Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (925. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.111
Cevap
50
Favori
1.636.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brava16sx

arkadaşlar,arabanın iç plastik aksamını neyle temizleyip parlatıyorsunuz,ben deterjan sabun fılan değdirmekten kaçınıyorum rengını soldurmasın diye,,bunun için kullandığınız bi kimyasal varmı,ben meguars diye bi markanın iyi olduğunu duydum ama biraz pahalı önce bi siz kardeşlerime danışayım dedim,kullananlar varsa herhangı bı marka,,memnuniyetlik durumlarını belirtebilirmiii???

vanilyalı autokit var güzel kokuyor ve parlatıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozince

quote:

Orijinalden alıntı: esatalemdar

Pazar günü sağ kapıyı söküp cam kaldırma mekanizmasını bu meşhur wd 40 la temizlemeyi yağlamayı düşünüyorum, Kapıyı söken arkadaşlar nasıl söktüler dikat etmemiz gereken bi yer varmı , tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim..

bunu bende yapmak istiyorum ama cesaret edemedim WD - 40 aldım ...artık bişekilde yapacağız.sağ cam çok yavaş inip,kalkıyor.

bende de sag cam yavaş inip kalkıyordu elektrikcim bravalarda klasik hastalık dedi toridonun altında kablolar vardı orayı soktu iki tane röle bagladı olay tmam sag tarafa elektrik az gidiyor gibi bisey soledi. ben 5 defa temişlemiştim daha onceden bi yararını goremedim röleyle sorunu çözdük.
  • quote:

quote:

arkadaşlar,kaloriferden benzin kokusu geliyordu bugün müsait olupda kaputu açıp incelediğimde,kaput içinde polen filtresinin önüne gelen kısımda bağlantı hortumlarından benzin damladığını gördüm ... neyseki bakmışım walla yakacakmışız arabayı hortumu yerine oturttum üzerinde birde sabit kelepçe vardı onu sıkıştırdım ama p.tesi sanayiye gidip hortumu değiştiricem.Benzin damlaya damlaya ,uça uça bizim paralarıda uçurmuş.

o kokuyu sanki bi sefer bende duydum,tam olaarak nereyee baktın ozince? foto falan çekmişmiydinki,bizde kontrol edelımde uçmayalım:)))

Benim koku çok fazlaydı,daha doğrusu son 1 haftadır kaloriferi açamadığım gibi araç benzin kokuyordu.Tam olarak kaput içinde polen filtresinin önünde benzin giriş hortumu var oradan damlıyormuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: edoot

quote:

quote:

Pazar günü sağ kapıyı söküp cam kaldırma mekanizmasını bu meşhur wd 40 la temizlemeyi yağlamayı düşünüyorum, Kapıyı söken arkadaşlar nasıl söktüler dikat etmemiz gereken bi yer varmı , tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim..

bunu bende yapmak istiyorum ama cesaret edemedim WD - 40 aldım ...artık bişekilde yapacağız.sağ cam çok yavaş inip,kalkıyor.

bende de sag cam yavaş inip kalkıyordu elektrikcim bravalarda klasik hastalık dedi toridonun altında kablolar vardı orayı soktu iki tane röle bagladı olay tmam sag tarafa elektrik az gidiyor gibi bisey soledi. ben 5 defa temişlemiştim daha onceden bi yararını goremedim röleyle sorunu çözdük.

evet bunu daha önce forumdada okumuştum...
  • quote:

arkadaşlar,arabanın iç plastik aksamını neyle temizleyip parlatıyorsunuz,ben deterjan sabun fılan değdirmekten kaçınıyorum rengını soldurmasın diye,,bunun için kullandığınız bi kimyasal varmı,ben meguars diye bi markanın iyi olduğunu duydum ama biraz pahalı önce bi siz kardeşlerime danışayım dedim,kullananlar varsa herhangı bı marka,,memnuniyetlik durumlarını belirtebilirmiii???

hepsi burada dan almıştım temizleyici,koruyucu öyle pahalı bişey değildi,yanında süngerinide veriyor süt gibi bişey...
  • Selamlar Arkadaslar .. . .
    Uzun Suredır Gıremıyorum... ıyısınız Insallah...
    Bravamı sattıgımdan berıdır gıremıyorum fakat gırmememın sebebı bravamı satmam degıl ıslerımden dolayı..ç
    artık bravama fotolardan bakıyorum sadece...

