- x
...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...
23862 Cevap1139245 Görüntüleme41 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     8 [10] 12 13 14 15 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

319 Mesaj
24 Mayıs 2008; 11:41:48 

Bravacılar olarak bizlerde bazı forumlardaki arkadaşların yaptığı şekilde buluşabiliriz.Fakat farklı farklı illerde ikametgah ettiğimiz için herkesin müsait olacağı bir zaman ve herkesin intikal edebileceği ortak bir mekan belirlenmesi gerekiyor.Haricinde yüzyüze bulaşmak ancak aynı ilde yaşayan arkadaşlar buluşup görüşebilir.şuan için sanal ortamda buluşmak daha kolay.fakat çoğunluk talep ederse burada konuşur orta bi noktada karar kılarız.yanlız bizim topic çokta faal olamuyor.bu da arkadaşların yoğun olduğunu gösteriyor.bu kendim için de geçerli.Haricinde neden buluşmayalım?

Msi K9N Ati 690,Amd Brisbane X2 4200+, elixir 2x2 gb dual ddr2 800mhz, feel hurricane 550 watt, 160 gb + 80 gb sata seagate, ati x1650xt powercolor,asus cdwriter,Liteon Sata DVDRW, 19 " Datron LCD,lexmark 3350,genius slim star,5+1 microlab....

ACER GEMSTONE 5710G

758 Mesaj
24 Mayıs 2008; 11:44:10 

Tünaydın arkadaşlar.

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_79213608/f_//tm.htm

758 Mesaj
24 Mayıs 2008; 11:46:47 

quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

Bravacılar olarak bizlerde bazı forumlardaki arkadaşların yaptığı şekilde buluşabiliriz.Fakat farklı farklı illerde ikametgah ettiğimiz için herkesin müsait olacağı bir zaman ve herkesin intikal edebileceği ortak bir mekan belirlenmesi gerekiyor.Haricinde yüzyüze bulaşmak ancak aynı ilde yaşayan arkadaşlar buluşup görüşebilir.şuan için sanal ortamda buluşmak daha kolay.fakat çoğunluk talep ederse burada konuşur orta bi noktada karar kılarız.yanlız bizim topic çokta faal olamuyor.bu da arkadaşların yoğun olduğunu gösteriyor.bu kendim için de geçerli.Haricinde neden buluşmayalım?

güzel bir fikir, ama ilk önce herkes yaşadığı şehri bi yazsın derim siz ne dersiniz?

146 Mesaj
24 Mayıs 2008; 11:50:57 

arkadaşlar tekrar merhaba benim konuyada bi el atarmısınız
bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum

84 Mesaj
24 Mayıs 2008; 13:07:10 

rüzgar55 manisa somada ikamet ediyorum. hafta sonları genelde manisadayım. manisa da bana tavsiye edebileceğiniz usta varmı?

ilker

436 Mesaj
24 Mayıs 2008; 18:09:11 

quote:

Orjinalden alıntı: asi şehirli

merhabalar site gerçekten hoş ama dahada iyi olmalı hatta etkinlikler olmalı hafta sonları toplanmalı bravacılar olarak ben bursada oturuyorum benim tipik bir brava sorunum var farlar çok az gösteriyor marea farı taktırmayı istiyorum mercekli sanırım onlar arkadaşımda var marea gayet iyi gösteriyor bravalarınki az ..
bilgilendirirseniz sevinirim ayrıca toplanma işini yabana atmayalım

brava,bravo ve marea araçların farları zayıf haklısınız,ama marea elx,hlx,excluve,bravo hgt araçlardaki mercekli farların aydınlatması biraz daha iyi, mercekli far alacaksanız yan sanayi almayın aydınlatması kötü ve far yükseklik ayarı proplemli,orjinal valeo almalısınızki çifti 400 -450 ytl arası ,çıkma far dahi bulsanız çiftine gene hatırı sayılı bir para ödersiniz.marea topiğinde apojitsu nickli arkadaş xenon satıyor 175 ytl ye alıp aracınıza takarsanız görüş mesafeniz iyileşir en ucuz yöntem bu hatta mercekli fardan daha iyi görüş mesafeniz olur.
ama mercekli far takıp birde xenon takarsan o zaman gecelerin gündüz olur tabi ama çok para tutar,benim bravada xenon yok ama takıp memnun olanlar var hatta görüş baya iyileşiyor

436 Mesaj
24 Mayıs 2008; 18:58:18 

quote:

