Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (448. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde 2 ve 3.ay çok kötü oldu yüzüm şimdi 4.aya girdim sivilce çıkması durdu tek tük çıkıyor birde izler giderse inşallah hedefime ulaşıcam
  • Arkadaşlar aknetrent kullanıyorum,1. ayı bitirdim 20 mg la.Yapılan testlerde kolesterol 230 ve kreatinin 1.3 çıktı doktorum önemli değil dedi ve 30 mg a çıkardı ama bende bir şüphe oluştu,sizce sıkıntı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaqicKinq

Arkadaşlar aknetrent kullanıyorum,1. ayı bitirdim 20 mg la.Yapılan testlerde kolesterol 230 ve kreatinin 1.3 çıktı doktorum önemli değil dedi ve 30 mg a çıkardı ama bende bir şüphe oluştu,sizce sıkıntı olur mu?

Kreatinin yüksek çıkması böbrek fonksiyon bozukluğu göstergesidir biliyorsun değil mi? Yani accutane kullanırken yaptırdığın testte böbreklerinin düzgün çalışamadığı ortaya çıkmış ve senin gerizekalı doktorun dozu yükseltiyor öyle mi? Doktorların mal olduğunu biliyorum da bu kadar net mallıkarına da katlanamıyorum. Dostum iyi ki burada sordun. Bak bunun şakası yok. Böbreklerin şu anda tam çalışamıyor, bırak bu ilacı ve düzelmesi için vücuduna şans ver. Kalıcı hasar falan kalmasın sonra. Doktorunu da şikayet et bence.
    İlacı bırakınca kolesterolün de düşer inşallah. Düşmeyen vakalar olduğunu biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu iyice karmaşıklaştığı için yeni bir forum açmayı düşünüyorum

sömestr tatiline kadar açmış olurum siteyi şimdi ayarlamaları yapıyorum orda daha iyi tartışma, ilaç günlüklerini falan toplayabiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: olumsuz adam

Bu konu iyice karmaşıklaştığı için yeni bir forum açmayı düşünüyorum

sömestr tatiline kadar açmış olurum siteyi şimdi ayarlamaları yapıyorum orda daha iyi tartışma, ilaç günlüklerini falan toplayabiliriz

Abonesi olurum, her gün bir şey yazarım haberin olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

quote:

• localhostta yaptığım bir kaç test 1-2 güne site açılacak arkadaşlar haberiniz olsun :)

http://www.roaccutaneforum.com/

buradan devam edeceğiz
  • quote:

localhostta yaptığım bir kaç test 1-2 güne site açılacak arkadaşlar haberiniz olsun :)

buradan devam edeceğiz

Accutaneforum yapsaydın.
    Roaccutane marka adı içeriyor.
    Roche firmasının ürettiği accutane firmanın ilk iki harfi ile Ro-accutane, yani rocheaccutane.

• quote:

quote:

localhostta yaptığım bir kaç test 1-2 güne site açılacak arkadaşlar haberiniz olsun :)

buradan devam edeceğiz

Accutaneforum yapsaydın.
    Roaccutane marka adı içeriyor.
    Roche firmasının ürettiği accutane firmanın ilk iki harfi ile Ro-accutane, yani rocheaccutane.

Bilgim yoktu bunun hakkında neyse idare eder
  • pek etkisi olacağını sanmıyorum bol su içmeni öneririm.
  • 6 ay Roaccutane kullandim etkisini bu fotalar ile gosterebilirim sormak istediginiz soru olursa samimi bir sekilde cevaplayacagim.

ÖNCE:

SONRA:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ele7en -- 18 Ocak 2015; 23:42:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Yuru be

• quote:

Orijinalden alıntı: Ele7en

6 ay Roaccutane kullandim etkisini bu fotalar ile gosterebilirim sormak istediginiz soru olursa samimi bir sekilde cevaplayacagim.

ÖNCE:

SONRA:

Sanki suratında izler kalmış gibi izler mi sivilce mi onlar?

ve tedavin bitti mi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ele7en

6 ay Roaccutane kullandim etkisini bu fotalar ile gosterebilirim sormak istediginiz soru olursa samimi bir sekilde cevaplayacagim.

ÖNCE:

SONRA:

Sanki suratında izler kalmış gibi izler mi sivilce mi onlar?

ve tedavin bitti mi

bunu bilgisayar kamerasi ile cekmistim biraz kotu cikti normalde izlerde oyle dikkatli bakilmadiginda gorulmuyor.. evet tedavi bitti ayrica doktor jel yazdi 2 ay kullanmam icin rengin duzelmesi icin.

