Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (469. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2014 Eylül -2015 Mart arası zoretanin kullandım sivilceler gitti ama hala çekirdek yesem 1-2 tane çıkıyor mesela ve eskiden kalma hafif sivilce izleri var dudak etrafında çukurluk yok iz var abartılacak kadar değil ama ben onlarda gitsin istiyorum

Doktor cildin dinlensin bişey kullanma demişti biodermanın ürünlerini vermişti kullandım ama çok faydası olmadı bu izler geçer mi? Ne kullanmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • roaccutane 20-20 40 alıyorum günlük tedavinin 1.5 ayındayım fazla yürüdüm mü yada bacaklarımı hareket ettirmediğimde 2 saat fln üzerine geçici süre basamyorum bu normal mi doktorla görüşmelimiyim?
  • bu aylarda güneş kremi kullanıyonuz mu beyler bide 1 ay yeni bitti benim yüzüm domates gibi 2 gün önce farkettim bunu
  • Ben de başladım dün itibariyle,çok fazla sivilcem yok ama gelecekte iz kalmaması için kullanmamı söyledi doktor.
  • Roaccatune tedavim yaklaşık 7-7.5 ay sürdü. Ben araca 15 gün ara verince tedavi sürem 1 ay daha arttı. Neden ara verdin derseniz , eklem ağrılarım vardı fakat ara verince ilaçtan kaynaklanmadığını anladım. Her neyse ilaç gerçekten işe yarıyor.

Şöyle ki ilk 1.5-2 ay size sıkıntı verebilir , sivilceleriniz artabilir , dudaklarınız öyle bir kurur ki gülemezsiniz , eklem ağrıları çekebilir , kusabilirsiniz (ben kusmadım hiç). Sonraki aylarda her duştan çıkışınızda yüz derinizin pul pul döküldüğünü göreceksiniz. 2.aydan sonra yüzümüzde hiç aktif akne kalmıyor. Ben bu ilacın bitmesine 20 günüm varken ara verdim ilaca(böyle bir şey yapmayın bence). Tekrar başladığımda dudak çevrem kızardı. 2. fotoğrafta görebilirsiniz. Tedavim bittiğinde yüzümde kalanlar sadece biraz sivilce izi ve hafif kızarıklıklar. Doktora bu kızarıklıkları sorduğumuzda 1-2 aya onlarda geçer dedi. 3 tane ürün yazdı. Pharmaceris'in 3 ürünü. Birisi Jel günde 2 defa sabah akşam yüz temizliği için. Birisi krem sabahları jelden sonra sürmek için. Diğeri ise peel haftada 2 defa yapıyorum. Tedavim biteli yaklaşık 1 ay oldu. Ürünleri kullanmaya başlayalı 5 gün oldu. Şu an tek kalan şeyler kızarıklık arkadaşlar. Ben herhangi bir yan etkisini göremedim. Tedavi süresince en can sıkıcı şeyler dudak kuruluğu ve size oldu mu bilmiyorum tırnak batması. Bunlardan başka bir de eklem ağrıları oldu başka da bir şey olmadı.

Sorularınız varsa alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeHaveDrogba -- 9 Ocak 2016; 13:55:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeHaveDrogba

Roaccatune tedavim yaklaşık 7-7.5 ay sürdü. Ben araca 15 gün ara verince tedavi sürem 1 ay daha arttı. Neden ara verdin derseniz , eklem ağrılarım vardı fakat ara verince ilaçtan kaynaklanmadığını anladım. Her neyse ilaç gerçekten işe yarıyor.

Şöyle ki ilk 1.5-2 ay size sıkıntı verebilir , sivilceleriniz artabilir , dudaklarınız öyle bir kurur ki gülemezsiniz , eklem ağrıları çekebilir , kusabilirsiniz (ben kusmadım hiç). Sonraki aylarda her duştan çıkışınızda yüz derinizin pul pul döküldüğünü göreceksiniz. 2.aydan sonra yüzümüzde hiç aktif akne kalmıyor. Ben bu ilacın bitmesine 20 günüm varken ara verdim ilaca(böyle bir şey yapmayın bence). Tekrar başladığımda dudak çevrem kızardı. 2. fotoğrafta görebilirsiniz. Tedavim bittiğinde yüzümde kalanlar sadece biraz sivilce izi ve hafif kızarıklıklar. Doktora bu kızarıklıkları sorduğumuzda 1-2 aya onlarda geçer dedi. 3 tane ürün yazdı. Pharmaceris'in 3 ürünü. Birisi Jel günde 2 defa sabah akşam yüz temizliği için. Birisi krem sabahları jelden sonra sürmek için. Diğeri ise peel haftada 2 defa yapıyorum. Tedavim biteli yaklaşık 1 ay oldu. Ürünleri kullanmaya başlayalı 5 gün oldu. Şu an tek kalan şeyler kızarıklık arkadaşlar. Ben herhangi bir yan etkisini göremedim. Tedavi süresince en can sıkıcı şeyler dudak kuruluğu ve size oldu mu bilmiyorum tırnak batması. Bunlardan başka bir de eklem ağrıları oldu başka da bir şey olmadı.

