Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!
8533 Cevap845770 Görüntüleme67 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     33 [35] 37 38 39 40 41 42      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Temmuz 2009; 14:36:07 

quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Tahliller normal artık dozu belirlemek doktoruna kalmış bu konuda bir tahmin yürütmek olmaz, sırttakiler daha geç geçebiliyor ama genelde totol doz pek değişmiyor

bugün doktora gittim 20mg zoretanin verdi günde 1 tane kullanacağım. bana az geldi aslında ama bakalım belki bir ay sonraki kontrolde dozu artırır. tedavi süresi minimum 4 ay dedi.

bu ilacı tok karna alacakmışım ama sabah mı almalıyım akşam mı onu bilmiyorum.

dudakların kuruması için de pentenol verdi bu ilaç hakkında yorumunuz nedir daha iyisi varsa onu alabilirim.

bunun dışında seboreik dermatit nedeniyle günde 4-5 defa clean and clear nemlendirici sürüyordum zeratoninin kurumasına da engel olacaktır diye düşünüyorum.

sivilcelerin yüzümde değil sırtımda olduğunu düşünürsek dışarı çıkarken yüzüme koruyucu sürmem gerekir mi? gerçi dışarı haftada 1 çıkıyorum o da akşamları çok sorun olmaz heralde.

teşekkürler.

0 Mesaj
16 Temmuz 2009; 22:23:23 

BEN DUDAK İÇİN BÜTÜN POMADLARI DENEDİM..EN İYİSİ PANTENOL POMAD..ONUN DA ETKİNLİĞİNİ ARTIRMAK İÇİN ÜZERİNE NIVEA LIP STICK SURUYORUM RAHAT EDİYORUM..HATTA SABAH BİLE ÇOK KÖTÜ OLMUYOR DUDAĞIM ARTIK...ONUN BİR AVANTAJI DA TADI YOK.DİĞERLERİNDE KREMDE KULLANILAN PARFÜMDEN BEN RAHATSIZ OLUYORDUM.SONUÇTA AĞZIMIZA DA GİREBİLİYOR...

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

20 Mesaj
16 Temmuz 2009; 23:30:25 

Hocam tekrar çok teşekkür ederim bilgileriniz için.
Bu ilacı kullanırken çıkan tüm sivilceler böyle kırmızı iz bırakarak mı geçerler?
Birde bir arkadaş güneş koruyucusunun üzerine imex olmaz mı diye sormuş, sizde pudra sürmesini söylediniz (önermediğinizi biliyorum, başka çare yok diyerek) ama ben kullanıyordum güneş koruyucusu üzerine imex i zararı olur mu, bir daha kullanmamalımıyım?
Hocam belki basit sorular soruyorum, zahmet veriyorum kusuruma bamayın, ama korkuyorum şimdi çıkan sivilceleri gördükçe, moralim bozuluyor. Günde 40 mg. kullanıyorum, 20.gündeyim, bayrama kadar geçerler değil mi?
Sağolun..

3 Mesaj
17 Temmuz 2009; 2:02:32 

sorumu geri alıyorum cvp ı warmış eskilerde zaten ben kaçırmışım :)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1t2 -- 17 Temmuz 2009; 18:35:16 >

32 Mesaj
17 Temmuz 2009; 9:08:14 

hocam aknetrent kullanıyorm.20 mg/gün .diyare için lopermid adlı ilaç kullansam bir sorun çıkar mı?

Yaşamın ve çalışmanın temel amacı, kişinin başlangıçta olmadığı kişi olmasıdır.
M.Foucault

0 Mesaj
17 Temmuz 2009; 17:30:21 

hocam ben günde toplam 40 mg kullanıyorum.çevreden çok fazla diye tepkiler aldım.ilerde karaciğeirn yağlanır böbreğin çürür falan öyle şeyler diyorlar.korkuyorum.ben çok antibiyotik kullanna bir insanım.hatta bazen oral yoldan alınan ilaçlar etki etmiyor iğne veriyorlar.4 sene aralıksız ilaç kullanmıştım.bu yüzden korkuyorum...

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

0 Mesaj
17 Temmuz 2009; 17:46:17 

öncelikle herkese merhaba..
sivilce ve siyah noktadan muzdarip biri olarak bugün dermatologa gittim.sivilcelerime baktı, zoretanin tedavisi uygulayacağını söyledi ve ilaç hakkında detaylı bilgi veren ilaç tanıtım broşürü verdi.okudum ancak yan etkileri yazılanlarla sınırlı mı değil mi bilemiyorum.pazartesi günü birtakım tetkikler yapılacak ve tekrar doktorla görüşücem.doktorun ne diyeceğini şimdiden kestirmek elbette güç ancak yine de ilaç hakkında bilgi verirseniz sevinirim..bu arada 21 yaşındayım ve 46 kiloyum tedavinin 6 ay kadar uygulanacağını söyledi doktorum..özellikle bu işin ehli birileri bilgilendirirse çok memnun olurum.Ayrıca kullananların tavsiyeleri de nelerdir?(üyeliğimin şu ilk dakikaları sizleri soru yağmuruna tuttuğum için kusura bakmayın ancak sağlık bu şakaya gelmez!)

