Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok hocam, siz beni yanlış anladınız. Biliyorum öyle olduğunu. Yalnız bazı ilaçlar sigortanın dışında kalıyor ya, o yüzden sormuştum.
  • Hocam merhabalar,

Hocam 3.ayımdayım Allah'a şükür yüzümde ki sivilceler kurudu ve yenisi çıkmıyor.Yüzüm kupkuru.Ama eski sivilcelerimin kızarıklığı duruyor.Onlar da geçiyor mu yoksa kalacaklar mı?

Saolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmmreee

Yok hocam, siz beni yanlış anladınız. Biliyorum öyle olduğunu. Yalnız bazı ilaçlar sigortanın dışında kalıyor ya, o yüzden sormuştum.

bu ilacı şimdilik SGK karşılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahn !

Hocam merhabalar,

Hocam 3.ayımdayım Allah'a şükür yüzümde ki sivilceler kurudu ve yenisi çıkmıyor.Yüzüm kupkuru.Ama eski sivilcelerimin kızarıklığı duruyor.Onlar da geçiyor mu yoksa kalacaklar mı?

Saolun.

geçecekler ama onlar için biraz zamana ihtiyaç var tedavin bittikten 2 ay sonrasına kadar devam edebilirler bu seni endişelendirmesin
  • hocam doktor bana tahliler iyise böylee etki yapmaz dedi teselli içinmi acaba yoksa doğrumu anlamadım 2 tüp alıoalr zaten 1 si kolestrol felan diğerde bilmiyorum bişiler yazıor tıp dilinde :D ordan anlayıp kesiolmarı böyle etki yapcak die doktor başlarkende hiç söylemedi bana içim içimi yiyiyorum çok da düşük kullanıyorum ama belkide omurikdeki vidalardan uzamıyorumdur vicut doğru uzantılı uzar herhalde sade bacaklardanda uzamaz öyle tahmin ediyorum cuma ortapedi doktoruna gidip röntgen çektirip baktırmayı düşünorum inş yoktor öyle bişi maa çokda düşük kullanıyorum yapmaz keşke kullanmadan önce daha çok araştırsaydım
  • merhaba hocam,tahlil sonucunu alamadım,çok agır grip oldum 1 haftadır evde yatıyorum açıkçası hastaneye de birdaha gitmek istemiyorum,ordan sonra grip oldum zaten..hocam 5 ayımın bitmesine az kaldı üşenmedim saydım hala 42 tane kapalı şişmiş kocaman olmuş komedonum var.isotrexine devam ediyorum.hocam yapılabilecek başka birşey var mı bu komedonlar için??bir de izlerim (çukurumsular)isotrexin sürünce kayboluyo gibi oluyor,iki gün sürmesem yine yüzüm girintili çıkıntılı görünüyor..geçmez degil mi bu izler kendi kendine ?hocam moralim inanılmaz bozuk,ilacı kullandıgımdan beri gripten kurtulamadım,üstüne ömrümde çıkmayan sivilce çıktı ve yüzüm girintili çıkıntılı oldu onların izi yüzünden,asıl kullanma sebebim olan komedonlar ise hala duruyor..hocam iz tedavisinde en etkili krem hangisidir ??
  • benim haziran ayında bitti tedavim... tedaviden sonra yüzümde hiç sivilce çıkmadı ama alnım eski haline geri döndü hafif sivilcelenme ve yağlı cildim geri döndü :(

tekrar kullansam mı acaba hocam?
  • hocam merhaba.

bu ilacın yani zoretaninin bağışıklık sistemine olan etkisi tam olarak nedir? çok mu etkiliyo gerçekten? malum salgın var bu aralar korkuyorum biraz
  • hocam sizin h1n1 aşısı ile görüşünüz nedir okula dagıtıldı onay formları bu ilaçla etkileşimi varmı
  • arkadaşlar geçen sene 7 ay boyunca kullandım eylül ayında ilacı bitirdim. gerçekten doktoruna danışın kan testlerinizi yaptırın bi sorun yoksa gözünüzü kapatın başlayın. inanılmaz derecede yağ bezesi vardı yüzümde, şuan tek bir nokta bile yok, kırmızı izler de ilacı bıraktıktan 2 ay içinde kayboluyorlar. sıkıntı yapmayın ve elinizi sürmemeye çalışın ve sabredin
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoyatan

hocam merhaba.

