Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!
8532 Cevap845240 Görüntüleme67 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     29 [31] 33 34 35 36 37 38      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

0 Mesaj
12 Haziran 2009; 15:39:27 

hocam
cvbınız için çok teşekkürler benim bi sorum daha olucak ben bu ilacı bi ay kullandım günlük 30 mg doz olarak ve bu ayın 5inde kestim ayın 17sinde epilasyon için randevu aldım sizce aradaki 12 gün yeterlimi yüzümde dahil tüm vücuduma lazer yaptırıyorum ilacın vücudumdan atılması için yeterli bi süremi yoksa ben ayın 17sinde yanıklarlamı çıkcam lazerden?herhangi bişey vücuduma sürebiliceğim vede zararını azaltabiliceğim merhem falan varmı yanıklar oluşmaması için?yardımcı olursanız sevinirim

gülay

299 Mesaj
12 Haziran 2009; 17:46:15 

Hocam zoretanin 20 mg kullanıyorum. Her sabah iki tane alıyorum. Tedavi başlayalı 2.5 ay olması rağmen pek etkisini göremedim. İlk ay mevcut olan sivilceler dahada çoğaldı, 2. ayda biraz daha azaldı ama yüzümde hala tedaviye başlamadan önceki kadar sivilce var. Sizce bu durum normalmi? Gerekirse resimde ekleyebilirim. Şimdiden teşekkürler...

3444 Mesaj
12 Haziran 2009; 21:24:24 

quote:

Orjinalden alıntı: wlkn_alcn

temmuzun 6sında yıllık izin aldım bütün günlerimi evde geçirmek istemiyorum hocam 1,2 gün havuza gitsem sorun yaşar mıyım? güneş banyosu yapmadan korunarak tabi

walla geçen bi hastam benden habersiz 1 hafta Antalya da tatile gitmiş şükür ki bişey olmamış , direk güneş ışığına dikkat edersen ve güneşten koruyucuyu sık sürersen roblem çıkmaz sanırım

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
12 Haziran 2009; 21:27:32 

quote:

Orjinalden alıntı: cingle

hocam
cvbınız için çok teşekkürler benim bi sorum daha olucak ben bu ilacı bi ay kullandım günlük 30 mg doz olarak ve bu ayın 5inde kestim ayın 17sinde epilasyon için randevu aldım sizce aradaki 12 gün yeterlimi yüzümde dahil tüm vücuduma lazer yaptırıyorum ilacın vücudumdan atılması için yeterli bi süremi yoksa ben ayın 17sinde yanıklarlamı çıkcam lazerden?herhangi bişey vücuduma sürebiliceğim vede zararını azaltabiliceğim merhem falan varmı yanıklar oluşmaması için?yardımcı olursanız sevinirim

Bence süre yetersiz arada 1 ay gibi fark olmalı diye düşünürüm ancak epilasyonda sana verilen joule kayıtlıdır bu sefer daha düşük bir joule ile atışlar yapılırsa sorun yaşamazsın sanırım, yada bunun başka bir denemesi şu şeklide yapılabilir sıkıntı oluşturmayacak bir bölgeye değişik joulelerde deneme atışları yapılır epilesyondan 3-5 gün önce sorun oluşturmayan dozda epilasyon yapılır.

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
12 Haziran 2009; 21:30:06 

quote:

Orjinalden alıntı: caner91

Hocam zoretanin 20 mg kullanıyorum. Her sabah iki tane alıyorum. Tedavi başlayalı 2.5 ay olması rağmen pek etkisini göremedim. İlk ay mevcut olan sivilceler dahada çoğaldı, 2. ayda biraz daha azaldı ama yüzümde hala tedaviye başlamadan önceki kadar sivilce var. Sizce bu durum normalmi? Gerekirse resimde ekleyebilirim. Şimdiden teşekkürler...

kaç kilo olduğunuzu yazmadığınızdan alınan dozun gerekli doza oranını hesaplamak mümkün değil, ayrıca tedavinin son ayına kadar sivilceler çıkabilir, giderek sayıları azalacaktır merak etme

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
13 Haziran 2009; 11:03:13 

merhaba hocam
Ben geçen ay tatile çıktım.15 gün ara vermeyi düşünerek ilacı kestim.fakat döndükten sonra seyahatlerim devam etti.bu yüzden ilacı toplam 30 gün içemedim.şimdi tekrar başladım ilaca. tedavinin en başına mı dönmüş olucam bu şekilde.yine artışlar olacak mı? çünkü sivilcelerim sadece iz şeklinde kalmıştı.ilk başladığım duruma gelmek istemiyorum:( birde ilaç bu izleri ve çukurlukları yok edecek mi ilerleyen zamanlarda acaba?