Orjinalden alıntı: variationsonathemeof

arkadaşlar gündemde olan konularınızla alakasız olarak bilgilerinize danışmak istiyorum
aranıza bir bravoyla katılmış bulunmaktayım
sorum şu otomatik vites arabamın vites kolundaki mandalı hangi durumlarda kullanmam gerekiyor
sport modu denedim gerçekten keyifli ice modunda faydası olduğunu söylüyorlar
sport modda kullanımda yakıt sarfiyatı farkeder mi
bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
şimdiden teşekkürler

otomatik bravo kullanmadım ama benim bravanın el kitabında otomatik vites kullanımı ile ilgili bilgiler var.scan edip aşağıya koyuyorum umarım işine yarar (resimleri rahat okuman için 800*600 olarak koydum.resmin üzerinde sağ tıklayıp resmi göster dersen daha rahat okursun)

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkarizma -- 24 Mayıs 2008; 19:05:26 >

1412 Mesaj
25 Mayıs 2008; 2:27:30 

SELAM BRAVACI ARKADASLAR BENDE 2001 BRAVA WAR ARAC BENZINDE LPGDE SILKELEME YAPIYOR, DONUSLERDE, 1DEN2YE GECERKEN, ILK CALISTIRMADA CALISMIYOR GAZ YEMIYOR ZAVOLI SERVISINE GOTURDUM LPGDE SORUN OLMADIGINI SOLEDILER ATESLEME SISTEMINDE OLABILIRMIS BU ARADA 60BIN BAKIMI YAPILDI BUJİ FILTRELER YAG VB CEVAPLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER KAZASIZ BELASIZ

Grande punto 2007 met-gri

214 Mesaj
25 Mayıs 2008; 17:09:07 

quote:

Orjinalden alıntı: sonkarizma

brava,bravo ve marea araçların farları zayıf haklısınız,ama marea elx,hlx,excluve,bravo hgt araçlardaki mercekli farların aydınlatması biraz daha iyi, mercekli far alacaksanız yan sanayi almayın aydınlatması kötü ve far yükseklik ayarı proplemli,orjinal valeo almalısınızki çifti 400 -450 ytl arası ,çıkma far dahi bulsanız çiftine gene hatırı sayılı bir para ödersiniz.marea topiğinde apojitsu nickli arkadaş xenon satıyor 175 ytl ye alıp aracınıza takarsanız görüş mesafeniz iyileşir en ucuz yöntem bu hatta mercekli fardan daha iyi görüş mesafeniz olur.
ama mercekli far takıp birde xenon takarsan o zaman gecelerin gündüz olur tabi ama çok para tutar,benim bravada xenon yok ama takıp memnun olanlar var hatta görüş baya iyileşiyor

merceksiz fara xenon uygulaması yaptırmayın, çok beddua alısınız, benden söylemesi. bizim araçlardaki kötü aydınlatmanın en kolay çözümü sanırım bir çift osram nightbreaker almak. xenon sistemin aydınlatma performansını ve beyazlığını beklemeyin tabii ama bu ampülleri taktıktan sonra gözle görülür bir iyileşme mutlaka farkedersiniz.

60 Mesaj
25 Mayıs 2008; 17:13:11 

far konusunda benim kadar dertli olan yoktur heralde. araçta renkli cam var geceleri birde yağmur yağarsa yolu görmek imkansız bir hale geliyo. bu mercekli farların fiyatı nekadar bi fikri olan varmı. marea mercekli farlar bizim araçlara uyuyormu??

o&k

436 Mesaj
25 Mayıs 2008; 19:27:59 

quote:

Orjinalden alıntı: rüzgar55

far konusunda benim kadar dertli olan yoktur heralde. araçta renkli cam var geceleri birde yağmur yağarsa yolu görmek imkansız bir hale geliyo. bu mercekli farların fiyatı nekadar bi fikri olan varmı. marea mercekli farlar bizim araçlara uyuyormu??

Merceksiz farlarda xenon uygulaması karşıdan gelenin gözünü çok almaktadır bu doğrudur ama far ayarlarınızı düzgün yaptırırsanız vede bravanın farları şeffaf değil çizgili olduğu için karşıdan gelenin gözünü çok almaz hele birde bravalarda farın konumu aşağıda olduğu için mesela pejo partnerde yada 4*4 son model jeepde farlar yüksekte olduğu için ve şeffaf olduğu için karşıdan gelenin gözünü almaktadır.Tabiki bu xenon işi kişiye kalmıştır ister taktırır ister taktırmaz.Avrupadaki standart xenon 4300k ve araçlarda far yıkama sisteminin standart olması gerekir.
Bende bravamda en ucuz çözüm Osram nıghtbrekar kullanıyorum genel anlamda aydınlatmam biraz arttı ama musait bir zamanda farların içinide temizlemeyi düşünüyorum. far içleri tozlanmış gibi benim bravada
Mercekli farlar bravaya uyum sağlar. Sadece park lambaları için ayrı bir kablo çekmeniz gerekiyor
çünkü; orjinal farlarda park ampulleri kısa huzmeli farın içinde iken, merceklilerde kenarlarda
ve de ayrı bir yerde, fiyatına gelince yan sanayi taıwan malı 135 ytl tanesi(ama xenon takılmayacaksa standart ampullerle aydınlatması biraz kötü deniyo kullananlar tarafından),orjinal valeo mercekli farlar ise 220 ytl tanesi

