Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.345.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maidonisse

Teşekkür ederim alcohol kardeş, dediğin gibi inşaAllah okul zamanına tek tük kalırlar. İzler için tedaviye başladın mı ya da onları kapatmak için birşey kullanıyor musun? Kusura bakma, zahmet veriyorum ama.. çok korkuyorum :(
    Snmg8 sende sağol, bizde en kısa zamanda inşaAllah senin gibi sonra bu yazdıklarımıza güleriz. Şu an sürekli üzgünüm.

bazen iltihaplı kırmızı sivilceler çıkıyor ama şu anki sivilcelerim çok garip..sıksam da patlamaz gibi duruyor.çok kocaman ve kalın tabakalı.alnımda yoğun.yanağımda ve dudağımın üstünde birer tane.her gören noldu diyor.imeksle kapatabilirsin.ben pudra kullanıyorum.siz de deneyebilirsnz.bir de ben geçeceğine inanamıyorum.dudağımız derimiz kupkuru oldu ama sivilceler maaşallah tam performans devam ediyor.okul açılınca herkesin dikkatini çekeceğiz.bir de yeni bir okula tayinim çıkabilir.insanlara rezil olcam.
  • Edibe hocam takmayın kafaya inanın takmadığınızda daha çabuk geçecekler ve birde sabır lütfen maalesef bu tedavi böyle bazı insanlarda oldukça sorunlu olabiliyor, niye rezil olacağınızı düşünüyorsunuz insanı dış görünüşüne göre değerlendirenler kendileri utansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Edibe hocam takmayın kafaya inanın takmadığınızda daha çabuk geçecekler ve birde sabır lütfen maalesef bu tedavi böyle bazı insanlarda oldukça sorunlu olabiliyor, niye rezil olacağınızı düşünüyorsunuz insanı dış görünüşüne göre değerlendirenler kendileri utansın

hocam öncelikle hoş geldiniz
    sizi gördüm moral buldum...ilk kez bu şekilde sivilceyle karşılaşıyorum.iri, kalın çeperli ve kırmızı.ve cildim özellikle yüzüm aşırı hassas.kazara hafifçe kaşısam soyuluyor yanıyor çok acıyor.kollarım hakeza..çocuksu gelebilir size kusura bakmayın çok şikayetçi tavırlar sergiliyorum ama gerçekten üzülüyorum..kızarıklıklar geçer mi tedavi bitince?..çok teşekkür ederim gerçekten en büüyk destekçim sizsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 4 Ağustos 2009; 0:00:07 >
  • Hocam bu ilacı kullanırken bodye başlasam bir sorun olur mu ?
  • Edibe hocam sivilcelerinizdeen ve kızarıklardan öyle yada böyle kurtulursunuz daha önce de bu şekilde aşırı şikayetleri olan arkadaşlar olmuştu bildiğim kadarıyla hepsi şimdi halinden memnun
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam bu ilacı kullanırken bodye başlasam bir sorun olur mu ?

