Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (145. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yasmin19

hocam teşekkürler verdiginiz yanıt için...
    antibiyotik oldukça etkili oldu hala sivilce çıkıyor ama sadece kapalı komedonlarımın oldugu bölgede bu da sanırım beklenen birşey.kapalı komedonlarım geçmeden sivilce çıkışı bitmeyecek diye düşünüyorum ...
    hocam saçım aşırı kurudu.ve heryerim yanıyor..özellikle akşamları kafa derimden ve yüzümden alevler çıkıyor resmen..saçlarım için sizin veya arkadaşların önerebilecegi birşey war mı? yani şampuan harici birşey.hocam benim saçlarım çok uzun ve rasta o yüzden her şampuanla yıkayamıyorum ama saçıma derimirahatlatacak bir krem,nemlendirici,yag vs birşey önerebilir misinz?
    teşekkürler...

biraz pahalı olsada bu durumda ducrey in nutricerat veya elution şampuanı genellikle iyi geliyor, nutriceratın ayrıca maske ve besleyici konsatresi de var onlarıda uygulayabilirsin
  • hocam bana nie cevap vermediniz..? :S :D
  • umarım bayram tatiliniz iyi geçmiştir hocam..hocam Roaccutane kullanıcısıyım,16 yaşındayım 20 mg kullanıyorum 2 ay kullandım..3. aya başlamak için yaptırdığım tahLiLerin Sonucu;
    AST:33
    ALT:50
    GGT:28
    KOL:240
    TG:147
    HDL:45
    Hocam Dr bu sonuçLara yüksek dedi 20 mg Dvm et Hiç ama hiç yağLı yeme 10 gün sonra geL bakaLım yine dedi..Hiiiç YağLı yemeDim Hiç salatadan başka bişe yemedim..10 gün sonra gittiğimde tahLiL sonucu;
    AST:48
    ALT:73
    T.KoL:262
    trigLiSerit:196
    HDL KOL:53

Dr um bu sonuçlara hemen ilacı kesti 20 gün hiç kullanma geL normaLe dönsün Yine yüksek dozdan devam ederiz dedi..YükseLmesinin sebebi büyük ihtimalle iLaçmış..
    Hocam ben bu iLaca bidaha daha yüksek dozLa başLarsam Yine çıkmaz mı sonuçta aynı iLacı kuLLanıyorum..? Ve çok mu yüksek hocam..? SizinDe dediğiniz Gibi 10 gün ot çöp yemiştim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut2233

umarım bayram tatiliniz iyi geçmiştir hocam..hocam Roaccutane kullanıcısıyım,16 yaşındayım 20 mg kullanıyorum 2 ay kullandım..3. aya başlamak için yaptırdığım tahLiLerin Sonucu;
    AST:33
    ALT:50
    GGT:28
    KOL:240
    TG:147
    HDL:45
    Hocam Dr bu sonuçLara yüksek dedi 20 mg Dvm et Hiç ama hiç yağLı yeme 10 gün sonra geL bakaLım yine dedi..Hiiiç YağLı yemeDim Hiç salatadan başka bişe yemedim..10 gün sonra gittiğimde tahLiL sonucu;
    AST:48
    ALT:73
    T.KoL:262
    trigLiSerit:196
    HDL KOL:53

Dr um bu sonuçlara hemen ilacı kesti 20 gün hiç kullanma geL normaLe dönsün Yine yüksek dozdan devam ederiz dedi..YükseLmesinin sebebi büyük ihtimalle iLaçmış..
    Hocam ben bu iLaca bidaha daha yüksek dozLa başLarsam Yine çıkmaz mı sonuçta aynı iLacı kuLLanıyorum..? Ve çok mu yüksek hocam..? SizinDe dediğiniz Gibi 10 gün ot çöp yemiştim..