526 Mesaj
13 Haziran 2009; 11:19:25 

Merhabalar hocam
Ben 17 yaşımdayım.1.74 boyum var ve 104 kiloyum. Doktorum bana günde bir adet 10mg verdi.ne kadar kullanacağım hakkında bir süre vermedi.

Kaç mg kullanmalıyım? Ne kadar süre kullanmalıyım ? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

I was me, but now he's gone...

299 Mesaj
13 Haziran 2009; 11:25:31 

quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

kaç kilo olduğunuzu yazmadığınızdan alınan dozun gerekli doza oranını hesaplamak mümkün değil, ayrıca tedavinin son ayına kadar sivilceler çıkabilir, giderek sayıları azalacaktır merak etme

cevapladığınız için teşekkürler.

kilom: 70
boyum: 180

289 Mesaj
13 Haziran 2009; 14:24:32 

merhaba hocam ben aknetrend kullanıyorum 1 ay oldu bugun,bugunde ilacım bitti hafta sonu oldugu için 2 gün ara vermek zorunda kaldım bunun bi etkisi olurmu günde 50 mg alıyorum 74 kiloyum 20 yaşındayım

"BİLİYORSAN KONUŞ, ALİM SANSINLAR.

BİLMİYORSAN SUS, ADAM SANSINLAR..."

48 Mesaj
13 Haziran 2009; 15:39:14 

İyi günler hocam size birkaç sorum olacak
1-76 kiloyum ve doktorum günlük 80 mg verdi şu an toplam 10400 mg aldım. doktorum 11250 alacağımızı söyledi illaki 11250 almalımıyım bu kadar yetmez mi
2-bu ayın 15 inde bırakırsam temmuzun 1 inde tatile çıkacam ve o zamana kadar cildimin kuruluğundan kurtulmam için ilacı bıraktıktan sonra 15 günlük zaman zarfı yetiyor mu?
3-önceki hastalarınızda gördüğünüz kadarı ile Göz kuruluğu etkisini ne zaman yitirir?
4-Sırtım için leke giderici bir merhemkullanabilir miyim şimdi yoksa ilacı bırakmam mı gerekior

3444 Mesaj
13 Haziran 2009; 18:05:12 

Caner91 sizin almanız gereken minimum ilç miktarı 8400 mg dir 2.5 ay 40 mg kullandığınıza göre henüz 3000 mg ilaç almışsınız yani yarısı bile değil bu nedenle biraz daha sabretmelisiniz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
13 Haziran 2009; 18:07:14 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmet600

merhaba hocam ben aknetrend kullanıyorum 1 ay oldu bugun,bugunde ilacım bitti hafta sonu oldugu için 2 gün ara vermek zorunda kaldım bunun bi etkisi olurmu günde 50 mg alıyorum 74 kiloyum 20 yaşındayım

iki günlük aradan hiç birşey olmaz merak etme, bu dozda 6 ay ilaç kullanmalısın

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
13 Haziran 2009; 18:11:16 

quote:

Orjinalden alıntı: kayipkita

İyi günler hocam size birkaç sorum olacak
1-76 kiloyum ve doktorum günlük 80 mg verdi şu an toplam 10400 mg aldım. doktorum 11250 alacağımızı söyledi illaki 11250 almalımıyım bu kadar yetmez mi
2-bu ayın 15 inde bırakırsam temmuzun 1 inde tatile çıkacam ve o zamana kadar cildimin kuruluğundan kurtulmam için ilacı bıraktıktan sonra 15 günlük zaman zarfı yetiyor mu?
3-önceki hastalarınızda gördüğünüz kadarı ile Göz kuruluğu etkisini ne zaman yitirir?
4-Sırtım için leke giderici bir merhemkullanabilir miyim şimdi yoksa ilacı bırakmam mı gerekior

1. Sizde sanırım doktorunuz 150 mg /kg kullanmak istiyor bu nedenle bir bildiği vardır mutlaka
2. 15 günlük bir ara güneş duyarlılığını sıfırlamaz ama oldukça azaltır birde dikkatli güneşten koruyucu kullanırsan sorun olmaz
3. ben ilaç bittikten 1 ay sonra genellikle son bir kontrol yapıyorum ve bu zaman zarfında göz şikayteleri çoğunlukla kaybolmuş oluyor
4. Şu an birşey kullanmanızı tavsiye etmem

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

526 Mesaj
13 Haziran 2009; 19:25:13 

quote:

Orjinalden alıntı: sansalvador

Merhabalar hocam
Ben 17 yaşımdayım.1.74 boyum var ve 104 kiloyum. Doktorum bana günde bir adet 10mg verdi.ne kadar kullanacağım hakkında bir süre vermedi.