3 Mesaj
17 Temmuz 2009; 18:17:18 

mrb aramıza hoşgeldin :). Ben 6 aydır kullanıyorum ve ilaç hakkında oldukça fazla şey araştırdım öğrendim. gerek bu forum olsun gerek internetteki diğer siteler. Bu ilacı kullanmak gerçekten sabır işi. Önce sabırlı olmak gerekiyor. İlac kesin çözüm , gerçekten sivilcelerinden kurtulmak istiyorsan buna katlanman gerekiyor. Evt biraz agır bir ilaç ama sonunu düşündüğünde ilacın bu sıkıntılarını atlatırsın. Bu forumdaki arkadaşları yaşadıkları sorunları oku araştır ve doktorunun söylediklerini yaparsan mutlu sona ulaşırsın umarım. Bizim burdaki hocamızda sağolsuun bize roacutane hakkında çok şey öğretti tekrar teşekkürler hocam .. Sağlıklı günler umarım senn için en iyisi olur

Not:İşin ehilleri gerçekten burda sakın bizi kaçırma :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1t2 -- 17 Temmuz 2009; 18:36:26 >

3 Mesaj
17 Temmuz 2009; 18:20:24 

quote:

Orjinalden alıntı: edibe

hocam ben günde toplam 40 mg kullanıyorum.çevreden çok fazla diye tepkiler aldım.ilerde karaciğeirn yağlanır böbreğin çürür falan öyle şeyler diyorlar.korkuyorum.ben çok antibiyotik kullanna bir insanım.hatta bazen oral yoldan alınan ilaçlar etki etmiyor iğne veriyorlar.4 sene aralıksız ilaç kullanmıştım.bu yüzden korkuyorum...

ya bence çevreyi boşver sen. gerçekten kulakdan dolma laflarla olur olmaz yorum yapıolar. En iyisini doktorun bilir ona güveniosan sorun yok. çevreyi pek takma . he de geç. ben şahsen öyle yapıyorum. düzenli kontrollerini yaptırdıkdan sonra bi sorun olmaz. sonuçta bunu kullanan tek kişi sen değilsin bunu unutma ...

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2009; 18:37:48 

arkadaşlar bugün ilaçta 2. günüm kaçıncı günde dudaklar kurumaya başlıyor?

teşekkürler

1945 Mesaj
17 Temmuz 2009; 20:25:24 

bende aşırı bir akne sorunu yok..

fakat hergün sabah ve yatarken özel sabunla yüzümü yıkıyor ayrıca geceleri isotrexin sürüyorum..
ama yaş 22 toplamda ortalama 3-4 sivilce oluyor genelde yüzümde..geçen doktora yeter artık sabundu ilactı bitsin dedim..2 ay boyunca kutusunda 3 adet olan bir antibiyotik içtim.sanırım herşeye etkili geniş birşey..kutusunda 3 adet oldugundan her hafta yazdırmam gerekti..2. ayın sonunda afedersiniz bi halta yaramadı doktora bile gitmedim şimdi napayım..rocutan senin için fazla ne gerek var gibisinden laflar duyuyorum sizce napayım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:40:40 

quote:

Orjinalden alıntı: vesselam52

selma kirpi hocam 6. ayımdayım yanı bu ay son ayım şuanda yüzümde sivilce yok ancak; sivilcelerin yerleri kıpkırmızı ve yer yer izler mevcut ve gerçekten sağlıksız bır görüntü var ve canımı çok sıkıyor. 6. ayda daha olumlu etki bekliyordum oysa gübneşten desem bulundugum yerde 3,4 gündür hava gölgeli ve yağışlı güneş oldugunda da "SUN DANCE +20 " güneş kremini sıkıyorum ve kendimide koruyorum şapka vs. gibi. kırmızılık ve izler içinde doktorum bana " contractubex 100g jel" i verdi sabah akşam sürüyorum ama bu pazarteside bir kızla tanışacağım ve bu benim için çok önemlı 6 aydır o an için uğraşıyorum iyi görünmek istıyordum ama şu pozisyonla öyle bir durum olmayacak ne yazık ki :S:S sorum şu hocam ; 6. ayda kullannalar yuzlerının purussuz ve sorunsuz oldugunu söylüyorlar ve 6 aydır boşuna mı emek harcıyorum :( bu sorunlar geçicimi yoksa kalıcımı lütfen cevap verin hocam bekliyorum ....

Sorunların geçicidir ancak kullandığın güneş kremi bane yetersiz geldi daha ciddi bişeyler kullan

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:43:24 

quote:

Orjinalden alıntı: Delidanagibiyim

bugün doktora gittim 20mg zoretanin verdi günde 1 tane kullanacağım. bana az geldi aslında ama bakalım belki bir ay sonraki kontrolde dozu artırır. tedavi süresi minimum 4 ay dedi.

bu ilacı tok karna alacakmışım ama sabah mı almalıyım akşam mı onu bilmiyorum.

dudakların kuruması için de pentenol verdi bu ilaç hakkında yorumunuz nedir daha iyisi varsa onu alabilirim.

bunun dışında seboreik dermatit nedeniyle günde 4-5 defa clean and clear nemlendirici sürüyordum zeratoninin kurumasına da engel olacaktır diye düşünüyorum.

sivilcelerin yüzümde değil sırtımda olduğunu düşünürsek dışarı çıkarken yüzüme koruyucu sürmem gerekir mi? gerçi dışarı haftada 1 çıkıyorum o da akşamları çok sorun olmaz heralde.

teşekkürler.

