlarımı yazmak istiyorum. günde 80mg kullandım. 1 ayın sonucu yorumlamanızı rica edecektim

SGPT(ALT) =14
    TOTAL KOLESTEROL=149
    TRİGLİSERİD=191
    LDL-KOLESTEROL=80
    GGT=18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 17 Şubat 2011; 16:39:57 >
  • Hocam yazdğğım yazıyı okumamışssınız sanırım kaç mg daha kullanmalıyım... 1 ay dahada kaç mg daha ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacred36

Hocam yazdğğım yazıyı okumamışssınız sanırım kaç mg daha kullanmalıyım... 1 ay dahada kaç mg daha ?

dostum kilon çarpı 120 mg kullanman lazım.
    ne kadar kullandın günde onu hesapla bu sayıdan düş.

bu kadar da beyin fonksiyonlarımızı yok etmiyor bu ilaç hesaplayabilirsiniz.
  • Kir-pi Hocam merhaba.Aknetrent kullanalı 4 gün oldu.Günde sadece 20 mg alıyorum.3.günde ilk yan etkilerinden biri olan göz kuruluğunu görmeye başladım.Ve bunun yanında hafif göz kararması ve fluluk oluştu.2 gündür az da olsa flu görüyorum.Bugün göz doktoruna gittim.Systane adında bir göz damlası verdi ve günde 3 kez kullanmamı söyledi.İlk Roaccutane tedavimde(6 yıl önce) göz kuruluğu veya bu şekilde bir göz rahatsızlığı çekmemiştim.Göz doktoru kontrolünden sonra herhangi bir anormallik olmadığını söyledi.Ama ben hala flu gördüğümü iddaa ediyorum. Bu geçici bir durummudur?Yoksa ilaç bitene dek sürecek mi?Veya ilacı bırakmam gerekir mi? Cilt doktorum bu belirtilerin normal olduğunu ve göz doktoruna gidip gözükmemin yeterli olduğunu söylemişti.Sizin tecrübelerinize güvendiğim için sizden de bilgi almak istiyorum...
    Bu şekilde bir sıkıntı yaşayan bir arkadaşım da varsa ve bilgisi varsa şayet yardımlarını bekliyorum...Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdembicirdi -- 18 Şubat 2011; 11:46:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

quote:

Hocam yazdğğım yazıyı okumamışssınız sanırım kaç mg daha kullanmalıyım... 1 ay dahada kaç mg daha ?

dostum kilon çarpı 120 mg kullanman lazım.
    ne kadar kullandın günde onu hesapla bu sayıdan düş.

bu kadar da beyin fonksiyonlarımızı yok etmiyor bu ilaç hesaplayabilirsiniz.

Yahu yazıalrı oku hesabıda ilacın yan etkiside dahil çoğu ayrıntısını biliyorum ! ilacın dozu bitti kiloam oranla bende hala cıkıyor kac mg daha kullanyım diye sordum !

Neyse hocam yardımlarınız '' bundan öncekilerde dahil'' çok teşekkür ederim ama bugün gerçekten tıkandım yüzümde yaralar cıkmaya basladı :)... Gastronomi okuyorum malum mutfaga giriyorum, sürekli traş olmam lazım artık ilac yüzünden olamıyorum yüzümde yaralar cıkıyor ki bunu yazarken yanagıdma kocaman bir yara var :) ... İlacı şimdiden itibaren bitiriyorum... 69 kilo 7820 mg kullandım 3 4 günede isotrecxine baslıyıcam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacred36 -- 18 Şubat 2011; 19:35:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seelll

merhabalar ben 48 kiloyum doktor bana günde 20 mg olmak üzere 13 kutu hap vermişti.ben kullandım bitti fakat daha snra bu ilaç dozunun fazla olduğunu söyleyenler oldu.fikrinizi almak istedim.eğer fazlaysa ne yapmam gerekir yada yapabileceğim birşey var mı?

kilonuza göre biraz fazla olmakla beraber sorun oluşturacak bir doz değildir merak etmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

kirpi hocam, tahlil sonuçlarımı yazmak istiyorum. günde 80mg kullandım. 1 ayın sonucu yorumlamanızı rica edecektim