çok ağır çalışmamak kaydıyla olabilir ama hele ilk başlarda kesinlikle kendini fazla yormamalısın yoksa hemen karaciğer testlerin yükseliverir
  • arkadaşlar merhaba ben bu ilaca kasımda başlayıp mayısta bitiren biri olarak bi kaç bişey söylemek istiyorum ...gerçi sizi çok ii anlıyorum tedavi süresi boyunca gercekten denilenler sadece su serpiyo ama sürekli her gün morale ihtiyaç duyuyosunuz evet belki dış görünüş hiçbişey ama bu durumdayken gercekten etrafta sizleri demoralize eden beyni iltihaplı insanlar oluyor maalesef herşeyden önce insanın kendine özgüveni gidiyor ben bunları yaşadım birebir...ama sizden şunu istiyorum lütfen stresli bi tedavi süreci yaşatmayın kendinize bununda bence çok önemi var iileşme süresinde kulaklarınızı tıkayın kötü eleştirilere sorulara sizi mutsuz görmekten hoşlanan insanlara...bı kaç ay sonra görüşelim deyin geçiştirin kendinizi o süre boyunca aynayla daha az yüzleştirin ve bi meşgale bulun kendinize sivilcelerinizi asla patlatmayın doktorunuzun söyledikleri dışına çıkmayın ...bu arada benim tedavim gerçekten çok zahmetli geçti son aya kadar sivilce vardı bende beyaz komedonların hepsi sivilceye dönüştü ama sonuç güzel tabiki bunda bu paylaşım sitesinin ve çok değerli KİRPİ HOCAMIN katkılarını asla yadsıyamam ...tedavim biteli iki ay oldu lekelerim soluk bi şekilde varlar ama o halime göre bin kat iiyim bunlarda zamanla geçicek inanıyorum ...inşallah hepinizz süperr bebek gibi bi cilde sahip olursunuz...sabredin lütfen...
  • Böyle tedaviyi bitiren arkadaşlar sık sık yazsa ne güzel olur . Moral depoluyoruz çok saol dostum . Hocam cevap için teşekkürler . Tedavim bitsin öyle başlıyacağım .
  • merhabalar arkadaslar.aranıza sonunda katılaya karar verdım..49 gundur sızlerın yorumlarını okuyorum.ve bende yasadıklarımı paylaşmak ıstedım sızlerle.zoretanın kulanmaktyım.yarın 50,gunum olucak nereden başlasam bılemdım kı şimdi.. okadar doktor dolaştımkı denemedgım yol kalmadı.ilk olarak 2004 yılında ben roac 4 aylık bı kullanımım oldu..aşrı sıvılceler cıkmıstı bende dudaklarım çok kotuydu.ama ne bır agrı vardı ne baska bişe.dersane donemdı benm o yıllar sadeece psikolojım altust olmustu.kontrolume gıttıgm de baska doktor vardı ve bu kadar yeterlı dedı ılacı kestı tabı bılmıyrdum kac ay kullanmam gerektıgını soz dınledıkk bıtırdık tedavıyı ha sonraa yıneee cok asırı cıkmaya başladı yıne cesıtlı ılaclar antıbıyotıkler kremler falan fılan horman tedavısıyle bırlıkte gecen kıs azıtro kullandım ykalsık 5 ay falan tam gectı derken hayda kasıntı seklınde yne başladı.yıne cesıtl doktorlara gıttım onlar krem falan verdı psıkoljık sızınkı dedı gonderdı..ve en son bı doktora gttım o da mecbur zoretanın kullanmakk zorundasın dedı kan tahlılı faln bunun yanında bana kıloma gore ayarladıgını soyledıgı bı ılac verdı bunu 15 gun boyunca bir bucuk tabletı beş gun bır tabletı beş gun ve yarım tabletı beş gun olmak uzere ıçtım ılk bır hafta sıvılcelrr sondu ama maleseff korktgum basıma geldı vee o kusma denılen seyy bende herzamn asırı oluyor sanrım cok cokk fazla sıvılcelendımm.evet hala aşırı sıvılcelerım var ama bu kezz agrılı gecıyo tedavımm bel agrısı goguss agrısı kalp sıkışması..kmklerım ck agrıyo..goz kurulugu haa dudakların dersenınz tek ıyı tarafı sanırımdudakarım kurumuyo yuzum bı ara asırı kurudu nemlendırıcıyle hafıfladı bırza..sureklı evdeyım..v asırı sac dokulmesı yaptı bende zaten cok fazla bı sacımda yok.doktorum ban sacımın dokulmesının kotu oldugunu soyledı bırza daha kullanıp bakalım duruma gore dedı gunluk 20 mg kullnıyorum kılom 49 bu arad ıstah denen bıeseyy ha tabıkı uyku denen bışey ed klamdı cok hassa bı yapım var zaten ıyıdende kotudende hemen etkılenıyorum..yazım cok kotu gectı bu sene asırı canım sıklıyo bılıyorum ıanıyorum gececek bu donem ama yınde dayanamıyor ınsan ya.etraf cok kot etlıyor sanırım hrkesın bakısları farklı farklı anlatamıyosun bılmeyenlere.bazen pess dıyorumm ama başladın bı kere temzce bıtsın dıyorum sadeec sen degılsın bak ne kadar ınsan var dıyorum sabır dıyorumm gozumde buyuyo aylar gunlerr.sankı olecekmıım gıbı bır hıs olusuyo bazen bende.korkuyorum.ara sıra aglamk gelıtyo ıcımden..anlıycnız arkadslar durum bu guneş zararlı dıye cıkmıyorum dısarı guneş kremı falan vermedı doktor bana..kontorlum de ayın 15 de tahlılerım guzel cıkmıstı bakalım ne olucak artık bundan sonrakı durumlarımıda paylasırım bu yazım fazla uzun oldu kusura bakmayın lutfen hayırlı gunler hepinıze
  • Hoşgeldiniz Hocam
    Alcohol kardeşim ve edibe hocama cevaplarnız için teşekkür ederim.
    Evet ya sağol aysim277, gerçekten biraz olsun mutlu oldum. Benimde beyaz komedonlarımın hepsi sivilceye dönüşüyor, çok kötü durumdayım. :(
  • quote:

