Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!
8537 Cevap847204 Görüntüleme67 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     31 [33] 35 36 37 38 39 40      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

18 Mesaj
1 Temmuz 2009; 19:03:50 

arkadaşlar ben bu ilacı 7 ay kullndım.ve 3 aydır kullanmıyorum.eger benım gibi tedavısını bitirmiş olan arkadaş varmı.birşey sormak istiyorumda.

sss

0 Mesaj
1 Temmuz 2009; 19:12:35 

quote:

Orjinalden alıntı: yytz

edible hocam siz kac mg kullanıyorsunuz gunde.bu arada dudaklarım kabuk kabuk soyuldu ve sadece panthenol surebıldım..novıderm dıye lip stıck tarzı bır urun daha kullanıyorum ama kabukları yolmamak ıcın ancak panthenol surebılıyordum..nıvea nın lip stick ı panthenol pomad dan da mı ıyı geldı size?

hocam ben günde 2 kez 20 mg'dan toplam 40 mg alıyorum..bana doktor aslında thiociline adlı pomadı yazdı.bir arkadaşım hametan'ı tavsiye etti.ben ikisinden de pek sonuç alamadım.eczane pantenol'ü önerdi.ben de nivea'nın mat nemlendiricisini aldım.pomadlar çok aşırı faydalı diyemem.ama lip sitick ile işte bir yere kadar rahatlatıyor.kabuklar soyuluyor ben de bazen.dudaklarımdan aşırı rahatsızım.size öneride bulunmak isterim ama kelni ilacı olsa başına pardon dudağına sürermiş..ben doktor değilim onu da söyleyeyim.öğretmenim. ama nivea alın bence yanınızda taşırsınız.bayan mısınız bilmiyorum ama erkekseniz sürerken dikkat edin çevreden yanlış anlamasınlar..tedavinin bitmesi için gün sayıyorum.çünkü ağrılar da arttı bende.sırtım ve göğüs kafesim ağrıyor..ağrılar neyse de dudağımın acısına ve yüzümün acısına dayanmak çok zor.yüzüm kaşınıyor kollarımda kaşıyınca kanıyor...geçmiş olsun

black5423 bu da sizin sorunuz için:

doktorunuz iyiyse ve ulaşmanız mümkünse devam edin..yoksa hikayenizi anlatacağınız yeni bir doktor da işe yarar.sonuçta bu psikiyatrist değil dermatolog

ben tedaviden önce ve tedavinin ilk günlerinde avene'in ürünleri ile 2 kez yıkıyordum ama şimdi açıkçası hiç yıkayamıyorum.çünkü çok kurudu zaten ve nemlendirici de yüzümü acıtıyor..yıkadıktan sonra pamukla uygulanan tonik biraz sertti onu hafif sürmek kaydıyla 2 kez yıkamakta sorun olacağını sanmıyorum.nemlendirici de aslında kuruluğa iyi gelebilir.ben de bugün yeniden yıkarım ama günde 2 fazla gibi.tedavi görmeseniz normalde şimdi bilmiyorum çok kurutmaz mı?güneş koruyucu çok önemli avene'inki bende var.dışarı çıkarken uygulayın ama güneşin çok dik olduğu zamanlar aknelerden dolayı çok çıkmayın benceee..geçmiş olsun

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

7352 Mesaj
1 Temmuz 2009; 19:18:28 

quote:

Orjinalden alıntı: frk89

arkadaşlar ben bu ilacı 7 ay kullndım.ve 3 aydır kullanmıyorum.eger benım gibi tedavısını bitirmiş olan arkadaş varmı.birşey sormak istiyorumda.

ben bitirdim dostum sor bana

3445 Mesaj
1 Temmuz 2009; 19:29:06 

Merhaba arkadaşlar
Kısa bir süreliğine yoktum, bu arada birkaç arkadaş göğüs ağrısından yakınmış bu şikayet sanırım kaburgalarınızı arasındaki kaslardan kaynaklanıyordur, sonuçta ilaç kas ağrısı yapabiliyor bu herkeste değişik kaslarda olabilir kiminde de hiç olmaz şiddette değişkendir bu nedenle sanırım 3 arkadaş bu kaburgalar arasındaki kas ağrılarını şiddetli yaşıyorlar, yaşlarının genç olduğunu farz ederek bunun ilaçtan olduğunu ve ağrı kesici kullanımı ile kesilebileceğini söyleyebilirim, ancak çok şiddetli ağrıları olanlar yine de bir doktora tercihen de kardiyolog veya dahiliyeci ye görünürlerse kalp kaynaklı başka bir olay ihtimali en azından ekarte edilmiş olur
Bunun dışında yüz yıkama olayına gelince yumuşak bir sabun (dove gibi) çoğunlukla yeterli oluyor günde bir veya iki defayı geçmemek lazım ben hastalara cilt temizleyiciler önermiyorum çünkü yüzü daha çok kurutuyorlar
Dudaklar için herkesin fayda gördüğü krem, pomad ve lip stickler o kadar farklı ki deneyerek bulmak en iyisi ben genelde pantenol ile başlıyorum, yetmiyorsa hametan, madecassol, fito gibi ilaçlar ve yanına E vitaminli güneşyen koruyuculu lip stickler öneriyorum ama marka vermiyorum kendiniz deneyerek alın diyorum, bu arada Ürederm lipo yu dudaklarına sürüp memnun kalanlarda oluyor nasıl olsa kol bacak kurulukları için böyle birşey genelde reçete ediliyor bir denemekte fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 1 Temmuz 2009; 19:32:09 >

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

290 Mesaj
1 Temmuz 2009; 20:30:57 

merhaba hocam ben aknetrent kullanıyorum size bi kaç sorum olacak bu ilaç sadece sivilce oluşumunumu önülüyor yoksa izleride ortadan kaldırıyormu birde saçlarım çok ince dökülmeye başladı tekrar çıkarlarmı?göz kurulugu burun kurulugu el ve ayak terlemesi gibi yan etkileri olurmu?birde sabahları çikolata yesem sivilce yapar mı?

"BİLİYORSAN KONUŞ, ALİM SANSINLAR.

BİLMİYORSAN SUS, ADAM SANSINLAR..."