• 2 sivilce için gittiğim tedavide yüzümün her bir noktası sivilceden geçilmedi. 3. Ayıma girdim ve hâla aynı. Hepsinin izi kalacak gibime geliyor. Kız arkadaşımdan ayrıldım, yurtdışına çıkacamtım iptal ettim okulu da salladım evden dışarı çıkmıyorum-çıkamıyorum. Kasım ayında başladığım tedavi de öbür kasım'a kadar adam gibi birşey olmazsa gidecem doktoru öldürecem çok fena kafaya taktım artık yapacağı tedavinin de kendisinin de okuduğu okulunda belasını versin. 2 sivilce yüzünden şuanda yüzümde sayamayacağım kadar sivilce çıkmasından dolayı tüm hayatım bitti açık alınlıyım zaten alnım çok iğrenç görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapci 32

2 sivilce için gittiğim tedavide yüzümün her bir noktası sivilceden geçilmedi. 3. Ayıma girdim ve hâla aynı. Hepsinin izi kalacak gibime geliyor. Kız arkadaşımdan ayrıldım, yurtdışına çıkacamtım iptal ettim okulu da salladım evden dışarı çıkmıyorum-çıkamıyorum. Kasım ayında başladığım tedavi de öbür kasım'a kadar adam gibi birşey olmazsa gidecem doktoru öldürecem çok fena kafaya taktım artık yapacağı tedavinin de kendisinin de okuduğu okulunda belasını versin. 2 sivilce yüzünden şuanda yüzümde sayamayacağım kadar sivilce çıkmasından dolayı tüm hayatım bitti açık alınlıyım zaten alnım çok iğrenç görünüyor.

Herkeste olan bir durum hepsi düzeliyor benim 2.ay yüzüm berbattı dışarı çıkmak istemiyordum 4.aydayım sivilce çıkması durdu izlerde yavaş yavaş gidiyor , asıl gelişme son aylarda
  • http://www.roaccutaneforum.com/

sitemiz hazır sayılır bi başlıklar kaldı isterseniz üye olmaya başlayabilirsiniz
  • Merhaba arkadaşlar çok fazla yazı olduğu için okuyamadım kusura bakmayın ama benimde bu ilaç hakkında paylaşacaklarım var. 24 yaşındayım çok fazla sivilce problemi çeken birisi değildim. Bazı dönemlerim de yüzüzmde bir iki tane çıkardı. Bundan 2 yıl önce birden bire yüzümde aşırı derecede sivilce çıkmaya başladı. Her sabah uyandığımda başka bir taneyle karşılaşyordum ve artık psikolojim çok bozulmuştu. Doktorlara gittim ama bana önerdikleri tedaviler hep jel ve antibiyotik haplar oldu. Bir dönem tetradox kullandım ve aşırı derecede mide bulantısı yapıyordu bende yani acnetrentten daha fazla zarar verdi. Neyse sonra özel bir hastaneye gittim ve sonunda bana bir doktor Acmetrent yazdı. rouccutane falan eşdeğerdi bununla zaten. İlk ay 20 mg ile başladım sonra 5 ay boyunca 40 mg içtim ve 7. aya girerken doktor fazla olduğunu düşünerek hafta da iki güne düşürdü ve tedavim bitti. yüzümde bir kaç kırmızı leke haricinde sivilceler geçmişti mutluydum lekeler çok umrumda olmamıştı zaten zamanla onunda geçeceğini söyledi. Fakat mutluluğum bir yıl sürdü. Hiç abur cubur yemem, hatta ilaç kullanmaya başladığımdan beri günlük 2,5 litre su içmeye özen gösteririm ve son 2 yıldır makyaj bile yapmıyorum fakat bu yine tekrarlamaya başladı. Büyük sivilce çıkıyor desem yalan olur fakat alnım pütür pütür oluyor. Herkesi mutlu eden sivilcelerine elveda dedirten ilaç bende etkisini kısa gösterdi. Başkalarına da böyle olan var mı. yani nedeni ne olabilir önerisi olan. artık evdekilere bile sivilce problemimden bahsetmek istemiyorum çünkü kaile almıyorlar.
  • Kolesterol 218 olmuş 40mgdan dusurur mu doktor??? Ve 4 ay olucak hala iyilesme goremiyorum

• crescent_ C kullanıcısına yanıt
    Kardeşimin sivilceleri de 2 sene sonra tekrardan çıkmaya başladı. Doktora sorduğumda sivilcelerin tamamen geçmesi olayının kişiden kişiye değiştiğini söyledi. Cildin hala yağılysa kükürt sabununu dene.Doktora gitsen tekrar ilaca başlamanı tavsiye edecektir.

• 
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.