Tok karına olmnak şartı ile istediğin zaman alabilirsin, dudaklar için zaten genelde ilk etapda pantenol kullanıyoruz ama lip sticlerde çok işe yarıyor, ilaç güneş duyarlılığı oluşturduğu için sivilcelerin sırtında olsa da yüzüne güneş koruyucu sürmekte fayda var ama herkesede güneş duyarlılığı olacak diye bir olay da yok, ayrıca pek güneşle muhatap olmuyormuşsun sana gerekmeyebilir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:45:37 

quote:

Orjinalden alıntı: maidonisse

Hocam tekrar çok teşekkür ederim bilgileriniz için.
Bu ilacı kullanırken çıkan tüm sivilceler böyle kırmızı iz bırakarak mı geçerler?
Birde bir arkadaş güneş koruyucusunun üzerine imex olmaz mı diye sormuş, sizde pudra sürmesini söylediniz (önermediğinizi biliyorum, başka çare yok diyerek) ama ben kullanıyordum güneş koruyucusu üzerine imex i zararı olur mu, bir daha kullanmamalımıyım?
Hocam belki basit sorular soruyorum, zahmet veriyorum kusuruma bamayın, ama korkuyorum şimdi çıkan sivilceleri gördükçe, moralim bozuluyor. Günde 40 mg. kullanıyorum, 20.gündeyim, bayrama kadar geçerler değil mi?
Sağolun..

İlaç yara iyileşmesinde gecikmeler yaşattığı için genelde bu kızarıklıklar olur kafaya takmamak lazım sonuçta tamamen geçyor , bence süreceksen önce imex sonra güneşten koruyucu sür, bayrama daha çok var inşallah o zaman kadar bişeyin kalmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:49:05 

quote:

Orjinalden alıntı: yytz

hocam aknetrent kullanıyorm.20 mg/gün .diyare için lopermid adlı ilaç kullansam bir sorun çıkar mı?

sorun beklemeyiz ama ishal durdurucu ilaç kullanımı pek önerilmez diye biliyorum ben gerçi benim konum dışı ama fakültede öyle öğretmişlerdi

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:51:07 

quote:

Doktoruna güven aylık düzenli takiplerini yaptır çok önemli bir problem çıkmaz merak etme

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:53:50 

quote:

Orjinalden alıntı: mJulien

öncelikle herkese merhaba..
sivilce ve siyah noktadan muzdarip biri olarak bugün dermatologa gittim.sivilcelerime baktı, zoretanin tedavisi uygulayacağını söyledi ve ilaç hakkında detaylı bilgi veren ilaç tanıtım broşürü verdi.okudum ancak yan etkileri yazılanlarla sınırlı mı değil mi bilemiyorum.pazartesi günü birtakım tetkikler yapılacak ve tekrar doktorla görüşücem.doktorun ne diyeceğini şimdiden kestirmek elbette güç ancak yine de ilaç hakkında bilgi verirseniz sevinirim..bu arada 21 yaşındayım ve 46 kiloyum tedavinin 6 ay kadar uygulanacağını söyledi doktorum..özellikle bu işin ehli birileri bilgilendirirse çok memnun olurum.Ayrıca kullananların tavsiyeleri de nelerdir?(üyeliğimin şu ilk dakikaları sizleri soru yağmuruna tuttuğum için kusura bakmayın ancak sağlık bu şakaya gelmez!)

Kilon azmış zaten total dozun 5400 mg gibi düşük bir doz olacak 6 aydan önce de bitirme şansın var yani, tabi ki yan etkileri orada yazanla sınırlı nadir görülen etkilerden o broşürde bahsedilmez, ama korkmamanız lazım, doktorunuz gerekli önlemleri alacaktır

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:56:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Delidanagibiyim

arkadaşlar bugün ilaçta 2. günüm kaçıncı günde dudaklar kurumaya başlıyor?

teşekkürler

1 hafta 10 gün içinde başlar merak etme ama inşallah çok ciddi seviyede olmaz aslında bu bir yan etkidir ve olmaması daha iyidir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:58:36 

quote:

Orjinalden alıntı: dOmi

bende aşırı bir akne sorunu yok..

fakat hergün sabah ve yatarken özel sabunla yüzümü yıkıyor ayrıca geceleri isotrexin sürüyorum..
ama yaş 22 toplamda ortalama 3-4 sivilce oluyor genelde yüzümde..geçen doktora yeter artık sabundu ilactı bitsin dedim..2 ay boyunca kutusunda 3 adet olan bir antibiyotik içtim.sanırım herşeye etkili geniş birşey..kutusunda 3 adet oldugundan her hafta yazdırmam gerekti..2. ayın sonunda afedersiniz bi halta yaramadı doktora bile gitmedim şimdi napayım..rocutan senin için fazla ne gerek var gibisinden laflar duyuyorum sizce napayım

2-3 sivilce için bence de pek gerek yok ama sivilcelerin yapısı da önemli 2-3 normal sivilce ise kullanma, ama kistik veya deri altında büyük şişlikler şeklindeyse kullanman gerekebilir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

290 Mesaj
18 Temmuz 2009; 11:39:12 

merhaba hocam ben aknetrent kullanıyorum 2 ay oldu dün doktora gitdim kan aldı kolestrolüm 346 çıkmış bu aydan sonra ilaca 15 gün ara vercez diyor aniden bırakılırmı ilaç birde yüzüme iyi bi nemlendirici önerirmsiniz.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet600 -- 18 Temmuz 2009; 11:44:49 >

"BİLİYORSAN KONUŞ, ALİM SANSINLAR.

