Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (424. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asitsizkola

konu baya önceden açılmıs bu arada forumda yeniyim herkese merhaba :D Merak ettigim sey şu roaccutane boy uzamasını engeller mi? çünkü daha 16 yasındayım lise 3 e geçtim böyle birşey olmasını istemem.

Kesin olarak engeller veya engellemez denemez ama izotretinoin epifiz plaklarinda erken kapanmaya neden olabilir, doktorunla bu konuyu konusmani tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sivilceler gecmez 5.ay

• Arkadaşlar,artış evresi ortalama kaçıncı aylarda başlıyor ve ne kadar sürede geçiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _malt_ -- 8 Temmuz 2014; 0:15:43 >
  • _malt_ kullanıcısına yanıt
    ilk 2 ay sürekli çıkar
    daha sonraları yavaş yavaş azalmaya başlar
    4. 5.aydan sonra tek tük çıkmaya başlar
  • Sivilce ve daha buyuk sivilce ve sonrasinds iz birsktigi icin kullandigim acnelysenin zarari var mi? İleride zorluk yasar miyim? Cilt hassaslasir mi

• iz icin kullanmayın bunu gerci hic kullanmayın sac dokme riski olan bir ilac
  • Arkadaşlar dün sahurda 20mg içmeyi unuttum sıkıntı olur mu? birde benim haplar cumartesinin sahurunda bbitiyor doktora mecbur pazartesi gidecem sıkıntı olurmu?
  • cuma günü git
  • quote:

Orijinalden alıntı: _malt_

cuma günü git

neden hocam? siz kaçıncı aydasınız?
  • Ulan işe bak ya, hayatta tek bir dilek hakkım olsa accutane kullanmamış olmayı dilerdim. Ama bunu insanlara anlatamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

Ulan işe bak ya, hayatta tek bir dilek hakkım olsa accutane kullanmamış olmayı dilerdim. Ama bunu insanlara anlatamıyorum.

hocam bence siz ilacın rakip firması falansınız, yeterin artık uyarınızı yaptınız daha üstüne laf etmeyin insanın kendi kararı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pancu33

quote:

cuma günü git

haftaya c.tesi 1.ayım dolacak ama cumadan gideceğim bende. ara vermek pek mantıklı gelmiyor çünkü
  • quote:

quote:

quote:

cuma günü git

haftaya c.tesi 1.ayım dolacak ama cumadan gideceğim bende. ara vermek pek mantıklı gelmiyor çünkü

bende öyle düşündüm, ama öbür ay ilacımın bitiş tarihi yurt dışındayken olacak o zaman ne yapacam tam olarak bilmiyorum.
  • quote:

quote:

Ulan işe bak ya, hayatta tek bir dilek hakkım olsa accutane kullanmamış olmayı dilerdim. Ama bunu insanlara anlatamıyorum.

hocam bence siz ilacın rakip firması falansınız, yeterin artık uyarınızı yaptınız daha üstüne laf etmeyin insanın kendi kararı.

Ya Pancu33, eğer bu işten çıkarım varsa cehennemde cayır cayır yanayım. Lütfen ama lütfen en azından google'da araştırın. MS (Serdar Ortaç'ın hastalığı) ile accutane arasında bağlantı olduğuna ilişkin Amerikada bir dolu açılmış dava var. İşin kötüsü yıllar sonra insanlar MS olmuş ve forumlarda "ben de accutane kullanmıştım" diyen bir dolu insan var. Kullanmayın ve kafanız rahat olsun. Bir soru : roche bu ilacı 2009 yılında neden piyasadan toplattı? NEDEN?

• quote:

quote:

quote:

Ya Pancu33, eğer bu işten çıkarım varsa cehennemde cayır cayır yanayım. Lütfen ama lütfen en azından google'da araştırın. MS (Serdar Ortaç'ın hastalığı) ile accutane arasında bağlantı olduğuna ilişkin Amerikada bir dolu açılmış dava var. İşin kötüsü yıllar sonra insanlar MS olmuş ve forumlarda "ben de accutane kullanmıştım" diyen bir dolu insan var. Kullanmayın ve kafanız rahat olsun. Bir soru : roche bu ilacı 2009 yılında neden piyasadan toplattı? NEDEN?

bilmiyorum hocamda ramazan ramazan konuşma öyle
  • Merhaba
    Roaccutane boy uzamasinin durmasina neden olur mu? 3 ay önce bu ilac yazildi bana fakat almaya korktum ama artık canıma tak etti kullanacagim. Boy uzamasina etkisi var mi bu ilacın yas 16. Cok acil cevap 2 gun sonra kontrolüm var yazdiracagim tekrar.
    Tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9100omer

Merhaba
    Roaccutane boy uzamasinin durmasina neden olur mu? 3 ay önce bu ilac yazildi bana fakat almaya korktum ama artık canıma tak etti kullanacagim. Boy uzamasina etkisi var mi bu ilacın yas 16. Cok acil cevap 2 gun sonra kontrolüm var yazdiracagim tekrar.
    Tesekkur ederim.

Merhaba,

Teorik olarak böyle bir risk var. Google'da "accutane stunts growth" şeklinde araştırma yaparsan yüzlerce döküman bulabilirsin. Accutane yüzünden boy uzamasının durmuş olduğunu iddia eden onlarca kişi var.Büyüme tamamen bitmeden roaccutane kullanılmasının akıllıca olmadığını söyleyen doktorlar olduğu gibi, bu riskin az olduğunu ve kullanılabileceğini söyleyen doktorlar da vardır. Bu konuda yıllar önce çok fazla araştırma yapmış biri olarak bence büyüme tamamlanmadan kullanılması doğru değil. Bu konuyu doktorunla hatta birkaç doktorla konuşmanı da tavsiye ederim. Roaccutane kullanmadan önce benzoil peroksit gibi lokal ilaçları denemek en mantıklısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

7 sene once denemedigim ilac kalmadi. Sabunlar, kremler, haplar. Yuzum domates gibiydi ve artik cukurlar vardi. 5 ay kullandim ilaci 7 sene gecti artik sivilce nedir bilmiyorum suratim tertemiz ve en ufak bir problemim olmadi. Degerlerinizde sorun yoksa kimseyi dinlemeyin kullanin.

Kırmızı sivilce lekelerini geçiriyor mu birde saç dökülmesi yaptı mı

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Madecassol benzeri daha guclu bir ilac var mi, uygun fiyata

Bende kırmızı sivilce lekeleri için krem kullanıyorum senin ne oldu geçti mi

• quote:

Orijinalden alıntı: thejersey

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

7 sene once denemedigim ilac kalmadi. Sabunlar, kremler, haplar. Yuzum domates gibiydi ve artik cukurlar vardi. 5 ay kullandim ilaci 7 sene gecti artik sivilce nedir bilmiyorum suratim tertemiz ve en ufak bir problemim olmadi. Degerlerinizde sorun yoksa kimseyi dinlemeyin kullanin.

Kırmızı sivilce lekelerini geçiriyor mu birde saç dökülmesi yaptı mı

Çukurluklar varsa geçmiyor ancak kirmizi olan butun sivilceleri halletti. Sac filan dokmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.