Kaç mg kullanmalıyım? Ne kadar süre kullanmalıyım ? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam bana cevap vermemişsiniz.

I was me, but now he's gone...

798 Mesaj
13 Haziran 2009; 20:58:00 

hocam selamlar...
26 yaşında ve 60 kiloyum.
4 aydır roaccutane kullanıyorum.
yüzümden ziyade ensemde ve sırtımda ciddi akneler vardı.
yüzümdekiler nispeten kayboldu fakat ensedekiler halen büyük ve ağrılı
bir şekilde çıkmaya devam ediyor. şimdi;
1- doktorum roaccutane ile birlikte 1000mg lık amoksilav antibiyotik verdi.
iki ilacı(antibiyotik ve roaccutane ) birlikte kullanmak tehlike arz eder mi?
2- güneşte kalmamın cildim için zararı tam olarak nedir?
ilginiz alakanız ve bilgileriniz için şimdiden tşk ediyorum.

Eski 2008 Civic Premium,
Eski 2010 Civic Premium,
Yeni 2012 Civic Premium, Hem de beyaz:)

19 Mesaj
13 Haziran 2009; 21:32:01 

hocam bu ilaç kırmızı lekelerdede işe yarıyormu aktif sivilceden cok kırmızı sivilceden oluşan lekeler var ve çıkan sivilcelerde leke kalıyor kıpkırmızı cıkıor kan toplamıs gibi iz kalıyor leke oluşuyor etki ediyormöu 3 hafta oldu kullanalı sanki daha kötü oldu cildim ama :S

289 Mesaj
13 Haziran 2009; 21:44:52 

quote:

iki günlük aradan hiç birşey olmaz merak etme, bu dozda 6 ay ilaç kullanmalısın

Hocam 6 aymı Doktor 4 ay dediydi bana,aslında banada pek inandırıcı gelmedi 4 ay da geçmesi için kaç mg almam lazım birde yan etkilerinde körlük bir de böbrek yetmezliği olurmu doktor böle dedi

0

0

Ekteki dosya (2)

334 Mesaj
14 Haziran 2009; 20:30:06 

ben önce azeltin ile başladım.eskisi kadar yüzümde sivilce çıkmıyor fakat hala bazı kırmızı lekelerim mevcut bitürlü yok edemedm o izleri bu roaccutane acaba işimi görürmü ?

299 Mesaj
14 Haziran 2009; 21:02:55 

quote:

Caner91 sizin almanız gereken minimum ilç miktarı 8400 mg dir 2.5 ay 40 mg kullandığınıza göre henüz 3000 mg ilaç almışsınız yani yarısı bile değil bu nedenle biraz daha sabretmelisiniz

cevapladığınız için teşekkürler. Ay ay durumumu buraya yazacağım...

0 Mesaj
14 Haziran 2009; 21:08:37 

ya bu ilaç miğde bulantısı ve halsizlik yaparmı?

cerennn

0 Mesaj
15 Haziran 2009; 9:28:51 

quote:

walla geçen bi hastam benden habersiz 1 hafta Antalya da tatile gitmiş şükür ki bişey olmamış , direk güneş ışığına dikkat edersen ve güneşten koruyucuyu sık sürersen roblem çıkmaz sanırım

hocam ben istanbulda olucam ve dikkatli olurum bencde bişe olmaz :) teşekkürederim .....

3444 Mesaj
15 Haziran 2009; 14:40:24 

quote:

Orjinalden alıntı: tatilci

merhaba hocam
Ben geçen ay tatile çıktım.15 gün ara vermeyi düşünerek ilacı kestim.fakat döndükten sonra seyahatlerim devam etti.bu yüzden ilacı toplam 30 gün içemedim.şimdi tekrar başladım ilaca. tedavinin en başına mı dönmüş olucam bu şekilde.yine artışlar olacak mı? çünkü sivilcelerim sadece iz şeklinde kalmıştı.ilk başladığım duruma gelmek istemiyorum:( birde ilaç bu izleri ve çukurlukları yok edecek mi ilerleyen zamanlarda acaba?

bu kadar süredrn sonra tekrar artış olması normalde beklenmez, ilaç çukurluklara maalesef çok etkili değildir, ancak yinede azalma yapabiliyor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
15 Haziran 2009; 14:42:46 

quote:

Orjinalden alıntı: sansalvador

Hocam bana cevap vermemişsiniz.

