Şimdi Ara

## GeForce 8400GS'nin Yerini G98 Alacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## GeForce 8400GS'nin Yerini G98 Alacak ##

Nvidia giriş seviyesi modellerinde de bir takım değişikliklere hazırlanıyor. GeForce 8800GT modelinde kullanılacak 65nm üretim teknolojisine sahip G92 gpu'sunun yanı sıra giriş seviyesinde yer alacak kartlarda kullanılmak üzere yine 65nm üretim teknolojisine sahip G98 gpu'su da hazırlanmakta.

Gelen bilgilere göre, kod adı G98 olan yeni grafik işlemcisinin maliyetinin 17$ civarında olacağı ve G98 temelli ekran kartlarının ise yaklaşık olarak 50$'lık fiyat segmentinde yer alacağı ifade ediliyor. Bilindiği gibi AMD-ATi'nin giriş seviyesinde şu an satılmakta olan Radeon HD 2400 Pro modelleri de 65nm üretim teknolojisine sahip gpu kullanmaktalar.

Bu arada Nvidia, 65nm üretim teknolojisine geçiş yapmaya başlamışken AMD-ATi'nin de 55nm konusunda son noktaya geldiğini Radeon HD 2950 serisinin yanı sıra yıl sonu veya gelecek yılın başında giriş seviyesi ve orta segmentte yer alacak 55nm gpu tabanlı kartların duyurulacağı da ifade ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 10 Ekim 2007; 9:56:23 >

• giriş seviyesi için iyi bi haber .haber için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLAZEX! -- 10 Ekim 2007; 10:01:31 >
  • giriş seviyesi kartlar ve diğerlerinin üretim teknolojisinde ki gelişmeler oldukça iyi.. 80nm ile çok iyi oc olan kartlar 65nm ile çok daha iyi olacaktır... ati nin 55nm ise çok daha ilgi çekici.. tabi testleri ve sonuçları görmek lazım...
  • Office pcleri için iyi haber
  • orta segmen kartlar tamam iyide ileri seviye kartlarda açaba nvidea ile kapışabilecek kartları olabilecek mi? bu kartlar ne zaman cıkacak hiç haber de vermiyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.