0 Mesaj
1 Temmuz 2009; 21:58:00 

quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Merhaba arkadaşlar
Kısa bir süreliğine yoktum, bu arada birkaç arkadaş göğüs ağrısından yakınmış bu şikayet sanırım kaburgalarınızı arasındaki kaslardan kaynaklanıyordur, sonuçta ilaç kas ağrısı yapabiliyor bu herkeste değişik kaslarda olabilir kiminde de hiç olmaz şiddette değişkendir bu nedenle sanırım 3 arkadaş bu kaburgalar arasındaki kas ağrılarını şiddetli yaşıyorlar, yaşlarının genç olduğunu farz ederek bunun ilaçtan olduğunu ve ağrı kesici kullanımı ile kesilebileceğini söyleyebilirim, ancak çok şiddetli ağrıları olanlar yine de bir doktora tercihen de kardiyolog veya dahiliyeci ye görünürlerse kalp kaynaklı başka bir olay ihtimali en azından ekarte edilmiş olur
Bunun dışında yüz yıkama olayına gelince yumuşak bir sabun (dove gibi) çoğunlukla yeterli oluyor günde bir veya iki defayı geçmemek lazım ben hastalara cilt temizleyiciler önermiyorum çünkü yüzü daha çok kurutuyorlar
Dudaklar için herkesin fayda gördüğü krem, pomad ve lip stickler o kadar farklı ki deneyerek bulmak en iyisi ben genelde pantenol ile başlıyorum, yetmiyorsa hametan, madecassol, fito gibi ilaçlar ve yanına E vitaminli güneşyen koruyuculu lip stickler öneriyorum ama marka vermiyorum kendiniz deneyerek alın diyorum, bu arada Ürederm lipo yu dudaklarına sürüp memnun kalanlarda oluyor nasıl olsa kol bacak kurulukları için böyle birşey genelde reçete ediliyor bir denemekte fayda var

hocam merhaba sizi gördüğüme çok sevindim..çünkü gerçekten zor durumdayım...aknetrent kullanıyorum sabah ve akşam 20 mg olmak üzere toplam 40 mg kullanıyorum.12. günümdeyim.dudak için lütfen marka verin..thiociline, hametan ve pantenol bunun üçünü de denedim ama sabah dudaklarım külçe gibi uyanıyorum acıyor dayanılmaz bir kuruluk var.nivea'nın lip sticki biraz faydalı ama yine de 6 ay hep böyle mi olacak?ayrıca benim kolarım çok kaşınıyor ve kanıyor yüzüm de aşırı hassaslaştı.yüzüme bioder sürmüştüm dayanılmaz bir acı duydum.bunlar normal mi?..ben avene'in ürünleriyle günde 2 kez temizliyordum artık kullanmıyorum daha da kurutuyor...doktor bana imex de verdi.ama kullanmıyorum çok yağlı..yine avene'in güneş koruyucusu da var ama cildim çok parlıyor.onu da kullanmıyorum..sizce kullanmalı mıyım?şimdiden teşekkür ederim...

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

0 Mesaj
1 Temmuz 2009; 23:15:25 

merhaba hocam aknetrent kullanıyorum 2.ay bıttı,bugun kuafore gıttım sir agdayla bıyıklarımı aldı kuaför.Benımde aklıma gelmedı aldıktan sonra derım soyuldu ve kıpkırmızı oldu ayrıca dudaklarımın kenarları kabarcıklar oldu ve yanıyor.Ben bepantene merhem sürdüm biraz yanması geçti gibi oldu ama kıpkırmızı hala çok kötü oldu.Acaba ne önerirsiniz ? Çok acil cvp yazarsanız sevinirim.

3445 Mesaj
2 Temmuz 2009; 8:58:08 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmet600

merhaba hocam ben aknetrent kullanıyorum size bi kaç sorum olacak bu ilaç sadece sivilce oluşumunumu önülüyor yoksa izleride ortadan kaldırıyormu birde saçlarım çok ince dökülmeye başladı tekrar çıkarlarmı?göz kurulugu burun kurulugu el ve ayak terlemesi gibi yan etkileri olurmu?birde sabahları çikolata yesem sivilce yapar mı?

Asıl etkisi sivilceoluşumunu engellemektir izlere çok fazla faydası yoktur sadece hafif izleri yokedebilir o kadar izler için fazla beklentiniz olmasın, izlerin tedavisi peeling ile yapılabilir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
2 Temmuz 2009; 9:03:01 

edibe hocam marka konusu gerçekten çok farkediyor bizim bir dermatolog arkadaş kullanmıştı aldığı sanırım 10 yada 12. lipstick te istediği sonucu alabildi bu nedenle değişik markaları deneyeceksiniz, bu havalarda birde yüzünüzde hassasiyet varsa güneşten koruyucu kullanmanızda fayda var, kollarınızdaki kaşıntı sanırım kuruluk kaynaklıdır henüz 12. günde bu kadar ağır etkiler olması biraz ilginç bu durumlarda ben doz azaltılması taraftarıyım, dayanılmaz yan etkiler ile ilacı 6 ay kullanacağınıza daynılabilir yan etkiler ile 12 ay kullanmak daha iyidir diye düşünüyorum

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
2 Temmuz 2009; 9:05:07 

quote:

Orjinalden alıntı: mimmy

merhaba hocam aknetrent kullanıyorum 2.ay bıttı,bugun kuafore gıttım sir agdayla bıyıklarımı aldı kuaför.Benımde aklıma gelmedı aldıktan sonra derım soyuldu ve kıpkırmızı oldu ayrıca dudaklarımın kenarları kabarcıklar oldu ve yanıyor.Ben bepantene merhem sürdüm biraz yanması geçti gibi oldu ama kıpkırmızı hala çok kötü oldu.Acaba ne önerirsiniz ? Çok acil cvp yazarsanız sevinirim.

prednol pom da al ve ilk 3 gün prednolü günde 3-5 kez, bephanteni de saat başı sür birde güneşe maruz kalma ki izi kalmasın

