Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (451. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.5 aydır isotrexin-nadixa sonrasında isotrexin-cleoxin t kullanıyordum
    bugün başka doktora gittim zoretanin verdi 2.5 aydır tedavi gördüğümü de söylemiştim ama 10mg ile başladım bana düşük geldi.
    Prospektüse göre kilox0.5mg olması lazım 30-35mg ediyor buda siz kaç mg ile başladınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

2.5 aydır isotrexin-nadixa sonrasında isotrexin-cleoxin t kullanıyordum
    bugün başka doktora gittim zoretanin verdi 2.5 aydır tedavi gördüğümü de söylemiştim ama 10mg ile başladım bana düşük geldi.
    Prospektüse göre kilox0.5mg olması lazım 30-35mg ediyor buda siz kaç mg ile başladınız
    Blistex sen ne değerli bir şeymişsin öyle ya.2 gündür bitti alamamıştım.Hametan kullandım ama hiç bir işe yaramıyor.3 tane birden aldım bu sefer.Tavsiye ederim gerçekten.
  • Blistex hakketen fena rahatlatiyor

Benden tavsiyeler

Tok karina tabi bunu bilmeyok yoktur insaallah
    Gece yatarken elma sirkesi suruyorum ilk basta kizariyor ama sabah gerekten sonuklesiyorlar
    Ondan once dove salatalik ozlu ile yikiyorum bekletiyorum

7hafta2gun oldu sivilce cikmiyor fazla ancak iyilesme cok minumum duzeyde 3-4 ay arasi cok oluyormus ilerleme onu bekliyoruz hayirlisiyla

Saglikli,huzurlu,aknesiz gunler

40mg-aknetrend
  • İçmeyin şu zıkkımı. Zararlı ve kalıcı yan etkileri olabiliyor. Eski sivilceli halinizi özleyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lithiium

Arkadaşlar roaccutane kullandığım donemde burnundaki siyah noktalar tamamen gitmişti. Simdi ilacı bıraktım 2 ay olmadan yine Burnum pütür pütür oldu ne yapmalıyım lütfen yardim edin?

Cok fazla cikmiyorsa bence gayet normal , kozmetiklerle falan deneyebilirsin gene tabi peelinglerle falan

Cunku ilac tamamen kaldiriyor ki bu normal degil zaten normal her insanda olur siyah nokta eger cokfazlaysa gene doktora bi gorun , sonucta bu konularin uzmani onlar
  • İlk üç ay aknetrent kullandım. Fayda etmedi 4. Ay roaccutane geçtim 50 mg kullanmak üzere. 4.ayımın bitmesine 1.5 hafta kaldı hala bir iyileşme yok. Sivilce de çıkıyor. Tek yan etki dudak kuruluğu. Genel olarak 2 ayımın kaldığını düşünürsek benim yüzüm ne zaman iyileşmeye başlicak
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpslnKCK

İlk üç ay aknetrent kullandım. Fayda etmedi 4. Ay roaccutane geçtim 50 mg kullanmak üzere. 4.ayımın bitmesine 1.5 hafta kaldı hala bir iyileşme yok. Sivilce de çıkıyor. Tek yan etki dudak kuruluğu. Genel olarak 2 ayımın kaldığını düşünürsek benim yüzüm ne zaman iyileşmeye başlicak

Bende hemen hemen ayni seyleri yazacaktim 5ay bitti ilk ay 20donra 40mg ictim HALA bir iyilesme yok aktif sivilceler tamam gecti denebilir ama kirmizi pembe izlerin hepsi oldugu gibi duruyo ve sivilceden de beter.ne zaman duzelecek diye bekliyorum
  • quote:

İlk üç ay aknetrent kullandım. Fayda etmedi 4. Ay roaccutane geçtim 50 mg kullanmak üzere. 4.ayımın bitmesine 1.5 hafta kaldı hala bir iyileşme yok. Sivilce de çıkıyor. Tek yan etki dudak kuruluğu. Genel olarak 2 ayımın kaldığını düşünürsek benim yüzüm ne zaman iyileşmeye başlicak

Benim 4.aydan itibaren başladı düzelmeye son ayıma giricem hiç çıkmıyor daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

quote:

Benim 4.aydan itibaren başladı düzelmeye son ayıma giricem hiç çıkmıyor daha

Alıntıları Göster
    Arkadaş 3.ay bitecek hala düzelme yok

derinin altında yuvarlak kistik şekilde sivilceler duruyor bazıları uç veriyor yinede gitmiyor

1 hafta sonra kontrol var bakalım ne olacak
  • 4. Ayim bitmek uzere ozellikle don donemlerde baya duzelme oldu 1-2 aya tedavide biter artik heralde. Keyfim yerine gelmeye basladi kurtuldum su illetten
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaZooM

4. Ayim bitmek uzere ozellikle don donemlerde baya duzelme oldu 1-2 aya tedavide biter artik heralde. Keyfim yerine gelmeye basladi kurtuldum su illetten

3. AYIN SONUNDA NASILDI ? DÜZELME VARMIYDI
  • quote:

Orijinalden alıntı: olumsuz adam

quote:

4. Ayim bitmek uzere ozellikle don donemlerde baya duzelme oldu 1-2 aya tedavide biter artik heralde. Keyfim yerine gelmeye basladi kurtuldum su illetten

Hic yoktu diyebilirim
  • quote:

quote:

quote:

Hic yoktu diyebilirim

vay arkadaş geçen sayfada attığım resimdeki gibiyim hala ya çok az düzelme var sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C5E38AFF9

quote:

quote:

quote:

Hic yoktu diyebilirim

vay arkadaş geçen sayfada attığım resimdeki gibiyim hala ya çok az düzelme var sadece

