Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.635.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bahadirhan2023

selam arkaslar

arabamdakı sıralı sıstem yakıt degerlerı

brc my07 sıralı sıstem

40 lt depo

32-33 LT ARASI GAZ ALIYO

full dolduktan sonra 280 km

gitti ve benzıne gectı

180 gıbı bısı yakmıs arabam

1.6 motor brava sx 2000 model

sızce yakıt ne durumda ? yakı ıyımı fazlamı ?

cevaplarınızı beklıyorum

SAYGILARIMLA...........

Merhaba öncelikle lpg sistemin hayırlı olsun, benzin ile lpg arasındaki fiyat farkını tatmak eminim cok güzel olmalı çünkü bende 4temmuzda atiker taktırdım.
    bugüne kadarki şehir içi yakıt ölçümlerimi sıralayayım arkadaşlar.
    ilk dolumda de km'de 212 krş
    ikinci dolumda km'de 208 krş
    üçüncü dolumda km'de 180 krş'a düştü ve şu an sabit km' de 180krş yakıyor. Uzun yolu deneme fırsatım olmadı, vitesi 3000-4000 d/dk arasında değiştiriyorum.
    Bahadırhan kardeşim yukarıda verdiğin değerler güzel hatta inebilirde daha aşağı, bence 2-3 depo bitir ve yine hesabını yap bakalım ne çıkacak. Cevabını bekliyoruz daha aşagı inecek mi bakalım.
    Tekrar hayırlı olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: harunoda

Arkadaşlar merhaba. Bu konuya benzer birşey forumda geçen sene açılmış ama çok eski ve pek istifade edemedim.Yani ordakileri denedim kar etmedi.

Sözde tatile çıkmıştım ama 10 gündür arabamın yağ lambasıyla uğraştığımdan tatilim zehir oldu. Sorunuma yardımcı olun lütfen. Arabam 99 model FİAT BRAVA. Aracımın motoru ısındıktan sonra rolantide ve ayağımı gazdan çektiğimde yağ lambası yanıyor.Azıcık gaz verdiğimde sönüyor ama gazdan çekince yani devir 800'e inince lamba tekrar yanıyor. Bu konuda yapmadığım kalmadı.Yağ, Yağ müşiri, Yağ filtresi, Yağ pompası değişti.Ardından lamba gene yakınca bu defa motor yatakları değişti.Araba rektefe oldu gibi anlayacağınız. Daha sonra göstergelerin olduğu kısım söküldü takıldı gene bu lanet lamba yanmaya devam ediyor.Bu defa LPG'yi iptal edip direkt benzinle çalıştırdık gene olmadı. Yağ pompasını aldığım marka OPAR idi.Bir de LANCİA marka varmış. Acaba yağ pompası uyum sağlayamamış olabilirmi? Lancia marka mı alsam?Bildiğim kadarıyla bu model arabanın artık orijinal parçası üretilmiyor. Uzun lafın kısası herşey denedim. Lütfen yardım edin. Bulunduğum yer Ankara.

Bir durum daha belirteyim arabamda sıralı sistem lpg var. Sıralı sistem lpgnin rolantisi bilgisayardan yükseltilebiliyormu?

Sorumuzla pek ilgilenen olmayacak gibi.Buraya brava resimleri koymuşsunuz.canımın sıkıntısından ne brava resmini ne de arabamı görmek bile istemiyorum.
  • brava 34

cok teskkur ederım

verdıgınız bılgılerle ıcıme su serptınız valla

bı kac gun ıcınde uzun yol denemem olacak ınsallah

yakıt degerlerını hemen paylasıcam

herkeze cok teskkurler saygılarımla

bahadır çetin
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba. Bu konuya benzer birşey forumda geçen sene açılmış ama çok eski ve pek istifade edemedim.Yani ordakileri denedim kar etmedi.