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
2 Temmuz 2009; 12:19:02 

quote:

edibe hocam marka konusu gerçekten çok farkediyor bizim bir dermatolog arkadaş kullanmıştı aldığı sanırım 10 yada 12. lipstick te istediği sonucu alabildi bu nedenle değişik markaları deneyeceksiniz, bu havalarda birde yüzünüzde hassasiyet varsa güneşten koruyucu kullanmanızda fayda var, kollarınızdaki kaşıntı sanırım kuruluk kaynaklıdır henüz 12. günde bu kadar ağır etkiler olması biraz ilginç bu durumlarda ben doz azaltılması taraftarıyım, dayanılmaz yan etkiler ile ilacı 6 ay kullanacağınıza daynılabilir yan etkiler ile 12 ay kullanmak daha iyidir diye düşünüyorum

hocam sırtımda ve göğüs kafesimin altındaki ağrılar çok şiddetlendi. Gece sık sık uyandım bu yüzden. Yan etkilerini okudum ilacın çok ağır şeyler yazıyor. Korkuyorum biraz... Bu ağrılar için 6 ay boyunca ağrı kesici kullanmak çok zararlı değil mi? İlacı kullandığımdan beri çok rahatsızım. Herkes mi böyle yoksa bende mi bir sorun var? Bir de bu sırt ağrıları falan yan etkiler 6 ay boyunca sürer mi? Bu ağrılar daha şiddetlenirse nasıl tahammül edeceğim? Biz dün tatile girdik ama evden dışarı çıkamıyorum. Tatilim de zehir oldu. Çok mu şikayet ettim Ben olsam öğrencilere şikayet istemiyorum derdim

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

3445 Mesaj
2 Temmuz 2009; 16:11:43 

quote:

Orjinalden alıntı: edibe

hocam sırtımda ve göğüs kafesimin altındaki ağrılar çok şiddetlendi. Gece sık sık uyandım bu yüzden. Yan etkilerini okudum ilacın çok ağır şeyler yazıyor. Korkuyorum biraz... Bu ağrılar için 6 ay boyunca ağrı kesici kullanmak çok zararlı değil mi? İlacı kullandığımdan beri çok rahatsızım. Herkes mi böyle yoksa bende mi bir sorun var? Bir de bu sırt ağrıları falan yan etkiler 6 ay boyunca sürer mi? Bu ağrılar daha şiddetlenirse nasıl tahammül edeceğim? Biz dün tatile girdik ama evden dışarı çıkamıyorum. Tatilim de zehir oldu. Çok mu şikayet ettim Ben olsam öğrencilere şikayet istemiyorum derdim

Biz doktoruz zaten şikayeti olmayan bize gelmez bu nedenle şikayet dinlemeye alışığız, bence sizde bir deneme yapmak gerekiyor ilacı bırakıp birkaç gün yan etkileri gözlemleyip azalıp azalmadığını dikkate alarak tekrar ilaca başlanabilir, bir çok ilacın prospektüsündeki yan etkileri okuyunca insan rahatsız olur o ilacı kullanmak istemez, kendimden bir örnek vereyim, cipro gibi antibiyotikler yeni çıktığında bir antibiyotik alma ihtiyacım olmuştu, o anda elimin altında bu grup bir antibiyotik vardı yeni çıkmıştı o nedenle pek fazla bilmediğimden dur bir prospektüsü okuyayımda öyle kullanayım demiştim, prospektüsü okuyunca yazan şeylerden korkup yine o zaman daha sık kullandığımız başka bir antibiyotiğe başlamıştım, bu nedenle sizleri çok iyi anlıyorum, ama prospektüslerde çok düşük ihtimalli şeyler bile yazılmak zorunda , aslında sık sık prospektüs okumakta insana psikolojik olarak rahatsızlık verir olmayan şeyleri bile kendinizde dinler ve bulmaya çalışırsınız, aynı tıp öğrencilerinde olduğu gibi 3-4-5. sınıflarda her stajda anlatılan hastalıkların bir kısmınının belirtilerini kendinde aynen bulursun ama aslında hasta değilsindir bu nedenle prospektüslere pek takmamanızı öneririm ama ortaya çıkan belirtiler her zaman önemlidir onların mutlaka bir hekime danışılması gerekir o da ayrı

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
2 Temmuz 2009; 18:17:20 

quote:

Biz doktoruz zaten şikayeti olmayan bize gelmez bu nedenle şikayet dinlemeye alışığız, bence sizde bir deneme yapmak gerekiyor ilacı bırakıp birkaç gün yan etkileri gözlemleyip azalıp azalmadığını dikkate alarak tekrar ilaca başlanabilir, bir çok ilacın prospektüsündeki yan etkileri okuyunca insan rahatsız olur o ilacı kullanmak istemez, kendimden bir örnek vereyim, cipro gibi antibiyotikler yeni çıktığında bir antibiyotik alma ihtiyacım olmuştu, o anda elimin altında bu grup bir antibiyotik vardı yeni çıkmıştı o nedenle pek fazla bilmediğimden dur bir prospektüsü okuyayımda öyle kullanayım demiştim, prospektüsü okuyunca yazan şeylerden korkup yine o zaman daha sık kullandığımız başka bir antibiyotiğe başlamıştım, bu nedenle sizleri çok iyi anlıyorum, ama prospektüslerde çok düşük ihtimalli şeyler bile yazılmak zorunda , aslında sık sık prospektüs okumakta insana psikolojik olarak rahatsızlık verir olmayan şeyleri bile kendinizde dinler ve bulmaya çalışırsınız, aynı tıp öğrencilerinde olduğu gibi 3-4-5. sınıflarda her stajda anlatılan hastalıkların bir kısmınının belirtilerini kendinde aynen bulursun ama aslında hasta değilsindir bu nedenle prospektüslere pek takmamanızı öneririm ama ortaya çıkan belirtiler her zaman önemlidir onların mutlaka bir hekime danışılması gerekir o da ayrı

Hocam öncelikle dinlediğiniz ve kıymetli vakitlerinizi harcayarak cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim Prospektüslerde çok nadir görülen yan etkilerin de yazıldığını biliyorum. Sonuçta en basit ağrı kesicilerde bile bir sürü yan etki yazıyor ve bizim de çok ilaç kullandığımız gerçek... İlacı daha içmeye başladığım ilk günden beri vücudum çok kaşınıyor. O zaman psikolojik diye düşündüm bir süre sonra geçti ama şimdi yeniden başladı. Dudak kuruluğunun da ilaçtan kaynaklandığı kesin. Bir yere kadar bunlara katlanıyordum ama gerçekten ağrılarım çok arttı. Sırtım ve göğüs kafesimin altı bir çember teşkil edecek şekilde ağrıyor. Yan etkiler birkaç ay sonra azalır mı, bunu merak ediyorum. Bir de benim bünyem çok zayıftır. Daha önce de ilaç yüzünden acile gittiğim olmuştur. Bu kış grip yüüznden hastanede yattım. Belki bundandır diye düşünüyorum. Bu tedaviyi tamamlamayı çok istiyorum. İlaca dayanabildiğim kadar dayanacağım ama ağrılar için alternatif çözümler tavsiye edebilir misiniz? Tedaviyi kesmek pes etmek demektir. Benim hayat felsefemde başladığım bir işi yarım bırakmak olmaz Tabi dayanmak da çok zor:( Kafam karışık şimdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 2 Temmuz 2009; 21:10:51 >