Sorularınız varsa alabilirim.

Ben ilk doktora gittin bana isotrenix ve 3 kutu azitro verdi 1 ay bunları kullandım geçmedi 3 kutu verdi ama isa yaramadığı için ben 6 kutu içtim. Sonra başka doktora gittim sana zoretanin başlayalım dedi 1 ay sonra tekrar gel dedi kan tahlili için heralde şimdilik 20 mg kullanıyorum. Ayın 7 sinde başladım bakalım ne olacak sadece 2 kudak kenarlarında var benim sol taraf daha hafif. Ben zaten isotrenix JEL kullandigim için gece yatarken suruyodum felaket soyuyordu. Azitrosa sanırım cilt altındaki yagi atmak için vermişti. Neyse ben bu ilaca başladım kusma dönemi olacakmi merak ediyorum.

• frenick53 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ilk aylarda biraz dişini sıkman gerekecek. Aman dudağına dikkat et, yanında sürekli krem, nemlendirici vs. taşı. Cidden dudak can sıkıcı gülemiyorsun o derece.

• ben de 1 ay önce kullanmaya başladım bu ilacı benim şu anda yüzümün her yerinde sivilce var çıkan sivilceler kabuklanıyorlar morallerim çok bozuldu sizce bu normal mi ? Yüzümde çok kabuk oldu sarı sarı :/ bir iki kabuğu da yanlışlıkla eliml kopardım izleri kalır mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemen99 -- 10 Ocak 2016; 23:09:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • egemen99 E kullanıcısına yanıt
    Zaten görülen bir yan etkidir bu. İlk 1 ay sivilcelerde artış görülebilir. Yüzüne dokunmamaya çalış. İnan ki 1-1.5 ay sonra yüzünde aktif sivilce kalmayacak dostum. Ondan sonra kalan izler ve kızarıklıklar yavaş yavaş geçicek ve tedavin tamamlanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeHaveDrogba

Zaten görülen bir yan etkidir bu. İlk 1 ay sivilcelerde artış görülebilir. Yüzüne dokunmamaya çalış. İnan ki 1-1.5 ay sonra yüzünde aktif sivilce kalmayacak dostum. Ondan sonra kalan izler ve kızarıklıklar yavaş yavaş geçicek ve tedavin tamamlanacak.

Ben durumum çok ağır olmadığı için 5 ay kullanacaktim normalde bu hafta içinde bitmesi gerekiyor ancak bende bir hastalık geçirdim yaklaşık 1 ay önce ve 6 7 gün aldığım haplar yüzünden kullanamadım. Acaba benim de sürem uzar mı?

Şimdi bittikten sonra tekrar etmesinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Felina. kullanıcısına yanıt
    Doktorunuza durumu izah edin. Muhtemelen süre uzayacaktır. 15 gün civarı uzatacağanı düşünüyorum ama yüzünün durumuna göre değişebilir.
  • bu ilacın kıymetini bilin

3 sene önce 4-5 ay kullanmıştım

sivilceden eser kalmadı o günlerden beri
  • 33 gün oldu bugün. İlaç yüzünden kalıcı hasara uğrayan arkadaşlarıda anlıyorum. Piyasadaki birçok çözümü uyguladıktan sonra en son çare olarak bu ilaca yöneldim.

İlk 10 gün, Sabah 20 MG
    İkinci 10 gün Sabah,Akşam 20 MG
    Şuan Sabah,Öğle,Akşam 20 MG kullanıyorum.
    8-10 gün sonra kontrole gideceğim.

Çok büyük bir yan etkisini görmedim henüz. 10 yada 12. günümdü sanırım. Dudaklarımda aşırı derece bir yanma vardı. 1 gün sürdü ertesi gün normale dönmüştü. Dudaklarım kurudu fakat çok kötü bir durumda değil şuan. Geceleri hametan, gün içerisinde Blistex MedPlus kullanıyorum.