Sözde tatile çıkmıştım ama 10 gündür arabamın yağ lambasıyla uğraştığımdan tatilim zehir oldu. Sorunuma yardımcı olun lütfen. Arabam 99 model FİAT BRAVA. Aracımın motoru ısındıktan sonra rolantide ve ayağımı gazdan çektiğimde yağ lambası yanıyor.Azıcık gaz verdiğimde sönüyor ama gazdan çekince yani devir 800'e inince lamba tekrar yanıyor. Bu konuda yapmadığım kalmadı.Yağ, Yağ müşiri, Yağ filtresi, Yağ pompası değişti.Ardından lamba gene yakınca bu defa motor yatakları değişti.Araba rektefe oldu gibi anlayacağınız. Daha sonra göstergelerin olduğu kısım söküldü takıldı gene bu lanet lamba yanmaya devam ediyor.Bu defa LPG'yi iptal edip direkt benzinle çalıştırdık gene olmadı. Yağ pompasını aldığım marka OPAR idi.Bir de LANCİA marka varmış. Acaba yağ pompası uyum sağlayamamış olabilirmi? Lancia marka mı alsam?Bildiğim kadarıyla bu model arabanın artık orijinal parçası üretilmiyor. Uzun lafın kısası herşey denedim. Lütfen yardım edin. Bulunduğum yer Ankara.

Bir durum daha belirteyim arabamda sıralı sistem lpg var. Sıralı sistem lpgnin rolantisi bilgisayardan yükseltilebiliyormu?

Sorumuzla pek ilgilenen olmayacak gibi.Buraya brava resimleri koymuşsunuz.canımın sıkıntısından ne brava resmini ne de arabamı görmek bile istemiyorum.

merhabalar,sorununuzla üyelerimizin ilgilenmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz,sadece sizin sorununuzla ilgili herhangi bir fikri yada daha önce böyle bir sorunla karşılaşan üyemiz olmamıştır,size yalan yanlış bilgi vermektense cevap yazmamayı tercih etmişlerdir.Bizler burda profosyonel motor ustaları değiliz nihayetinde
    -sorununuzun ilk 3 satırını okuyunca hemen aklıma yağ pompası,yağ müşiri,motor yataklarının boşluk yapması arızaları geldi ama siz zaten bunları değiştirmişiniz.buna benzer sorun arkadaşımın doğanında mevcuttu rolantiyi yükselttik sorun ortadan kalkmıştı.Sizde aracınızı yetkili lpg servisinde rolanti ayarını gerekli işlemleri yaptırarak ayarlatınız.Lpg servisinde aracınız bilgisayara bağlanarak klima ve tüm elektrik aksamlar açıkken rolantisi yeniden düzenlenecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonkarizma

quote:

quote:

merhabalar,sorununuzla üyelerimizin ilgilenmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz,sadece sizin sorununuzla ilgili herhangi bir fikri yada daha önce böyle bir sorunla karşılaşan üyemiz olmamıştır,size yalan yanlış bilgi vermektense cevap yazmamayı tercih etmişlerdir.Bizler burda profosyonel motor ustaları değiliz nihayetinde
    -sorununuzun ilk 3 satırını okuyunca hemen aklıma yağ pompası,yağ müşiri,motor yataklarının boşluk yapması arızaları geldi ama siz zaten bunları değiştirmişiniz.buna benzer sorun arkadaşımın doğanında mevcuttu rolantiyi yükselttik sorun ortadan kalkmıştı.Sizde aracınızı yetkili lpg servisinde rolanti ayarını gerekli işlemleri yaptırarak ayarlatınız.Lpg servisinde aracınız bilgisayara bağlanarak klima ve tüm elektrik aksamlar açıkken rolantisi yeniden düzenlenecek

Teşekkür ederim.Özellikle LPG servisinde rolantisinin artırılabileceğini söylemeniz içime umut oldu.
  • quote:

selam arkaslar

brc my07 sıralı sıstem

40 lt depo

32-33 LT ARASI GAZ ALIYO

gitti ve benzıne gectı

cevaplarınızı beklıyorum

SAYGILARIMLA...........

Merhaba. Bende de brava sx 1.6 var. Ben kilometreyi paraya bölerek değilde bir depoda kaç km gittiğine bakıyorum. Lastikleri değiştirmeden önce 40 litre ile 400 km civari giderdi şehiriçi. Ama lastikleri dört mevsimliklerden değiştirince 40 litrelik gazla şehiriçi 350 km falan gidiyor artık. Sizin ölçümlerinizde normal gibi geliyor bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mutsuz4

slm arkadaşlar paylastıgınız bilgiler için cok teşkkürler bende yaklasık 1 ay önce bende 2001 model brava satıbn aldım atiker sıralsitem lpg taktırdım ne olduysa bundan sonra oldu arabada enjeksiyon lambası yanmaya başaladı lpg dönüşümü yaptırdıgım yere götürdügümde lamda sensörü(oksjen sensörü) ekzost manifolt cıkısındaki sensör dedi ve 300 ytl oldugunu söyledi ben değiştirmedim ve lektrikçiye gidip bilgisayara baglattım arabayı ve ateşleme bobininde problem var dediler motor 2 silindire düşüyormus ve arba kasıyor kendini gitmiyor fakat gazı köküne kadar basıtıgımda 6.5 devirde benzine gecip gaza geciyor ozaman düzeliyor 20 km gidiyor tekrar yapıyor basına bu şekilde arıza gelen varmı? birde bobin arızlı olsa devamlı yapmazmı bunu acaba? ilğiniz için şimdiden teşkkürler ...

