Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.636.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: recboy

arkadaşlar daha önce atiker lpg taktırdğımı paylaşmıştım sizlerle.....ancak ölçme fırsatını bulabildim 2 depodan sonra .... toplam 125 ytl gaz alımı yaptım....675 km yol yaptım şehir içi ve dışı .....çoğunu istanbulda'da kullandım klima açık olarak ortalama 0,185 civarı yakıt hesaplanıyor.....*****arkadaşlar birde daha önceden karşılaşan var mı bilmiyorum dün kapı açma mandalı kapıyı açarken elimde kaldı baktım daha önceden yapıştırılmış ben de denedim ama sanırım olmayacak.....bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba?teşekkürler....

merhaba aynı sorun benim başımada geldi. içerden açma kolu kırılmıştı. bende döşemelerş komple söküp kırık parçaları yerinden çıkarttım. onları önce yapıtırdım sonra delik delerek ince çelik telle birbirine sabitledim. şimdilik gayet iyi çalışıyor 2 aydır sorun yok. aynı şekilde sende yapabilirsin.
  • kıymetli BRAVACILAR.

Kış geliyor malum. Kış lastiği konusundaki fikirlerinizi öğrenmek isterim. ben lastiklerimi değiştirmek istiyorum. hangi marka ve model uygundur acaba?

ayrıca kaç inç daha iyi olur bravamıza? biraz da gösterişli olsun istiyorum.

selamlar.

şimdiden teşekkürler.
  • öncelikle selamlar.bende de 2003 1.6 brava elx var 2 yıldan beri kullanıyorum ve memnunumda tek şikeyetim aracımızın yedek parçalarını temin edememek ve fiyatlarının yüksek olmasıdır.forumda bişeye dikkat ettim herkes tüp yorumu yapmış..anlamadığım şey tüm site bravalara tüp montajı ile ilgili baaşka konularla canlandıralım forumu.mesela biz bu arabaların yedek parça sıkıntısını nasıl halledebilirz.herkes biliyoki araçlarımızın yedek parçaları ithal bu sebeple pahalı yan sanayiside çok basit ve işe yaramaz bu probleme bi çözüm gelse inanıyorum ki brava ya olan talep yükselir.ve ayrıca sonradan klima takılması konusunda yardımcı olabilecek biri var mı kendim için değil sadece merak ettim ve ne kadar patlar:)neyse şimdiden cevaplarınız için teşekkürler......
  • bişey daha arabamın 14' jantlarını 15' iile değiştirmek istiyorum.Jantların büyük olması motoru yorarmı yada herhangi bi problem çıkarır mı .....?
  • eeeeeeee...?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fearless_735

bişey daha arabamın 14' jantlarını 15' iile değiştirmek istiyorum.Jantların büyük olması motoru yorarmı yada herhangi bi problem çıkarır mı .....?

14 inç den 15 inç e yükselmen çekiş performans yakıt 3 lüsünü fazla etkilemez.yani sen bunların değişimini pek far edemezsin çok çok cüzi bir fark olur.ama fark edeceğin tek şey daha yüksek yol tutuşu olacaktır.yol tutuşa büyük faydası oluyor.imkanı olan tüm brava,bravo.marea kullanıcılarına 15 inç i şiddetle tavsiye ederim(tabiki daha büyük cant daha çok yakışıyor ama fazla büyük cantta yakıt ve performansı olumsuz etkileyebiliyor)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mikselina

kıymetli BRAVACILAR.

Kış geliyor malum. Kış lastiği konusundaki fikirlerinizi öğrenmek isterim. ben lastiklerimi değiştirmek istiyorum. hangi marka ve model uygundur acaba?

selamlar.