436 Mesaj
25 Mayıs 2008; 19:33:04 

quote:

Orjinalden alıntı: bornovali89

SELAM BRAVACI ARKADASLAR BENDE 2001 BRAVA WAR ARAC BENZINDE LPGDE SILKELEME YAPIYOR, DONUSLERDE, 1DEN2YE GECERKEN, ILK CALISTIRMADA CALISMIYOR GAZ YEMIYOR ZAVOLI SERVISINE GOTURDUM LPGDE SORUN OLMADIGINI SOLEDILER ATESLEME SISTEMINDE OLABILIRMIS BU ARADA 60BIN BAKIMI YAPILDI BUJİ FILTRELER YAG VB CEVAPLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER KAZASIZ BELASIZ

Lpg servisine gidersin lpg den değil derler, tofaş-fiat servisine gidersin lpg den derler,öncelikle gerçekten sorunun lpg den yapıp yapmadığını tespit etmelisin.Mesela bir süre sürekli benzinde kullan aynı sorunları benzinde de yapıyormu ona göre arızayı ararız.

146 Mesaj
26 Mayıs 2008; 0:33:08 

sonkarizma kardeşim çok teşekkürler kullanımı basit biliyorum dediğimiz şeylerin bile mabuelini okuyunca farklı çıkabiliyo, çok makbule geçti teşekkür ederim,

1412 Mesaj
26 Mayıs 2008; 1:19:04 

sonkarizma kardes dedıgın gıbı benzındede kullandım 1000 dewırın altında sureklı sılkeleme yapıyor gaz yemıyor 1000 devırı gectımı sorun yok lpg benzın 2sıde aynı ne yapabılırız.

758 Mesaj
26 Mayıs 2008; 7:21:39 

quote:

Orjinalden alıntı: funky9

merceksiz fara xenon uygulaması yaptırmayın, çok beddua alısınız, benden söylemesi. bizim araçlardaki kötü aydınlatmanın en kolay çözümü sanırım bir çift osram nightbreaker almak. xenon sistemin aydınlatma performansını ve beyazlığını beklemeyin tabii ama bu ampülleri taktıktan sonra gözle görülür bir iyileşme mutlaka farkedersiniz.

aracı ilk aldığımda üzerinde philipsin beyaz ampulleri vardı, güzel görüntüsü vardı ama aydınlatması çok zayıfdı, sonra osram nightbreakerı ustam tavsiye etti ve taktırdım, gayet memnunum.

436 Mesaj
26 Mayıs 2008; 13:49:27 

quote:

sonkarizma kardes dedıgın gıbı benzındede kullandım 1000 dewırın altında sureklı sılkeleme yapıyor gaz yemıyor 1000 devırı gectımı sorun yok lpg benzın 2sıde aynı ne yapabılırız.

aracınızı bilgisayara bağlatmanızı tavsiye ederim en net arıza tespitini bu şekilde yapabilirsiniz.Ama anlattığınız şikayetlere ve benim tecrübelerime göre arıza :

1- Ateşleme sisteminden olabilir.(endiksiyon bobini yada buji değişiminde orjinal buji kullanılmaması)

2- dönüşte silkelemesi hidrolik direksiyon pompası dönüşlerde motordan bir miktar güç çeker.Buda motor devrinin düşmesine vede silkelemesine neden olur.1000 devirdeyken güç çekiyo ve devri düşürüyo silekeleme yapıyodur.Mesela dönüşlerde klımayı aç bak o zaman da silkeleme yapıyomu.klıma motor devrini yukselteceğinden devrin düşmesini engeller. Bu sorunuda boğaz kelebeği,rolanti motoru (ama sizde rolanti dalgalanması şikayeti yok ),lambda(oksijen) sensörü (eğer bu sensör arızalıysa yakıt -hava karışımını ayarlayamaz ve düşük devirde silkeleme yapmasına neden olabilir)

ama dediğim gibi bu anlattıklarım tamamiyle tecrübelerime dayanarak söylediğim varsayımlar.En iyisi iyi bir bilgisayar sistemi olan özel servisde(bosch car varsa yaşadığınız şehirde fiyatları makul) bilgisayara bağlatıp sorunun nerde olduğunu bulmaktır.