Sivilcelere gelirsek, yüzümdekiler belirgin olarak arttı. Yüzümde hiç sivilce çıkmayan yerlerdede sivilceler çıktı. Ağrılı olabiliyor. Sırtımda sivilce olmaz normalde fakat küçük küçük bir sürü sivilcemi desem ne desem bilemedim. O tarz şeyler belirdi. Onuda arkaşım farketti.

Ellerimde ufak kırmızı lekeler ve kırmızı noktalar belirdi. Bunları farkettikten sonra doktora ya da eczacıya sormadan kendi kafama göre Terramycin kullandım ve izler kayboldu. Bu izler 30 gün içerisinde 2 kere falan oldu Terramycin akabinde gitti. Belkide gün içerisinde araç sürdüğüm için güneşten olmuş olabilir. Resimleri ekleyeceğim.

Normalde uzun süre ayakta kalınca bel ağrım olurdu sürekli. İlaç ile birlikte uzun süre ayakta kalmasamda bel ağrısı yaşıyorum ama katlanılamayacak gibi bir ağrı değil.

Gece araç sürerken sanki görüşüm düşmüş gibi hissettim geçen akşam. Miyop, hipermetrop ve astigmatı olan biriyim. Belkide pskolojik olabilir. Yinede doktora soracağım.

Henüz şiddetli burun kanaması yaşamadım. 1-2 kere burnum kanadı zaten. Çok azdı oda.

Cildim henüz tam anlamıyla kurumadı. Hala yağlı. Gün içerisinde birkaç defa yüzümü yıkıyorum. Herhangi bir nemlendirici kullanmıyorum henüz.

Bazen ilacı aldıktan bir süre sonra ateşlenmiş gibi hissediyorum fakat bir süre sonra düzeliyorum. Bunuda birkaç kere yaşadım.

Akşamları sebamed ile yüzümü yıkıyorum. Ürün şudur;
    http://www.sebamed.com.tr/product-detail.php?id=122

Sabahları yorgun hissediyorum yataktan çıkmak istemiyorum 1-2 haftadır. Papaz olacam şirketle sanırım yakında.

İlk etapta aklıma gelenleri yazdım. Bahsettiğim kızarıkların resmini ekledim.

Güneş kremi ve nemlendirici olarak ne kullanmamı önerirsiniz ? Su bazlı nemlendiricilerden bahsediyorlar birkaç sitede fakat detaylı araştırma yapamadım henüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zarbican Yellowoğlu

bu ilacın kıymetini bilin

Kıymetini biliyoruz , ölen, sakat kalan ve engelli çocuk doğuran onca insanda biliyormu acaba kiymetini ?
    Bunu vicdaniniza sorunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dream-Lord

quote:

Orijinalden alıntı: Zarbican Yellowoğlu

bu ilacın kıymetini bilin

Kıymetini biliyoruz , ölen, sakat kalan ve engelli çocuk doğuran onca insanda biliyormu acaba kiymetini ?
    Bunu vicdaniniza sorunuz.

ben kendi sonucumu yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: The MasteR

33 gün oldu bugün. İlaç yüzünden kalıcı hasara uğrayan arkadaşlarıda anlıyorum. Piyasadaki birçok çözümü uyguladıktan sonra en son çare olarak bu ilaca yöneldim.

İlk 10 gün, Sabah 20 MG
    İkinci 10 gün Sabah,Akşam 20 MG
    Şuan Sabah,Öğle,Akşam 20 MG kullanıyorum.
    8-10 gün sonra kontrole gideceğim.

Çok büyük bir yan etkisini görmedim henüz. 10 yada 12. günümdü sanırım. Dudaklarımda aşırı derece bir yanma vardı. 1 gün sürdü ertesi gün normale dönmüştü. Dudaklarım kurudu fakat çok kötü bir durumda değil şuan. Geceleri hametan, gün içerisinde Blistex MedPlus kullanıyorum.

Sivilcelere gelirsek, yüzümdekiler belirgin olarak arttı. Yüzümde hiç sivilce çıkmayan yerlerdede sivilceler çıktı. Ağrılı olabiliyor. Sırtımda sivilce olmaz normalde fakat küçük küçük bir sürü sivilcemi desem ne desem bilemedim. O tarz şeyler belirdi. Onuda arkaşım farketti.

Ellerimde ufak kırmızı lekeler ve kırmızı noktalar belirdi. Bunları farkettikten sonra doktora ya da eczacıya sormadan kendi kafama göre Terramycin kullandım ve izler kayboldu. Bu izler 30 gün içerisinde 2 kere falan oldu Terramycin akabinde gitti. Belkide gün içerisinde araç sürdüğüm için güneşten olmuş olabilir. Resimleri ekleyeceğim.