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...
  • quote:

quote:

hepsi burada dan almıştım temizleyici,koruyucu öyle pahalı bişey değildi,yanında süngerinide veriyor süt gibi bişey...

kullandığın ürünün markası ne? ve renk soldurması filan yapıyomu? bazılarıda bazılarıda elini sürttüğünde yapışkan yapışkan kalıyo..?
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

esatalemdar;

Tutamacın içinde bir adet plastik kapak var altında vida var birde sanırım tutamacın altında vardı onları sök özenle sonra cam düğmesinin mekanizmasını cekersin yerinden çıkar o çıkınca cam düğmesinin bağlantı soketini çek çıksın,zaten kapının iç kaplamasını asılınca gelmez neden çünkü bir iki tanede kapının altına doğru vidaları var onlarıda çıkar kapının iç kısmının o plastiğinin tırnakları var geçmeli kapıya tırnakları kurtar onu asılınca çıkar,yalnız arkasındaki yalıtımı yırtman gerekir yağlamak için onu ya özenle sökeceksin ya yırtıp yapıştırcaksın koli bantıyla falan sonra wd 40 bas bekle biraz iyce heryer yesin bu arada cam motoruna sıkmasan iyi olur daha sonra akan kokan yer olursa temizle aynı şekilde geri tak aslında kolay

Son olarakta kapıyı toplamadan önce cam kontrol düğmesini tak aç kapat bi kaç kere dene öyle tak

Eyvallah sağolasın, kapı hoparlörleri değieştirilirken görmüştüm azcık bakalım pazar günü bi girişicem hayırlısıyla

selamm,,
    şuanda arabamın yanındayım ve sağ kapımı söktümmm cam kaldırma motorunun içi hariç her yereee bastım wd 40 ı canavar gibi oldu vallaa,hem camlar hemde kapı kolları yumuşadı iyice:))) resimleri istersen esatalemdar gönderebilirimmm,gerçi çok basit de,,,

Usta kesinlikle istiyorum şu resimleri gönder, Bende bugün kapıyı söktüm ama tam çıkartamadım üst taraftan camın olduğu yerdeki plastik parça tutuyodu naptıysam çıkartamadım, bende döşemeyi yukarıya kaldırdım operasyona başladım ancak şu cam kaldırma sistemi nerdeydi onu göremedim tam olarak. içteki izalasyonu çok fazla kesmiyim dedim. Aslında uğraşacaktım ama yağmura yakaldık çok fena bende toplatım tekrar Anlayacağınız işim yarım kaldı hava muhalefeti nedeniyle

Bu arada dün de servise gittim frenler için balatalar bitmiş onları değiştirik hidrolik yağını değiştirdik, şanzıman yağı eksilmiş onu da tamamladı usta yalnız dikkatimi çekti castrol dişili yağı koydular
  • merhaba arkadaşlar yeni brava aldım 2001 elx lpg taktırmayı düşünüorm sizce hangi marka tercih etmeliyim maliyetiyle birlikte yazarsanız sevinirim.

aracım bu :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-fiat-brava-memurdan-111000-km-de-2001-bakimli-fiat-brava-36221567/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoLoMbO_BrAvA

Selamlar Arkadaslar .. . .
    Bravamı sattıgımdan berıdır gıremıyorum fakat gırmememın sebebı bravamı satmam degıl ıslerımden dolayı..ç

İyiyiz Hamd olsun hocam senin bravadan bendede var senfoni mavisi javascript:%20void(addsm('friendship.gif')); Bazen diyorum ki bunu satıp albea multjet 1.3 ler var ondan alayım diyorum ama kıyamıyorum tipi çok güzel ve konforunu albeada bulamam bide performansı bambaşka albeayla sol şeride geçsen hemen en dandik araba gelir sellektör yapar gıcık eder beni bununla ver ayarı gitsin bu arada tüp arızalı benzinlede tadına doyulmuyor agrasif bi araç mübarek
  • Millet uzun zamandır aklımda olan bişey daha öncede sizle paylaşmıştım, acaba mat siyah brava nasıl olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatalemdar -- 23 Ocak 2011; 18:06:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: night blue34

quote:

Orijinalden alıntı: CoLoMbO_BrAvA

Selamlar Arkadaslar .. . .

