Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.111
Cevap
50
Favori
1.636.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • manisa merkezde 1200'e takıyorlar simit tup istersen 1250 ytl.3 yıl garantilidr.ben çok memnunum başka markalar için ustanın soylediği şudur." diğer markaları sadece taktığı yer garanti verir ve orası garanti yapar.benım sana verdiğim garanti belgesainde dikkat ettiysen (sonradan iyice okudum) butun turkıye genelindekı servis noktaları adres ve telefonları var.istediğin şehirde git adresi bul bakımını tamırını o anda orada yaparlar ve fiyat odemezsin.ama diğer markalar için bizzat taktırdığın yere gitme durumundasın atiker için fabrikasının genel mudurune bir telefonla ulaşıp derdini anlatman yeterlidir.ama diğer markalar için yurtdışı araman derdini anlatman gerekli.....ayrıca mesela diyelim ki brc taktırdın taktırdığın firma dukkanı kapattı ..ne olacak ??? atikerde boyle bi durum yok.diğer bayilere gidip servis almaya devam edersin" dedi... bende bilgi amaçlı yazıyorum yoksa herhangi menfaat yada çıkarım yokturçyanlış anlaşılmak istemem tercih meselisidir bunlar saygı duyarın ayrıca basınç ayarından dolayıufak bi sorun yaşamıştım hemen yenı garantili bir kafayla değiştirdiler...bilginize.....
    quote:

Orjinalden alıntı: bahadirhan2023

sayın tak dogan

daha taktıramadım

atıkerı sız nerde ve ne kadara taktırdınız

acıl olarak paylasa bılırmısınız ?

SAYGILARIMLA...........
  • oh oh maaşallah,LPG taktıran taktırana ne güzel artık bol bol gezersiniz :)
  • şöyle yakışıklı brava resmi koyayımda gözümüz gönlümüz açılsın
     ...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...
  • way way way maşallah güzel olmuş...ya boyle araba iyi güzelde sokaktada bırakılmaz be abi....
  • naparsın be usta 10 taksitle 100-100 takıyolar (!) :) madem biniyoruz bi kere verecez kurtulacaz yoksa başka turlu gezeceğimiz yok....
    quote:

Orjinalden alıntı: sonkarizma

oh oh maaşallah,LPG taktıran taktırana ne güzel artık bol bol gezersiniz :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mutsuz4

slm arkadaşlar paylastıgınız bilgiler için cok teşkkürler bende yaklasık 1 ay önce bende 2001 model brava satıbn aldım atiker sıralsitem lpg taktırdım ne olduysa bundan sonra oldu arabada enjeksiyon lambası yanmaya başaladı lpg dönüşümü yaptırdıgım yere götürdügümde lamda sensörü(oksjen sensörü) ekzost manifolt cıkısındaki sensör dedi ve 300 ytl oldugunu söyledi ben değiştirmedim ve lektrikçiye gidip bilgisayara baglattım arabayı ve ateşleme bobininde problem var dediler motor 2 silindire düşüyormus ve arba kasıyor kendini gitmiyor fakat gazı köküne kadar basıtıgımda 6.5 devirde benzine gecip gaza geciyor ozaman düzeliyor 20 km gidiyor tekrar yapıyor basına bu şekilde arıza gelen varmı? birde bobin arızlı olsa devamlı yapmazmı bunu acaba? ilğiniz için şimdiden teşkkürler ...

Slm arkadaşlar bugun itabari ile buji kabloları VE bujileri değiştirdim fakat yinede değişen bir şey oladı değişik formlarda okudugum bunun beynin ateşleme entegresinden oldugu veya rolanti motorunuda bulunan bir kablonun benzin ecu suna giden eksi kablonun hasarlı olmasından kaynaklandıgını yazıyor. değiştirmediğim birtek ATEŞLME bobin kaldı buda 125 ytl bosuna lamk istemiyorum.. sanayide bir usta bunu 100 ytl karsılıgında garantili bir şekilde yapacagını söyledi ne yapacaksın diye sordugumda senin arızan bobinden değil beyinden beyni yeniden programlayacagını söyledi acaba gercekten böyle bişey yapsa değişen bişey olurmu? bilğisi olan arkadaşlar yardımlarınız bekliyorum....
  • arkadaşım geçmiş olsun umarım bi şekılde bu dertten kurtulursun bende atıker taktırdım ve çoook memnunum emın ol problemın lpg dönuşum sisteminden değil.100 ytl ye yaparım ve garantı veririm diyene ancak yaptırmaktan başka çare kalmamaış.ancak yazılım atmak mekanık bi sorunu gidermez mekanıkte bi arıza varsa istediğin kadar yazılım at tamır etmez ama sana garanti verdilerse denemekten başka çare kalmamış gibi gorunuor.ustaya şunu dersin ; usta at sen buna yazılımı olursa parayı veririm.....bunu baştan soyle en iyisi bu....
    quote:

quote:

slm arkadaşlar paylastıgınız bilgiler için cok teşkkürler bende yaklasık 1 ay önce bende 2001 model brava satıbn aldım atiker sıralsitem lpg taktırdım ne olduysa bundan sonra oldu arabada enjeksiyon lambası yanmaya başaladı lpg dönüşümü yaptırdıgım yere götürdügümde lamda sensörü(oksjen sensörü) ekzost manifolt cıkısındaki sensör dedi ve 300 ytl oldugunu söyledi ben değiştirmedim ve lektrikçiye gidip bilgisayara baglattım arabayı ve ateşleme bobininde problem var dediler motor 2 silindire düşüyormus ve arba kasıyor kendini gitmiyor fakat gazı köküne kadar basıtıgımda 6.5 devirde benzine gecip gaza geciyor ozaman düzeliyor 20 km gidiyor tekrar yapıyor basına bu şekilde arıza gelen varmı? birde bobin arızlı olsa devamlı yapmazmı bunu acaba? ilğiniz için şimdiden teşkkürler ...

Slm arkadaşlar bugun itabari ile buji kabloları VE bujileri değiştirdim fakat yinede değişen bir şey oladı değişik formlarda okudugum bunun beynin ateşleme entegresinden oldugu veya rolanti motorunuda bulunan bir kablonun benzin ecu suna giden eksi kablonun hasarlı olmasından kaynaklandıgını yazıyor. değiştirmediğim birtek ATEŞLME bobin kaldı buda 125 ytl bosuna lamk istemiyorum.. sanayide bir usta bunu 100 ytl karsılıgında garantili bir şekilde yapacagını söyledi ne yapacaksın diye sordugumda senin arızan bobinden değil beyinden beyni yeniden programlayacagını söyledi acaba gercekten böyle bişey yapsa değişen bişey olurmu? bilğisi olan arkadaşlar yardımlarınız bekliyorum....
  • quote:

Orjinalden alıntı: takdogan

arkadaşım geçmiş olsun umarım bi şekılde bu dertten kurtulursun bende atıker taktırdım ve çoook memnunum emın ol problemın lpg dönuşum sisteminden değil.100 ytl ye yaparım ve garantı veririm diyene ancak yaptırmaktan başka çare kalmamaış.ancak yazılım atmak mekanık bi sorunu gidermez mekanıkte bi arıza varsa istediğin kadar yazılım at tamır etmez ama sana garanti verdilerse denemekten başka çare kalmamış gibi gorunuor.ustaya şunu dersin ; usta at sen buna yazılımı olursa parayı veririm.....bunu baştan soyle en iyisi bu....
    quote:

quote:

sabah arabyı calıstırdım rolantide eskisi gibi bi düşme olmadı buji kablolarını değiştirdikten sonra bakalım ne olacak ... yinede enjeksiyon lambasını yaktı dün saniden gelirken... bende lpg atiker taktırdım sizn yakıt durumu nasıl benim şehir içi 200-250 arası geziyor... sehirler arası 160ykr yaktı 3 hafta önce...
  • Arkadaşlar lütfen benzin aldığınız istasyona dikkat edin.3-4 gün önce giresundan çoruma gitmek için yola çıktım.çoruma 40 km kala araba birden istop etti.benzin var.hararet yok.acaba neden durdu derken arabayı çektim hemen kenara.tekrar bastım kontağa çalıştı derken araba silkelendi durdu.bi kaç kere daha denedim sonuç değişmedi.açtıp kaputu motor suyunu falan değiştirdim.o anda yapacak başka bişey de yok.yanımda eşim kaldık.hemen tofaşın yol yardımını aradım.durumu anlattım.yarım saate kadar oradayız dediler.neyse 10 dakika geçti arabayı çalıştırmayı denedim çalıştı.bismillah deyip bastım gaza.yol yardımdan aradılar tekrar tam o sırada.durumu anlattım.onlarda merzifondan çıkmışlar çoruma doğru geliyorlarmış.siz o zaman yavaş yavaş ilerleyin biz arkadan geliyoruz ne de olsa dediler. sorun tekrar ederse bekleyin derken.20 km gittim araba tekrar istop etti.ilde çoruma geldim.ilerle -dur- dinlen -tekrar ilerle şeklinde.serviste bilgisayara bağladılar.hiç bir problem yok.meğerse benzindeki su oranı çok fazla imiş.tabi benzin yerine su gelince depodan motor çalışmayı bırakıyor.sürekli benzin aldığım yerden yine en son benzinimi almıştım.meğerki çokta iyi bir yer değilmiş...bilginize....dikkat edinnn
  • uyarı için teşekkurler ..........
  • quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

