Şimdi Ara

ESPN Fastbreak (VGM)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
1
Favori
9.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte en kral oyun nihayet açıldı.forumdan takip eden arkadaşlar bilir;bu oyun feci şekilde bağımlılık yapıyor.seçtiğimiz adamın maçlarını izlediğinizde sizi değişik bir heyecan kaplıyor.

daha önce bu oyunun zevkini tatmamışlar için birkaç şey belirteyim.öncelikle daha önce üyeliği olmayanlar oyuna kaydını yaptırıyorlar.sonra giriş yaparak günlük/haftalık seçiminizi seçerek karşımıza direk oyuncular çıkıyor.100$ bütçeyle 5 oyuncu+antrenör seçerek ilk bölümü tamamlıyoruz.tabi ilk günlerde oyuncu seçmek kolay ancak daha sonra günlerde oyuncunun performansına bağlı olarak fiyatlar yükselecek ve oyuncu seçiminde zorlanılacak.burada da iş kendi yeteneğine kalmış,sleeper bulmak oyunun en önemli noktalarının başında geliyor.takımımız oluşturduktan sonra join group a tıklayıp donanim haber grubunu bulup şifreyi yazarak işlemi tamamlıyoruz.tüm soru ve sorunlarınızı burada paylaşabilirsiniz.yeni seoznda herkese bol şans.ayrıca oyunu günlük kurdum.her gün takip edemeyecek olanlar için talebe göre haftalık grupta açılabilir.

oyun linki:http://games.espn.go.com/fastbreak/frontpage
    lig adı: donanim haber
    şifre: welovethisgame

quote:

OYUNLARIN HASI: VIRTUAL GM GAME
    (Bu yazı pivot dergisinin 40.sayısında yayınlanmıştır.)

OYUNLARIN HASI: VIRTUAL GM GAME

Basketbolseverlere internet üzerinden gerçek NBA oyuncularıyla kendi takımlarını oluşturup gerçek maç sonuçları ile yarışma imkânını sunan yeni bir çılgınlık; VGM!!..

VIRTUAL GM...
    Merhabalar. Efendim biz Türkler genel olarak "Başkalarının işini kendi işinden daha iyi bilen" bir millet olarak biliniriz. Hepimiz her türlü spor konusunda uzman olduğumuz için, mahalle kahvelerinde "Daum, Ahmet Dursun�u neden oynatmıyor?", yok efendim "Arif o defansı açar", "İbo ile Hido aynı takımda olmaz" kıvamındaki konuşmalar standartlaşma aşamasına gelmiştir. Bazı kafası çalışanlar da bunu görerek hem böyle sağda solda konuşanları tatmin etmek, hem de teknik direktörlüğün o kadar kolay olmadığını yüzümüze vurmak suretiyle topumuzu rezil etmek için �Sanal Menajerlik Oyunları� diye bir şey uydurmuşlardır.
    Genel olarak �Fantasy Games� diye anılan bu oyunlar ağırlıklı olarak futbol üzerine kurulmuştur. Fakat sayıca daha az olmakla birlikte basketbol, hokey, Amerikan futbolu ve otomobil yarışları ile ilgili de birkaç oyun üretilmiştir. İşte ben de sizlere bu oyunlardan birini; Amerikan Ulusal Basketbol Ligi�nin resmi oyunu NBA.com�s Virtual GM Game�i tanıtmak için yola çıktım, bakalım ne olacak?! Şimdiden söyleyeyim, fazla bir şey beklemeyin!