Normalde uzun süre ayakta kalınca bel ağrım olurdu sürekli. İlaç ile birlikte uzun süre ayakta kalmasamda bel ağrısı yaşıyorum ama katlanılamayacak gibi bir ağrı değil.

Gece araç sürerken sanki görüşüm düşmüş gibi hissettim geçen akşam. Miyop, hipermetrop ve astigmatı olan biriyim. Belkide pskolojik olabilir. Yinede doktora soracağım.

Henüz şiddetli burun kanaması yaşamadım. 1-2 kere burnum kanadı zaten. Çok azdı oda.

Cildim henüz tam anlamıyla kurumadı. Hala yağlı. Gün içerisinde birkaç defa yüzümü yıkıyorum. Herhangi bir nemlendirici kullanmıyorum henüz.

Bazen ilacı aldıktan bir süre sonra ateşlenmiş gibi hissediyorum fakat bir süre sonra düzeliyorum. Bunuda birkaç kere yaşadım.

Akşamları sebamed ile yüzümü yıkıyorum. Ürün şudur;
    http://www.sebamed.com.tr/product-detail.php?id=122

Sabahları yorgun hissediyorum yataktan çıkmak istemiyorum 1-2 haftadır. Papaz olacam şirketle sanırım yakında.

İlk etapta aklıma gelenleri yazdım. Bahsettiğim kızarıkların resmini ekledim.

Güneş kremi ve nemlendirici olarak ne kullanmamı önerirsiniz ? Su bazlı nemlendiricilerden bahsediyorlar birkaç sitede fakat detaylı araştırma yapamadım henüz.

Seninle aynı gün başlamışız :) ben ilk günden beri 20+10 mg kullanıyorum 55 kg ım yüzümün her yerinde şuan sivilce var bende baya çıkardı sivilcelerden yuzum görünmüyor ve çoğu kabuklandılar.Sende de kabuklanma oluyor mu ? Bana doktorum şimdi yüzüne hiç bir şey sürme dedi güneş kremi tahriş eder dedi haklıymış da deneyerek te kanıtladım :) ama illaha kullanacam diyorsan ben LA ROCHE ANTHELIOS XL 50+ SPF güneş kremi LA ROCHE EFFECLAR H nemlendirici ve yüz yıkama köpüğü aldım bu ürünler roaccutane kullananlar için özel olarak çıkarılmış zaten üstlerinde de yazıyor.Ama ben daha hiçbirini kullanmadım dediğim gibi doktorum şuan hiç bir şey sürme yüzüne dedi.

• Modern tıp= Deneme yanılma

15.01.2016 -
    Fransa'da deney ilacı ölüme neden oldu
    Test aşamasındaki ağrı kesici bir ilacı kullanan 1 kişi hayatını kaybederken 5 kişi de hastaneye kaldırıldı
    PARİS (AA)

Fransa'nın kuzeybatısındaki Bretonya bölgesinde, test aşamasındaki Ağrı kesici bir ilacı kullanan 1 kişi yaşamını yitirirdi, 5 kişi ise hastaneye kaldırıldı.

Sağlık Bakanı Marisol Touraine, yeni üretilen ancak piyasaya sunulmayan ağrı kesici ilacın içindeki moleküllerin incelenmesi için yapılan test aşamasına katılan 6 gönüllüden birinin beyin ölümünün gerçekleştiğini, hastaneye kaldırılan 5 kişinin durumunu ise ciddi olduğunu açıkladı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün itibariyle tedavim bitti çok şükür sadece biraz iz kaldı. Onlar da zamanla geçer zaten jel falan verdi. Bünyem de de herhangi bir noksanlık yok umarım olmaz da. Darısı sizlerin başına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşamda ben kullanmaya başladım. Doktor sırtımdaki sivilceleri görünce bayağı şaşırdı :) Başlangıç için sabah 10 mg akşam 20 mg alıyorum, bir tane nemlendirici krem verdi, bir tanede yatmadan önce çıkan sivilcelerin üzerine sürmem için krem verdi. Bu sabah kalktığımda 2 tane orta-büyük sivilce çıktığını gördüm, ilaç gerçekten çok etkiliymiş onu gördüm. Umarım ciddi sıkıntılar olmadan bitiririm bu tedaviyi ve memnun kalırım.
  • Yalnız benim sormak istediğim birkaç soru var. Doktorum havuçla ilgili bir şey demedi ama internette havuç tüketmeyin diyor siz ne diyorsunuz? Alkol hakkında fikirlerinizi alayım. Ve son olarak kek,börek tarzı hamur işlerini tüketmek zararlı mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.