Şimdi Ara

## ECS'den Intel İçin Uygun Fiyatlı Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ECS'den Intel İçin Uygun Fiyatlı Anakart ##

Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden ECS, Intel'in 1066MHz FSB'ye kadar olan Core tabanlı işlemcilerine yönelik olarak hazırladığı uygun fiyatlı yeni anakartı P4M900T-M2 (V1.0) satışa sunuldu. Firmanın yeni anakartı VIA'nın Intel işlemcilere yönelik olarak hazırladığı P4M900CD yonga setini kullanıyor.

ECS'den alıştığımız üzere "patlıcan" olarak ta ifade edilen özel bir PCB rengine sahip olan anakart P4M900CD + VT8237S yonga seti paketini kullanıyor. Pasif soğutma ile gelen anakart üzerinde 2 adet DIMM slotu var ve 4GB'a kadar tek kanal DDR-2 667/533MHz bellek desteğine sahip. Entegre olarak VIA'nın Chrome9 dahili grafik işlemcisine sahip olan anakart harici ekran kartı kullanmak isteyenlere yönelik olaraksa bir adet PCIe X16 slotu anakart üzerine konumlandırılmış durumda.

PCIe X16 slotunun yanı sıra 1 adet PCIe X1 ve 2 adet te tipik PCI slotunun yer aldığı anakart 2x IDE ve 2x da SATA konnektörleri de yer almakta. Tabi dahili 6 kanal ses ve 10/100 ethernet özelliğinin de yer aldığı ECS'nin yeni modelinin yurt dışı satış fiyatı 55-60$ aralığında bulunmakta.

• anakartta kompenent yok dogru dürüst ya bu ne biçim şey benim radyoda daha fazla kondansatör vardır bu anakart ofis için düşünülmüş galiba başka türlü yere sokmam ben
  • ekonomik sınıf falan diye açıklama yapılmış ama ecs ileriye doğru gideceğine geriye doğru gidiyor enteresan yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden ECS,

Bu ibare Türkiye sınırlarında pek geçerli değil bildiğim kadarıyla Fiyat tatminkar kategoride
  • Asus, Gigabyte ve MSI dan sonra en büyük anakart firması ECS. Türkiye'de nadir olarak satılır. En çok bozulan ve şişme yapan kondansatörleri katı kondansatör yapmışlar, bunu gözden kaçırmayın. Kaç tane anakart geçti elimizden işlemci çevresindeki şişmiş kondansatörleri değiştirince normal çalışan. Buna dikkat etmeleri güzel, umarım diğer firmalar da en azından işlemci çevresindekileri bundan sonra katı yapar.
  • Tamamen Ekonomik icin yapılmış bir anakart. Yani ofis ve Bilgisayarlarla yeni tanışanlar için hazırlanmış basit bir anakart. Eminim bi C2D işlemci bunun iki katı fiyatlıdır :)
  • hediyelik lokum gibi ....
  • Core 2 duo işlemci alınıpta bu kart kullanılmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: TANER 82

anakartta kompenent yok dogru dürüst ya bu ne biçim şey benim radyoda daha fazla kondansatör vardır bu anakart ofis için düşünülmüş galiba başka türlü yere sokmam ben

katılıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: iskober

quote:

Orjinalden alıntı: TANER 82

anakartta kompenent yok dogru dürüst ya bu ne biçim şey benim radyoda daha fazla kondansatör vardır bu anakart ofis için düşünülmüş galiba başka türlü yere sokmam ben

katılıyorum

yahuu bırakın kondansatörleri filan kullanacağınız işlemciye yazık olur ...
  • Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden ECS (DÜNYANIN EN DANDİK ANAKART ÜRETİCİLERİNDEN) dese daha uygun olurmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 11 Ekim 2007; 23:12:29 >
  • bedavaya verseler almam bunu, işlemci nası bozulur, nası en çok sorun çıkarılır testleri için denenebilir bu marka hem via hem ecs; ikisi bir arada cacık olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: hunter87

bedavaya verseler almam bunu, işlemci nası bozulur, nası en çok sorun çıkarılır testleri için denenebilir bu marka hem via hem ecs; ikisi bir arada cacık olmaz

aynen katılıyorum
  • Bırakın yaw.Bende ecs pt880 modeli var. Hasta etti anakart. İlk fırsatta değiştirecem...
  •  ## ECS'den Intel İçin Uygun Fiyatlı Anakart ##

ECS P4M900T-M2 PCI-Ex16 FSB 1066 mhz 256 MB VGA DDR2 667 mATX Anakart
    Marka ECS
    Model

Son Kullanıcı Fiyatı 49,00 USD + KDV

Özellik Açıklama
    Yonga Takımı VIA® P4M900CD & VT8237S serisi
    İşlemci Desteği Intel® Core 2 Quad/Duo, Pentium D işlemciler
    Soket Tipi LGA775
    Veriyolu Hızı 1066/800/533MHz
    Bellek Desteği DDR2
    Bellek Hızı 667/533/400MHz
    Bellek Kapasite 4 GB 2x DIMM
    PCI Yuva 2 adet
    PCI Express x1 1 adet
    PCI Express x16 1 adet
    Ethernet 10/100 Mbps
    Tümleşik Ses 6 kanal ses
    Sabit Disk (ATA) 2 adet
    Sabit Disk (SATA) 2 adet
    RAID Var RAID 0,1
    USB 2.0 8 adet
    Ölçüler (GxYxD) 244*200mm
    Boyut Mikro ATX

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.