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

187 Mesaj
2 Temmuz 2009; 20:36:01 

merhaba hocam bugün banyo yaparken yüzümde bir prüz hissettim şöyle bir ovalayim derken elime bir baktım artık ölü hücremi desem anlayamadığım grimsi renkte birşey gördüm banyodan çıktıktan sonra yüzüm kıpkırmızı oldu normalde böyle değildi dahada kırmızılaştı.. biliyorum 2 gün sonra aynı tabakadan birdaha oluşacak aceba temizlesemmi bu tabakayı yoksa bırakim öylemi kalsın? (temizlememin zararı varmıdır?) şimdiden teşekkürler hocam... NOT:roaccutane kullanıcısıyım günde 30 mg alıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.yusuf_01 -- 2 Temmuz 2009; 21:06:02 >

0 Mesaj
2 Temmuz 2009; 21:11:27 

Allah yardım etsin valla

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

3445 Mesaj
2 Temmuz 2009; 22:20:48 

Edibe hocam ben ilacı bırakıp bir test edin derken tamamen bırakmayı kast etmiyorum ki bir süreliğine ara vereceksiniz bazı hastatalarda uyguladığım bir yöntem karşılaştığımız olayın ilaç kaynaklı mı başka bir neden kaynaklımı olduğunu anlamaya yarıyor sonuçta, eğer ilaç kaynaklı ise çözümü genelde doz azaltmak oluyor, başlanmışken tamamen bırakılmasına bende karşıyım ama öyle durumlar ile karşılaşıyoruz ki ilacıda bıraktığımız oluyor, geçenlerde aynı gün iki hastada güneş duyarlılığı nedeni ile ilaçlarını bıraktırmak zorunda kaldım, kışın tekrar başlarız dedim çünkü yüzleri çok kötü kızarmış durumdaydı (güneş koruyucuya rağmen) bu şekilde devam etmek yüzlerinde leke kalmasına neden olabilirdi leke tedavisi sivilce tedavisinden daha zor mecburen ilacı kestik, bildiğim kadarı ile 40 mg/gün alıyorsunuz en azından 20 mg/güne bir geçin birkaç gün deneyin bakalım yan etkiler aynı şiddettemi olacak

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
2 Temmuz 2009; 22:24:05 

quote:

Orjinalden alıntı: m.yusuf_01

merhaba hocam bugün banyo yaparken yüzümde bir prüz hissettim şöyle bir ovalayim derken elime bir baktım artık ölü hücremi desem anlayamadığım grimsi renkte birşey gördüm banyodan çıktıktan sonra yüzüm kıpkırmızı oldu normalde böyle değildi dahada kırmızılaştı.. biliyorum 2 gün sonra aynı tabakadan birdaha oluşacak aceba temizlesemmi bu tabakayı yoksa bırakim öylemi kalsın? (temizlememin zararı varmıdır?) şimdiden teşekkürler hocam... NOT:roaccutane kullanıcısıyım günde 30 mg alıyorum..

Muhtemelen yüzünüzdeki ölü deri tabakası soyuldu, bu tabakayı temizlemek çokda iyi bişey değil sonuçta deinin koruyucu katmanı o ölü hücre tabakasıdır, bu tabaka kalktığında dış etkilere çok açık olursunuz, antibiyotikli krem+fito krem veya bephantene sürmeyi deneyin ve kesinlikle güneş ile muhatap olmayın, banyoyu çok sıcak su ile yapmayın ve yüzünüzü ovalamayın

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
2 Temmuz 2009; 22:42:02 

quote:

Edibe hocam ben ilacı bırakıp bir test edin derken tamamen bırakmayı kast etmiyorum ki bir süreliğine ara vereceksiniz bazı hastatalarda uyguladığım bir yöntem karşılaştığımız olayın ilaç kaynaklı mı başka bir neden kaynaklımı olduğunu anlamaya yarıyor sonuçta, eğer ilaç kaynaklı ise çözümü genelde doz azaltmak oluyor, başlanmışken tamamen bırakılmasına bende karşıyım ama öyle durumlar ile karşılaşıyoruz ki ilacıda bıraktığımız oluyor, geçenlerde aynı gün iki hastada güneş duyarlılığı nedeni ile ilaçlarını bıraktırmak zorunda kaldım, kışın tekrar başlarız dedim çünkü yüzleri çok kötü kızarmış durumdaydı (güneş koruyucuya rağmen) bu şekilde devam etmek yüzlerinde leke kalmasına neden olabilirdi leke tedavisi sivilce tedavisinden daha zor mecburen ilacı kestik, bildiğim kadarı ile 40 mg/gün alıyorsunuz en azından 20 mg/güne bir geçin birkaç gün deneyin bakalım yan etkiler aynı şiddettemi olacak

hocam günde 40 mg alıyorum sabah 20 akşam da 20 mg.tedavi süresi uzar mı o zaman?..muhtemelen uzar değil mi?ben uzamasını istemem.6 aya dayanamıyorum 12 ay çok uzun..güneşten geldiğim zaman benim de yüzüm kızarıyor ama çok değil ve ben koruyucuyu da sürmedim..şimdi siz ne deseniz korkmaya başladım.güneşe de çıkmıyorum zaten bu yüzden.hep evdeyim.inanın moralim de çok bozuk..bugün kas gevşetici içtim.halen ağrım var.bunun ilaçtan olduğuna eminim çünkü benden başka göğüs kafesi ağrıyan arkadaşlar da yazmıştı.ben boyun fıtığı tedavisi gördüm geçen sene.o da var ama o göğüs kafesimi ve sırtımın alt kısımlarını etkilemiyordu.kaburgalarım ağrıyor.şimdilik katlanabiliyorum zor olsa da..şiddetlenirse azaltacağım tavsiyeniz üzerine.zaten 20 temmuzda kontrole çağırdı doktor beni.şimdiden sivilcelere razı olmaya başladım.cidden ben mi acaba az canlıyım yoksa ilaç çok mu ağır?buna karar veremedim kararsız konuşuyorum farkındayım ne şiş yansın ne kebap mantığı var.yadırgayabilirsinz ama cidden kararsızım.ilaç olmazsa sivilceler olacak ama ilaç da canımı çok yakıyor:(((teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 2 Temmuz 2009; 22:50:47 >

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

187 Mesaj
3 Temmuz 2009; 8:20:56 

saolun hocam..