evet muhtemeldir ki sizde ilaç testleri yükseltiyor, bu durumda birde hepatit markerlarına bakılmasında fayda var bilmediğin bir hepatit vb gibi bişey geçirmişte olabilirisin daha önceden
  • hocam ablam hepatit geçirmişti önceden hafif ama banada bulaşmış olabilir mi..? hocam hepatit geçirmiş olmam kolesterolü yükseltir mi ki eğer öyleyse nasıl tedavi olucam hocam..? roaccutane kullanmak istiyorum tamda sivilceler geçmeye başlamıştı.. :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut2233

hocam ablam hepatit geçirmişti önceden hafif ama banada bulaşmış olabilir mi..? hocam hepatit geçirmiş olmam kolesterolü yükseltir mi ki eğer öyleyse nasıl tedavi olucam hocam..? roaccutane kullanmak istiyorum tamda sivilceler geçmeye başlamıştı.. :S

hepatit bulaşıcı bir hastalık tabi tipide önemli, o nedenle mutlaka hepetit testlerinide yaptır, kolesterol yüksekliği hepatit ile alakalı olmaz ya ilaç ya yapısal kaynaklı yada yediğiniz içtiğiniz ile alakalıdır (sizde son durumda yediğiniz içtiğinizle alakalı olma durumu pek mümkün değil çünkü zaten diyet yapmışsınız), hepatit b veya hepatit c geçiren ve buna bağlı enzim yükseklkleri olan kişilerde maalesef bu ilacın kullanımı sakıncalı olacaktır
  • mrb..konuyu yeni gördüm açmanız çok faydalı olmuş..teşekkür ederim..benimde yaşım 25 ama hala sivilce derdi var,kafamın tepesinde bile çıkıyor bazen..doktor roactuan önerdi ama şuan kullanmak istemedim bu sivilce artması ve kuruluk nedeniyle(ünide okuyorum)..7-8 aydır tetra kullanıyorum günde 1 adet 500mg ama çok bir faydası olmuyor artık..sanırım bu ilaca başlamak şart oldu..aklıma takılan küçük bir nokta cilt kuruma vb den dolayı traş olmak sorun olurmu..benim sakalım çok sert ve sık..hızlıda büyüyor :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 2 Ekim 2009; 1:23:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: EmrahG.

quote:

Merhaba Hocam;

Hocam Zoretanini biraktiktan sonra bende tekrar yağlanma basladi,Avene temizleme jelini kullaniyorum ama bir etkisini
    göremedim su ana kadar,Hocam ilk yağlanmaya basladigi zamanlarda,sadece alin kisminda asiri yağlanma var,diger yerlerde de az cok vardi ama bu kadar degildi.simdi alinda daha az var ama diger bölgelerde ensemde kulak arkamda,vucudumda sirtimda da var,Nizoral sampuanla yikiyorum,yarim saat bile gecmeden yağlanmaya basliyor,daha önce bu süre 5-6 saatten fazlaydi simdi yarim saatten bile az oldu,Zoretanin kullandiktan sonra.

Ne yapmami önerirsiniz hocam?Zoretanin/Roaccutanin bende yan etkisi cok fazla oluyor,onu da pek kullanmak istemiyorum,
    Baska bir tedavisi yok mu bunun hocam?Lüften yardim edin hocam.

Hocam asiri yağlanma icin Tetradoxun faydasi olur mu?veya bunu cözebilen tek ilac Roaccutan/Zoretanin gibi ilaclar mi?
    Hocam bir de,bir arkadasin basina da gelmis,gittigi dermatolog,Haftada 2-3 kez 10mg Roaccutan al demis,Böylede
    kullaniliyor mu?

Lüften hocam bana bir akil verin,yardiminiza cok ihtiyacim var.