104 kiloya 10 mg olduğu için heasplayamamışımdır ondandır , şaka bir yana 104 kilo biri için 10 mg çok az bir doz varla yok arası yıllarca sürer bu şekilde

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
15 Haziran 2009; 14:45:25 

quote:

Orjinalden alıntı: goyildirim

hocam selamlar...
26 yaşında ve 60 kiloyum.
4 aydır roaccutane kullanıyorum.
yüzümden ziyade ensemde ve sırtımda ciddi akneler vardı.
yüzümdekiler nispeten kayboldu fakat ensedekiler halen büyük ve ağrılı
bir şekilde çıkmaya devam ediyor. şimdi;
1- doktorum roaccutane ile birlikte 1000mg lık amoksilav antibiyotik verdi.
iki ilacı(antibiyotik ve roaccutane ) birlikte kullanmak tehlike arz eder mi?
2- güneşte kalmamın cildim için zararı tam olarak nedir?
ilginiz alakanız ve bilgileriniz için şimdiden tşk ediyorum.

günlük doz hakkında bilgi vermediğiniz için tedavinin neresindesiniz belirlemek zor, amoksilav ile birlikte kullanımda sakınca yok hatta o ağrılı sivilcelerin için çok iyi olacaktır , güneşte kalmak kişiden kişye dğişen etkiler gösterir, hiç bir şey olmayabilir, güneş yanığı olabilirsiniz, cildinizde lekeler olabilir, bunun dışında başka bişey olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
15 Haziran 2009; 14:52:01 

quote:

Orjinalden alıntı: black5423

hocam bu ilaç kırmızı lekelerdede işe yarıyormu aktif sivilceden cok kırmızı sivilceden oluşan lekeler var ve çıkan sivilcelerde leke kalıyor kıpkırmızı cıkıor kan toplamıs gibi iz kalıyor leke oluşuyor etki ediyormöu 3 hafta oldu kullanalı sanki daha kötü oldu cildim ama :S

kırmızıklıklar sivilcemi yoksda geçenlerin yerindeki izler mi sivilce tarzındaysa tabi etki eder ancak geçenlerin yerindeki kırmızılıklara ilacın yapabileceği bişey yok, ama sonuçta sizde kızarıklıklar oluyorsda bir şekilde aktif sivilcenniz var dmektir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
15 Haziran 2009; 15:07:21 

quote:

Orjinalden alıntı: nemes1s

ben önce azeltin ile başladım.eskisi kadar yüzümde sivilce çıkmıyor fakat hala bazı kırmızı lekelerim mevcut bitürlü yok edemedm o izleri bu roaccutane acaba işimi görürmü ?

kırmızı lekeler için faydası olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
15 Haziran 2009; 16:00:58 

quote:

Orjinalden alıntı: kardelen_123

ya bu ilaç miğde bulantısı ve halsizlik yaparmı?

mide bulantısı, khalsizlik yorgunluk kas ağrıları hepsi olabilecek şeyler

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
15 Haziran 2009; 16:05:42 

quote:

Hocam 6 aymı Doktor 4 ay dediydi bana,aslında banada pek inandırıcı gelmedi 4 ay da geçmesi için kaç mg almam lazım birde yan etkilerinde körlük bir de böbrek yetmezliği olurmu doktor böle dedi

kilona göre bu dozda 6 ay kullanmalısın kilo başı 1 mg alabilirsen 4 ayda biter, tabi bu böbrek ve körlük yan etkileri olabilir ama biraz çölde kutup ayısı misalidir, ama bahsettiği gece görüşünde azalma ise görülebilir tabi ama ilaç kesilince normale döner

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
15 Haziran 2009; 19:26:04 

arkadaşlar bende aknetrent kullanıyorum 50.gündeyim ve herkes yüzümün nne kadar düzeldiğini söylüyor fakat bazı zamanlar öyle kızarıyoki cok sinir bozucu ama gerçekten bu ilacın faydası cok tabi bide kendi elinizde yani bu hap tüm cildi kurutuyo önlemini almassan kötü sonuçlar doğurur sabah akşam nemlendirici sürüyorum yağsız olandan birde bol su içiyorum ve çok mennunum saolasın izotretinoin...