BİLMİYORSAN SUS, ADAM SANSINLAR..."

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 14:59:02 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmet600

merhaba hocam ben aknetrent kullanıyorum 2 ay oldu dün doktora gitdim kan aldı kolestrolüm 346 çıkmış bu aydan sonra ilaca 15 gün ara vercez diyor aniden bırakılırmı ilaç birde yüzüme iyi bi nemlendirici önerirmsiniz.?

Su bazlı nemlendiriciler olabilir daha önce de yazdım bir çok kişi avene clean ac den memnun kalıyor, ilaç birden bırakılabilir hiç bir sakınca yok bu arada kendini iyi bir diyete çek ki bir dahaki kontrolda normale insin kolesterol

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
18 Temmuz 2009; 16:46:58 

quote:

Kilon azmış zaten total dozun 5400 mg gibi düşük bir doz olacak 6 aydan önce de bitirme şansın var yani, tabi ki yan etkileri orada yazanla sınırlı nadir görülen etkilerden o broşürde bahsedilmez, ama korkmamanız lazım, doktorunuz gerekli önlemleri alacaktır

teşekkürler hocam değerli bilgilerinizi paylaştığınız için..

0 Mesaj
18 Temmuz 2009; 18:25:59 

mrblar hocam ben 1 ay önce günde 40 mg aknetrent alıyodum 45 kiloyum yüzümdee ve dudaklarımda kuruma olmustuu .2. ay içinn eczane zoretanin verdi bana 2. ayın ilk haftası yarın bitecek fakat yüzüm artık kurumuyor eskisi gibi yaglanıyorr acaba ilaç değişikliğinden dolayımı? ya da aknetrent zoretaninden dahamı etkili sorulamı cevaplarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

0 Mesaj
18 Temmuz 2009; 18:26:57 

quote:

İlaç yara iyileşmesinde gecikmeler yaşattığı için genelde bu kızarıklıklar olur kafaya takmamak lazım sonuçta tamamen geçyor , bence süreceksen önce imex sonra güneşten koruyucu sür, bayrama daha çok var inşallah o zaman kadar bişeyin kalmaz

hocam imeksin üzreine güneş koruyucu olur mu ki???ama çok parlar yüzümüz.imeks zaten yağlı gibi...bugün tam 1 ayım doldu:))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 18 Temmuz 2009; 18:28:26 >

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

3445 Mesaj
18 Temmuz 2009; 22:28:45 

güneşten koruyucuları fazla sürmenin bir anlamı yok ayrıca benim gördüğüm kadarı ile solecrin ile hiç parlama olmuyor ama hastaların çoğuna ben boşuna firmya para kazadırmak için uğraşıyorsunuz diye takılıyorum, yani genelde gereğinden fazla miktarlar sürülüyot parlamasa bile yüzde bişey olduğu belli oluyorbu şeklide kullnamya gerek yok çok az miktarlar yeterlidir,
imex tetrasiklin grubu antibiyotik içerir ve tetrasiklinler ğüneş ışığı ile bozulma riski yüksek olan antibiyotiklerdendir çünkü güneş ışığı ile reaksiyona girmeyi severler bu nedenle güneşten koruyucunun üzerine sürülürse fondotenden daha fazla etkisinin olabileceğini sanmıyorum

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
19 Temmuz 2009; 2:40:50 

meraba arkadaslar
ilacı bırkalı 2 ay olmak üzere
tek tük sivilce cıkısı hala devam ediyor
cildimde sacımda eski yağlanama geri döndü
ciltteki izler öncekine göre daha az sanki
ama gözlerimde sanırım kalıcı bir hasar bıraktı
en ufak şeyde kıpkırmızı oluyor
15 dakıka bilgisayara bakmak gülmek ağlamak hapsurmak öksürmek gözlerimi kızartyor
gittiğim 3 göz dokoru da çare bulamadı

sivilceler öncekine göre çok daha iyi durumda
hergün en az 2 yeni sivilce cıkardı şimdi haftada 1 en fazla 2 tane çıkıyor

ama ben en büyük yan etkiyi gözlerde yasadım ve devam ediyor

bu ilaca başlamadan iyi düşünün
size kalıcı zararlar verebilir .