şimdiden teşekkürler.

ben hiç kar lastiği kullanmadım,ama kullanan arkadaşlarım var ve çok memnunlar.piyasada bir çok marka mevcut ama en çok isim yapmış contınental ve mıchelin alpin modelleri,geçen kış milliyetçi 2 arkadaşım türk malı diye lassa snoways 2 modelinden aldılar çok memnunlardı geçen kış hiç zorlanmadan yokuşları çıktık diyolardı. cant ölçüsü olarak orjinali 14 inç malum ben bizim arabalara 15 inç tavsiye ediyorum hem aracın performans ve yakıtına çok büyük etkisi yok hemde yol tutuşu ciddi anlamda arttırıyor,tabiki daha büyük cant takabilirsiniz görsel olarak çok güzel duracağı gibi yakıt ve performansa etkisi daha çok olacaktır
  • quote:

öncelikle selamlar.bende de 2003 1.6 brava elx var 2 yıldan beri kullanıyorum ve memnunumda tek şikeyetim aracımızın yedek parçalarını temin edememek ve fiyatlarının yüksek olmasıdır.forumda bişeye dikkat ettim herkes tüp yorumu yapmış..anlamadığım şey tüm site bravalara tüp montajı ile ilgili baaşka konularla canlandıralım forumu.mesela biz bu arabaların yedek parça sıkıntısını nasıl halledebilirz.herkes biliyoki araçlarımızın yedek parçaları ithal bu sebeple pahalı yan sanayiside çok basit ve işe yaramaz bu probleme bi çözüm gelse inanıyorum ki brava ya olan talep yükselir.ve ayrıca sonradan klima takılması konusunda yardımcı olabilecek biri var mı kendim için değil sadece merak ettim ve ne kadar patlar:)neyse şimdiden cevaplarınız için teşekkürler......

brava fan clup olarak ortak havuz hesabı açalım içinde biriktirdiğimiz paralarla kazalı brava alıp yedek parçalarını ihtiyacı olan üyeler cuzi bir para karşılığı kullanabilirler şaka bir yana ülkemizde ithal olan her şey gibi yedek parçalarımızda pahalı vergi yükü felan son kullanıcıya pahalıya geliyor.yan sanayi parçalar daha kaliteli olsa aslında işimize yarayabilir.burda iş ithalatçılara ve yedek parça üreticilerine düşüyor.daha ucuza parça ithal edip daha kaliteli yan sanayi parça üretilmeli bence. sonradan klima takılması orjinal parçalarla baya pahalıya gelir,tüm parçaları çıkma bulma ihtimali olsa işin ehli usta tarafından da montajı yapılsa belki olabilir
  • ya arkadaşlar arabamın kaset çalarını yanlışlıkla kırdım.açıkçası sinirlenip kapağını falan kırdım.şimdi yeni bi ana ünite almak

istiyorum aklımdan ( Pİoneer deh-6050 yada deh-5050 ) geçiyo ama bizim araçlara uyar mı acaba. çerçeveyi alıp teyple beraber

uyarmı fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?ve teyp seçimim nasıl olmalı tavsiyeleriniz varmı yada bu teybin özelliği uygun

mudur:şimdiden teşekkürler..............

• quote:

Orjinalden alıntı: mikselina

kıymetli BRAVACILAR.

selamlar.

şimdiden teşekkürler.

erzincanda yaşıyorum,bravama 4 tane fulda cristal montero kış lastiği aldım geçen sene. çok memnunum.o kadar kara kışa karşı hiç tedirginlik yaşamadım .kesinlikle tavsiyemdir.hem de dger markalara göre biraz daha hesaplı
  • arkadaslar gecen gun sasmaz sanayıde kendı ustamın yanına ufak bı sorun ıcın gıttım

sorunum hava fıltre borumdu

hava fılıtre kutusundan cıkan ve on taraftakı hava gırıs yerı arasındakı 40 cd lık boruydu

yedek parcacıya sordum tam olarak 75 ytl ıstedı

sok oldum acıkcası

sadece dandık bı boru neden bukadar bahalı anlamadım

cıkmacılardada bulamadım

enson care olarak 20 ytl ye reno borusunu aldım ve tam oturdu

ıstesem bukadar guzel olamazdı yanı

benım demek ıstedıgım

yarı yerlı sayılacak bı fırmanın yedek parcalası bukadar bahalı olurmu?