Arkadaşlar lütfen benzin aldığınız istasyona dikkat edin.3-4 gün önce giresundan çoruma gitmek için yola çıktım.çoruma 40 km kala araba birden istop etti.benzin var.hararet yok.acaba neden durdu derken arabayı çektim hemen kenara.tekrar bastım kontağa çalıştı derken araba silkelendi durdu.bi kaç kere daha denedim sonuç değişmedi.açtıp kaputu motor suyunu falan değiştirdim.o anda yapacak başka bişey de yok.yanımda eşim kaldık.hemen tofaşın yol yardımını aradım.durumu anlattım.yarım saate kadar oradayız dediler.neyse 10 dakika geçti arabayı çalıştırmayı denedim çalıştı.bismillah deyip bastım gaza.yol yardımdan aradılar tekrar tam o sırada.durumu anlattım.onlarda merzifondan çıkmışlar çoruma doğru geliyorlarmış.siz o zaman yavaş yavaş ilerleyin biz arkadan geliyoruz ne de olsa dediler. sorun tekrar ederse bekleyin derken.20 km gittim araba tekrar istop etti.ilde çoruma geldim.ilerle -dur- dinlen -tekrar ilerle şeklinde.serviste bilgisayara bağladılar.hiç bir problem yok.meğerse benzindeki su oranı çok fazla imiş.tabi benzin yerine su gelince depodan motor çalışmayı bırakıyor.sürekli benzin aldığım yerden yine en son benzinimi almıştım.meğerki çokta iyi bir yer değilmiş...bilginize....dikkat edinnn

daha önce eski arabamla benzer sorun yaşamıştım,yaşadığım şehirde belli yerlerden benzin alırım ama yabancısı olduğum illerde de özellikle şehir merkezlerinde veya merkeze çok yakın yerlerden benzin almaya gayret gösteririm çünkü şehir merkezlerindeki istasyonların hile yapma oranı daha az,(merkezdeki istasyona hep o ilin araçları devamlı geldiği için başlarının ağrımasını istemezler)
  • akıllıca davranış bende buna dikkat edeceğim..............

quote:

quote:

Arkadaşlar lütfen benzin aldığınız istasyona dikkat edin.3-4 gün önce giresundan çoruma gitmek için yola çıktım.çoruma 40 km kala araba birden istop etti.benzin var.hararet yok.acaba neden durdu derken arabayı çektim hemen kenara.tekrar bastım kontağa çalıştı derken araba silkelendi durdu.bi kaç kere daha denedim sonuç değişmedi.açtıp kaputu motor suyunu falan değiştirdim.o anda yapacak başka bişey de yok.yanımda eşim kaldık.hemen tofaşın yol yardımını aradım.durumu anlattım.yarım saate kadar oradayız dediler.neyse 10 dakika geçti arabayı çalıştırmayı denedim çalıştı.bismillah deyip bastım gaza.yol yardımdan aradılar tekrar tam o sırada.durumu anlattım.onlarda merzifondan çıkmışlar çoruma doğru geliyorlarmış.siz o zaman yavaş yavaş ilerleyin biz arkadan geliyoruz ne de olsa dediler. sorun tekrar ederse bekleyin derken.20 km gittim araba tekrar istop etti.ilde çoruma geldim.ilerle -dur- dinlen -tekrar ilerle şeklinde.serviste bilgisayara bağladılar.hiç bir problem yok.meğerse benzindeki su oranı çok fazla imiş.tabi benzin yerine su gelince depodan motor çalışmayı bırakıyor.sürekli benzin aldığım yerden yine en son benzinimi almıştım.meğerki çokta iyi bir yer değilmiş...bilginize....dikkat edinnn

