Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (3 Mobil) - 7 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.353.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zoyatan

merhaba hocam. 4. ayımın başındayım zoretanin. başladığımda 62 kiloydum şimdi 57 kilo oldum. bu kadar kilo kaybı normal mi ? 4. ayımın başındayım. birde total dozda ilk kilommu yoksa şimdiki kilom mu baz alınacak hocam? başladığım kilomla 6 ay kullanmam gerekiyodu yine 6 ay kullanayım mı?? birde tedavi bittiğinde kaybettiğim kiloları almak güçlük çeker miyim?

Bazı kişilerde kilo kaybı yapması çok normal ilaç bittikten sonra kilolarınızı geri alabilirsiniz, total doz hesabında bu olay biraz karışık ancak total dozda esnak olduğundan (kilo başı120-150 mg) zaten çokda sorun oluşturmuyor bu durumda ben kilo kaybı fazla ise ortalama alıyorum ama 3-5 kilo ise ilk kiloya göre hesaplıyorum (yani sizde ilk kiloya göre hesaplanmasında sorun yok)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet4fb

bıkmadan usanmadan herkesin sorularını cevaplıyorsunuz.tebrik etmek istedim sizi.

benim küçük bir sorum olcak.doktor bana roucuttane dışında herşeyi denedik olmadı artık sana roucuttane vericem dedi ama annem karşı çıktı.
    bu nedenden dolayı bana bactrim verdi. günde2 kere. 5 yıldır yoğun sivilcelerim var. sizce bactrim bir etki gösterir mi? roucuttane dan etkisi çok çok mu az acaba?

teşekkür ederim

bactrim alternatif tedavide kullanılan bir antibiyotik ancak çok uzun süre kullanılamaz, etkisi diğer antibiyotikler kadar olur, özellikle dirençli aknede 1-2 ay kadar kullanılıp olay konrol altına alınınca tekrar diğer antibiyotiklere geçilir, ancak sizde sanırım herşey denenmiş bu antibiyoitiklede olmazsa öyle yada böyle roaccutane tedavisi gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Junipeer Lee

öncelikle merhabalar hocam.birkaç sorum olacak size..3 ay önce dermatologa gittim zoretanin tedavisi uygulayacağını söyledi, ilacı şöyle bi araştırdım ancak yan etkileri gözümü korkuttu sonra başka bir dermatologa daha gittim o da benzac ac ve tretinle peeling yapacağız dedi bu tedaviye başladım ama yüzümdeki izler hala tam olarak geçmedi şimdi bu tedaviyi bırakıp tekrar doktora gideceğim ve zoretanin yazmasını isteyeceğim bu tedavinin ardından zoretanin kullanmamın bir sakıncası olur mu? bu arada 47 kiloyum toplamda kaç mg ı kaç ay kullanırım tahminen?
    şimdiden teşekkür edrim hocam..

gördüğünüz tedavinin ardından zoretanin başlanmasında sakınca yok ama bu ilaçlar iz tedavisi için değil asıl aktif akne tedavsis içindir , aktif akneleriniz geçti ise başlamanıza gerek yok izler için bir süre daha tretine kullanın veya peeling yaptırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam evet bende ruh haline bağlı aşırı kızarmalar eskiden de çok oluyordu.ya da mesela yemek yiyince de kızarıyordum.sadece kızarmıyor yanıyor yüzüm.şu an kızarmalar çok arttı yani ilaçtan sonra artmıştı ama son 1 aydır daha çok oluyo sanki...ama dediğinizi anlamadım tıbbi bir terim olduğu için...o yazdığınız kremleri kullansam yüzümü yağlandırır mı?şu an ceradolin ve güneş koruyucu olarak la roche kullanıyorum.bir de yüzüm ellerim ve kolum karardı.

bu kızarma meselesi moralimi çok bozuyor.rezil oluyorum çünkü.lütfen yardım edin bana.

teşekkür ederim ilginiz için...