ınsan bazen luks otomobıle bınıyo zannedıto kendını yaww :D

saygılarımla............
  • quote:

ya arkadaşlar arabamın kaset çalarını yanlışlıkla kırdım.açıkçası sinirlenip kapağını falan kırdım.şimdi yeni bi ana ünite almak

istiyorum aklımdan ( Pİoneer deh-6050 yada deh-5050 ) geçiyo ama bizim araçlara uyar mı acaba. çerçeveyi alıp teyple beraber

uyarmı fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?ve teyp seçimim nasıl olmalı tavsiyeleriniz varmı yada bu teybin özelliği uygun

orjinal teybin yerine çerçevesiz başka teyp takmak pek mümkün değil,çerçveyi taktıktan sonra standart tüm oto teyp mp3 playerleri ve in-dash(içten ekran çıkmalı) modelleri sorunsuzca takarsınız.ama üzerinde sabit ekran istiyorsanız 2,5 inç ve 3,5 inç(3,5 inç de teybin kafasının kasasından fazlalığı yukarı doğru olmak kaydı ile ) takılabilir.ama üzerinde 5 inç,6,inç,7inç sabit ekranı olan modelleri takamazsınız(ama hiçbirşey imkansız değildir teyp yuvasını genişletip fiberden uygun bir çerçeve yapılıp ön göğüse adepte edilip takılabilir,yada kül tablasını iptal edip, o kısımada ekranlı sistem takılabilir ama uğraştırır)
  • quote:

ya arkadaşlar arabamın kaset çalarını yanlışlıkla kırdım.açıkçası sinirlenip kapağını falan kırdım.şimdi yeni bi ana ünite almak

benim bravanında orijinal teybi arızalı. bende internetten pioneer deh 3050 araştırıyorum.çerçeveyide 52 ytl ye satıyorlar (OPAR).bu teypler hakkında bilgisa olan var mı? ve nereden garantili ürün bulabiliriz?
  • sonkarizma cevapların için saol bu forum biraz ölü ya kimse siteye girmiyormu:(

iki teypte aynı fiyata buldum pek fazla inceleme şansım olmadı zamanım yoktu.ebatlarını bilmiyorum ssence sunny otururmu teyp yerine bravanın.çerçeve aldım teybte karar veremiyorum sence hangisi?yardımcı olurmusun bana?

• hocam ben arabamda pıoneer 5050ıb kullanıyorum cerceviyide taktığın zaman sorun olmaz eyer sistem kurmayı düşünüyorsanız bu model ve daha üst modelleri tercih edebilirisiniz ama sadece ünite değişmek istiyorsanız alt modellerde düşünülebilir...
  • yaw kimseden bi ses çıkmıo.Sunnuy olurmu ekranlı ya obakımdan.Cerceveye otururmu uyarsa onu almak istiyorum.sadece ana ünite tesisaat lazım değil:
  • quote:

yaw kimseden bi ses çıkmıo.Sunnuy olurmu ekranlı ya obakımdan.Cerceveye otururmu uyarsa onu almak istiyorum.sadece ana ünite tesisaat lazım değil:

sunny dediğim gibi ön ekran kısmı kasasından kalın,kasadan fazlalık kısmı aşağı doğru ise problem çıkarır,ama ekranın fazlalığı kasanın hizasından yukarı ise aracın tavanına kadar yer var istediğin boyut takılır,mümkünse sunny nin yandan çekilmiş fotosunu koyarsan daha net konuşabiliriz.bravaya sorunsuz takılacak teyp kasanın alt ile ekranın altı aynı hizada olmalı normal mp3 lü teypler uyar ama önünde lcd ekran olunca haliyle ön hareketli kısmı kasasından geniş oluyo bazı modellerde bu genişlik alta doğru,bazılarında kasayı ortalamışlar biraz yukarı biraz aşağı taşmış bazı modellerde ise fazlalık yukarı doğru,aslında hepsi takılır ama ekstra işçilikle uğraştırır.
  • tüm müslüman aleminin RAMAZAN-I ŞERİF-İ mubarek olsun
  • tum dostların ve aynı arabayı kullanan arkadaşlarımın ramazanını da en içten dileklerimle kutlarım...
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.