umarım en ucuz yoldan arızanızı yaptırırsınız ve burda bizlerle paylaşırsanız bizlerde bilgi sahibi oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkarizma -- 26 Mayıs 2008; 14:08:22 >

436 Mesaj
26 Mayıs 2008; 13:53:22 

quote:

Orjinalden alıntı: variationsonathemeof

sonkarizma kardeşim çok teşekkürler kullanımı basit biliyorum dediğimiz şeylerin bile mabuelini okuyunca farklı çıkabiliyo, çok makbule geçti teşekkür ederim,

size ve tüm otomatik araç kullanan üyelerimize birazda olsa yardımda bulunabilmek ne mutlu
Bilgi paylaştıkça güzeldir

1412 Mesaj
26 Mayıs 2008; 14:09:30 

sonkarizma kardes dedıgın gıbı bılgısayara baglattım sedece hız sensoru arızalı cıktı bundanda yapmazmıs, servısde senın dedıgın gıbı atesleme sistemınden veya bogaz kelebegınden yapabılcegını soyledıler, bakalım haftaya anlıcaz

436 Mesaj
26 Mayıs 2008; 14:12:29 

quote:

sonkarizma kardes dedıgın gıbı bılgısayara baglattım sedece hız sensoru arızalı cıktı bundanda yapmazmıs, servısde senın dedıgın gıbı atesleme sistemınden veya bogaz kelebegınden yapabılcegını soyledıler, bakalım haftaya anlıcaz

o zaman bujilerinin orjinal olup olmadığına bakın buji kablolarını kontrol edin yıpranmışmı,birde boğaz kelebeğini önce temziletin eğer sorun devam ederse yenisi ile değiştirin

436 Mesaj
27 Mayıs 2008; 20:38:04 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyinaygun

güzel bir fikir, ama ilk önce herkes yaşadığı şehri bi yazsın derim siz ne dersiniz?

buluşup görüşme fikri güzel ama brava topiğnde fazla üye olmaması ve fazla aktif olmaması nedeni ile zor,kardeş topic marea cılar kalabalık olduklarından sık sık buluşuyolar yakında izmir toplantıları var.izmirli olan veya yakın olan üyeler gidebilirler.brava,bravo ve marea hepimiz kardeşiz

1412 Mesaj
27 Mayıs 2008; 20:54:43 

BORNOVALİ89 izmir bornovadan ikamet ediyorum35

84 Mesaj
29 Mayıs 2008; 9:29:01 

arkadaşlar bende manisa somadan katılıyorum... ayrıca hepinize günaydın...

ilker

3667 Mesaj
29 Mayıs 2008; 9:46:16 

Günaydın cemaat-i BRAVA

Nede olsa kardeş kulüp ve araçlarız. 21 Haziran'daki İZMİR toplantısına katılmak isterseniz bekleriz

Ayrıntılar 8 Haziranda netleşecek

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

84 Mesaj
29 Mayıs 2008; 15:38:05 

arkadaşlar somada arabama lpg taktırıyorum. ancak benim aracım plakası manisa merkez. aracı aldığımda manisada oturuyordum. aracın plakasınında değişmesini istemiyorum. araca somada lpg taksam ruhsat işlemlerini manisada halledebilirmiyim. ruhsata işlemede ne kadar sürem var. yolda giderken kontrole takılıp kardeşim senin aracta lpg var ama senin ruhsatta bu yazmıyo demesinler. yardımcı olursanız seviniirim...

ilker

66 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:19:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ilker9728

arkadaşlar somada arabama lpg taktırıyorum. ancak benim aracım plakası manisa merkez. aracı aldığımda manisada oturuyordum. aracın plakasınında değişmesini istemiyorum. araca somada lpg taksam ruhsat işlemlerini manisada halledebilirmiyim. ruhsata işlemede ne kadar sürem var. yolda giderken kontrole takılıp kardeşim senin aracta lpg var ama senin ruhsatta bu yazmıyo demesinler. yardımcı olursanız seviniirim...