rozasea halk arasında gül hastalığı veya gülleme diye bilinen özel bir durum sadece yüz bölgesinde olur kızarıklıklar ve üzerinde sivilce benzeri küçük kabarıklıklar olur ama hastalık dönemler halinde seyreder, rozase diatezi dediğimiz durum değişik etkenler ile sadece kızarıklık oluşması bunun bir müdet sonra kaybolmasıdır yaş ilerledikçe hastlığın diğer dönemleri yavaş yavaş gelişir ve çoğunlukla dediğim sivilce benzeri kabarıklıklar ortaya çıkmadan önce tanısı konamaz, hatta allerji falan gibi bir durum diye yanlış tedavi edildiği bile olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam şimdi cildimiz aşırı hassas ilacı bırakıncada hafif bir hasaslık bırakacakmı yoksa eskisi gibi olacakmı ?

ilacı bıraktıktan belli bir süre sonra hassasiyetin tammen geçmesi beklenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: pupil

merhaba öncelıkle cok teşekkuler cidden cok sevindim bu forumu bulduuma ve sırf bu konu ve cevaplarınız için uye oldum:) benım 2. gunum roaccutane a basladım ama 1 ay sonra zoretanıne gecıcekmısım bunda bi sorun olmaz deil mi içerıklerı ozellıklerı aynı mı kı? yuzumde aslında arada cıkan sivilceler var ama daha cok pütürtüler var sivilcenın kucuk hali ama tum yuzumu kapılıyorlar.20mg roa kulanıorum zoretanınıde 1 ay sonunda 10 mg lıından aksam ve sabah 2 tane alacakmısım. her hangi sorun olmaz deil mi bi turlu anlayamadım nie boyle:S şimdiden cok tesekkur ederımm.

ilaçların içerikleri aynı ama neden tedavi içinde değişiklik yapılıyor anlamadım, zorunlu haller dışında (ilaç bulunamaması vs) başlanılan ilaç ile bitirmek bence daha mantıklı, ncak her üç ilacıda kullandığımı ve hemen hemen aynı etkileri aldığımı söyleyeyim, yani ilaçlar arasında aman aman bir fark yok o nedenle için rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: aknetrent

selam herkese :) ben aknetrent kullanıyorum 15.günüm. Eskiden saçlarım yağlıydı(cildim de yağlı olduğu için) ama ilaç kuruttu artık yağlanmıyor saçlarım ve cildim. Şimdi de çok kuru olduğu için kepeklenme yaptı saçımda, sizde de oluyor mu böyle bi sorun, merak ettim de...

bazı kişilerde kuruluk nedenli kepeklenme görülüyor bu durumda elution şampuan nutricerat şampuanveya kuru saçlar için olan başka sampuanlar deneyebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssff_allthing

Bende bu ilacı kullanmayı düşünüyorum..Ama benim için önemli olan,bu tedavi bittikten sonra bir daha sivilce çıkmaması..Gerçi bende sadece sırtımda sivilce çıkıyor ama çıban tarzında çıkıyorlar..Yüzüm falan tertemiz..Yüzümde hemen hemen hiç çıkmıyor..Bida bacaklarımın üst kısımlarında arada sırada çıban tarzı sivilceler çıkıyor..Şimdi hocam ben bu tedaviyi uyguladıktan sonra yani tedavim bittikten 4-5 ay sonra tekrar çıkma olasılığı var mı..Bide bu ilacın siyah noktaları yok ettiği söylenmiş..Şimdi benim burnumun çevresindede bir sürü siyah nokta var..Cildim tahriş olmasın diye sıkamıyorum..Ağ bantlarıda bi işe yaramıyor..Anlamadığım şimdi bu ilacı kullandıktan sonra burnumdaki siyah noktalar nasıl yok olucak ki..Onları anca bir buhar banyosu yaptırıp,sıkmakla çıkartabiliriz.Ayrıca burun çevresindeki siyah noktaları çıkartmak için bi tavsiyenizde var mı??