0 Mesaj
15 Haziran 2009; 19:58:44 

MRB hocam bende aknetrent kullanıyorum günlük 40 mg 22 yaş 88 kg doz az geliyo gibi ama kiloma göre doktor bişey demiyo sizce.ve kızarmalar oluyo yüzümde ellerim mosmor oluyo şiş gibi bazı zamanlar evet düzelmeler var yok değil ama yanagımda ve alnımda hiç sivilce cıkmamasına ragmen acayip kırmızı lekeler oluştu son 1 yılda bunu anlayamadım hocam en cok kafama takılansa bu konuda aydınlatmanızı çok rica ediyorum bu ilacı kullandıgımızda hangi yiyeceklerden uzak durmalıyız bu konuyu açarmısınız birde ilacı ben saatlerini tutturamıyorum sabah akşam içiyorum ama saatler tutmuyo bubun zararı varmı değerli hocam bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim...İYİKİ VARSIN KİR-Pİ SENİ SEVİYORUZ

198 Mesaj
15 Haziran 2009; 21:14:55 

hocam sonunda istediğim doktoru çok şükür buldum ve kilo hesabı yaparak 50mg verdi ve hiç beklemediğim kadar ilgilendi.
Ben 12 haziranda sahilde cankurtaran işine başladım.Malum sürekli denizle ve güneşle iç içe olmak zorundayım.Dün denize girdim ve gece yatana kadar hiç birşey yoktu fakat sabah kalktığımda 2 tane geçmeye başlayan sivilce bem beyaz tıpı bir krema gibi iltihaplanmıştı ve hala öyle duruyor 3 ay boyunca hiç bu kadar beyaz olmamıştı.

1.deniz suyunun her hangi bir etkisi olabilir mi?
2.gerekli önlemleri alarak istanbul güneşinde yeri geldiğinde 4-5 saat beklesem iz kalma olasılığı var mı? varsa ne yapmalıyım?
3.tedaviye yağ bezeleri için başladım amaçlanan bölge geçti sayılır galiba ilacın etkisiyle farklı yerlerde ufak ama belli yağ bezeleri çıktı onlar 3 aydan beri duruyorlar acaba tedavi bitene kadar geçerler mi ?

334 Mesaj
15 Haziran 2009; 22:26:46 

quote:

kırmızı lekeler için faydası olmaz

ne yapalım peki hocam varmı ilaç öneriniz

0 Mesaj
15 Haziran 2009; 23:27:02 

hocam yüz kurması için Excipial Hydro olurmu yada ne tavsiye edersiniz

798 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:50:33 

hocam bilgiler için tşk. şu an itibari ile 5. ayıma başlamış bulunmaktayım. totalde 4800mg kullandım. 7200mg kullanmam gerektiğini söyledi doktorum.

quote:

günlük doz hakkında bilgi vermediğiniz için tedavinin neresindesiniz belirlemek zor, amoksilav ile birlikte kullanımda sakınca yok hatta o ağrılı sivilcelerin için çok iyi olacaktır , güneşte kalmak kişiden kişye dğişen etkiler gösterir, hiç bir şey olmayabilir, güneş yanığı olabilirsiniz, cildinizde lekeler olabilir, bunun dışında başka bişey olmaz

Eski 2008 Civic Premium,
Eski 2010 Civic Premium,
Yeni 2012 Civic Premium, Hem de beyaz:)

289 Mesaj
16 Haziran 2009; 13:18:51 

merhaba hocam bu ilaçları kullanırken yemeye içmeye dikkat etmelimiyiz acaba istedigim her şeyi yer içebilirmiyiz.?

3444 Mesaj
16 Haziran 2009; 14:15:25 

quote:

Orjinalden alıntı: kosovalı38

MRB hocam bende aknetrent kullanıyorum günlük 40 mg 22 yaş 88 kg doz az geliyo gibi ama kiloma göre doktor bişey demiyo sizce.ve kızarmalar oluyo yüzümde ellerim mosmor oluyo şiş gibi bazı zamanlar evet düzelmeler var yok değil ama yanagımda ve alnımda hiç sivilce cıkmamasına ragmen acayip kırmızı lekeler oluştu son 1 yılda bunu anlayamadım hocam en cok kafama takılansa bu konuda aydınlatmanızı çok rica ediyorum bu ilacı kullandıgımızda hangi yiyeceklerden uzak durmalıyız bu konuyu açarmısınız birde ilacı ben saatlerini tutturamıyorum sabah akşam içiyorum ama saatler tutmuyo bubun zararı varmı değerli hocam bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim...İYİKİ VARSIN KİR-Pİ SENİ SEVİYORUZ