Merhaba hocam;

Hocam ben birde seyi soracaktim,bende bir kac tane yag bezesi/yağ kisti gibi seylerden var,onlar icin ne yapmam gerek,Hocam ameliyatla aliniyormus büyük olanlari ama bendekiler kücük.Kulak arkamda var bir kac tane.hocam bunlar icin hic bir sey yapamaz miyim?Hocam antibiyotik ve krem kullanamaz miyim bunlar icin?Varsa öyle ürünler yazilabilen önerebilirmisin?Genelde doktorlar bu durumu pek önemsemiyorlar.Büyük olmayinca.

Bir arkadasimda olmus,Cleocin T ve bir antibiyotik vermis doktoru,gecmis.

eğer kist ise sadece lokal antibiyotikli kremler ve antibiyotik tedavisi ile geçmesi zor ama cleocin t nin zararı olmaz kullanabilirsin

Hocam öncelikle cevabiniz icin cok tesekkür ederim.

Yağlanma icin,tamamen kurtulmak mümkün degilse,tamamen kurtulamiyorsam,yani Zoretanin birakinca tekrar baslayacaksa,
    yağlanmayi geciktirebilirmiyiz?Yani su anda zoretanin kullanmadigim zaman saclarim yüzüm falan banyodan sonra yarim saat sonra yağlanmaya basliyor,yağlanma tamamen bitmese ama bu süre 2-3 gün gibi bir süre olsa bana yeter hocam.Bu mümkün mü zoretanin tedavisiyle.Baska ilaclarda kullanilabilir mi bunun icin?örnegin tetradox forumda okumustum,ayni sikayeti ceken
    arkadaslar kullanmislar yağlanmayi geciktirebildiklerini söylüyorlardi.

Yağ kistlerine gelince,hocam bunlarin söyledigim gibi ne oldugunu bilmiyorum,gecen kis 4 ay boyunca Revigen Vinifolin
    kullandim saclarim icin.ilacin kullanimi Mart ayinin ortasinda bitti,bende Mart ayinin ortalarina dogru asiri yağlanma sorunu
    basladi,sonra iste Dermatologa gittim(ne bir sivilce sorunum vardi,nede kirmizi nokta,nede yağlanma sikayetim olmustu bu olaydan önce bu yasima kadar.)Hocam o dönemde saclarimda biraz yağlanma vardi,özellikle alin bölgesinde cok fazlaydi ama 2-3 saat sonra yağlanmaya basliyordu.Doktora gittim Nisan ayinin baslarinda,Zoretanin tedavisine basladi,sonra günese falan ciktim,1 gece cok fazla yanma ve kasinti oldu,gece 3te acidan uyandim,o kadar fazla aci cektim ki.o dönemde derim kavlamaya baslamisti kafa derim.deri kavliyordu.kepeklenmede vardi.sonra 15.günde Dermatologa tekrar gittim,Tetradox verdi,onuda 21 gün falan kullandim ama alnimdaki yağlanma gitmedi,sonra tekrar Zoretanine basladik,10mg olarak basladik sonra 20mga cikardik.
    Cleocin T verdi onu kullandim.Zoretanini kullanmaya basladim bu kez,derim bu kez hic kavlamadi,10 gün falan sonra kafa derimde sislikler,yaralar olusmaya basladi ve tabakalasmaya basladi,özellikle yan taraflar ve ön taraflar,belli bir zaman sonra alin bölgesinde de sislikler olustu.Hala da devam ediyorlar.Sürec tamamen böyle isledi hocam.

Hocam yağlı yiyecekler almayi azaltiyim mi?