şimdiden hayırlı olsun,ruhsata işletme işlemini aracın bağlı bulunduğu trafik tescil merkezinde yaptırman gerekmekte.Ruhsatta üst kısımda yazar,orada neresi yazıyorso o şubede yaptıracaksın.somada montajı yaptırman Manisa'da işlem yaptırmana engel değil.Sadece sana verilen evrakları iyi kontrol et eksik kaşe-imza kalmasın.Faturayı kestirmez,montaj tarihinde sürekli güncelleme yaptığında 1 yıl bile dolaşa bilirsin,fakat böyle bir işe ne gerek var her şeyin yasal olması her zaman senin lehine.Bilmiyorum aracın kaskolumu?kaskolu ise gün bile geçirmeden işlemleri yaptırmanı ve kasko bilgilerini güncellettirmeni tavsiye ederim.

66 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:28:41 

Unutmadan,lpg dolum ağzını tamponu deldirmeden de sağ arka alt tarafa taktıra bilirsin.Ustaya söylersen o halleder.Ruhsata işletme işlemleri yaparken;TMMO sızdırmazlık raporunu hangi günler yapıyor,araç muayene işlemlerini ve trafikteki işlemleri planlayıp hepsini bir günde hallede bilirsin.Sakın muamelecilere bulaşıpta boş yere fazla para verme...

4 Mesaj
30 Mayıs 2008; 20:09:43 

kardeş ya biz neden toplanmıyoruz bravacılar olarak baksanıza marea cılar toplandı felan yazıyor bir yer belirleyelim herkese uyarsa etkinlik felan yapalım iyi olmazmı yer gök BRAVA

4 Mesaj
30 Mayıs 2008; 20:13:30 

slm ben bursada oturuyorum ya bi organize olalım derim geçenlerde 60 adet eski otomobillerden oluşan bi araç konvoyu oldu herkes nasıl bakıyor bir görseniz bazı organizasyonlarda yapılır mesela yalovanın üstünde acaip bir şelaleler var bravacılar olarak gidelebilecek bir yer derim ben ayrıca yolda asfalt harıka bir yer toplanalım en kısa zamanda

66 Mesaj
30 Mayıs 2008; 21:05:24 

quote:

Orjinalden alıntı: asi şehirli

slm ben bursada oturuyorum ya bi organize olalım derim geçenlerde 60 adet eski otomobillerden oluşan bi araç konvoyu oldu herkes nasıl bakıyor bir görseniz bazı organizasyonlarda yapılır mesela yalovanın üstünde acaip bir şelaleler var bravacılar olarak gidelebilecek bir yer derim ben ayrıca yolda asfalt harıka bir yer toplanalım en kısa zamanda

Toplanmak güzel olur,ama katılımcılar neredeyse formu bile ziyaret etmiyorlar kaldı ki toplanmak....Çokmu karamsar bir yaklaşım...?öğlenden sonra sık sık bakıyorum kimseler yok.Bi sen bi ben... Kardeş topiği kıskanmaktayım

436 Mesaj
30 Mayıs 2008; 22:53:12 

quote:

Orjinalden alıntı: sufim

Toplanmak güzel olur,ama katılımcılar neredeyse formu bile ziyaret etmiyorlar kaldı ki toplanmak....Çokmu karamsar bir yaklaşım...?öğlenden sonra sık sık bakıyorum kimseler yok.Bi sen bi ben... Kardeş topiği kıskanmaktayım

aynen katılıyorum brava topiğinde sanal ortama bile zar zor geliyor millet,gerçek toplanmada daha zor olur marea topiğinin maaşallahı var,üye sayıları çok fazla aktifler.ben bile bu siteye girince brava kullanmama rağmen ilk önce marea topiğine giriyorum.bravacılar olarak toplanmamız zor.ama sağ olsunlar ne zaman buluşma yapsa mareacılar bizleri hep davet ederler,fırsatı olan marea buluşmalarını kaçırmasın derim

319 Mesaj
30 Mayıs 2008; 23:36:26 

Evet Brava forumuna bende dahil bir çok arkadaş uğrayamıyorlar.Kendi adıma ben bu aralar yoğunum işlerden ötürü.ama daha önce de dediğim gibi eğer buluşmak istiyorsak öncelikle herkes hangi ilde olduğunu yazsın.sonrada herkesin gelebileceği bir mekan ve zaman belirleriz. ben giresunda ikametgah ediyorum.herkes nerden katıldığını yazsın.bilelim öncelikle.

Msi K9N Ati 690,Amd Brisbane X2 4200+, elixir 2x2 gb dual ddr2 800mhz, feel hurricane 550 watt, 160 gb + 80 gb sata seagate, ati x1650xt powercolor,asus cdwriter,Liteon Sata DVDRW, 19 " Datron LCD,lexmark 3350,genius slim star,5+1 microlab....