Edibe hocam sivilcelerinizdeen ve kızarıklardan öyle yada böyle kurtulursunuz daha önce de bu şekilde aşırı şikayetleri olan arkadaşlar olmuştu bildiğim kadarıyla hepsi şimdi halinden memnun

hocam çok teşekkür ederim cevabınıza..forumda yazan diğer arkadaşalra da teşekkür edeyim hemen:))

yanlış hatırlıyorsam özür dilerim ama sanırım bir arkadaşa güneş lekelerinin tedavisi akne tedavisinden daha zor demiştiniz.ben de bu yüzden güneş kızarıklıklarına karşı endişelendim.belki yanlış anlamış olabiliirm.kendiliğinden geçecekse tedavi sonrası daha rahat olurum tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

quote:

Edibe hocam sivilcelerinizdeen ve kızarıklardan öyle yada böyle kurtulursunuz daha önce de bu şekilde aşırı şikayetleri olan arkadaşlar olmuştu bildiğim kadarıyla hepsi şimdi halinden memnun

hocam çok teşekkür ederim cevabınıza..forumda yazan diğer arkadaşalra da teşekkür edeyim hemen:))

yanlış hatırlıyorsam özür dilerim ama sanırım bir arkadaşa güneş lekelerinin tedavisi akne tedavisinden daha zor demiştiniz.ben de bu yüzden güneş kızarıklıklarına karşı endişelendim.belki yanlış anlamış olabiliirm.kendiliğinden geçecekse tedavi sonrası daha rahat olurum tabi.

Şimdi hocam leke ayrı kızarıklık ayrı her kızarıklık olanda leke olacak diye bir durum yok zor geçecek olanlar kahverenkli lekelerdir, standart bir sonuç üretmek imkansız gibidir, kimisi çok basit tedaviye cevap verirken kimisi lazere bile direnir, ama kızarıklık sonucu leke kalacak diye bir durum yok
  • mrb hocam sıze bır kaç sorum olacak benm.şimdi eskı yorumlarınız dan okudum zoretanınle bırlıkte tetradox kulanılmasını onermıyorsunuz ama benm doktorum onu kulandırıor bana ıkıncı kutumdayım..yanlış bır tedavı dımı..ıkıncısı de ben bu asamada cılt bakımı yaptırabılırmıyım doktorum her defasında maska yapalım bı kac tane dıyor..bilmkıyorum karar veremdım yardımcı olurmusunuz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edibe

quote:

Şimdi hocam leke ayrı kızarıklık ayrı her kızarıklık olanda leke olacak diye bir durum yok zor geçecek olanlar kahverenkli lekelerdir, standart bir sonuç üretmek imkansız gibidir, kimisi çok basit tedaviye cevap verirken kimisi lazere bile direnir, ama kızarıklık sonucu leke kalacak diye bir durum yok

o kahverengi lekeler güneşten mi oluyor?biz risk altında mıyız?hassas ya hani cildimiz...
  • Evet . Bir de bu ilacın bu derdi var . Ömrümden ömür gitti vallahi bir an önce bitsede kurtulsam .
  • tedaviyi bırakalı 2 ayı biraz geçti
    şuanda inanılır gibi değil ama yüzümde 1 tane bile sivilce yok
    ilacı bıraktıktan sonra 5 hafta daha cıkmaya devam etmişlerdi
    kullanırken o kadar sıkıntı çektimki anlatamam
    insanlar yüzüme bakınca utanıyordum
    şimdi sivilce yok izleri de çok umursamıyorum
    umarım böyle devam eder
    yenilememesi tek dileğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutluyumben

mrb hocam sıze bır kaç sorum olacak benm.şimdi eskı yorumlarınız dan okudum zoretanınle bırlıkte tetradox kulanılmasını onermıyorsunuz ama benm doktorum onu kulandırıor bana ıkıncı kutumdayım..yanlış bır tedavı dımı..ıkıncısı de ben bu asamada cılt bakımı yaptırabılırmıyım doktorum her defasında maska yapalım bı kac tane dıyor..bilmkıyorum karar veremdım yardımcı olurmusunuz

tetradox ile birlikte kullanılmasının önerilmeme nedeni her iki ilacında kafa içi basıncı arttırma riskidir ve istenmeyen yan etkilerin oluşma riski artar bazı arkadaşlar kullandırıyor ama ben hiç denemedim, sonuçta onun kadar etkili başka antibiyotikler var neden hem hastayı hem kendimi riske atayım, farklı antibiyotik kombinasyonunu bende çok yapıyorum özelliklede azitromisin grubu kullanım kolaylığı açısından tercihim oluyor, tedavi esnasında mümkün olduğunca ekstra uygulamadan kaçıyorum yalnız bazı durumlarda gerekli olabiliyor ama şu ana kadar cit bakımı yaptırdığım hasta sayım bir elin parmaklarını geçmemiştir, zaten eğer size broşür verildi ise orada da yazar çok fazla ekstra uygulamaya gerek olmadığı ve tetrasiklin kullanılmaması gerektiği (Bkz. ilk sayfa)
  • Ciddi bir güneşten koruyucu kullananlarda leke ihtimali çok azdır merak etmeyin
  • İyi akşamlar hocam.
    Sebamed 50 faktör güneş koruyucusu yüzü yağlandırır mı ya da bu ilacı kullanırken sizin önereceğiniz güneş koruyucusu var mı? Sağolun hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thematrax

Hocam merhaba...
    Arkadaşlar sizde cevaplandırabilirsiniz.
    Hocam bende yaklaşık 6-7 yıldan beri sivilce problemi var. Kullanmadığım ilaç kalmadı. Rouccutane dahil. Yüzüm de falan tek tük çıkıyor. Yani öyle abartılacak birşeyim yok son bir kaç yıldır.
    Ancak benim asıl sorunum yağ bezeleri.
    Özellikle kafam da Mart-Nisan-Mayıs ayları gibi içi intihap dolu bezeler oluşuyor. Ve saçlarım o bölge de dökülüyor. Bir müddet sonra geçiyor saçlar hiç birşey olmamış gibi geri geliyor. Bir defa da koltuk altımdan ameliyat geçirdim teşhisim Ter bezi intihaplanmasıydı.
    Hangi doktora gittiysem(özel hastane-tıp fakülteleri...) akne dediler ve roucctane önerdiler. Şuan da tekrardan başladım ama Zoretanin kullanıyorum.
    1 hafta oldu bir akrabam kendisi Aile Hekimi kafam da ki bezelerin akneden daha çok Mantar olduğu söyledi ve bana Terbisil, Nizoral, ve şuan da adını hatırlayamadım xcoper mi öyle bir krem verdi. Sizce bu kafam da çıkan yağ bezeleri için mantar teşhisi doğrumudur bu ilaçlar beni feraha kavuşturur mu şimdi den yanıt verme nezakatini gösterdiğiniz teşekkür ediyorum.

tekrar hatırlatıyım:D
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.