0 Mesaj
3 Temmuz 2009; 8:53:17 

(kirpi hocam merhaba depiderm spf 50 güneş koruyucu özelliğinn yanı sıra lekeleride geçirme özelliği varmış acba bilgilendirirmisiniz cvp için şimdiden çoooooooooook teşekkkürlerrrrrrrrr )

3445 Mesaj
3 Temmuz 2009; 18:50:18 

quote:

Orjinalden alıntı: kartanesiiii

(kirpi hocam merhaba depiderm spf 50 güneş koruyucu özelliğinn yanı sıra lekeleride geçirme özelliği varmış acba bilgilendirirmisiniz cvp için şimdiden çoooooooooook teşekkkürlerrrrrrrrr )

dediğiniz kremi hiç duymadım bu nedenle bişey söyleyemeceğim ama genellikle bu kadar yüksek faktörlülerin içinde renk açıcı maddeler pek bulunmaz bünyeleri uyuşmuyor çünkü

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
3 Temmuz 2009; 18:55:26 

Ürünün kullanım bilgisinde yazana bakın güneşten koruyucu ile birlikte kullanılmalı diyor o zaman bu spf 50 nereye gitti? ayrıca içerik bilgisinde de uv filtresi olabilecek bir etken meddeden bahsedilmemiş. belki eksik yazılmış olabilir tabi ama ilk baktığım yerde görebildiğim bu
Kullanımı:

Leke üzerine sabah ve akşam olmak üzere günde iki kezuygulanır.
Lekeye hafifçe masaj yapılarak iyice emdirilir.
Altıncı haftanın sonunda etkisi görülmeye başlar.
Yüz,boyun ve ellerde oluşmuş lekeleri gidermeye yardımcı olur.
Güneş koruyucu ile birlikte kullanımı tavsiye edilir.
Göz ile temasından sakınılmalıdır.

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
3 Temmuz 2009; 19:17:28 

arkadaslar daha oncede soylemıstım gogus kafesımın altında sancı gıbı bısey var dıye.. bikaç arkadasda da aynı sorun vardı noldu merak ettım?

ben ayrı bı caba gostermedım bunun ıcın ama 2-3 gundur hıc bıse yok ne agrı ne sancı ılacın normal yan etkılerını cekıyorum(kuruluk)

Eger devam edıyosa kafanızı pek takmayın 1-2 gune gecer gecmesse zaten doktora basvurursunuz..

0 Mesaj
3 Temmuz 2009; 19:27:01 

kirpi hocam merhaba..ağrılarım şiddetlenmedi.aynı seyirde devam ediyor.bu şekilde dayanabileceğimi sanıyorum..inşallah 6 ayın sonunda size bittiği müjdesini de veririm.Bir de sivilcelerde azalma olsa daha çok sevinirim.bana çok destek verdiniz teşekkür ederim

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

3316 Mesaj
3 Temmuz 2009; 19:55:30 

merhabalar

daha önce doktora gittiğimde Azro 500mg vermişti benzamycine ve cleosin t ile beraber kullanmamı söylemişti 2. kere gittiğimde de çok kurutması üzerine cildi nadixaya çevirmişti cleosin t yi fakat her gidişimde lazer olayı açılıyordu ve geçmeden pek yaptırmak istemiyordum dolayısıyla 2. den sonra gitmedim 500mg lık azro ishal yapıyordu bu arada* 2. seferden sonra azitro 250mg kullanmaya başladım 2 ay kadar da öyle gitti şimdi herhangi birşey kullanmıyorum ama her ne kadar fazla olmasa da beni rahatsız ediyor bunlar şimdi başka bi doktora gitmeyi planlıyorum ama gittiğimde aynı şeyleri mi verir sizce ? yani bunlar dışında kullanılabilecek bişey var mı gitmeli miyim ?

bir de bayağı alakasız olacak ama uzman olmak için kaç yıl gerekiyor cildiye için ?

0 Mesaj
3 Temmuz 2009; 20:24:55 

quote:

prednol pom da al ve ilk 3 gün prednolü günde 3-5 kez, bephanteni de saat başı sür birde güneşe maruz kalma ki izi kalmasın

kir-pi hocam dediğiniz pomadı aldım 2 gün oldu ve hemen hemen geçti çok etkili oldu size çok çok teşekkür ediyorum.Allah razı olsun sizden iyiki varsınız çok sevindim sağolun İyi çalışmalar..

0 Mesaj
4 Temmuz 2009; 0:10:14 

quote:

Orjinalden alıntı: falsein

arkadaslar daha oncede soylemıstım gogus kafesımın altında sancı gıbı bısey var dıye.. bikaç arkadasda da aynı sorun vardı noldu merak ettım?

ben ayrı bı caba gostermedım bunun ıcın ama 2-3 gundur hıc bıse yok ne agrı ne sancı ılacın normal yan etkılerını cekıyorum(kuruluk)

Eger devam edıyosa kafanızı pek takmayın 1-2 gune gecer gecmesse zaten doktora basvurursunuz..

falsein hocam bende de ağrılar bazen çok şiddetleniyor bazen de az.ama hep var..kuruluk zaten hiç geçmiyor ama kurulukla yaşamaya alışmaya başladım...yalnız ağrılar çoğalınca kötü oluyor...ben birkaç ay içinde ağrıların azalacağını ümid ediyorum..

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

3445 Mesaj
4 Temmuz 2009; 10:45:12 

quote:

Orjinalden alıntı: LimonKolonyasi

merhabalar

daha önce doktora gittiğimde Azro 500mg vermişti benzamycine ve cleosin t ile beraber kullanmamı söylemişti 2. kere gittiğimde de çok kurutması üzerine cildi nadixaya çevirmişti cleosin t yi fakat her gidişimde lazer olayı açılıyordu ve geçmeden pek yaptırmak istemiyordum dolayısıyla 2. den sonra gitmedim 500mg lık azro ishal yapıyordu bu arada* 2. seferden sonra azitro 250mg kullanmaya başladım 2 ay kadar da öyle gitti şimdi herhangi birşey kullanmıyorum ama her ne kadar fazla olmasa da beni rahatsız ediyor bunlar şimdi başka bi doktora gitmeyi planlıyorum ama gittiğimde aynı şeyleri mi verir sizce ? yani bunlar dışında kullanılabilecek bişey var mı gitmeli miyim ?

bir de bayağı alakasız olacak ama uzman olmak için kaç yıl gerekiyor cildiye için ?