İyiyiz Hamd olsun hocam senin bravadan bendede var senfoni mavisi javascript:%20void(addsm('friendship.gif')); Bazen diyorum ki bunu satıp albea multjet 1.3 ler var ondan alayım diyorum ama kıyamıyorum tipi çok güzel ve konforunu albeada bulamam bide performansı bambaşka albeayla sol şeride geçsen hemen en dandik araba gelir sellektör yapar gıcık eder beni bununla ver ayarı gitsin bu arada tüp arızalı benzinlede tadına doyulmuyor agrasif bi araç mübarek

benzınlı tadına doyulmaz ama ceptede para kalmaz
    bence en kısa surede bı ayar yaptır lpg ye

bende sattım ama hangı arabayı almaya kalksam test surusunden sonra vazgecıyorum...
    bravadakı konforu hıc bır arabada bulamadım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkmtkm

quote:

Orijinalden alıntı: osnm

ATIKER fiyatları nasıl peki? Son dönem de tahtından olmamak için fiyatları biraz daha aşağıya çekip 10 taksit imkanı sunuyorlar diye duydum ama güncel olarak nedir bilemiyorum tabi. Bilmeden gidip te keriz gibi soyulmayalım da :)

Ben atiker taktırdım. yaklaşık 5000 km dir gidiyor. sorunsuz. 990TL /10 yaptırdım 3. sanayide. gşimdilik sorun yok.

Tavsiyeler üzerine ben de atikere karar veriyorum sanırım. İşim karabağlarda olduğu için atikerin sitesinden karabağlardaki bayisini buldum ve hemen telefonla aradım. Sabahtan bırakırsın akşam alırsın hiç bi sorun da çıkmaz dedi. 990 toplam da ve 90 peşin verirsin gerisini 9 a böleriz 100 100 ödersin diyo. Sanırım bu hafta için çarşamba gibi bırakıcam ustaya. Tank nasıl olsun karar veremedim ama usta diyor ki simit takarız arabaya fazla zarar vermemiş oluruz dedi, bir de yedek lastiğe kılıf takarız tertemiz kullanırsın diyo. Montajdan sonra tecrübeleri paylaşırım mutlaka ama çarşambaya kadar her türlü tavsiye, öneri ve görüşe açığım :)
  • quote:

quote:

quote:

ATIKER fiyatları nasıl peki? Son dönem de tahtından olmamak için fiyatları biraz daha aşağıya çekip 10 taksit imkanı sunuyorlar diye duydum ama güncel olarak nedir bilemiyorum tabi. Bilmeden gidip te keriz gibi soyulmayalım da :)

Ben atiker taktırdım. yaklaşık 5000 km dir gidiyor. sorunsuz. 990TL /10 yaptırdım 3. sanayide. gşimdilik sorun yok.

Tavsiyeler üzerine ben de atikere karar veriyorum sanırım. İşim karabağlarda olduğu için atikerin sitesinden karabağlardaki bayisini buldum ve hemen telefonla aradım. Sabahtan bırakırsın akşam alırsın hiç bi sorun da çıkmaz dedi. 990 toplam da ve 90 peşin verirsin gerisini 9 a böleriz 100 100 ödersin diyo. Sanırım bu hafta için çarşamba gibi bırakıcam ustaya. Tank nasıl olsun karar veremedim ama usta diyor ki simit takarız arabaya fazla zarar vermemiş oluruz dedi, bir de yedek lastiğe kılıf takarız tertemiz kullanırsın diyo. Montajdan sonra tecrübeleri paylaşırım mutlaka ama çarşambaya kadar her türlü tavsiye, öneri ve görüşe açığım :)

Benim montaj 4 saat sürdü. aracın başında bekledim, nerden neyi deleceklerini ayrıntılı olarak gördüm, aracın sadece depo kısmının olduğu yerdeki delik görünüyor, oda stepnenin yerine konan simit depo nun altı. onun dışında hiç anlaşılmıyor lpg takılı olduğu. ben memnunum şimdilik bi sorun çıkmadı.