ACER GEMSTONE 5710G

84 Mesaj
31 Mayıs 2008; 12:26:21 

sufim yardımların için öncelikle çok teşekkür ederim. gerçekten marea sitesine imrenerek bakıyorum. eğer müsait olursa somadan bende katılmak istiyorum onların buluşmasına. gönül isterki biz bravacılar olarak toplanalım...

ilker

436 Mesaj
31 Mayıs 2008; 20:47:41 

Bornovali89 = İZMİR
İlker9728 = MANİSA
Asi Şehirli = BURSA
K_Strom = GİRESUN
Sonkarizma = ESKİŞEHİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkarizma -- 31 Mayıs 2008; 20:46:43 >

758 Mesaj
31 Mayıs 2008; 21:00:39 

hayırlı akşamlar arkadaşlar...
buluşabilecekmiyiz?

758 Mesaj
31 Mayıs 2008; 21:03:12 

ayrıca listeye benide ekleyebilrisin bi ankaralı olarak 6. sıraya yazabilirsin.

352 Mesaj
31 Mayıs 2008; 22:14:03 

ozkan65:İstanbul

2001 Fiat Brava 1.6 ELX

223 Mesaj
1 Haziran 2008; 17:44:42 

trabzon

---2000 FilDişi Brava SX---

436 Mesaj
1 Haziran 2008; 20:11:20 

Bornovali89 = İZMİR
İlker9728 = MANİSA
Asi Şehirli = BURSA
K_Strom = GİRESUN
Sonkarizma = ESKİŞEHİR
hüseyinaygun= ANKARA
ozkan65 = İSTANBUL
daxir = TRABZON

436 Mesaj
1 Haziran 2008; 20:34:33 

selamlar arkadaşlar, bu gün sabah kardeşimi açıköğretim sınavına gireceği okula götürdüm arabadan indik uzaktan kumandayla kapıları kilitledim arabadan 10 metre uzaklaştım sonra bagajdan bir şey almak için geri geldim anahtarı bagaj kilidine sokup bagajı açtım elimdeki anahtarıda bagajın içine koydum iki elimle işimi hallettim bagaj kapağını kapattım.yarım saat kadar park ta oturdum sonra müzik dinlemek için arabaya geldim abooo anahtar yok.düşürmüş olabilirim diye etrafı dolaştım ama yok sonra anahtarı bagajda unutabileceğim aklıma geldi,bulunduğum yere oto sanayi 5 dk idi yürüyerek hemen gittim, pazar günü açık oto kilitçi yok neyse bir yer buldum telefon ettim usta 1 saat içinde evinden geldi.Durumu anlattım anahtar bagajda ise sorun yok dedi ama kaybettiysen baya masraf çıkar dedi yedek anahtarıda yok benim arabanın.şöför kapısını plastik spatula ile hafif araladı sonra deriden ucunda el pompası bağlı(eski tansiyon ölçme aletleri gibi) şeyi kapını arasından sokup şişirdi kapı aralanmış oldu,kapının arasından tel sokup kapının kilit mandalını yukarı çektirdi hoop kapı açıldı,5 dk uğraştı 50 ytl istedi neyse pazarlıkla 40 ytl verdim 5 dk için,burdan çıkarılacak ders yedek anahtar şart hemen yaptıracam bir tane kapıyı açan usta 60 ytl ye yedek anahtar yaparım dedi orjinali kodlayacakmış kapı kontak hepsini çalıştırır dedi,neyse 40 ytl nasipten çıkmış demekki tek tesellim anahtarı kaybetmemiş olmak yoksa çok daha fazla masraf çıkardı

223 Mesaj
1 Haziran 2008; 21:54:27 

gecmıs olsun arkadasım.ucuz atlatmıssın.kapıda kalıcı bır hasar olmadımı

319 Mesaj
2 Haziran 2008; 0:16:46 

geçmiş olsun sonkarizma.zaman zaman bende senin yaptığın hataya düşmekten son anda kurtuluyorum.ve her seferinde kapılar kilitli iken bagajı açacak olursam anahtarı bagaj kapağının üzerinde bırakıyorum ki kapatsamda içerde kalmamış oluyor.en azından kendimce bir önlem.sonuçta hepimiz insanız bir anlık dalgınlık insanı ufak ta olsa uğraştıracak iş açıyor. neyse bunla geçmiş olsun

ACER GEMSTONE 5710G

66 Mesaj
2 Haziran 2008; 8:00:17 

quote:

Bornovali89 = İZMİR
İlker9728 = MANİSA
Asi Şehirli = BURSA
K_Strom = GİRESUN
Sonkarizma = ESKİŞEHİR
hüseyinaygun= ANKARA
ozkan65 = İSTANBUL
daxir = TRABZON
sufim ==Kocaeli