öncelikle ilacın günlük dozu kişiselleştirilmeli dayanabilecek en yüksek doz alınmalıdır, sanırım sizin için 40 mg yeterli daha da yükselirse bahsettiğiniz sotunlarda artar, daha uzun süreli tedavi görürüsünüz başka bir zrarı olmaz düşük dozun, kırmızı lekeler muhtemelen geçmiş sivilcelerinizn izleridir, yiyecekler açısımndan eğer yağ ve kolesterol yüksekliği yoksa herhengi bir diyete gerek yok ama yine de abartılı yağlı yiyeceklerden fazla enerji verici yiyeceklerden uzak durulmalı, , ilacın saatinin tutmaması bir sorun değil kafanıza takmayın

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
16 Haziran 2009; 14:18:39 

quote:

Orjinalden alıntı: MrGEN

hocam sonunda istediğim doktoru çok şükür buldum ve kilo hesabı yaparak 50mg verdi ve hiç beklemediğim kadar ilgilendi.
Ben 12 haziranda sahilde cankurtaran işine başladım.Malum sürekli denizle ve güneşle iç içe olmak zorundayım.Dün denize girdim ve gece yatana kadar hiç birşey yoktu fakat sabah kalktığımda 2 tane geçmeye başlayan sivilce bem beyaz tıpı bir krema gibi iltihaplanmıştı ve hala öyle duruyor 3 ay boyunca hiç bu kadar beyaz olmamıştı.

1.deniz suyunun her hangi bir etkisi olabilir mi?
2.gerekli önlemleri alarak istanbul güneşinde yeri geldiğinde 4-5 saat beklesem iz kalma olasılığı var mı? varsa ne yapmalıyım?
3.tedaviye yağ bezeleri için başladım amaçlanan bölge geçti sayılır galiba ilacın etkisiyle farklı yerlerde ufak ama belli yağ bezeleri çıktı onlar 3 aydan beri duruyorlar acaba tedavi bitene kadar geçerler mi ?

Cankurtaranlık çok uygun bierşey değil bu ilacı kullanırken çünkü çok fazla güneşe maruz kalacaksınız bulunduğunuz yerin sadece denize bakan tarafı hariç diğer yerlerini ve üstünü kapatabilirseniz hiç olmazsa maruz kalacağınız güneş ışını azalır, yağ bezeleri için görmeden bişey söylemek çok zor ama tahminen tedavinin ilerleyen aylarında geçeceklerdir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
16 Haziran 2009; 14:21:23 

quote:

ne yapalım peki hocam varmı ilaç öneriniz

mesela diacneal deneyebilirsin

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
16 Haziran 2009; 14:24:49 

quote:

Orjinalden alıntı: raptiye54

hocam yüz kurması için Excipial Hydro olurmu yada ne tavsiye edersiniz

olabilir ama ben pek önermiyorum, ceradolin hidro losyon, avene clean ac, sebamed visio hidro jel olabilir mesela

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
16 Haziran 2009; 14:32:30 

quote:

merhaba hocam bu ilaçları kullanırken yemeye içmeye dikkat etmelimiyiz acaba istedigim her şeyi yer içebilirmiyiz.?

abartmadığın sürece evet

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

198 Mesaj
16 Haziran 2009; 19:22:04 

hocam bana etkili ve deniz suyuna dayanıklı güneş koruyucu ve nemlendirici önerebilirmisiniz?Güneş koruyucu 150ml veya 250ml arası olursa daha iyi olur malum günde defalarca süreceğim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrGEN -- 16 Haziran 2009; 19:27:17 >

48 Mesaj
16 Haziran 2009; 20:09:23 

Sn çok değerli çok sabırlı hocam.
Benim doz malumunuz 11250 mg amna ben bu 2 günde kullanıp 10800 de bırakacam çok farkeder mi.
Buarada sırtımda arada sivilce falan öıkıyor ayrıca lekelerde kahverengi bunu bi çaresi yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayipkita -- 16 Haziran 2009; 20:09:59 >

334 Mesaj
16 Haziran 2009; 23:11:49 

açımın derisinde sivilce gibi şeyler çıkıyor sonra kendiliğinden kuruyor kepek gibi ve kaşındırıyor.bazen kanlı oluyor.doktora gittim kök iltihaplanması dedi azeltin yazdı 1 ay kullan dedi kullandım ve saçımdan tamamen yok etti ama geen çıktı ne yapıcağımı şaşırdım.şampuanlarmı zarar veriyor anlamıyorum doktor stresten demişti uff:(
siz nedersizi hocam tavsiyeniz varmı