yalnız aklımda ki sorunu buraya tekrar yazayım. şimdi bugün forumdan tanıştığım yörükefe arkadaşım ile buluştum. sağolsun buluştu benimle, benim arızamın aynısı onda vardı beraber baktık aynı arızaya. benim fan çalışmıyordu. onunda çalışmıyormuş onada demişlerki git şu resistörden al. oda almış bakmış olmamış, sonra düğmeyi sertçe çevirmişki olmuş. aslında alet bozuk değilmiş sadece düğmede sorun varmış. elinde kalan fazla parçayıda aldık denedik. bende yine tık yok. dediki birde beyni var bunun ona bakalım, kendi aracındaki beyni çıkarttık onu da denedik, ilginç bir sonuç çıktı, aracı çalıştırıyorum, fan düğmesi 4 te iken fan çalışıyor ama araç çalışırken diğer kademelere geçmiyor. aracı kapatıyorum fan düğmesini sıfır yapıyorum, sonra aracı tekrar çalıştırıyorum ki fan durmuş. ne iş anlamadım. düğmeden desem değil ki bol bol bastıra bastıra denedim, resistörden değil, e beyinden mi onuda bilemedik. kısacası kısır bir döngüde kaldık. bu gidişle bir servise gideceğim sanırım. aklımdayken üstadlar, şöyle bana fazla bir masrafa mal olmayacak tanıdık bildik bir yetkili servis var mıdır.
  • Benim aracım da Atiker takılı. Aracı satın aldığım kişi taktırmış 1 sene önce... 1 aydır da aracı ben kullanıyorum. Bir sorun yok. Ne rölanti dengesizliği, ne stop etme sorunu, ne gaz yememe sorunu. Taş gibi maşallah... Bizim araçlara genelde Atiker tavsiye ediyorlar...
  • Allah ım bana sandalyenin gücünü ve sabrını ver ki , G.. lere karşı ayakta durabileyim...
    Günün sözü,herkese iyi günler.
  • quote:

arkadaşlar,kaloriferden benzin kokusu geliyordu bugün müsait olupda kaputu açıp incelediğimde,kaput içinde polen filtresinin önüne gelen kısımda bağlantı hortumlarından benzin damladığını gördüm ... neyseki bakmışım walla yakacakmışız arabayı hortumu yerine oturttum üzerinde birde sabit kelepçe vardı onu sıkıştırdım ama p.tesi sanayiye gidip hortumu değiştiricem.Benzin damlaya damlaya ,uça uça bizim paralarıda uçurmuş.

Aracı dün akşam bıraktım tamirciye hortumun içinde bi tane daha mavi hortum varmış o delinmiş... Bir ucu manifolda giriyor sanırım şimdi oraya yeni hortum takıcaz Allah korumuş walla manifolda giren kısımdan damlayanlar klima motorunun üzerine gelmiş. 50 TL dedi usta...
    Hazır gitmişken debriyajı da halledeyim dedim 120 işçilik alırım dedi istediğin yağı ve seti getir takayım dedi.Belki bugün onuda yaptırırım.
  • quote:

Millet uzun zamandır aklımda olan bişey daha öncede sizle paylaşmıştım, acaba mat siyah brava nasıl olur ?

matıda parlağıda dadından yinmez ölünür vallahi, çok yakışır esat çoookk ama tr de siyahı yok..
  • quote:

Allah ım bana sandalyenin gücünü ve sabrını ver ki , G.. lere karşı ayakta durabileyim...
    Günün sözü,herkese iyi günler.

on numara laf etmişsin ozince yaşaaaa..
  • quote:

quote:

quote:

990tl ye fast sistemin fiyatı galiba?
    1100tl ye safe fast taktıranlar var daha iyimiş galiba,
    fast
    multi fast
    safe fast diye 3 çeşidi var farkını araştır öyle seçim yap derim, ustayım diye geçinen çok da...ma var piyasada sen araştırıp kendin karar ver. sonuçte lpg bir kere taktırılıyor... son karar senin
  • 
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.