1945 Mesaj
19 Temmuz 2009; 3:12:33 

yardımınz için teşekkürler..

peki son olarak rocutan kadar etkili olmayan yani daha hafif krem şeklindeki en etkili ilaç hangisidir?Yani sivilce cıktıgında sürmeyelim gece sürelim sabaha cıkmasın şeklinde bir krem mevcutmu

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3445 Mesaj
19 Temmuz 2009; 11:38:01 

quote:

yardımınz için teşekkürler..

peki son olarak rocutan kadar etkili olmayan yani daha hafif krem şeklindeki en etkili ilaç hangisidir?Yani sivilce cıktıgında sürmeyelim gece sürelim sabaha cıkmasın şeklinde bir krem mevcutmu

maalesef yok ama size avene diacneal önerebilirim çok hızlı iyileşmeye neden oluyor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

1945 Mesaj
19 Temmuz 2009; 18:43:48 

peki hap kullanmayan birisi için:

gece ve sabahları neutrogena nın akneye yatkın ciltler sabununu ve isotrexini kullanıyorum. bu yazdıgınız bu isodan iyimidir..

0 Mesaj
19 Temmuz 2009; 22:05:04 

dudaklar 1 hafta ıcınde kurumaya baslıyor benım 93. gunum hala kuruyoo ama eskısı kadar degıll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begumsu -- 19 Temmuz 2009; 22:19:52 >

nn

0 Mesaj
19 Temmuz 2009; 23:24:05 

kir-pi hocam yine yüzümde kırmızı acıyan sivilceler çıktı..üzerine ne süreyim bunların?kas ağrılarım çok fazla..ya bir de yukarıda bir arkadaş yine çıkıyor yüzümde demiş.yine yağlanma var demiş.kalıcı izler bırakabilir demiş:(((bu ilacı kullanmak gerçekten çok zor.inşallah sonuç alırız..ilacı bitiren hastalarınızdan genel olarak iyi sonuçlar mı alıyorsunuz yoksa yağlanma devam ediyor mu?sanırım bittikten sonra sıkı bir cilt bakımı gerekiyor..ben avene in jelini,toniğini ve nemlendiricisini almıştım.burada pek çok marka duyuyorum.tedaviyi bitiren biri ne yapmalı eskiye dönmemek için?

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

1738 Mesaj
20 Temmuz 2009; 1:14:56 

Hocam bende bu ilacı kullanıyorum . 3.5 ay dolacak yakında . BU ilacı kullanırken güneş lekesi çıkabilir mi ? Şimdiye kadar güneşe çok az maruz kaldım . Ama 4-5 tane güneş lekesi çıktı . Doktora söyledim tedavi bittiğinde onlarda düşer çünkü bu ilaç cildi yeniliyor dedi . Açıkçası bu cvp tatmin etmedi beni . Sizce başka bir krem felan kullanmalımıyım yoksa kendiliğinden geçer mi ? Sanki sivilce derdi bitti de şimdide güneş lekesi derdiyle uğraşıyoruz ya

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 9:02:11 

quote:

peki hap kullanmayan birisi için:

gece ve sabahları neutrogena nın akneye yatkın ciltler sabununu ve isotrexini kullanıyorum. bu yazdıgınız bu isodan iyimidir..

o zaman isotrexini yine kullanmaya devam edin ama diacneali alıranız sadece sivilcelere sürün daha hızlı kızarıklıklarının falan azaldığını göreceksiniz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 9:06:03 

quote:

kir-pi hocam yine yüzümde kırmızı acıyan sivilceler çıktı..üzerine ne süreyim bunların?kas ağrılarım çok fazla..ya bir de yukarıda bir arkadaş yine çıkıyor yüzümde demiş.yine yağlanma var demiş.kalıcı izler bırakabilir demiş:(((bu ilacı kullanmak gerçekten çok zor.inşallah sonuç alırız..ilacı bitiren hastalarınızdan genel olarak iyi sonuçlar mı alıyorsunuz yoksa yağlanma devam ediyor mu?sanırım bittikten sonra sıkı bir cilt bakımı gerekiyor..ben avene in jelini,toniğini ve nemlendiricisini almıştım.burada pek çok marka duyuyorum.tedaviyi bitiren biri ne yapmalı eskiye dönmemek için?

Zaten ben sürekli yazıyorum yağlanma sorunun çözmez yağlanma genellikle ilaç bitikten birkaç ay sonra neredeyse eski haline döner nadiren kalıcı azalma olur, bazı hastalarda tedavi bittikten sonra bu nednle profesyonel cilt bakımları vb gerekebiliyor veya bazen bir müddet tretin, isotrexin gibi krem veya jeller de kullanılabiliyor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 9:08:23 

quote:

Orjinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam bende bu ilacı kullanıyorum . 3.5 ay dolacak yakında . BU ilacı kullanırken güneş lekesi çıkabilir mi ? Şimdiye kadar güneşe çok az maruz kaldım . Ama 4-5 tane güneş lekesi çıktı . Doktora söyledim tedavi bittiğinde onlarda düşer çünkü bu ilaç cildi yeniliyor dedi . Açıkçası bu cvp tatmin etmedi beni . Sizce başka bir krem felan kullanmalımıyım yoksa kendiliğinden geçer mi ? Sanki sivilce derdi bitti de şimdide güneş lekesi derdiyle uğraşıyoruz ya

Bazı kişerde karşılaşılabiliyor, güneş kremi kullanmıyorsanız ciddi bir firmanın güneşten koruyucusunu kullanın, tedavi esnasında olan lekelerin bazı hastalarda ilacı bıraktıktan sonra sadece güneşten koruyucu desteği ile kaybolduğunu bende gördüm, ama bir kural olarak kesin kaybolacak diyemeyiz, yüzünüzü güneştençok iyi koruyun