3444 Mesaj
17 Haziran 2009; 9:52:08 

quote:

hocam bana etkili ve deniz suyuna dayanıklı güneş koruyucu ve nemlendirici önerebilirmisiniz?Güneş koruyucu 150ml veya 250ml arası olursa daha iyi olur malum günde defalarca süreceğim :)

coppertone 45 losyon olabilir ama suya hiç bir güneş koruyucu dayanamaz nasıl olsa zaten sık yenileyeceksiniz sorun olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
17 Haziran 2009; 9:59:00 

quote:

Orjinalden alıntı: kayipkita

Sn çok değerli çok sabırlı hocam.
Benim doz malumunuz 11250 mg amna ben bu 2 günde kullanıp 10800 de bırakacam çok farkeder mi.
Buarada sırtımda arada sivilce falan öıkıyor ayrıca lekelerde kahverengi bunu bi çaresi yok mu?

300 mg devede kulak değil yaw önemli değil, lekelerin için sanırımn yapılabilecek pek birşey yok, güneşten koruyucu kullanıp artmamasını sağlaman yeterli diye düşünüyorum

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj
17 Haziran 2009; 10:06:14 

quote:

açımın derisinde sivilce gibi şeyler çıkıyor sonra kendiliğinden kuruyor kepek gibi ve kaşındırıyor.bazen kanlı oluyor.doktora gittim kök iltihaplanması dedi azeltin yazdı 1 ay kullan dedi kullandım ve saçımdan tamamen yok etti ama geen çıktı ne yapıcağımı şaşırdım.şampuanlarmı zarar veriyor anlamıyorum doktor stresten demişti uff:(
siz nedersizi hocam tavsiyeniz varmı

ketoral şampuan kullan birde ama mutlaka köpüklü vaziyette 5 dk beklet

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

2973 Mesaj
17 Haziran 2009; 12:26:32 

benimkiler öyle ilk sayfadaki resimleri gibi kötü değil

aslında kiç etrafı kırmızı aknem yok diyebilirim

ama cildim çok parlak böyle gözle saçın arasında yer bide yanaklarımda böyle ufak ufak yağ bezleri diyim öyle şeyler var küçük küçük

karanlıkta hiç belli olmuyolar ama güneşe falan çıktımı çok belli oluyolar

roaccunate bide izotrexin kullandım ama geçmedi sadece akneler geçti

clear&clean neutrogena falan hepsini kullandım ama onlara çare yok

bide burundaki siyah noktalar en cildi mükemmel olanda bile var şu meret

Threesome, foursome, handsome...

198 Mesaj
17 Haziran 2009; 18:58:29 

teşekkürler hocam birde yüzüm için nemlendirici önerebilirmisiniz

0 Mesaj
17 Haziran 2009; 19:54:35 

quote:

hocamızın önerdiği ceradolin hidro losyon, avene clean ac, sebamed visio hidro jel bu nemlendiriciler mesajlara bakarsan başkasıda yazmıs bunları önerior

3444 Mesaj
17 Haziran 2009; 19:57:25 

quote:

Ceradolin hydro losyon denemişmiydin?

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

198 Mesaj
17 Haziran 2009; 22:20:46 

quote:

Ceradolin hydro losyon denemişmiydin?

yoo hocam hiç denemedim.yüzümde sayılabilecek kadar aktif sivilce var eğer yüzüme uygunsa onu alabilirm.

7 Mesaj
18 Haziran 2009; 10:19:16 

sayın hocam roacutanne kullanımın 3. ayında yanagımda kistler cıktı ve ilaca 1,5 ay kadar ara verildi. Şimdi tekrar kullanmaya basladım. 3 aylık kullanımım bosamı gitti yoksa tedavimi 9600 doza tamamlamak için kaldıgım yerdenmi devam edecegim??
hocam size ne kadar teseekkür etsek azdır sagolun varolun..