Birde A vitamini soracaktim,hocam kücük kakaolu sütlerde A vitamini var,tüketmeyi bende kestim Zoretaninden dolayi,
    hocam en sevdigim seylerde az cok A vitamini var.tamamen kesiyim mi bu tarz yiyecekleri yoksa zarari olmaz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

mrb..konuyu yeni gördüm açmanız çok faydalı olmuş..teşekkür ederim..benimde yaşım 25 ama hala sivilce derdi var,kafamın tepesinde bile çıkıyor bazen..doktor roactuan önerdi ama şuan kullanmak istemedim bu sivilce artması ve kuruluk nedeniyle(ünide okuyorum)..7-8 aydır tetra kullanıyorum günde 1 adet 500mg ama çok bir faydası olmuyor artık..sanırım bu ilaca başlamak şart oldu..aklıma takılan küçük bir nokta cilt kuruma vb den dolayı traş olmak sorun olurmu..benim sakalım çok sert ve sık..hızlıda büyüyor :S

doz ayarlaması ve nemlendirici kullanılarak kuruluk sıkıntısı çözülebiliyor, ayrıca yüksek doz kullanmasına rağmen hiç kuruluk çekmeyen kişilerde oluyor
  • quote:

Yağlanma icin,tamamen kurtulmak mümkün degilse,tamamen kurtulamiyorsam,yani Zoretanin birakinca tekrar baslayacaksa,
    yağlanmayi geciktirebilirmiyiz?Yani su anda zoretanin kullanmadigim zaman saclarim yüzüm falan banyodan sonra yarim saat sonra yağlanmaya basliyor,yağlanma tamamen bitmese ama bu süre 2-3 gün gibi bir süre olsa bana yeter hocam.Bu mümkün mü zoretanin tedavisiyle.Baska ilaclarda kullanilabilir mi bunun icin?örnegin tetradox forumda okumustum,ayni sikayeti ceken

Yağ kistlerine gelince,hocam bunlarin söyledigim gibi ne oldugunu bilmiyorum,gecen kis 4 ay boyunca Revigen Vinifolin
    kullandim saclarim icin.ilacin kullanimi Mart ayinin ortasinda bitti,bende Mart ayinin ortalarina dogru asiri yağlanma sorunu
    basladi,sonra iste Dermatologa gittim(ne bir sivilce sorunum vardi,nede kirmizi nokta,nede yağlanma sikayetim olmustu bu olaydan önce bu yasima kadar.)Hocam o dönemde saclarimda biraz yağlanma vardi,özellikle alin bölgesinde cok fazlaydi ama 2-3 saat sonra yağlanmaya basliyordu.Doktora gittim Nisan ayinin baslarinda,Zoretanin tedavisine basladi,sonra günese falan ciktim,1 gece cok fazla yanma ve kasinti oldu,gece 3te acidan uyandim,o kadar fazla aci cektim ki.o dönemde derim kavlamaya baslamisti kafa derim.deri kavliyordu.kepeklenmede vardi.sonra 15.günde Dermatologa tekrar gittim,Tetradox verdi,onuda 21 gün falan kullandim ama alnimdaki yağlanma gitmedi,sonra tekrar Zoretanine basladik,10mg olarak basladik sonra 20mga cikardik.
    Cleocin T verdi onu kullandim.Zoretanini kullanmaya basladim bu kez,derim bu kez hic kavlamadi,10 gün falan sonra kafa derimde sislikler,yaralar olusmaya basladi ve tabakalasmaya basladi,özellikle yan taraflar ve ön taraflar,belli bir zaman sonra alin bölgesinde de sislikler olustu.Hala da devam ediyorlar.Sürec tamamen böyle isledi hocam.

Birde A vitamini soracaktim,hocam kücük kakaolu sütlerde A vitamini var,tüketmeyi bende kestim Zoretaninden dolayi,
    hocam en sevdigim seylerde az cok A vitamini var.tamamen kesiyim mi bu tarz yiyecekleri yoksa zarari olmaz mi?