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

32 Mesaj
20 Temmuz 2009; 10:19:11 

hocam sagolun bilgilendirdiğiniz için.
.edible ben de de cıkıo o kırmızı sivilce tarzı yumru gıbı,gece üstrüne yatamıyorum acıdan:(

Yaşamın ve çalışmanın temel amacı, kişinin başlangıçta olmadığı kişi olmasıdır.
M.Foucault

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 11:49:54 

Arkadaşlar ben de bu ilaca bir ay önce başladım ve benim de sivilcelerimde bir azalma meydana geldi ve derimin renginin de daha iyileştiğini gördüm.Ama aylık kan testi sonuçlarımda karaciğer değerlerinin yükseldiğini söyledi doktor ve 15 gün sonra tekrar karaciğer için kan testi yaptırıcam.Bu normal mi ve bunun bana herhangi bir zararı olur mu?Bilgilendirirseniz sevinirim.

19 Mesaj
20 Temmuz 2009; 12:35:17 

hocam ben 59. gündeyim şimdiye kadar dudaklarım hiç çatlmadıgı bir gün görmedim azcıkta şişti sanki niveanın lipcare kullanıyorum azcık soyulmalar da azcık etkili oldu ama tam işe yaramadı dudaklara ceradolin krem veya pantenol pomad sürülürmü işe yararmı hocam.

1738 Mesaj
20 Temmuz 2009; 15:53:39 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Bazı kişerde karşılaşılabiliyor, güneş kremi kullanmıyorsanız ciddi bir firmanın güneşten koruyucusunu kullanın, tedavi esnasında olan lekelerin bazı hastalarda ilacı bıraktıktan sonra sadece güneşten koruyucu desteği ile kaybolduğunu bende gördüm, ama bir kural olarak kesin kaybolacak diyemeyiz, yüzünüzü güneştençok iyi koruyun

Copportone kullanıyorum . Doktorumda bana tedavin bittiğinde onlar da geçer dedi . Ama inanım moralim o kadar bozuLdu ki nerdeyse bütün tatilimi bunalımda geçiriyorum . Güneş kremini dışarı çıkmadan yarım saat önce mi sürmemiz gerekiyor ?

0 Mesaj
20 Temmuz 2009; 16:01:32 

hocam merhaba bugün kontrole gittim.hdl kolestrolüm 57.doktor normal devam edelim dedi.ama kağıtta high yazıyor..bana la roche posay AC 30 fluid extremeyi tavsiye etti akneli ciltler içinmş.ama ben XL 50+ fluid extreme yi aldım la roche posay..50+ daha etkili diye bunu tercih ettim.siz hangisini önerirsnz?

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 16:09:24 

quote:

Orijinalden alıntı: sambaras

Arkadaşlar ben de bu ilaca bir ay önce başladım ve benim de sivilcelerimde bir azalma meydana geldi ve derimin renginin de daha iyileştiğini gördüm.Ama aylık kan testi sonuçlarımda karaciğer değerlerinin yükseldiğini söyledi doktor ve 15 gün sonra tekrar karaciğer için kan testi yaptırıcam.Bu normal mi ve bunun bana herhangi bir zararı olur mu?Bilgilendirirseniz sevinirim.

karaciğer testleriniz ilaç nedenli yükselmiş olabilir doğru bir uygulam ile ialcınız kesilmiş 15 gün sonra muhtemelen normale döner tedaviye tekrar başlarsınız bu arada özellikle ağır eksersiz yapanlarda yanına başka ilaç alanlarda bu nedenlerle de enzim yükselmeleri görülebiliyor şimdilik 15 günü beklemek zorundasınız, testler normale dönünce ileride sorun çıkma olasılığı yoktur

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 16:12:12 

quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam ben 59. gündeyim şimdiye kadar dudaklarım hiç çatlmadıgı bir gün görmedim azcıkta şişti sanki niveanın lipcare kullanıyorum azcık soyulmalar da azcık etkili oldu ama tam işe yaramadı dudaklara ceradolin krem veya pantenol pomad sürülürmü işe yararmı hocam.

herhangi bir nemlendirici sürülebilir birde istersen hametan pomad dene, birde herkeste farklı lipstickler işe yarıyor deneyerek en uygununu bulabilirsin

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 16:14:45 

aLCoHoL111

güneş kremi olarak o zaman solecrin spf 50+ losyon veya solante 50+ losyon önerebilirm, güneş kremleri dışarıya çıkmadan minimum 15 dak önce sürülmeli yani doğru bir uygulama yapıyorsunuz, ancak gün içinde de yenilemeyi unutmamak lazım bu havalarda sorunları olanlar için sabah, öğle ve ikindi vakti uygulama öneriyorum

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 16:30:02 

quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam merhaba bugün kontrole gittim.hdl kolestrolüm 57.doktor normal devam edelim dedi.ama kağıtta high yazıyor..bana la roche posay AC 30 fluid extremeyi tavsiye etti akneli ciltler içinmş.ama ben XL 50+ fluid extreme yi aldım la roche posay..50+ daha etkili diye bunu tercih ettim.siz hangisini önerirsnz?