SGPT(ALT) =14
    TOTAL KOLESTEROL=149
    TRİGLİSERİD=191
    LDL-KOLESTEROL=80
    GGT=18

normal sınırları yazmadığın için trigliserid değeri için bir yorumda bulunamayacağım (kite göre max sınır 150-200 arası değişebiliyor) diğerleri gayet güzel sonuçlar
  • quote:

total doza çok yaklaşmana rağmen hala aknelerinin çıktığını varsayarak 60 mg dan 1 ay daha kullanıp 150 mg /kg total doza yaklaşmanın daha mantıklı olabileceğini düşünerek yazmıştım, ancak sanırım siz ilacı bırakmaya karra vermişsiniz bu durumda yüzünüzdede yaralar varsa isotrexin daha çok tahriş edebilir o nedenle antibiyotik +antibiyotikli bir akne ilacı sanırım daha iyi bir seçebe olacaktır ama en iyi kararı sizi gören doktor verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 18 Şubat 2011; 22:54:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdembicirdi

Kir-pi Hocam merhaba.Aknetrent kullanalı 4 gün oldu.Günde sadece 20 mg alıyorum.3.günde ilk yan etkilerinden biri olan göz kuruluğunu görmeye başladım.Ve bunun yanında hafif göz kararması ve fluluk oluştu.2 gündür az da olsa flu görüyorum.Bugün göz doktoruna gittim.Systane adında bir göz damlası verdi ve günde 3 kez kullanmamı söyledi.İlk Roaccutane tedavimde(6 yıl önce) göz kuruluğu veya bu şekilde bir göz rahatsızlığı çekmemiştim.Göz doktoru kontrolünden sonra herhangi bir anormallik olmadığını söyledi.Ama ben hala flu gördüğümü iddaa ediyorum. Bu geçici bir durummudur?Yoksa ilaç bitene dek sürecek mi?Veya ilacı bırakmam gerekir mi? Cilt doktorum bu belirtilerin normal olduğunu ve göz doktoruna gidip gözükmemin yeterli olduğunu söylemişti.Sizin tecrübelerinize güvendiğim için sizden de bilgi almak istiyorum...
    Bu şekilde bir sıkıntı yaşayan bir arkadaşım da varsa ve bilgisi varsa şayet yardımlarını bekliyorum...Teşekkürler...

4 günde gözde çok fazla kuruluk yapmış olma ihtimali az olmasına rağmen flu görmeniz göz kuruluğu ile alakalı olabilir damlaya rağmen düzelmedi ise göz doktoruna tekrra başvurman iyi olur , kuruluğa bağlı ise tabiki geçici bir durumdur ancak gözyaşına rağmen düzelmezs mutlaka tekrar göz doktoruna görün
  • Sanırım damla sayesinde şu an gözlerim daha iyi.Fakat ışığa çok fazla duyarlı gözlerim şu anda.Bu ışığa duyarlılık normal mi?Odamda ışık açmıyorum.Monitörün ışığını büyük ölçüde kıstım...Bi nevi geçer diye ufak destekler diyebilirim...Bugün gittiğim göz doktoru kareli kağıt testi verdi.Karelerin ortasında bir beyaz nokta var.beyaz noktaya bakınca etraftaki karelerde yani çizgilerde kırılma veya silinme varsa problem vardır dedi.Şu an bir sıkıntı gözükmüyor...Eğer gözümle ilgili bu tarz bir sıkıntı yaşayacaksam ilacı bırakmaya razıyım.zaten öle aşırı denecek bir akne problemim yok.akneden kurtulalım derken gözden olmayalım Kirpi hocam =) Kirpi hocam son sorum bu ilacın yan etkisinin göz muayenesinde çıkmama ihtimali var mı? Çünkü cihazlarla kontrol etti ve bir sıkıntı gözükmüyor dedi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdembicirdi -- 19 Şubat 2011; 1:06:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

kirpi hocam, tahlil sonuçlarımı yazmak istiyorum. günde 80mg kullandım. 1 ayın sonucu yorumlamanızı rica edecektim

SGPT(ALT) =14
    TOTAL KOLESTEROL=149
    TRİGLİSERİD=191
    LDL-KOLESTEROL=80
    GGT=18

normal sınırları yazmadığın için trigliserid değeri için bir yorumda bulunamayacağım (kite göre max sınır 150-200 arası değişebiliyor) diğerleri gayet güzel sonuçlar

peki doktor acnegen adli ilaci verdi, neden ilaci degistirmis olabilir ? Gecen ay roaccutane kullanmistim?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

SGPT(ALT) =14
    TOTAL KOLESTEROL=149
    TRİGLİSERİD=191
    LDL-KOLESTEROL=80
    GGT=18

peki doktor acnegen adli ilaci verdi, neden ilaci degistirmis olabilir ? Gecen ay roaccutane kullanmistim?