tıbbı tedavilerin hiç birinde %100 lük bir garanti yoktur bu ilaçlar ile usulune uygun tedavi gördüğünüzde max %70-80 akne ile ilgili derdiniz olmaz diyebiliriz, geri kalanında aknelerin tekrarlaması beklenir ama çoğunlukla bu tekrarlama eski şiddetinde olmaz, siyah noktalarda zaten birer akne elemanı olduğu için ilacın bunlara etki etmesinde şaşılacak bişey yok, zaten siyah noktalara etki eden lokal ilaçların tamamında bu grup etken maddeler bulunur
  • sağolun...ne önerirsiniz hocam kızarmalar için? bu arada benim ellerim yara içinde.doktor hipokort ve excipal lpo vermişti.fayda etmiyor.kanamaya başladı.

ilaç bittiği zaman sivilceler yeniden çıkacak.yüzüm böyle düzgün olmayacak diye düşünüyorum.bu durum beni çok üzüyor.o zaman neden bu kadar sıkıntı çektik ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 3 Kasım 2009; 18:04:35 >
  • yani bactrim 1,2 ay icersnde etkisni gosterir mi (yani etkili bi ilac mi?) ama biraktigimda eski haline geri doner mi ? bunuda cevaplarssniz minnettar olacagim
  • quote:

sağolun...ne önerirsiniz hocam kızarmalar için? bu arada benim ellerim yara içinde.doktor hipokort ve excipal lpo vermişti.fayda etmiyor.kanamaya başladı.

ilaç bittiği zaman sivilceler yeniden çıkacak.yüzüm böyle düzgün olmayacak diye düşünüyorum.bu durum beni çok üzüyor.o zaman neden bu kadar sıkıntı çektik ki?

yanlış düşünüyorsunuz, tekrar olmama ihtimali olma ihtimalinden daha yüksek lütfen bardağın dolu tarafını görün, ayrıca stresin akneleri tetiklediği kesin bir olay, boşuna stres yapıp aknelerinizin ekmeğine yağ sürmeyin, elleriniz için öncelikle ellerinizi daha az yıkamanız gerekiyor eğer sürekli sık sık yıkıyorsanız hiç bir ilaç size çözüm olmaz her yıkamadan sonrada mutlaka nemlendirici kullanmanız lazım, ayrıca kesinlikle antibakteriyel ürünler kullanmayın el yıkarken, normal kremli sabunlar temizlik için yeterlidir, hipocort çok zayıf bir kortizon olduğundan elleriniz için Elecon pomadı tavsiye edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet4fb

yani bactrim 1,2 ay icersnde etkisni gosterir mi (yani etkili bi ilac mi?) ama biraktigimda eski haline geri doner mi ? bunuda cevaplarssniz minnettar olacagim

Etkili olmasına etkili ama sonuçta oda antibiyotik diğer antibiyotiklerden sonra tekrarladığına göre bundan sonrada tekrarlama riski var
  • yüzüm için hastaneye gideyim mi (görmediğiniz için soruyorum)yoksa yukarıda yazdığınız kremi alacağım.kızarıklıktan bıktım artık...
  • quote:

yüzüm için hastaneye gideyim mi (görmediğiniz için soruyorum)yoksa yukarıda yazdığınız kremi alacağım.kızarıklıktan bıktım artık...

finacea yı deneyebilirsiniz zaten aslında etken medde olarak azeleik asit içerir ve akne tedavisinde de kullanılan bir maddedir
  • KIRPI HOCAM MERHABALAR...

HOCAM BENIMDE SONUNDA 3. AYIM BITTI DUN. COK SUKUR ILACIN ETKILERINI COK FAZLA YASAMIYORUM. YADA BANA OLE GELIYOR

AMA EN COK SORUNU SACLARIMDA YASIYORUM VE SACIMIN YARISI NEREDEYSE DOKULDU GORENLER BILE FARKEDIYOR...