Alıntıları Göster
    bu doktorların yanında calışan sekreterler ne böyle artis artis oluyorlar sanki başhekim ilaç yazdırmaya gittim git kan ver dedi öğleden sonra cıkarırlar dedi gittim kan verdim ne zamna cıkar dedim pazartesiye kaldı dedi gittim doktora söylemek için doktor hastaya bakıyordu sekreteri noldu bana söyle dedi dedim böyle böyle pazartesine cıkarırlarmış siz ilacı yazsanız pazartesi tahlili getirsem 4.ayındayım sonuçta kötü çıkarsa bırakırım ne olacak felan atarlı atarlı yok olmaz öyle şey içmeyi ver 2 gün zor tuttum kendimi yapıştırıcaktım bi tane....
  • Sık tuvalete çıkmaya başladım. Bu ilaçla alakası varmı diye düşünmeye başladım.
  • Dikkat, Türk uzmanlar tarafından yapılmış bir deneyi paylaşıyorum. Geçen ay yapılmış bir çalışma. Bu ilacın hormonlara etkisini ölçümlemişler, ve akneyi bu şekilde hipofiz bezi ve hormon dengesini önemli ölçüde etkileyerek mi tedavi sağlıyor diye yorumda bulunmuşlar.
    Afedersin hormon dengesini skip attığını görmüşler.
    İÇMEYİN ŞU ZIKKIM İLACI!!!

The Effect of Different Doses of Isotretinoin on Pituitary Hormones
    Karadag A.S.a · Takci Z.c · Ertugrul D.T.d · Bilgili S.G.e · Balahoroglu R.e · Takir M.b
    Departments of aDermatology and bEndocrinology, School of Medicine, Goztepe Research and Training Hospital, Istanbul Medeniyet University, Istanbul, cDepartment of Dermatology, School of Medicine, Gaziosmanpasa University, Tokat, dDepartment of Endocrinology, Kecioren Research and Training Hospital, Ankara, and eDepartment of Dermatology, School of Medicine, Yuzuncu Yil University, Van, Turkey

Abstract
    Background: There are a limited number of studies investigating the side effects and effectiveness of various doses of isotretinoin (ISO). We have previously shown that high-dose ISO affects pituitary hormones. Objectives: To our knowledge, there is no study in the literature looking into the effects of various doses of ISO on pituitary hormones. We searched pituitary hormones in three groups of different doses in acne patients. Methods: We included 105 acne vulgaris patients from two different centers. We divided the patients into three groups; the first group received 0.5-1 mg/kg/day, the second 0.2-0.5 mg/kg/day and the third intermittent 0.5-1 mg/kg/day (only 1 week in 1 month) ISO treatment. Blood samples were collected for biochemistry and hormone analysis, before the treatment and after 3 months. Results: After 3 months of treatment with ISO, luteinizing hormone (LH) (p < 0.001), prolactin (p < 0.001), total testosterone (p < 0.001), adrenocorticotropic hormone (ACTH) (p < 0.001), cortisol (p < 0.001), insulin-like growth factor-binding protein 3 (p < 0.001), insulin-like growth factor 1 (IGF-1) (p = 0.002), growth hormone (GH) (p = 0.002) and free T3 (fT3) (p < 0.001) levels had decreased significantly. Furthermore, we split data into three different groups. Among the patients receiving intermittent-dose ISO, LH, ACTH, IGF-1, GH and fT3 measurements lost significance. Most of the significant measurements observed in the whole group were also significant among the patients receiving high-dose ISO. Additionally, dehydroepiandrosterone sulfate (p = 0.003) levels increased, and free T4 levels decreased significantly. Conclusions: ISO affects pituitary hormones at all of these three doses. The differences in pituitary hormones are more pronounced in high-dose treatment. The weakest effect was observed in the intermittent-dose group. Choosing lower doses of ISO may decrease side effects, however the effectiveness of the treatment may also be diminished. ISO, by affecting the PPARγ/RXR system, may affecting hormone systems. These changes in various hormone systems may be related to the effectiveness of ISO.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara_Mamba_24

Sık tuvalete çıkmaya başladım. Bu ilaçla alakası varmı diye düşünmeye başladım.

Evet var, bana prostatit teşhisi koyuldu. Başlarda daha kötüydü, şimdi daha iyi.
    İşemeye başlamada zorluk, tam boşaltamamışlık hissi, kesik kesik idrar, idrarı ileri itme gücünde azalma, işeme dolu dolu yerine cılız bir işeme gibi problemlerin de varsa gel beri, çünkü bende hepsi oldu, ilacı bıraktım, bazı alanlarda iyileşme oldu ama eskisi gibi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingpac

quote:

Bende hemen hemen ayni seyleri yazacaktim 5ay bitti ilk ay 20donra 40mg ictim HALA bir iyilesme yok aktif sivilceler tamam gecti denebilir ama kirmizi pembe izlerin hepsi oldugu gibi duruyo ve sivilceden de beter.ne zaman duzelecek diye bekliyorum

Sen 5 ay boyunca roaccutane mı kullandın kardeşim? Sabah kontrolüm var çok büyük hayal kırıklığı içerisindeyim ve baya moralim bozuk
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kingpac

quote:

Sen 5 ay boyunca roaccutane mı kullandın kardeşim? Sabah kontrolüm var çok büyük hayal kırıklığı içerisindeyim ve baya moralim bozuk

Evet 5ay roac kullandim ilk ay 20 sonra hep 40ictim kolesterolum falan hep 210 215bandinda Suratimda aktif sivilceler gitti kirmiziliklar yavas yavas baskadi gecmeye sabirli olmakta fayda var moralinizi yuksek tutun..
  • 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.