Şimdi Ara

## Gigabyte'dan X38-DS5 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

X38 yonga setli DQ6 modeli gündemde olan Gigabyte, daha alınabilir seviyede olan X38-DS5 modelini de hazırladı. Firmanın yeni anakartı DQ6 modeline göre esktra bazı özelliklerin kısılması ile hazırlanmış. X38 ve ICH9R yonga seti paketini kullanan anakart Intel'in Core tabanlı işlemcilerine destek vermekle birlikte firmanın yakında çıkması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahip Penryn işlemcilerine de tam destek vermekte.

Katı kapasitör zengini olan anakart, ısı iletim temelli pasif soğutma ile gelmekte. 1600MHz'e kadar FSB desteği olan anakart ayrıca 8GB'a kadar DDR-2 1066MHz bellek desteğine de sahip. Anakart üzerinde 3 adet PCIe X1, 2 adet PCIe X16 ve 2 adet te tipik PCI slotuna sahip. PCIe 2.0 desteği de olan anakart AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisine de 16X + 16X formunda destek verebilmekte.

8 adet SATA-II konnektörüne sahip olan anakart farklı RAID konfigürasyonlarını da desteklemekte. Çok sayıda USB desteğine de sahip olan anakart üzerined gigabit ethernet desteğine de sahip. Bunun dışında Gigabyte yeni nesil anakartlarının ses yetenekleri konusunda da son derece iddialı. Realtek'in ALC889A ses yongasını kullanan anakart Blu Ray ve HD DVD desteği de sağlamakta.

Gigabyte X38 yonga setini kullanan anakart çeşitliliğini hızlı bir şekilde arttırmayı planlıyor. Çok daha pahalı olan DQ6 serisinin peşi sıra nispeten daha ekonomik sayılabilecek DS5 serisi X38 modelleri de kullanıcılar ile buluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Ekim 2007; 21:14:25 >

• fiyatı uygun olursa neden olmasın
  • 200 doların altında olsun da bunu alayım bari
  • quote:

Orjinalden alıntı: ıspanak

200 doların altında olsun da bunu alayım bari

hiç ümitlenme derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: thack_can

quote:

hiç ümitlenme derim

+1.000.000
  • inşallah 200 dolar altı olur veya 210 eviyesinde filan olur
  • X38-DQ6 şuan 275$+KDV den satılıyor
    Bence buda en fazla 200$+KDV olurki bence çok normal bir fiyat (:
    DS3R bile şu an 180$+KDV den satılıyor.
  • quote:

P35 DS4 239$
    X38 DS5 in 200$ altı olacagını pek sanmıyorum.
  • Pardon ne gibi özellikleri kısılmış acaba anlamadım..Hepsi tam gibi duruyor..:)
  • Model isminden anladığım kadarıyla bir özelliği kısılmış.Ama hangisi anlamadım.
  • sanırım Çarpanları kısılmıştır
  • anakartın özellikleri iyi, dq6 dan da fazla bir farkı yok gibi eğer 200$+kdv civarında olursa tutulabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: abdullah_007

inşallah 200 dolar altı olur veya 210 eviyesinde filan olur

Ya arkadaşlar P35 DS4 230-240$ ken bu kartin nasıl 200$ alti olacagina inanabiliyorsunuz hayret dogrusu.
  • Aşırı bir biçimde o\c düşünülmüyorsa kesinlikle çok isabetli bir karar olacaktır. İncelemelerim sonucunda ihtiyacım doğrultusunda almaya karar verdiğim bir ürün fiyatta tahminlerin üzerinde 250USD+KDV olarak satılıyor
  • 6 fazlı pek cekici durmuyor
  • bende bunun x48 ds5'li olanını bekliyorum...
  • x48 i hasretle bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa600

x48 i hasretle bekliyoruz

aynen
  • x38 dq6 en baba anakartlardan biri
    x38 ds5 250dolar ise gidep dq6 almak daha mantıklı
    ama x48 i beklemek en mantıklısı
  • açılış tarihine bakmadım pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.A.J -- 6 Ocak 2008; 22:50:48 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.