Şimdi Ara

## Asus'dan Blu Ray/DVD Destekli Kombo Sürücü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asus'dan Blu Ray/DVD Destekli Kombo Sürücü ##

Donanım dünyasının Tayvan merkezli lider isimlerinden Asus, farklı alanlarda iddialı olmaya devam ediyor. Firma son olarak Blu Ray desteği ile öne çıkan yeni kombo sürücüsünü duyurdu. Asus'un yeni sürücüsü BC-1205PT, dahili bir tasarıma sahip ve 5.25 slotunu kullanmakta. Firmanın yeni sürücüsü BD-R medyaları 5x hızında okuyabilirken DVD±R'ye 12x, DVD±R DL'ye 4x, DVD±RW'ye 6x ve DVD-RAM'e ise 5x hızında yazabiliyor. Ayrıca CD-R medyalara 32x ve CD-RW medyalara da 24x hızında yazabilmekte.

Asus'un Blu Ray okuaybilen ve DVD/CD'ye yazabilen yeni kombo sürücüsü BC-1205PT ayrıca 4MB'lık kendi dahili hafızasına da sahip. SATA arabirimini kullanan sürücünün bu ay içerisinde piyasaya çıkması beklenirken ürünün Avrupa satış fiyatının yaklaşık 270 Avro civarında olacağı ifade ediliyor.

• çok ucuzmuş
  • cok pahalı yaw fiyat mutlaka düşücek ama cok pahalı bi 8800 gts parası vermek istemez kimse optirk medyaya .....
  • Fx57 ama yavaş git senin hızına yetişilmiyor.Bu kadar haberi nasıl buluyorsun yaws.
    Bu arada comboda güzel olmuş.Sata arabirimi ise iyi olmuş.Optik sürücüleride yavaş yavaş sata arabirimine geçiriyorlar.Combo üzerindeki blue ray yazısı uv gibi duruyor
  • adam kaç gündür fuardan yazamıyodu :) deşarj oluyo
  • Sadece Blu Ray okuyabilmek için 270 Euro mu vereceğim? Hani yazsa bir yere kadar anlardık ta, neyse her zamanki gibi fiyatların düşmesini beklemeye devam.
  • fiyat o yüzden ucuz zaten asus sadece okuyu yapmış adınada combo demiş yazıcısını yapın güzelde fiyat verinki kullanıclar işini görsün böğle safsata ürünlere ihtiyac yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

Fx57 ama yavaş git senin hızına yetişilmiyor.Bu kadar haberi nasıl buluyorsun yaws.
    Bu arada comboda güzel olmuş.Sata arabirimi ise iyi olmuş.Optik sürücüleride yavaş yavaş sata arabirimine geçiriyorlar.Combo üzerindeki blue ray yazısı uv gibi duruyor

Biraz eleştiri olacak ama haber tarihleri ve kaynakları yazılmazsa hangi haberin güncel olduğunu anlamak mümkün olmaz.

Bu nedenle verilen haberlerin kaynaklarının belirtilmesi doğru olur. Aksi takdirde yeni olmadığı için haber niteliğini yitirir.

Verilen bu haberin resmi Asus sitesinde çıkış tarihi şu şekilde : 05/09/2007

http://www.asus.com/news_show.aspx?id=8358

• daha henüz gelişme hatta emekleme aşamasında bunlar tıpkı 2x yazan yeni çıkmış dvd yazıcıların döneminde gibiler... 20x cd yazıcı aldığımda henüz çok yeniydi hatta o hızda yazıcının çıktığı haberi bile neredeyse yoktu ve derhal almıştım uzun bir süre piooner ın 16x yazıcı vardı sadece piyasada ve çok iyi bir üründü o zaman için.. inanamıyodum birden daha kimse 20x i bilmiyorken 20x cd yazıcım olmuştu ve dünyanın parasını vermiştim.. sonra inanılmaz bir hızla gelişmeye başladılar ve 20x de yazdığım ve yüksek hızda yazdığımdan dolayı cd playerların okuyamadığı bir cd writer çok kısa sürede demode olmuştu... şimdi bu haberler bana hep eskileri hatırlatıyor ve bunlarında geleceğini görmek zor değil... ama şu an bile çift katmanlı boş dvd lerin fiyatları hala yüksekken bunlar nasıl kullanılır bilemiyorum.. şimdilik çoook erken bunlara para vermek için.. hatta özellikleri bile yarım yamalak yok birinde yazıyorken diğerinde sadece okuyor insanın kafası karışır valla acaba buna yazabiliyormuydu diye filan...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.