3444 Mesaj
18 Haziran 2009; 13:17:39 

quote:

Orjinalden alıntı: hoffa

sayın hocam roacutanne kullanımın 3. ayında yanagımda kistler cıktı ve ilaca 1,5 ay kadar ara verildi. Şimdi tekrar kullanmaya basladım. 3 aylık kullanımım bosamı gitti yoksa tedavimi 9600 doza tamamlamak için kaldıgım yerdenmi devam edecegim??
hocam size ne kadar teseekkür etsek azdır sagolun varolun..

kaldığınız yerden devam edeceksiniz ama ben bu durumlarda hastanın son aydaki durumuna göre 1 ay tedaviyi uzatabiliyorum

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

198 Mesaj
18 Haziran 2009; 18:37:30 

Hocam coppertone 45 losyon ve Ceradolin hydro losyon u birkaç tane aktif sivilce olan yüzüme gönül rahatlığıyla uygulayabilirmiyim?Ayrıca nemlendiriciyi ne zamanlar sürmem daha etkili olur?

0 Mesaj
18 Haziran 2009; 21:46:27 

hocam mrb yardımlarınız için çok teşekkürler ;
ben daha öncede yazmıştım ıpl lazer yaptırıyorum,vede bi ay doktorum günlük 30 mg roaccutane kullandırıp lazer yaptırdığım için bıraktırmıştı. ilacı bıraktıktan 12 gün sonra (yani dün) lazer yaptırdım şimdilik bi sorun çıkmadı.bi senedir lazer yaptırıyorum , dün gittiğimde epey dökülme olduğunu ve 2 ayda bir gelmemi söylediler.acaba yarın roac kullanmaya başlasam bir ay boyunca gün aşırı 20 mg yada günde 10 mg vede 1 ay ara verip sonra lazere gitsem.en azından biraz aktif sivilcelerimin durması yada yeni oluşumları önlemiş olsam sizce kendimi çok fazla riske atmış olurmuyum???bu ilacı bi ay kullanmış olmama rağmen çok faydasını gördüm.tüm vücudum ilacın etkisinden çok kurudu ancak sürekli elinde lipstick yada güneş koruyucularla gezen bi tipim yani bu mucize ilacı ısrarla kullanmak istiyorum lütfen bana bi yol gösterirmisiniz????
birde doktorum benden hiç bi tahlil istememişti açıkçası bu ilacı kullananların genel olarak hangi tahlilleri yaptırması gerektiğini yazarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim,saygılar.

gülay

48 Mesaj
18 Haziran 2009; 22:03:04 

Dün itibari ile ilacı bitirdim. Normalde 11250 idi ama ben 11800 de finish dedim.
sonuçlara gelince yüzümde en son 15 gün önce bi sivilce çıkmıştı.İleride çıkar mı onu bilemem ama artık umursamıyorum zaten zirveyi gördük kendime tahammül sınırımın çıtasını zirveye çıkardım bundan sonra çıkacalara TIN derim.:)
Ayrıca sırtımda arada 1 er ane sivilce çıkıyor lekelerde sağolsun hala yerli yerinde.
Bundan sonra cildimin ve gözümün eski haline gelmesini bekliyecem umarım 15 güne geçer etkiler. Bu arada hocama bir sorum olacak

Soruuuu:Sn çk değerli hocam kendimi gittiğim doktorun değilde sanki sizin hastanızmışım gibi hissettim . Sabırla cevapladığınız sorular için çoook teşekkürler.
Soruya gelirsem hocam artık ilaç almıyorum , bugünden itibaren alkol alabilirmiyim yoksa beklemelimiyim?

0 Mesaj
19 Haziran 2009; 10:14:43 

HCM GNYDN!

AZ ÖNCE DOKTORDAN GELDİM SON AYIM ARTIK AMA DOKTOR YAVAŞ YAVAŞ BIRAKALIM DEDİ BANA GÜNLÜK 60 MG DOZ ALIYORUM SEN HER AY SADECE 1 HAFTA AL SICAKTA ZOR OLMASIN SANA DEDİ TAHLİLLERİM FALAN HERSEY NORMAL BEN KULLANMAK İSTİYORUM HCM HEPSİNİ SON AY ZATEN BİTSİN İSTİYORUM Bİ AN ÖNCE Bİ ZARARI OLUR MU YARDIMCI OLUR MUSUNUZ LÜTFEN?

3444 Mesaj
19 Haziran 2009; 10:32:30 

quote:

Hocam coppertone 45 losyon ve Ceradolin hydro losyon u birkaç tane aktif sivilce olan yüzüme gönül rahatlığıyla uygulayabilirmiyim?Ayrıca nemlendiriciyi ne zamanlar sürmem daha etkili olur?

uygulayabilirisn tabi, öncelikle nemlendiriciyi sür 15-20 dk sonra güneşten koruyucuyu sür, coppertone un yağsız formlarını tercih et

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3444 Mesaj