66 Mesaj
2 Haziran 2008; 8:08:31 

Arkadaşlar sol arka teker süspansiyon sisteminden ses gelmekte(derinin plastiğe sürtünmesimde çıkan ses)böyle bir sorunla karşılaşan oldumu?Yöntemi var ise gidermenin kendim uğraşıp gidere bilirmiyim.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

436 Mesaj
2 Haziran 2008; 13:37:46 

quote:

Orjinalden alıntı: 34HRN60

gecmıs olsun arkadasım.ucuz atlatmıssın.kapıda kalıcı bır hasar olmadımı

hayır olmadı kapıyı yarım cm kadar aralayıp, kapının üst kısmındaki yarım cm aralıktan tel sokup mandalı yukarı çekti usta o kadar

436 Mesaj
2 Haziran 2008; 13:42:31 

quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

geçmiş olsun sonkarizma.zaman zaman bende senin yaptığın hataya düşmekten son anda kurtuluyorum.ve her seferinde kapılar kilitli iken bagajı açacak olursam anahtarı bagaj kapağının üzerinde bırakıyorum ki kapatsamda içerde kalmamış oluyor.en azından kendimce bir önlem.sonuçta hepimiz insanız bir anlık dalgınlık insanı ufak ta olsa uğraştıracak iş açıyor. neyse bunla geçmiş olsun

bende yedek anahtar da yok,en kısa zamanda yaptıracam

436 Mesaj
2 Haziran 2008; 13:48:08 

quote:

Arkadaşlar sol arka teker süspansiyon sisteminden ses gelmekte(derinin plastiğe sürtünmesimde çıkan ses)böyle bir sorunla karşılaşan oldumu?Yöntemi var ise gidermenin kendim uğraşıp gidere bilirmiyim.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

amortisör patlak desek dediğin gibi ses çıkarmaz ,arka amortisör takozun kopup helezon arasına sıkışmış desem oda pek mantıklı gelmedi,arka fren balatalarının pimlerinden gelse o ses, metal sürtünmesi sesi çıkar.Mesela bende ışıklara yaklaşınca fren yaptığım araç durmaya yakın dediğin sese benzer bi ses geliyo arkadan ama önemseyip sanayiye gitmedim hiç

1412 Mesaj
2 Haziran 2008; 16:29:40 

gecmiş olsun sonkarizma kardes ucuz atlatmısın

758 Mesaj
2 Haziran 2008; 17:21:58 

quote:

bende yedek anahtar da yok,en kısa zamanda yaptıracam

çok geçmiş olsun, gerçekten de ufak bi dalgınlık nelere yol açıyor, gerçi sen pazar olmasına rağmen ustayı bulmuş ve açtırabilmişsin, hadi ustayı bulamasydın ve anhtarı kaybetseydin, zaman ve para kaybı en önemlisi insana vermiş olduğu sıkıntı stres, neyse 40 ytl ve şansınla kurtarmışın,
bende de yedek anahtar yok onun için bagajı genelde içeriden açarım anahtara neolur ne olmaz diye.

319 Mesaj
2 Haziran 2008; 21:12:56 

quote:

süspansiyondan geldiğine eminmisin?

ACER GEMSTONE 5710G

75 Mesaj
2 Haziran 2008; 21:18:34 

quote:

Orjinalden alıntı: brava 34

MERABA GÖKÇEADA; BENDEDE 1.5 AYDIR 2002SX VAR SERİ VE KONFORLU Bİ ARACIMIZ VAR AMA BENZİN FİYATLRI MALUM. BENDE LPG DÜŞÜNÜYORUM 1-2 AYA KADAR TAKTIRABİLİSEM NE ALA, LPG KONUSNDA SORDUĞUN İLLERDE ZATEN LPG HİZMETİ VEREN YERLER SAYILIDIR USTASI İYİ OLAN MEŞHUR OLMUŞTUR ORADA SORUŞTUR BAKLIM. TARTİNİ,BRC, BİZİM ARAÇLARA EN UYUMLU OLANI DİYOLAR FAKAT MONTAJI YAPAN USTA ÇOK ÖNEMLİ ARKADAŞIM. İYİ Bİ USTANIN MONTAJI PROBLEM ÇIKARMAZ SANA, İYİ ARAŞTIR, HADE HAYIRLISI GÖKÇEADA

Saol kardeşim,
bakalım araştırıyorum bu aralar Trabzon'da atiker'in iyi olduğunu duydum,yani ustasının.Yakın zamnda düşünüyorum inşallah.Taktırır taktırmaz atacam resimlerii.