Başka bir doktora gitiğinizde daha önce kullandığınız ilaçlardan ve etkilerinden bahasedersiniz size alternatif ilaçlar verebilir bir denemekte fayda var, Cildiye uzmanlığı için Tıp Fakültesinin üzerine şu an en son çıkan yönetmelikte 4 yıl ihtisas yapmak gerekiyor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
4 Temmuz 2009; 17:01:41 

benim sırtım komple ağrımaya başladı.belim de ağrıyor.göğüs kafesim yani kaburgalarım da.gece sık sık uyandırıyor beni.bazen şiddetleniyor bazen azalıyor.ayrıca 16. günümdeyim ve sivilcveler arttı..yüzümde renksiz pütürlükler var aynaya bakmak istemiyorum

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

3445 Mesaj
4 Temmuz 2009; 21:54:46 

quote:

benim sırtım komple ağrımaya başladı.belim de ağrıyor.göğüs kafesim yani kaburgalarım da.gece sık sık uyandırıyor beni.bazen şiddetleniyor bazen azalıyor.ayrıca 16. günümdeyim ve sivilcveler arttı..yüzümde renksiz pütürlükler var aynaya bakmak istemiyorum

İlacın etkisi ile tam sivilclerin artma zamanı sizi üzmesin sonradan nasıl olsa geçecekler

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
5 Temmuz 2009; 14:23:47 

quote:

İlacın etkisi ile tam sivilclerin artma zamanı sizi üzmesin sonradan nasıl olsa geçecekler

hocam çok ağrım var.dün çok arttı..kas gevşetici aldım..bana ağrı kesici ve kas gevşetici tavsiye eder msnz?valla uyuyamadım gece.sabah da çivili yatakta yatmışım gibi kalktım.hocam tüm sırtım boynum kaburgalarım ağrıyor.

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

19 Mesaj
6 Temmuz 2009; 1:23:03 

hocam yüz kuruması için ceredolin losyon önermiştiniz eczaneye gittiğimde bana kremini vedi ama sitesine baktıgımda farklı modelini vermiş sanırsam şu sitedekini vermiş hocam http://www.sifadeposu.c...ls.aspx?productid=64187
dermadolin.com da burdaki gibi deil bu olurmu hocam yoksa gidip gerimi vereyim

3445 Mesaj
6 Temmuz 2009; 9:13:37 

Aslında krem daha yoğundur ama 50 gr.ı 17 lra falan yanılmıyorsam losyon hem daha kolay sürülür hemde 200 gr.ı 25 lira civarıdır

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

32 Mesaj
6 Temmuz 2009; 11:01:59 

]kusma donemı galıba basladı ben de.30.gun 20 mg/kg kullanıyorum..kir pi hocam 2 tane irinli çok büyük sivilce çıktı suratımda.butun suratıma degıl de sadece bu ırınlı sıvılceler uzerine imex krem sursem hem fondoten gıbı kapasa sızce bır sorun olur mu,yoksa surmemek daha mı ıyı?başka bır sey onerır mısınız
http://www.eiksir.com/u...posay-effaclar-a-i_4140
bır de sıvılce tedavısı olmadan once dermokozmetık La Roche-Posay Effaclar A.I. 15 ml / Hedefe Yönelik Kusur Düzeltici urununu kullanmıstım.sadece ırınlı sıvılcelere kullanıyrdum ve sonuc alınıyordu..sımdı bu urunu kullanmam uygun olur mu sızce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yytz -- 6 Temmuz 2009; 11:03:12 >

Yaşamın ve çalışmanın temel amacı, kişinin başlangıçta olmadığı kişi olmasıdır.
M.Foucault

19 Mesaj
6 Temmuz 2009; 12:14:22 

losyonu dudak ve vicut için dedi bana yüz için en iyisi krem dedi bunu verdi bana gidip değiştireyimmi hocam daha acnadım farklı modemi diye 40 gr verdi 14 tl di gidip değiştireyimmi hocam

0 Mesaj
6 Temmuz 2009; 13:46:09 

quote:

]kusma donemı galıba basladı ben de.30.gun 20 mg/kg kullanıyorum..kir pi hocam 2 tane irinli çok büyük sivilce çıktı suratımda.butun suratıma degıl de sadece bu ırınlı sıvılceler uzerine imex krem sursem hem fondoten gıbı kapasa sızce bır sorun olur mu,yoksa surmemek daha mı ıyı?başka bır sey onerır mısınız
bır de sıvılce tedavısı olmadan once dermokozmetık La Roche-Posay Effaclar A.I. 15 ml / Hedefe Yönelik Kusur Düzeltici urununu kullanmıstım.sadece ırınlı sıvılcelere kullanıyrdum ve sonuc alınıyordu..sımdı bu urunu kullanmam uygun olur mu sızce?

bende de irinli çıktı ama hiç dokunmadım..bu arada imex i bana doktor reçete etmişti zaten.hatta günlük sür demişti ama ben sürmüyorum.işe yarar mı acaba imex?yoksa tek işlevi kapatmak mı?

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

48 Mesaj
6 Temmuz 2009; 16:08:46 

İmexin hiçbir etki yok .Kapatıcılık desen oda yok yzüne çamur sürmüşün gibi duruyor.

Ayrıca dostlar ilacı bırakalı 20 gün oldu her şey eskisine döndü hatta 10. günden sonra %99 eski halime dönmüştüm.
Ne gözde ne yüzde kuruluk kaldı. Hatta dün ilk defa 6 ayın acısını çıkarıp bi birada çaktım:))
Sırtımda bıraktıktan sonrada da 1 sivilce çıktı belki yine çıkar ama izler azaldı özellikle denizden sonra sırtımı güneşe verip bi güzel yandım iz mzde görünmüyor.
Şimdilk işler yolunda.

0 Mesaj
6 Temmuz 2009; 16:45:29 

quote:

Orjinalden alıntı: kayipkita

İmexin hiçbir etki yok .Kapatıcılık desen oda yok yzüne çamur sürmüşün gibi duruyor.