HDL nin yüksek olması daha iyidir takma kafana, her iki üründe gayet güzel ürünler istediği al kullan

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
20 Temmuz 2009; 16:34:25 

quote:

HDL nin yüksek olması daha iyidir takma kafana, her iki üründe gayet güzel ürünler istediği al kullan

teşekkür ederim .doktoruma pek güvenemiyorum ama siz deyince rahatladım bu arada saç boyatmamda sakınca var mı?daha önce çok boyattım ve alerji sorunum yok.

bir de bende Avéne cleanence 40 spf vardı ama doktor yeniden güneş koruyucu aldırdı.onu da yeni almıştım hocam...etkisiz bir güneş koruyucu mu?gerçi sürdüğümde parlıyor yüzüm ama kullanmayayım mı?çocuklar için mi o?yine avéne'nin nemlendiricisi var bende.üzerinde yağsız yazıyor.sanırım onda bir sorun çıkmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 20 Temmuz 2009; 17:33:18 >

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 17:03:21 

quote:

karaciğer testleriniz ilaç nedenli yükselmiş olabilir doğru bir uygulam ile ialcınız kesilmiş 15 gün sonra muhtemelen normale döner tedaviye tekrar başlarsınız bu arada özellikle ağır eksersiz yapanlarda yanına başka ilaç alanlarda bu nedenlerle de enzim yükselmeleri görülebiliyor şimdilik 15 günü beklemek zorundasınız, testler normale dönünce ileride sorun çıkma olasılığı yoktur

Hocam teşekkürler ama ilaç kesilmedi doktor sadece 15 gün sonra test yaptırmamı söyledi.Bu arada değerleri de yazıyım da ilaçtan önce ;

ast 16 alt 15

1 ay sonunda ast 32 alt 45 olmuş.Tehlikeli bir yükselme mi mi yoksa normal mi onu anlayamadım çünkü doktor ilacı kesmedi.Tekrar teşekkürler hocam.

1738 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:01:26 

quote:

aLCoHoL111

güneş kremi olarak o zaman solecrin spf 50+ losyon veya solante 50+ losyon önerebilirm, güneş kremleri dışarıya çıkmadan minimum 15 dak önce sürülmeli yani doğru bir uygulama yapıyorsunuz, ancak gün içinde de yenilemeyi unutmamak lazım bu havalarda sorunları olanlar için sabah, öğle ve ikindi vakti uygulama öneriyorum

Hocam ben saat 4 ten 5 ten sora dışarı çıkıyorum hep . O yüzden sadece 1 kez sürüyorum . Akşam felan sürmem gerekmez heralde . Bir de yayarak sürüyorum hata mı yapıyorum acaba ? Bir de şu an ki küçük nokta şeklindeki lekeler için yapabilceğim bişey var mı? Bu arada sorunlarımla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum .

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 20:54:11 

quote:

Orijinalden alıntı: edibe

teşekkür ederim .doktoruma pek güvenemiyorum ama siz deyince rahatladım bu arada saç boyatmamda sakınca var mı?daha önce çok boyattım ve alerji sorunum yok.

bir de bende Avéne cleanence 40 spf vardı ama doktor yeniden güneş koruyucu aldırdı.onu da yeni almıştım hocam...etkisiz bir güneş koruyucu mu?gerçi sürdüğümde parlıyor yüzüm ama kullanmayayım mı?çocuklar için mi o?yine avéne'nin nemlendiricisi var bende.üzerinde yağsız yazıyor.sanırım onda bir sorun çıkmaz değil mi?

saçını boyatabilirsin bir sorun oluşturmaz, avene cleanence varken yenisine çok da gerek yoktu belki yüzüm parlıyor falan dediysen onun için değiştirmni istemiştir, yağsız nemlendirici veya yine clean AC gibi bişeys sorun olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 20:56:49 

quote:

Orijinalden alıntı: sambaras

Hocam teşekkürler ama ilaç kesilmedi doktor sadece 15 gün sonra test yaptırmamı söyledi.Bu arada değerleri de yazıyım da ilaçtan önce ;

ast 16 alt 15

1 ay sonunda ast 32 alt 45 olmuş.Tehlikeli bir yükselme mi mi yoksa normal mi onu anlayamadım çünkü doktor ilacı kesmedi.Tekrar teşekkürler hocam.

tek bir değer yükselmiş olduğu için kesmemiş olabilir çok yüksek bir seviye değil ama 15 gün sonra tekrarını ihmal etme

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
20 Temmuz 2009; 20:58:54 

quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam ben saat 4 ten 5 ten sora dışarı çıkıyorum hep . O yüzden sadece 1 kez sürüyorum . Akşam felan sürmem gerekmez heralde . Bir de yayarak sürüyorum hata mı yapıyorum acaba ? Bir de şu an ki küçük nokta şeklindeki lekeler için yapabilceğim bişey var mı? Bu arada sorunlarımla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum .

dışarı çıksanda çıkmasanda lekelerin olduğu için sabah bir kez ve birde dışarı çıkarken 4-5 gibi mutlaka sürmelisin, bence ekstra bişey yapma bazen daha kötü sonuçlar doğurabiliyor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 22:26:03 

quote:

tek bir değer yükselmiş olduğu için kesmemiş olabilir çok yüksek bir seviye değil ama 15 gün sonra tekrarını ihmal etme

Teşekkürler hocam

1738 Mesaj
21 Temmuz 2009; 0:21:40 

quote:

dışarı çıksanda çıkmasanda lekelerin olduğu için sabah bir kez ve birde dışarı çıkarken 4-5 gibi mutlaka sürmelisin, bence ekstra bişey yapma bazen daha kötü sonuçlar doğurabiliyor

Peki hocam . Yani güneş kremi sadece korumuyor olan lekelerede iyi geliyor bu durumda .