bu ilacın yani zoretaninin bağışıklık sistemine olan etkisi tam olarak nedir? çok mu etkiliyo gerçekten? malum salgın var bu aralar korkuyorum biraz

arkadasım bılımsel bı acıklama yapamıcam ama ılaca basalagımdan berı grıple bogusuyorum ara ara gecsede etkılerı hep var xD hatta alay konusu oldum xD yakında rekorlar kıtabına gırcem :D
  • ben gribi atlatım ama hala burnum akıor
  • merhaba hocam ben 20 yaşındayım günde 50 mg aknetrent kullanıyorum ilacın birini kaybettim önceden kullandıgım roacutane var sabah 20 mg roaccutane alsam akşamda 30 mg aknetrend kullansam olurmu? Şimdiden tşk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

ben gribi atlatım ama hala burnum akıor

evet aynı sekılde grıp olmasamda sanki boyle grip olacakmıs gıbı oluyorum. burnum akıyo bazen atesım cıkıyo hafıf sonra gecıyo.. grıple grıp olmama arası bısı oldum :)
  • Hocam ilaca devam ediyorum . Yazın başlamıştım . Yazın yüzümde 3-4 tane güneş lekesi çıktı . Tedavim devam ederken güneş lekeleri içinde birşey yapabilir miyim ? . 2 tanesi biraz büyük kötü gözüküyorlar diğer 2 tanesi nokta şeklinde . Bir de gece uyurken yanağımı fazla kaşımışım sanırım soyuldu kıpkırmızı duruyor ama derin değil yüzeysel bir şekilde . Geçer mi bu kendiliğinden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

merhaba hocam,tahlil sonucunu alamadım,çok agır grip oldum 1 haftadır evde yatıyorum açıkçası hastaneye de birdaha gitmek istemiyorum,ordan sonra grip oldum zaten..hocam 5 ayımın bitmesine az kaldı üşenmedim saydım hala 42 tane kapalı şişmiş kocaman olmuş komedonum var.isotrexine devam ediyorum.hocam yapılabilecek başka birşey var mı bu komedonlar için??bir de izlerim (çukurumsular)isotrexin sürünce kayboluyo gibi oluyor,iki gün sürmesem yine yüzüm girintili çıkıntılı görünüyor..geçmez degil mi bu izler kendi kendine ?hocam moralim inanılmaz bozuk,ilacı kullandıgımdan beri gripten kurtulamadım,üstüne ömrümde çıkmayan sivilce çıktı ve yüzüm girintili çıkıntılı oldu onların izi yüzünden,asıl kullanma sebebim olan komedonlar ise hala duruyor..hocam iz tedavisinde en etkili krem hangisidir ??

şu an en güçlü soyucu krem acnelyse var piyasada o da denenebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: askbocugu

benim haziran ayında bitti tedavim... tedaviden sonra yüzümde hiç sivilce çıkmadı ama alnım eski haline geri döndü hafif sivilcelenme ve yağlı cildim geri döndü :(

tekrar kullansam mı acaba hocam?

ilaca gerek yok iyi bir cilt temizleyici+isotrexin veya eritretin kullan veya aylık cilt bakımları yaptır (tabi güvenilir bir yerde)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoyatan

hocam merhaba.

bağşıklık sistemi üzerine direk etkisi yok ancak tabi indirek olarak daha kolay grip olmanıza neden olabilir sonuçta solunum yollarınında kurumasına neden olark virüsün daha kolay tutunmaına neden olabilir birde grip olanların o dönmede ilacı bırakmaları bence daha doğru olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam sizin h1n1 aşısı ile görüşünüz nedir okula dagıtıldı onay formları bu ilaçla etkileşimi varmı

ilaç ile etkileşimi beklenmez, diğeri tamamen kişisel duruma göre değişir, en ufak sağlık problemi dahi olanların yaptırmasında fayda var, yan etkileri bence diğer aşılardan çok farklı olmayacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet600

merhaba hocam ben 20 yaşındayım günde 50 mg aknetrent kullanıyorum ilacın birini kaybettim önceden kullandıgım roacutane var sabah 20 mg roaccutane alsam akşamda 30 mg aknetrend kullansam olurmu? Şimdiden tşk ederim

son kullanma tarihi geçmedi ise en ufak bir endişen olmasın sabah roac akşam aknetrent alabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.