Arkadaşım aynı problemi ben de yaşamıştım.Yaptırana kadar 300 tlden çıktım.Sebebi LPGcinin suçu arabanın motoruna atması,motorcununda suçu LPG'ye atması.arada ben havadan 300 kağıt saydım. Arızanın sebenine gelince LPG tesisatında çıktı.Tesisat değişince herşey düzeldi. Sanırım senin sorununda tesisatta. Bizim bravalarda elektronik bir arıza mı var. Akla önce LPG'yi getirmek lazım. Çoğu halt lpgnin başının altından çıkıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brava 34

quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

Arkadaşlar konumuzun dışında olacak ama.şuan itibari ile askerlik vazifemi yapmak için burdura gitcem.forumdan ve sizlerden biraz uzak kalcam.fırsat buldukça takip etmeye çalışcam forumu.herkes hakkını helal etsin.sonuçta yüz yüze tanışmasak da buradan yazışıp bilgi alışverişinde bulunuyorduk.birbirimize hakkımız geçmiştir.Herkese kolay gelsin.Allah'a emanet olun. forumu boşlamayın....

Vaaay K_Storm kardeşmiz askere gidiyorsun demek, hayırlı olsun. gurur duyulacak bir hizmet bence, askerlik borcu vatan borcudur. Hayırlısı ile bitirip dönersin insallah, oralarda fırsat bulursan msj. yazmayı unutma. yola ne zaman çıkıyorsun peki??

Sağol kardeşim.bugün yola çıkıyorum.birazdan evden çıkcam.gitmeden son kez foruma bi bakayım demiştim. herşeyin hayırlısı.herkes kendine iyi baksın...
  • sonkarızma dostum her gittiğim elektrikçi nedense " saat sokuluyp tamıre yollancak ama fazla para isterler rahatsız etmiyorsa o şekılde binmeni isterim..." dedi. ne yapmak lazım anlamadım.hararet goster5gesi bu boşlamaya gelmez bi gun hakatten harret yukselirsede ne yapacağız....

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: takdogan

son zamanlarda bunu yaşıyorum bende elimle tıklattığımda hararet normale düşlüyor.yada bi çukurdadn geçtiğimde hararet normale iniyor..ama artık tıklatmak yerine bi elektrikçiye gitmek lazım sanrım umarım fazla bi yara açmaz......

basit bir kısa devre olayı ise çok fazla masraf açacağını sanmam,usta da işin ehliyse kısa sürede kısadevrenin kaynağını bulur ve tamir eder
  • Merhaba Arkadaşlar,

LPG ye geçiş yapan arkadaşlara ve bana hayırlı olsun

Bende sonunda arabama BRC SEQ.24 MY-07 LPG dönüşümü yaptırdım.

40 lt lik silindir tank taktırdım.

32 Lt. ye yakın yakıt aldı ve Ankara şehir içi kullandım ilk depo tam 300 km den sonra benzine geçti.

18,4 kuruş yakmış oldu.

Şuan 2. depoyu doldurdum 150. km deyim sonucu yine yazarım.

Fakat son 2 gündür araba debriyaja basınca Stop etmeye başladı her zaman yapmıyor bunu fakat motor sıcak yada soğuk olsun fark etmiyor ikisinde de yaptı toplam 4 kere yaptı.

Acaba aldığım gaz ile bir durum mu?

Daha öncede (benzinli) zaman zaman ilk kalkışlarda gaza basınca rolanti düşmesi yapıyordu fakat çok nadiren. Aklıma boğaz kelebeğinin temizlenme vaktinin geldiği geliyor.

Siz buna benzer bir sorun yaşadınız mı daha önce?

quote:

Orjinalden alıntı: brava 34

quote:

selam arkaslar

brc my07 sıralı sıstem

40 lt depo

32-33 LT ARASI GAZ ALIYO

gitti ve benzıne gectı

cevaplarınızı beklıyorum

SAYGILARIMLA...........

