Şimdi Ara

Gigabyte X38-DQ6 ve X38T DQ6 anakartları video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
12.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İntel'in 3 serisi olarak adlandırdığı yeni yongaseti ailesinin büyük kardeşi X38 sonunda piyasada yerini aldı. 2 adet fiziksel Pci express 16 slotuyla Crossfire gibi çoklu ekran kartı çözümlerinde diğer yongasetlerinden daha iyi başarım gösteren X38 Pci express 2.0 standartına da tam destek vermekte.

Bu videomuzda X38 yongasetina sahip DDR2 bellek kullanan GigabyteX38-DQ6 ve DDR3 bellekli X38T-DQ6 anakartlarını inceliyoruz.

Videomuz boyunca anakartın özelliklerini detaylıca inceliyor, DDR2 ve DDR3 bellekli modellerin performans farkına bakıyoruz.

Teknik özellikler :

• Ekstra koruma için Quad BIOS
    • Intel® Core#8482; 2 çoklu-çekirdek ve yeni 45nm işlemci desteği
    • 1600 MHz FSB desteği
    • Çift PCI-E 2.0 x16 ile AMD CrossFire#8482;
    • Dual DDR3 1600/DDR2 1066 bellek
    • Quad Triple phase power design for ultimate system stability
    • Quad eSATA2
    • Çiftl Gigabit Ethernet LAN
    • ALC889A with DTS Connect enables high quality Full Rate Lossless Audio and support for both Blu-ray and HD DVD
    • Microsoft® Windows VISTA#8482; desteği
    • Japon üretimi Yüzey Montaj Ekipmanı Dahili Katı Kapasitörler sayesinde etkin sistem ömrüne sahiptir.
    • High quality CPU power module with Ferrite Core Chokes, Lower RDS (on) MOSFETs and Lower ESR Solid Capacitors
    • Yeniden tasarlanmış termal dizayn

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga_x38t_dq6.html

Sayfanın Linki : http://www.gigabyte.com.tr

• Cok güzel ve hızlı bir çalıma olmus ilkmesajda benden...
  • Arka çıkışlarda esata yokmu ben mi görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loren Soth -- 11 Ekim 2007; 15:16:47 >
  • Güzel video olmuş elinize sağlık ender bey ve ekibi

Bişey sormak istiyorum... Acaba ddr2 versiyon dq6'da aynı şekilde 460 fsb yapmayı başarabildimi? Birde test sırasındaki bios sürümü nedir anakartların?
  • ddr2 versiyon da 460fsb rahatlıkla yapıyor. Bios versiyonlarını da ddr2 icin f4, ddr3 icin f3g olması lazım. En güncel biosları kullandım testte.
  • İnceleme için teşekkürler. 965p ilk çıktıktan sonra biosu bayağı revizyona uğradı yanılmıyorsam f3 biosları vardı. Şuan F12 bios var zamanla çok daha iyi olur düşüncesindeyim.
  • e-sata kablosu yok galiba. birde şu an için en iyi belleklerin ddr2 olduğu anlaşılıyor. ama bu ana kartlara zalmanın soğutucusunu takmak bir mesele!
  • şuan kart alacaklar için en iyisi sanırım ddr2 olacaktır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: enderc

ddr2 versiyon da 460fsb rahatlıkla yapıyor. Bios versiyonlarını da ddr2 icin f4, ddr3 icin f3g olması lazım. En güncel biosları kullandım testte.

Ddr2 versiyonu f3 ve f5g bios ile kullandım maalesef 445fsb üstüne çıkmadı -anakart... gcmh ve fsb voltajlarını +0.2 vermeme rağmen... Sanırım hala bios konusunda sıkıntılar var...
  • video çok iyi olmuş emeği geçen herkese tşklr... DH bir numara...
  • X38 savaşında DQ6 yüksek OC potansiyeli ve fiyat avantajıyla Maximus Formulayı geride bırakacaktır
  • Gigabyte gene konuşturmuş yani.Anakart her özelliği ile süper gözükküyor.Tek eksiği com1 ve lpt bağlantısı olsun yeterki.
  • eline sağlık hocam
  • Herşey iyi güzelde, bu chipsete para verilmez yahu. Şunun şurasında nehalemin çıkışına 7 ay kalmışken.
  • evet gercekten guzel bir inceleme sadece kucuk bir soru yanlis anlama olmasin neden hic abit anakartlar incelenmiyor mesala abit'in IX38 QuadGT intel chipsetli anakartı bunun incelenmesini acikcasi isterdim
  • Güzel bir çalışma olmuş. Arkadaki 6 çıkışta usb sanırsam.
  • iliginiz bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Herşey iyi güzelde, bu chipsete para verilmez yahu. Şunun şurasında nehalemin çıkışına 7 ay kalmışken.

Katılıyorum... Nehalem'e kadar extreme işlemci ve mobo alınmaması kanaatindeyim
  • 10 Yıl aradan sonra ilk Gigabyte kartım
    Bakalım neler var
  • ee e-sata kullanamayacakmıyız bu kartla ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.