o ilaç roaccutane nin muadili. yani hepsi aynı işi görüyor.
    roaccutane-zoretanin-acnegen-aknetrent hepsi aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdembicirdi

Sanırım damla sayesinde şu an gözlerim daha iyi.Fakat ışığa çok fazla duyarlı gözlerim şu anda.Bu ışığa duyarlılık normal mi?Odamda ışık açmıyorum.Monitörün ışığını büyük ölçüde kıstım...Bi nevi geçer diye ufak destekler diyebilirim...Bugün gittiğim göz doktoru kareli kağıt testi verdi.Karelerin ortasında bir beyaz nokta var.beyaz noktaya bakınca etraftaki karelerde yani çizgilerde kırılma veya silinme varsa problem vardır dedi.Şu an bir sıkıntı gözükmüyor...Eğer gözümle ilgili bu tarz bir sıkıntı yaşayacaksam ilacı bırakmaya razıyım.zaten öle aşırı denecek bir akne problemim yok.akneden kurtulalım derken gözden olmayalım Kirpi hocam =) Kirpi hocam son sorum bu ilacın yan etkisinin göz muayenesinde çıkmama ihtimali var mı? Çünkü cihazlarla kontrol etti ve bir sıkıntı gözükmüyor dedi...

ışık duyarlılığı olduğuna göre muhtemelen konjonktivit gelişmiştir ilaçlar ile geçer ve rahatlarsın normal muayene ile sorun yoksa başka bir problem beklenmez ancak görmen aşırı bozulrsa birde göz dibi incelemesi yapılabilir
  • Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

ikisi aynı ilaç muhtemelen bir öncekinde roaccutane yazdığını unutup bu sefer bunu yazmıştır bir sorun olmaz etkileri aynı zaten hasta yoğunluğunda bu tür şeyler olabilir
  • Merhaba
    Yeni üye oldum. 19 yaşındayım 67 kiloyum. 5. ayın içindeyim. Dudağım 3 hafta önce çatladı ve hala iyileşmedi. Bepanthene ve hametan kullanıyorum. sebamed lipstick de kullandım. Günde 50 doz alıyorum. Dudaklarım için önerebileceğiniz bir krem var mı?
    Teşekkürler.
  • merhaba bende dün itibari ile bu ilaca başladım 98 kiloyum sabah 30 mg akşam 20mg toplam günlük 50 mg kullanıyorum kiloma göre olması gereken bumudur bana hesaplayıp kağıtla verdi ama tam aklımda dğeil toplam doz 7500mg falanmıydı gece eve gidince bakacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

merhaba bende dün itibari ile bu ilaca başladım 98 kiloyum sabah 30 mg akşam 20mg toplam günlük 50 mg kullanıyorum kiloma göre olması gereken bumudur bana hesaplayıp kağıtla verdi ama tam aklımda dğeil toplam doz 7500mg falanmıydı gece eve gidince bakacam

arkadaşım eğer ki dozu merak ediyorsan söyleyeyim.minimum ve maximum doz olmak üzere iki farklı doz var.minimum doz olduğun kilo başına 120 mg ilaç kullanman anlamına gelir.örneğin seni 100 kg dan hesaplarsak => 100x120=12000 mg doz kullanman gerekir.Günde 50 mg kullanıyorsan 50x30=1500 eder.
    12000/1500=8 ay kullanacağın anlamına gelir.Yani minimum doza göre günde 50 mg kullanırsan 8 ay bu ilacı kullanacaksın demektir.Bir de maximum doz var.O da kilogramın başına 150 mg kullanman anlamına gelir.yani 100x150=15000 mg anlamına gelir.günde 50 mg kullanıyorsan 50x30=1500 mg eder.15000/150=10 ay kullanman gerekir.Yani doktorun maximum dozda kullandırmak isterse günde 50 mg ile 10 ay bu ilacı kullanacaksın demektir.Doktorlar genelde 8-9 ay en fazla tedaviyi sürdürüyorlar.Bence senin ileriki aylarda dozunu arttıracaktır tedavinin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wintus

Merhaba
    Yeni üye oldum. 19 yaşındayım 67 kiloyum. 5. ayın içindeyim. Dudağım 3 hafta önce çatladı ve hala iyileşmedi. Bepanthene ve hametan kullanıyorum. sebamed lipstick de kullandım. Günde 50 doz alıyorum. Dudaklarım için önerebileceğiniz bir krem var mı?
    Teşekkürler.

birde decubal veya bariederm dudak kremini deneyin
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.