Ayrıca dostlar ilacı bırakalı 20 gün oldu her şey eskisine döndü hatta 10. günden sonra %99 eski halime dönmüştüm.
Ne gözde ne yüzde kuruluk kaldı. Hatta dün ilk defa 6 ayın acısını çıkarıp bi birada çaktım:))
Sırtımda bıraktıktan sonrada da 1 sivilce çıktı belki yine çıkar ama izler azaldı özellikle denizden sonra sırtımı güneşe verip bi güzel yandım iz mzde görünmüyor.
Şimdilk işler yolunda.

Her şey eskisine döndü yazısını görünce sivilceler yeniden çıktı anlamını çıkardım ve ödüm koptu..6 ay sonunda sağ çıkarız inşallah...imex i ben de pek sevemedm nedense..ne işe yaradığını da merak ediyorum hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 6 Temmuz 2009; 16:51:18 >

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

3445 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:25:36 

quote:

sadece sivilce üzerine sürerek hem imex hem de la rohe posay ın ürününü kullanabilirisn

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:28:53 

quote:

Orjinalden alıntı: black5423

losyonu dudak ve vicut için dedi bana yüz için en iyisi krem dedi bunu verdi bana gidip değiştireyimmi hocam daha acnadım farklı modemi diye 40 gr verdi 14 tl di gidip değiştireyimmi hocam

Sonuçta nemlendirici içerik olarak fark yok sadece krem daha yoğun losyon yüzü bırakın göz kapaklarına dahi kullanılabiliyor değiştirip değiştirmemeyi sen bilirsin ama hemen hemen aynı etki için daha fazla para ödeyeceksin

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:31:01 

quote:

Her şey eskisine döndü yazısını görünce sivilceler yeniden çıktı anlamını çıkardım ve ödüm koptu..6 ay sonunda sağ çıkarız inşallah...imex i ben de pek sevemedm nedense..ne işe yaradığını da merak ediyorum hala.

edibe hocam bu kadar negativist olma sonuçta herşey çok güzel olacak merak etme biraz sabır

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
7 Temmuz 2009; 0:03:12 

ilacı bırakalı 1 aydan fazla oldu
yüzümdeki yaglanma eski haline döndü
oysa 1 ay önce kuruluktan pul pul dökülüyordu
tek tük sivilceler çıkmaya devam ediyor
hafta 1 tane ya da en fazla 2 tane
artmasından korkuyorum

hocam

yaglanmayı azaltmak için yapabileceğim bişey varmı
güneşte burnum yag nedeniyle resmen ışıldıyor :D

2 Mesaj
7 Temmuz 2009; 4:06:35 

hocam bnm sorunum yüzümdeki kistler ve izler sivilcelenmede var ama orta şiddetli yaşımda 17 roaccutane kemik gelişimine ve uzamaya etki ediyormuş ama bn bu kistlerden ve sivilcelerden şikayetçiyim kötü gözüküyolar ayrıca yüzüm aşırı yağlı saçlarımda öle saçlarımı günde 2 kere yıkamassam çok kötü oluyor sizce ne yapmalıyım bu kistleri geçirmek için roaccutane geçirirmi veya kullanmasam bu kistler zamanla geçermi cvbınızı bekliyorum isterseniz özelden yüzümün resmini çekerim yollarmm

3445 Mesaj
7 Temmuz 2009; 9:16:13 

quote:

Orjinalden alıntı: selcuque

ilacı bırakalı 1 aydan fazla oldu
yüzümdeki yaglanma eski haline döndü
oysa 1 ay önce kuruluktan pul pul dökülüyordu
tek tük sivilceler çıkmaya devam ediyor
hafta 1 tane ya da en fazla 2 tane
artmasından korkuyorum

hocam

yaglanmayı azaltmak için yapabileceğim bişey varmı
güneşte burnum yag nedeniyle resmen ışıldıyor :D

kozmetik firmalarının değişik ürünleri var bunun dışında isotrexin de yağlanmayı azaltabiliyor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
7 Temmuz 2009; 9:23:30 

quote:

Orjinalden alıntı: xfirer

hocam bnm sorunum yüzümdeki kistler ve izler sivilcelenmede var ama orta şiddetli yaşımda 17 roaccutane kemik gelişimine ve uzamaya etki ediyormuş ama bn bu kistlerden ve sivilcelerden şikayetçiyim kötü gözüküyolar ayrıca yüzüm aşırı yağlı saçlarımda öle saçlarımı günde 2 kere yıkamassam çok kötü oluyor sizce ne yapmalıyım bu kistleri geçirmek için roaccutane geçirirmi veya kullanmasam bu kistler zamanla geçermi cvbınızı bekliyorum isterseniz özelden yüzümün resmini çekerim yollarmm

Kistler varsa zaten bu ilaçlardan birini kullanmadan onlara veda etmen çok zor , 17 yaşında ilaç kullanılabilir kullanılmaz diye bir durum yok hatta bazen daha küçük yaşlarda bile kullanbiliyoruz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
7 Temmuz 2009; 12:40:22 

kir-pi hocam imex ne işe yarıyor?onu günlük sür demişti doktor.süreyim mi?gece yatmadan da isotrexin kullanıyorum. bu arada oğlak burcuyum ben çok karamsar pimpirikliyim bu arada kas ağrılarım da aynı şiddette devam ediyor

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

2 Mesaj
7 Temmuz 2009; 12:48:38 

çok sağolun hocam bu ilaç boyumun uzamasına vs. olumsuz etki edermi etmezse bu ilaca başlamayı düşünüyorum

8 Mesaj
7 Temmuz 2009; 17:11:24 

ilacı bitireli neredeyse 2,5 ay olacak..
ilk aylar yüzümde yine sivilce çıktı ama sınavlarım filan baya stresliydim
bu ay hiç sivilce çıkmadı yüzümde
eskisi gibi yağlanmaya başladı cildim ama burnum sadece diyebilirim
güneş koruyucu mutlaka her gün kullanıyorum
lekelerim kaldığı için sonbaharın gelip peeling yaptırmayı bekliyorum

sadece sabredin arkadaşlar... herşey güzel olacak...