Merhaba öncelikle lpg sistemin hayırlı olsun, benzin ile lpg arasındaki fiyat farkını tatmak eminim cok güzel olmalı çünkü bende 4temmuzda atiker taktırdım.
    bugüne kadarki şehir içi yakıt ölçümlerimi sıralayayım arkadaşlar.
    ilk dolumda de km'de 212 krş
    ikinci dolumda km'de 208 krş
    üçüncü dolumda km'de 180 krş'a düştü ve şu an sabit km' de 180krş yakıyor. Uzun yolu deneme fırsatım olmadı, vitesi 3000-4000 d/dk arasında değiştiriyorum.
    Bahadırhan kardeşim yukarıda verdiğin değerler güzel hatta inebilirde daha aşağı, bence 2-3 depo bitir ve yine hesabını yap bakalım ne çıkacak. Cevabını bekliyoruz daha aşagı inecek mi bakalım.
    Tekrar hayırlı olsun.
  • VALLA su ana kadar bende ne stop etme nede baska bı problem cıkarmadı

BRAVA 1.6 SX 200 MODEL

sadece 1.e 2. vıteste dusuk devırlerde tıtreme sorunu var hafıf

bunada baktırıcam bu aralar

senın sorunun dedıgın gıbı kelebekten olabılır %90

cunku bızıam arabaların kelebeklerı bıraz hassas oluyo

temızletmende fayda var

bujı ve kablolarınıda degıstırmen yararına olur ve hava fılıtren

daha sonra yazılımı tekrar attır

%99 problemın kalmaz

SAYGILARIMLA............
  • quote:

sonkarızma dostum her gittiğim elektrikçi nedense " saat sokuluyp tamıre yollancak ama fazla para isterler rahatsız etmiyorsa o şekılde binmeni isterim..." dedi. ne yapmak lazım anlamadım.hararet goster5gesi bu boşlamaya gelmez bi gun hakatten harret yukselirsede ne yapacağız....

quote:

quote:

son zamanlarda bunu yaşıyorum bende elimle tıklattığımda hararet normale düşlüyor.yada bi çukurdadn geçtiğimde hararet normale iniyor..ama artık tıklatmak yerine bi elektrikçiye gitmek lazım sanrım umarım fazla bi yara açmaz......

basit bir kısa devre olayı ise çok fazla masraf açacağını sanmam,usta da işin ehliyse kısa sürede kısadevrenin kaynağını bulur ve tamir eder

hareret önemlidir ve ihmale gelmez.ama bizim araçların sık görülen arızalarından biride hararet göstergesinin normal olan motor sıcaklığını yüksek göstermesidir.böyle araca binilir ama ya araç gerçekten hararet yaparsa bizde nasılsa gösterge yanlış gösteriyor deyip umursamazsak o zaman durum çok daha kötü olur.sizin elektrikçilerinizin dediği gibi bu arızanın gösterge panelinden olma ihtimali var ama bu ihtimal yüzde 10 civarında tecrübelerime dayanarak brava,bravo,marea araçlardaki bu arızanın yüzde 90 ı "su sıcaklık sensörü ile ilgili,termostat sağlam aracda gerçekten hararet problemi yoksa ama hararet göstergesi düzgün çalışmıyorsa akü nün araca şase bağlantısını kontrol ettiriniz.genelde oksitlenme olur ve bu tip arızalar meydana gelir.aynı sorunla karşılaşan bir çok marea kullanıcısıda problemini böyle halletmişti ve marea topiğinde bizlerle paylaşmışlardı umarım yardımcı olabilmişimdir
  • benimde başıma bir defa gelmişti normalde yatay çizgiden hiç oynamazdı bir baktım en üst noktada durdum baktım fan çalışmıyor motor sıcaklığıda normal görünüyordu cep telefonunu kapatınca düzeldi sadece bir defa oldu şu an bende sadece klima fanı saçma sapan çalışıyor bir duruyor sonra tam hız çalışıyor sonra yavaşlıyor sonra tekrar duruyor çalışıyor birde ogs cihazı telefondan etkileniyor sanki içinde bir şey varmış gibi tıkırdıyor telefonu kapatınca herşey normale dönüyor
  • usta dediğin gibi şase bağlantı noktasına baktırıp (bulabilirsem ben) kontrol edeceğim.umarım dediğin gibidir sonucu buraya yazarım....