84 Mesaj
2 Haziran 2008; 21:47:23 

son karizma çok geçmiş olsun...

ilker

66 Mesaj
3 Haziran 2008; 7:18:20 

quote:

amortisör patlak desek dediğin gibi ses çıkarmaz ,arka amortisör takozun kopup helezon arasına sıkışmış desem oda pek mantıklı gelmedi,arka fren balatalarının pimlerinden gelse o ses, metal sürtünmesi sesi çıkar.Mesela bende ışıklara yaklaşınca fren yaptığım araç durmaya yakın dediğin sese benzer bi ses geliyo arkadan ama önemseyip sanayiye gitmedim hiç

teşekkürler ilgin için,şimdilik bende teybin sesini açarak sese kulak vermemeye çalışıyorum.Ama sebebi bulmadan içim rahat etmeyecek.

66 Mesaj
3 Haziran 2008; 7:27:17 

quote:

Orjinalden alıntı: gokceada

Saol kardeşim,
bakalım araştırıyorum bu aralar Trabzon'da atiker'in iyi olduğunu duydum,yani ustasının.Yakın zamnda düşünüyorum inşallah.Taktırır taktırmaz atacam resimlerii.

Atikeri iyice soruştur,Fiat'ta sorun yaşayan varmı diye?Bravasına uygulatan varmı?Pahalı marka takdır demiyorum fakat tek alternatifinde atiker olmasın.Usta seçimi büyük etken fakat kitin uygunluğuda önemli etken.Şİmdiden hayırlı olsun.

436 Mesaj
3 Haziran 2008; 20:34:09 

lpg de markadan çok bence işçilik çok daha önemli,sıralı lpg sistemlerinin çoğu hemen hemen aynı kalitede.önemli olan işin ehli usta bulup taktığı lpg kitinin yetkili servisini yapan yere taktırmak,zaten usta profosyonel ise kötü markayı takmaz araca

84 Mesaj
3 Haziran 2008; 20:53:13 

bende sonkarizmaya katılıyorum. benceden markadan daha önemlisi bağlantıyı yapan usta. bende haziranın 20 si gibi atiker marka tüp taktıracam. taktırdıktan sonra izlenimlerimi sizlerle paylaşırım...

ilker

84 Mesaj
3 Haziran 2008; 20:55:51 

arkadaşlar birde sizlere birşey sormak istiyorum. arabamdeki teyip sadece belli radyo kanallarını çekiyo. aratıyorum yine aynı kanallar. halbuki o radyoların dışında başka radyolarda var. aracın arama ayarlarında bir değişiklik yapmam gerekiyor ama ne olduğunu bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. iyi akşamlar...

ilker

1566 Mesaj
3 Haziran 2008; 21:01:25 

quote:

Bornovali89 = İZMİR
İlker9728 = MANİSA
Asi Şehirli = BURSA
K_Strom = GİRESUN
Sonkarizma = ESKİŞEHİR
hüseyinaygun= ANKARA
ozkan65 = İSTANBUL
daxir = TRABZON

merhab arkadaşlar yav benide ekleyin yav durun
brava 34=İSTANBUL

SON KARİZMA'YA DA GEÇMİŞ OLSUN
"BİR MUSİBET BİN NASİHATTAN İYİDİR" DERLER.
UCUZ ATLATMIŞSIN GEÇMİŞ OLSUN TEKRAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brava 34 -- 3 Haziran 2008; 21:01:53 >

1566 Mesaj
3 Haziran 2008; 21:12:28 

quote:

Orjinalden alıntı: ilker9728

arkadaşlar birde sizlere birşey sormak istiyorum. arabamdeki teyip sadece belli radyo kanallarını çekiyo. aratıyorum yine aynı kanallar. halbuki o radyoların dışında başka radyolarda var. aracın arama ayarlarında bir değişiklik yapmam gerekiyor ama ne olduğunu bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. iyi akşamlar...

MERHABA İLKER; 20SİNDEN SONRA BEKLİYORUZ İYİ HABERLERİNİ,
ARACIN KİTAPCIĞI YOK GALİBA SENDE. TEYP EKRANININ ALTINDA DX LD TF GİBİ YAZILAR OLACAK BUNLARDAN TF OLANIN İPTAL EDİYORDUK YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM. ARAMA YAPINCA ÇOK AZ İSTASYONU BULUYOR DİMİ DOĞRU ANLADIM. BİDE AF DİYE Bİ TUŞ VAR ONA BASILI TUT ON YADA OFF DİYE SECİM YAPIYORDU GALİBA.