daha önce eski arabamla benzer sorun yaşamıştım,yaşadığım şehirde belli yerlerden benzin alırım ama yabancısı olduğum illerde de özellikle şehir merkezlerinde veya merkeze çok yakın yerlerden benzin almaya gayret gösteririm çünkü şehir merkezlerindeki istasyonların hile yapma oranı daha az,(merkezdeki istasyona hep o ilin araçları devamlı geldiği için başlarının ağrımasını istemezler)
  • keşke,türkiyedeki tüm istasyonlarda standartlara uygun benzin olsa,sulu veya solventli benzin den çok şikayet oluyor sürücülerden
  • quote:

kardeş sen çorumdamısın.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sufim

Sonkarizma,öncelikle forumdaki güzel bilgi paylaşımların ve devirlendirici görevi yaptığın için teşekkürlerimi iletiyorum.Geçmiş günlerde far sıkıntısı ve alternatifleri üzerine yazılanlara ve diğer formlardaki bilgilere de dayanarak ampül arayışına kalkıştım.artılar ve eksiler hep kafa karıştırıcı oldu deneme yanılma yapmamak ve boşa para harcamamak adına ani bir kararla xenon taktırdım,sonuç çok güzel akşamın karanlığında aydınlığı yaşatıyor nerede ise......maliyet park lambaları ile birlikte 240 tl. araca kattığı çekicilikte cabası.

rica ederim,bilgim dahilinde sorulara elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyorum,bu arada xenonların hayırlı uğurlu olsun bu topiğin başlarında da far sıkıntısı için ben en mantıklı ve ucuz yöntemin xenon olacağını söylemiştim,gidip 1 çift mercekli far alıp taktırmak çifti 450 ytl (aydınlatma performansı çok iyi olmuyor,normal farlardan biraz daha iyi)xenon takmak en mantıklısı,marea topiğnde de bir çok arkadaş mercekli ve merceksiz farlarında xenon kullanmakta.ve far ayarlarınız düzgün yapıldığı takdirde bizim araçlarda karşıdan gelenin gözünü almıyor farlar.sizin takmiş olduğunuz kitin markası kelvin derecesi ve karşıdan gelenin gözünü alma gibi bir durumun olup olmadığını öğrenmek isterim

Kusura bakma epey zamandır sorunun cevabını aksattım;arkadaş tavsiyesi üzerine cenmax almaya gittiğimiz yerede usta kamasonic markayı aynı garanti koşullarında ve fiat olarakta daha uygun söyleyince onda karar kıldım.(8000k)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sufim
    Kusura bakma epey zamandır sorunun cevabını aksattım;arkadaş tavsiyesi üzerine cenmax almaya gittiğimiz yerede usta kamasonic markayı aynı garanti koşullarında ve fiat olarakta daha uygun söyleyince onda karar kıldım.(8000k)

tekrar hayırlı olsun geceleriniz gündüz olmuştur artık :)
  • selam arkadaslar

arabam tabıkı brava :D

arabama acık hava fıltresi takıcam

ancak dandık bisi istemıyorum

k&n ve bu tarz kalıtelı seyler ıstıyorum

kullanan veya goren varmı ?

nelerı tavsıye edersınız?

cevaplarınızı beklıyorum

SAYGILARIMLA...............
  • bende simota açık filtre var, çok başarılı ses veriyor, tavsiye ederim.
    benim bravoda yüksek devirlerde (5000-6000) özellikle 2. vitesten 3. vitese geçiş çok kemikli oluyor, garç diye ses geliyor bariz. böyle bir sorunu olan başkaları da var mı? nasıl düzeltilir, fikri olan varsa çok makbule geçer.
  • arkadasım vıtes kutusunu disli yagıyla yagla

sorun kesınlıkle cozulecektır

zamanla oluyo boyle seyler

yagını eksık etme yeter
  • bır hafta arayla gecte olsa lpg taktırıcam yarın ınsallah

brc sqent mıdır nedır

my-07

sızınlede paylasıcam ızlenımlerımı

SAYGILARIMLA......
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.