DOKTORUM BUNUN ICIN DERMOVATE SAC LOSYONU VERDI VE HAFTADA 2-3 KEZ SACA SURUP 5-6 SAAT BEKLEMESINI VE SONRA YIKAMAMI SOYLEDI. O AN AKLIMA GELMEDI. CALISTIGIM ICIN CALISMA SAATLERINDE BU SEKILDE SURMEM COK ZOR.. EN FAZLA NE KADAR SURE SACIMDA KALMALI BU LOSYON?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MihriSah

KIRPI HOCAM MERHABALAR...

HOCAM BENIMDE SONUNDA 3. AYIM BITTI DUN. COK SUKUR ILACIN ETKILERINI COK FAZLA YASAMIYORUM. YADA BANA OLE GELIYOR

AMA EN COK SORUNU SACLARIMDA YASIYORUM VE SACIMIN YARISI NEREDEYSE DOKULDU GORENLER BILE FARKEDIYOR...

DOKTORUM BUNUN ICIN DERMOVATE SAC LOSYONU VERDI VE HAFTADA 2-3 KEZ SACA SURUP 5-6 SAAT BEKLEMESINI VE SONRA YIKAMAMI SOYLEDI. O AN AKLIMA GELMEDI. CALISTIGIM ICIN CALISMA SAATLERINDE BU SEKILDE SURMEM COK ZOR.. EN FAZLA NE KADAR SURE SACIMDA KALMALI BU LOSYON?

bu tür losyonların yıkanmasına gerek olmadığından 5-6 saatten fazla kalmasında sakınca yok, ama saçın için medobiotin tb, prorin kap, revigen tb veya buiş için üretilmiş losyonları da (placenta, anastim, revivogen gibi) kullanabilirsin
  • MEDOBIOTINI BURDA BIR ARKADAS YAZMISTI. BENDE ASLINDA DOKTORUMDAN ISTICEKTIM.. AMA ONU SON CARE OLARAK DUSUNUYORUM.

COK TESEKKUR EDERIM HOCAM
  • hocam 20-20-30-40-ve 40 olmak uzere 4 bucuk aydır kullanıyorum roac.su anda ızler kırmızılıklar var hala suratımda ama aktif sivilce pek yok..bunların dışında suratımda beyaz komedonlar var.. ozellıkle gozaltımda.bunlar durmadan minik minik şişiyorlar.bunlar nasıl yok olacaklar ? ilaç dısında dıstan bir müdahele gerekicek mı cünkü tedavim de nerdeyse 5 ayım dolacak.bunlar sivilceye donecekler mı?sayıları da cok fazla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yytz

hocam 20-20-30-40-ve 40 olmak uzere 4 bucuk aydır kullanıyorum roac.su anda ızler kırmızılıklar var hala suratımda ama aktif sivilce pek yok..bunların dışında suratımda beyaz komedonlar var.. ozellıkle gozaltımda.bunlar durmadan minik minik şişiyorlar.bunlar nasıl yok olacaklar ? ilaç dısında dıstan bir müdahele gerekicek mı cünkü tedavim de nerdeyse 5 ayım dolacak.bunlar sivilceye donecekler mı?sayıları da cok fazla..

göz altındakiler komedon olmayıp milia dediğimiz olay olabilir, kaldı ki komedon dahi olsa mutlaka akneye dönecek diye bir durumda yok bunları yok etmek için, acnelyse, tretin, differin gibi ilaçlar denenebilir ancak tahriş yapabileceklerini unutmamak lazım
  • hocam yaklaşık bir aydır günde 80 mg acnetrent kullanıyorum ama kuruma dışında bi yan etki görmedim vücudumda sizce bu kadar yüksek dozda kullanıp bu kadar az yan etki görmek normal mi :) yada ileriki aylarda tekrar farklı etkiler çıkabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.