İlginç bir süreç yaşamışsınız, revigen vinifolin antiandojenik etkiler göstren bir ürün kesince demekki hormon reseptörleriniz aşırı duyarlılık göstremye başladı ki bu sorun oluştu, siz hiç çinko ve b12 değerlerinizi ölçtürdünüz mü, bazen bunlar ile ilgili sorunlarda çok değişik etkiler görülebiliyor bi ölçtürün, normal bile olsa bir dönem çinko ve b1, b6, b12 içeren bir ürün kullanıp yağlanmanın azalıp azalmadığını gözleyin
    zoretanne ile birlikte yiyeceklerdeki a vitamininin bir zarrı yok daha çok dışarıdan alınacak ekstra a vitamininin alınması sorun oluşturur (vitamin hapları veya vitamin katkılı gıdalar ile)
  • HOCAM ben et de yiyorum hatta kırmızı eti çok severim.yağlı da yerim hiç dikkat etmem.hatta maalesef yemekleri aşırı tuzlu yiyorum.ot çöp dediniz ya salatayla hiç aram yoktur.ama yemek çok yemem.yavaş ve az yerim.lokantada yemeğimi bitirdiğimi hiç hatırlamam.

bu arada bizim ailede kalp krizi vakaları çoktur.annem dün by pass oldu 5 damarına...ben de çok ağır grip oldum öksürüyorum yanında bırakmadılar beni.hocam refakatçiydim ilacım evdeydi 2 gündür falan kullanamadım.şimdi de gribim eve geldim ama ilaç alayım mı?antibiyotik kullanıyorum.

bir de bu kolestrol falan beni çok korkuttu.annemin hiç ağrısı falan yoktu.(şeker hastaları ağrı duymazmış.)nefes alamıyor diye götürdük hemen anjiografi ve ameliyat.yemek yemekten korkar hale geldim.

şunu da söyleyeyim.rahatsızlık duymasak bile kalbimizi kontrol ettirmeliymişiz.2 gün önce okulumuzda orta yaşlı bir öğretmen arkadaşımız kalp krizi geçirip vefat etti.aynı gün annemin ameliyat olacağını öğrendim.kalp beni çok korkutmaya başladı.
  • quote:

quote:

İlginç bir süreç yaşamışsınız, revigen vinifolin antiandojenik etkiler göstren bir ürün kesince demekki hormon reseptörleriniz aşırı duyarlılık göstremye başladı ki bu sorun oluştu, siz hiç çinko ve b12 değerlerinizi ölçtürdünüz mü, bazen bunlar ile ilgili sorunlarda çok değişik etkiler görülebiliyor bi ölçtürün, normal bile olsa bir dönem çinko ve b1, b6, b12 içeren bir ürün kullanıp yağlanmanın azalıp azalmadığını gözleyin
    zoretanne ile birlikte yiyeceklerdeki a vitamininin bir zarrı yok daha çok dışarıdan alınacak ekstra a vitamininin alınması sorun oluşturur (vitamin hapları veya vitamin katkılı gıdalar ile)

Hocam cinko,B1,b6 VE b12yi hangi ürün iceriyor,ürün ismi verebilirmisiniz?(hap olsa daha iyi olur)

Hocam en son hatirladigim o degerlerim düsüktü,zaten 3-4 aydir da ölcürtmedim hic birseyi.

Bu arada yardimlariniz icin bir kez daha tesekkür ederim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jagaciak24 -- 2 Ekim 2009; 12:54:30 >
  • hocam b vitaminleriyle ve çinko ile ilgili çok ilginç birşey söylemişsiniz..bunların eksikligi yaglanmaya va sivilceye neden olabilir mi?
    ben sivilce sorunumun sebebini ögrenmek istiyorum.
    hocam ben iki seneden uzun bir süredir vejeteryenim.hiç et kullanmadım,buna balık vs de dahil.ve kapalı komedonlarım et yemeyi kestikten 5 ay sonra oluşmaya başladı.ardından iyice artılar ve sonunda sivilce de oldu.ama et yerken cildim yaglı olsa da neredeyse hiç cilt problemim olmamıştı,bu arada 26 yaşındayım ve ergenlik döneminde dahi sivilce sorunum neredeyse hiç olmamışı..bu yemek düzenimle alakalı olabilir mi????son zamanlarda aşırı unutkanlık da başlamıştı ve ben b12 eksikliginden olabilir diye beneksol kullanmaya başladım.bunu ögrenmek için sizce test yaptırmam yerinde olur mu?
    bir de hoca çevrsel faktörler de akneye sebep olur u?aşırı hava kirliligi,çok sıcak ve nemli iklim gibi..yaklaşık 1 sene hindistandaydım ve komedonlar,sivilceler o sürede oldu..
    teşekkürler....
  • Emrah G çinko için zinco kapsul, b vit için apikobal veya beneksol olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