3445 Mesaj
7 Temmuz 2009; 20:56:58 

quote:

kir-pi hocam imex ne işe yarıyor?onu günlük sür demişti doktor.süreyim mi?gece yatmadan da isotrexin kullanıyorum. bu arada oğlak burcuyum ben çok karamsar pimpirikliyim bu arada kas ağrılarım da aynı şiddette devam ediyor

Bi dakika siz roaccutane yanına gece isotreksin mi sürüyorsunuz yüzünüğzdeki hassasiyetin nedeni budur bence isotrexini hemen bırakın zaten içinde roaccutane ın etken maddesi (isotretinoin) ve eritromisin var bu nedenle zaten o da cildi kurutup kızartıyor hem roac hem isotrexin bence gereksiz hatta tedaviye uyumu azaltacak bir uygulamadır, imexi ise sadece sivilcelerin üzerine gündüz uygulamanız yeterli hem kapatmış olursunuz hem lokal olarak tedavi etmiş olursunuz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
7 Temmuz 2009; 20:58:58 

quote:

Orjinalden alıntı: xfirer

çok sağolun hocam bu ilaç boyumun uzamasına vs. olumsuz etki edermi etmezse bu ilaca başlamayı düşünüyorum

Walla şu an çok kısa değilsen 17 yaşından sonra zaten çok büyümezsin o ndenle bir sorun yaratmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

1285 Mesaj
7 Temmuz 2009; 22:18:33 

Bugün tedavim bitti.Günde 40 mg 4 ay kullandım 53 kg'yım.
Doktorum isotrexin ve imex verdi fakat onları sürmeyi düşünmüyorum
Diacneal'i sürmeye devam etmek istiyorm
Görüşleriniz nelerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vLkN! -- 7 Temmuz 2009; 23:06:23 >

0 Mesaj
7 Temmuz 2009; 22:52:31 

quote:

Bi dakika siz roaccutane yanına gece isotreksin mi sürüyorsunuz yüzünüğzdeki hassasiyetin nedeni budur bence isotrexini hemen bırakın zaten içinde roaccutane ın etken maddesi (isotretinoin) ve eritromisin var bu nedenle zaten o da cildi kurutup kızartıyor hem roac hem isotrexin bence gereksiz hatta tedaviye uyumu azaltacak bir uygulamadır, imexi ise sadece sivilcelerin üzerine gündüz uygulamanız yeterli hem kapatmış olursunuz hem lokal olarak tedavi etmiş olursunuz

hocam ben aknetrent kullanıyorum ama sanırım ikisinin etken maddeleri aynı...isotrexini doktor yazmıştı çok sık da kullanmıyorum ama siz öyle diyosanız ben artık kullanmayacağım.onu sadece alnıma sürüyordum aslında ama ben yüzümü havluyla silemiyorum artık çok acıtıyor.dokunsam kazara kaşısam canım çok yanıyor..imexi de doktor göz altın hariç tüm yüzüne sür dedi.benim aknelerim alnımda yoğunlaşıyor.yüzümde tek tük çıkıyor.bir de bazen renksiz pütürlükler çıkıyor.derimin altında bulgur taneleri varmış gibi.aslında ben en şehirdeki en ünlü özel hastaneye gittim ama beni kas ağrılarından bile haberdar etmedi doktorum.keşke ağrı kesici kas gevşetici de yazsaymış.çünkü bazen dayanılmaz oluyor ağrılar...çok teşekkür ederim doktor bey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 7 Temmuz 2009; 22:55:38 >

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

7 Mesaj
8 Temmuz 2009; 8:10:38 

hocam selamlar
son recetemde doktor hanım roacutane yerine aknetrent yazacagını söyledi. 15 gündür aknetrent kullanıyorum. Şikayetlerimde ciddi şekilde azalma var. Dudaklarım arrtık çok az çatlıyor ve yüzümdeki yanma, kızarıklıklar tamamen geçti. Hocam bu iyi birşey mi, yoksa ilacın yeterince etkili olmadığını falan mı gösteriyor?

tesekkürler hocam

3445 Mesaj
8 Temmuz 2009; 8:39:08 

quote:

Orjinalden alıntı: vLkN!

Bugün tedavim bitti.Günde 40 mg 4 ay kullandım 53 kg'yım.
Doktorum isotrexin ve imex verdi fakat onları sürmeyi düşünmüyorum
Diacneal'i sürmeye devam etmek istiyorm
Görüşleriniz nelerdir

Memnunsanız değiştirmeye gerek yok. Bu arada kızarıklıklardan çok yakınıyordunuz onlar ne alemde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 8 Temmuz 2009; 8:44:37 >

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3445 Mesaj
8 Temmuz 2009; 8:42:19 

quote:

Orjinalden alıntı: hoffa

hocam selamlar
son recetemde doktor hanım roacutane yerine aknetrent yazacagını söyledi. 15 gündür aknetrent kullanıyorum. Şikayetlerimde ciddi şekilde azalma var. Dudaklarım arrtık çok az çatlıyor ve yüzümdeki yanma, kızarıklıklar tamamen geçti. Hocam bu iyi birşey mi, yoksa ilacın yeterince etkili olmadığını falan mı gösteriyor?

tesekkürler hocam

Walla etken madde aynı ama ilaçların içinde birçok dolgu maddesi var bunlar mutlaka farklıdır ve herkesde farklı etki yapması normaldir, bence ilacın etkisizliğini göstermez, ben genelde zoretanine yazıyorum, roaccutane onay formu yok bulunmuyor bu nedenle yeni başladıkladıklarım hep zorteanine ve çıktığındasn bu yana da yazdığım için tedavisini bitiren çok hastam oldu sonuç roaccutane den farklı değil, bu nedenle aknetrent de de fark olmaması lazım

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

1285 Mesaj
8 Temmuz 2009; 15:41:17 

quote:

Memnunsanız değiştirmeye gerek yok. Bu arada kızarıklıklardan çok yakınıyordunuz onlar ne alemde?

Sağ yanağımdakiler geç iyileşiyorlar.Sol yanağımdakiler ve alnımdakiler geçmek üzereler.Cilt rengime yavaş yavaş uyuyorlar.Ama sağ yanağımdakilerden hala şikayetçiyim

0 Mesaj
9 Temmuz 2009; 22:09:06 

Hocam ben zoretanin tedavisi görüyorum baya da oldu (6. ayın içersindeyim) cok sukur 2. aydan sonra sivilce sorunum kalmadı fakat yüzümde sivilcelerin bırakmış oldugu hafif kızarıklar kaldı acaba bu kızarıklar ilacı kesnce gecer mi? Bir de su an yuzume her akşam bephanten krem sürüyorum bi sakıncası var mı? Tesekkurler...Herkeze geçmiş olsun bu arada...

3445 Mesaj
10 Temmuz 2009; 8:45:31