quote:

quote:

sonkarızma dostum her gittiğim elektrikçi nedense " saat sokuluyp tamıre yollancak ama fazla para isterler rahatsız etmiyorsa o şekılde binmeni isterim..." dedi. ne yapmak lazım anlamadım.hararet goster5gesi bu boşlamaya gelmez bi gun hakatten harret yukselirsede ne yapacağız....

quote:

quote:

hareret önemlidir ve ihmale gelmez.ama bizim araçların sık görülen arızalarından biride hararet göstergesinin normal olan motor sıcaklığını yüksek göstermesidir.böyle araca binilir ama ya araç gerçekten hararet yaparsa bizde nasılsa gösterge yanlış gösteriyor deyip umursamazsak o zaman durum çok daha kötü olur.sizin elektrikçilerinizin dediği gibi bu arızanın gösterge panelinden olma ihtimali var ama bu ihtimal yüzde 10 civarında tecrübelerime dayanarak brava,bravo,marea araçlardaki bu arızanın yüzde 90 ı "su sıcaklık sensörü ile ilgili,termostat sağlam aracda gerçekten hararet problemi yoksa ama hararet göstergesi düzgün çalışmıyorsa akü nün araca şase bağlantısını kontrol ettiriniz.genelde oksitlenme olur ve bu tip arızalar meydana gelir.aynı sorunla karşılaşan bir çok marea kullanıcısıda problemini böyle halletmişti ve marea topiğinde bizlerle paylaşmışlardı umarım yardımcı olabilmişimdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkan65

benimde başıma bir defa gelmişti normalde yatay çizgiden hiç oynamazdı bir baktım en üst noktada durdum baktım fan çalışmıyor motor sıcaklığıda normal görünüyordu cep telefonunu kapatınca düzeldi sadece bir defa oldu şu an bende sadece klima fanı saçma sapan çalışıyor bir duruyor sonra tam hız çalışıyor sonra yavaşlıyor sonra tekrar duruyor çalışıyor birde ogs cihazı telefondan etkileniyor sanki içinde bir şey varmış gibi tıkırdıyor telefonu kapatınca herşey normale dönüyor

klima fanının durduk yere çalışıp kapanması elektriksel bir arızadır.bende de bazen oluyor özellikle çukurlardan ve tümseklerden geçince ama ben şu an için yaptırmayı düşünmedim ama bi ara baktıracam.klima fan düğmelerinin olduğu kısım sökülecek ve arkasına ufak bir işlem yapılacak basit bir arıza ama ben üşendim yaptırmaya
  • Galiba kelebekten ama 2 gündür maşallah hiç yapmadı çok az bir dalgalanma yapıyo rolantide mesela 800 - 1100 arası geziyo sonra tekrar 800 de kalıyor. Eğer sıkıntı yapacak olursa baktıracam.

Normal gidecek olursa bakım zamanına kadar 2000 km kadar daha binmeyi düşünüyorum.

Teşekkürler.

quote:

VALLA su ana kadar bende ne stop etme nede baska bı problem cıkarmadı

BRAVA 1.6 SX 200 MODEL

sadece 1.e 2. vıteste dusuk devırlerde tıtreme sorunu var hafıf

bunada baktırıcam bu aralar

senın sorunun dedıgın gıbı kelebekten olabılır %90

cunku bızıam arabaların kelebeklerı bıraz hassas oluyo

temızletmende fayda var

bujı ve kablolarınıda degıstırmen yararına olur ve hava fılıtren

daha sonra yazılımı tekrar attır

%99 problemın kalmaz

SAYGILARIMLA............
  • selamlar brava tutkunları

1.6 sx 2000 model aracımın yakıt degerleri soyledir ( lpg )

15 lt gaz ıle sehır ıcınde 152 km yol yaptım

2. full dolumum da

degerlendirmeyi size bırakıyorum

SAYGILARIMLAA
  • quote:

selamlar brava tutkunları

1.6 sx 2000 model aracımın yakıt degerleri soyledir ( lpg )

15 lt gaz ıle sehır ıcınde 152 km yol yaptım

2. full dolumum da

degerlendirmeyi size bırakıyorum

SAYGILARIMLAA

bana şehir içi kullanımda lpg değerlerin gayet normal geldi
  • tüm müslüman aleminin BERAAT KANDİLİ mubarek olsun
  • berat kandılınız mubarek olsun

dualarınızı eksık etmeyın
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.