hocam b vitaminleriyle ve çinko ile ilgili çok ilginç birşey söylemişsiniz..bunların eksikligi yaglanmaya va sivilceye neden olabilir mi?
    ben sivilce sorunumun sebebini ögrenmek istiyorum.
    hocam ben iki seneden uzun bir süredir vejeteryenim.hiç et kullanmadım,buna balık vs de dahil.ve kapalı komedonlarım et yemeyi kestikten 5 ay sonra oluşmaya başladı.ardından iyice artılar ve sonunda sivilce de oldu.ama et yerken cildim yaglı olsa da neredeyse hiç cilt problemim olmamıştı,bu arada 26 yaşındayım ve ergenlik döneminde dahi sivilce sorunum neredeyse hiç olmamışı..bu yemek düzenimle alakalı olabilir mi????son zamanlarda aşırı unutkanlık da başlamıştı ve ben b12 eksikliginden olabilir diye beneksol kullanmaya başladım.bunu ögrenmek için sizce test yaptırmam yerinde olur mu?
    bir de hoca çevrsel faktörler de akneye sebep olur u?aşırı hava kirliligi,çok sıcak ve nemli iklim gibi..yaklaşık 1 sene hindistandaydım ve komedonlar,sivilceler o sürede oldu..
    teşekkürler....

b12 daha çok hayvansal gıdalar ile alınabildiğinden eksiklik olması muhtemel ama siz şu an zaten takviye tedaviye başlamışsınız, çinko da ilginç bir eser element eksikliği çok değişik şekillerde ortaya çıkabiliyor ben bazı yağlanma veya seboreik dermatiti olan hastalarda eksik olduğunu gördüm bu nedenle sorun ciddi ise baktırıyorum takviye ile toparlayan hastalarımda oldu ama bu bir kural değil tabi, ama sanırım sizin sivilcelernizin asıl nedeni çevre şartları çünkü sıcak ve nemli havada sivilceler artabiliyor, yüzünüze a vitamini asidi türevi ilaçlardan hiç kullandınız mı (oralarda hangileri var bilemiyorum ama etken madde olarak bakabilirsiniz, tretinoin, isotretinoin, adapalene, retinoic asit gibi etken maddesi olan ilaçlar olabilir, yalnız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu ialçların tümünün güneş duyarlılığı yapabilme özelliğidir, o nedenle sadece gece kullanıp gündüz yağsız bir güneşten koruyucu da kullanmanız gerekir
  • quote:

Emrah G çinko için zinco kapsul, b vit için apikobal veya beneksol olabilir

Hocam evde Solgar çinko var,100 tablet,kardesim almisti 1 ay önce acilmamis,kullanmamisti daha sonra.

Onu kullanabilir miyim?Zinc kapsül galiba söylediginiz Berko firmasina ait olan Cinko,o 50mg.bendekiyse,22mg.
    50mg doza cikmak icin günde 2 tane mi kullaniyim hocam?