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2009; 1:24:53 

ilacın 5. gününü bitirdim sırtımdaki sivilceler daha belirginleşti ve arttı. dudağımda bazen susuz kalmış gibi hafif bir kuruluk oluyor gece yatarken pentanolü sürüyorum sabah çok hafif kuruluk oluyor ama öyle çatlatacak bir kuruluk değil yine susuzluk kuruluğu

ama tabii daha henüz 5. gün yan etkilerin şiddeti artabilir gün geçtikçe

1 Mesaj
21 Temmuz 2009; 14:14:54 

quote:

23 gün yeterli bir süre zaten oldukça kaliteli bir güneş koruyucu da önerilimiş onu kullanırsan bir problem yaşamazsın, bu arada söz dinlemez birkaç hastam benden habersiz hiç ilacı bile bırakmadan tatile gidip gelmişler Allah'tan bişey olmamış

hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler:)ilacım bitti nihayet,3 gün oldu:D:D:D,yalnız hocam ilacın son ayında bir çok problem yaşadım,kum döktüm,sürekli midem rahatsız oldu,üç haftadır bir türlü iyileşemedim:S,ben hep ilaca bağladım ama bağışıklığı etkiliyor mu bu ilaç bu kadar?ve ensemde son büyük bir kistik sivilce çıktı ama tedavi bittikten sonra da devam ettiğini duyduğum için çok önemsemiyorum:)

0 Mesaj
21 Temmuz 2009; 23:59:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Delidanagibiyim

ilacın 5. gününü bitirdim sırtımdaki sivilceler daha belirginleşti ve arttı. dudağımda bazen susuz kalmış gibi hafif bir kuruluk oluyor gece yatarken pentanolü sürüyorum sabah çok hafif kuruluk oluyor ama öyle çatlatacak bir kuruluk değil yine susuzluk kuruluğu

ama tabii daha henüz 5. gün yan etkilerin şiddeti artabilir gün geçtikçe

bende 1 ay bitti.dudağıma saat başı pentanol ve nivea nemlendirici sürüyorum.hiç yanımdan ayırmıyorum onları.daha da artar sanırım kuruluk sizde de.ilk ay artma oluyor sivilcelerde.normal yani
ben ilacı içmeye başlar başlamaz haftası dolmadan dudaklarım aşırı kurumuştu.sabah dudaklarım külçe gibi kalkıyordum.şimdi de öyle ama alıştım.geçmiş olsun

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

576 Mesaj
22 Temmuz 2009; 20:39:56 

kir-pi hocam

ben ihsan size bi kaç sıkıntımı sormak istiyorum...

ilacı kullanalı yaklaşık 14 gun oldu

Ve bi kaç günden bu yana burnumu sildiğimde kanadığını farkediyorum ve bugun de aynı sey oldu 2-3 sefer başıma geldi neden olabilr?

Ayrıca kollarımda bileğimde filan yuvarlak 1 cm çapında filan kucuk kavrulma gibi deri kavlaması oluyor ndern olabir?

ANKARA

3445 Mesaj
22 Temmuz 2009; 21:02:41 

quote:

Orijinalden alıntı: reiss!!!

kir-pi hocam

ben ihsan size bi kaç sıkıntımı sormak istiyorum...

ilacı kullanalı yaklaşık 14 gun oldu

Ve bi kaç günden bu yana burnumu sildiğimde kanadığını farkediyorum ve bugun de aynı sey oldu 2-3 sefer başıma geldi neden olabilr?

Ayrıca kollarımda bileğimde filan yuvarlak 1 cm çapında filan kucuk kavrulma gibi deri kavlaması oluyor ndern olabir?

her ikisi de ilacın yaptığı kuruluktandır kollarına sık sık nemlendirici sür, burun içinede dudağın için verilen kremi pamuklu bir kulak çubuğu yardımı ile yatmadan uygula büyük ihtimlle kanamadan kurtulrsun olmazsa siccnasal burun kremi al onu kullan

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
22 Temmuz 2009; 22:31:54 

kir-pi hocam çok acil bir şey soracağım.benim yüzüm güneş koruyucu kullandığım halde kızarıyor.belirgin bir şekilde burnum ve yanak çevrem kırmızı oldu.herkesin de dikkatini çekmeye başladı.ayrıca da karardı.çok az çıkıyorum dışarı.evde olduğumda ya da akşam çıktığımda da güneş koruyucu sürecek mym?ben sadece gündüz dışarı çıkarken sürüyorum.ayrıca kolum tencereye hafifçe değdi ama çok fena yandı.günlerdir geçmiyor.pomad kullanıyorum ama fayda etmedi.canım çok yanıyor.

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

576 Mesaj