Hocam b vit icin ilaclar genelde 50 tabletmis,hem cinko hemde b vit. icin günlük ne kadar doz almak gerektigi
    hakkinda bilgi verirseniz cok sevinirim hocam.

simdiden cok tesekkür ederim.
  • hocam teşekkürler cevabınız için..oradayken hiçbirşey kullanmadım,türkiyeye döndügümde ise doktorum direk roaccutana başlattı.ama çinko ve b vit.eksikliginin bunu tetikleme ihtimali oldugunu bilmek iyi.çünkü tedavim bittiginde yine 7 ay kalmak için hindistana dönücem sonuçta aynı şartlarda olacagımdan korkum bu durumun tekararlaması.ama en azından şimdi böyle bir tekarar sebep vermemek için takviye almamın yararlı olabilecegini bliyorum.çevresel faktörler de yine aynı olacak ama bu defa cildimi temiz tutmaya özen göstericem ve gerekli olursa (umarım olmaz) isotrexin götürücem yanımda..ama isotrxin son çare çünkü güneş kaç faktör kullanırsanız kullanın o kadar güçlü ki ve nemden dolayı gözenekler hemencik tıkanıyor.nasıl bir bakım yapacagımı d bilemiyorum açıkçası.yüzüme güneş kremi,nemlendirici sürersem gözenekler nemle ve tozla birleşince daha çabk tıkanıyor...
    verdiginiz bilgiler gerçekten çok yayalı oldu...çok teşekkür ederim... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

HOCAM ben et de yiyorum hatta kırmızı eti çok severim.yağlı da yerim hiç dikkat etmem.hatta maalesef yemekleri aşırı tuzlu yiyorum.ot çöp dediniz ya salatayla hiç aram yoktur.ama yemek çok yemem.yavaş ve az yerim.lokantada yemeğimi bitirdiğimi hiç hatırlamam.

bu arada bizim ailede kalp krizi vakaları çoktur.annem dün by pass oldu 5 damarına...ben de çok ağır grip oldum öksürüyorum yanında bırakmadılar beni.hocam refakatçiydim ilacım evdeydi 2 gündür falan kullanamadım.şimdi de gribim eve geldim ama ilaç alayım mı?antibiyotik kullanıyorum.

bir de bu kolestrol falan beni çok korkuttu.annemin hiç ağrısı falan yoktu.(şeker hastaları ağrı duymazmış.)nefes alamıyor diye götürdük hemen anjiografi ve ameliyat.yemek yemekten korkar hale geldim.

şunu da söyleyeyim.rahatsızlık duymasak bile kalbimizi kontrol ettirmeliymişiz.2 gün önce okulumuzda orta yaşlı bir öğretmen arkadaşımız kalp krizi geçirip vefat etti.aynı gün annemin ameliyat olacağını öğrendim.kalp beni çok korkutmaya başladı.

hocam ilaca devam edeyim mi?şu an çok hastayım ama.yukarıda yazmıştım.cevaplarsanız çok sevinirim.hocam hep cevap yazardınız yoksa size karşı saygısız mı konuştum:(ben çok takıntılıyımdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 2 Ekim 2009; 20:22:13 >
  • Merhaba hocam aknetrent günlük 50 mg kullanıyorum 20 yaşındayım 72 kiloyum toplam kaç mg almam gerekiyor ayrıca 4 ay kullandım doktor 2 ay bi ara verdi ama sivilce izleri hala duruyor havalar sogudukça daha çok belli ediyor.ben bu izlerden nasıl kurtulacam fondoten sürsem zararı olurmu.nemlendirici olarakta nutroplus kullanıyorum bitmek üzere deiştirsem hagisini önerirsiniz.
  • KİR-Pİ HOCAM HERHABA...ARTIK TEDAVİ SÜRECİMİN SONUNA GELİYORUM SANIRIM...BU AYIN 11'İNDE 8. AYIM BİTECEK ANCAK DOZUMU TAMAMLAMIŞMI OLUYORUM ONU SORMAK İSTEDİM ROACCUTANE KULLANIYORUM, 21 YAŞINDA 58 KİLOYUM GÜNLÜK DOZUM 30 MG...TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutlumesut -- 3 Ekim 2009; 1:39:39 >
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.