NBA VIRTUAL GM NEDİR, NE DEĞİLDİR?
    Virtual GM Oyunu, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi olan NBA�deki bütün takımları ve bu takımların kadrolarındaki oyuncuların tamamını kapsayan bir �Sanal Menajerlik� oyunudur. Basketbolseverlere internet üzerinden gerçek NBA oyuncularıyla kendi takımlarını oluşturup yarışma imkânını sunar. Hem gerçek bir GM (General Manager) olmanın zorluklarını bir nebze tattırır, hem de mücadelenin getirdiği heyecanla sadık NBA fanatiklerini peşinden sürükler.
    Oyuna erişim, NBA Resmi Web Sitesi nba.com veya espn.com sitesinden yapılabilir. Her iki sitede de mevcut olan Fantasy Games bölümlerinden oyuna ulaşılabileceği gibi, site içlerinde değişik linkler ve oyuna ait reklâmlar da söz konusu olabilir. (Oyuna ait linkleri yazının sonunda bulacaksınız.)
    Oyun, NBA sezonu ile birlikte başlayıp lig şampiyonunun belli olmasıyla sona erer. Mücadelenin sürekli yüksek seviyede seyredebilmesi, puanlarda kopmaların oluşmaması için sezon üç bölüme ayrılır. Bunlar, sezonun başlangıcından All-Star Hafta sonuna kadar olan maçları kapsayan �Ligin İlk Yarısı�, All-Star Hafta sonundan normal sezon sonuna kadarki maçları kapsayan �Ligin İkinci Yarısı� ve playoffları kapsayan �Post-Season Bölümü�dür.
    Bu bölümler kendi içlerinde ayrı ayrı puanlanmaktadır. Bununla birlikte genel sezon şampiyonunun tespit edilebilmesi için sezonluk toplam puan da ayrıca hesaplanmaya devam eder. Oyun içinde genel şampiyona ve her üç bölümün birincilerine ödüller veriliyor. Ayrıca haftaların birincilerine de küçük armağanlar mevcut. Ancak fazla heveslenmeyi çünkü Türkiye henüz ödül verilen ülkeler arasında değil. (Belki de batug.com�da off-season�da başlatılacak kampanyaya yeterli katılım olur ve NBA�e bu konuda bol miktarda mesaj giderse önümüzdeki sezon Türkiye�yi de ödül verilen ülkeler arasına alabilirler, kim bilir!)
    Oyuna ilgi ilk yıllarında sadece ABD ile sınırlı iken, günümüzde bütün dünyaya yayılmıştır. Oyuna katılım oldukça yüksektir ve her geçen gün artmaktadır; 2000-2001 sezonunda dünya çapında yaklaşık 650.000 Virtual GM yarışıyordu.
    Bu kadar çok takım içinde herkesin aynı anda kafaya güreşemeyeceği ortadadır. Ancak şu da ortadadır ki, hiç kimse dünya çapında 23456. veya 123456. olmaktan tatmin almayacaktır! Bu yüzden "her horoza ötebileceği bir çöplük yaratma" kampanyası başlatılmış ve oyuncuların kendi aralarında mücadele edebileceği 50 takımlık gruplar kurma imkânı sağlanmıştır. Oyunu yaratanlar bununla da yetinmemiş, istenmeyen misafirlerin gruba sızmalarının engellenebilmesi için �şifre korumalı özel gruplar� opsiyonunu dahil etmişlerdir. Ellerine sağlık!
    Dünyadan ve ülkemizden pek çok ünlü simânın da bu oyunu oynadığı bilinmektedir. Ünlü aktörler Steve Harris, Frankie Muniz, güzel aktris Mariska Hargitay, WNBA�den LA Sparks takımının forveti DeLisha Milton, yine WNBA�den Utah Starzz�ın forveti Natalie Williams, bu yıl katılan ünlülerden sadece birkaçı. Ayrıca NBA TV sunucularının da bu oyunun en has müptelâları arasında olduğunu biliyor, hatta canlı yayında takım tartışmalarına girdiklerine de zaman zaman tanık oluyoruz.
    Leaderboard�daki tanıdık isimler!.
    Ülkemizde de durum pek farklı değil aslında. Mesela NTV Spor Servisi olduğu gibi burada, kendi �özel� gruplarında üst seviyedeki mücadelelerine devam ediyorlar. Hatta Murat Kosova bir ara hem günlük, hem de haftalık sıralamalarda dünya çapındaki ilk 50 oyuncuyu kapsayan Leaderboard�a demir atmış idi. Bugünlerde ilk 50 içinde değil ama fazla da uzaklaşmış sayılmaz. Leaderboard meselesinden konu açılmışken, bu oyuna ülkemizden katılan pek çok kişi Leaderboard içinde yer almış, hatta Burak Türkgülü, Nate Huffman (gerçek adı bu değil sanırım), Ümit Can İlhan, Ozan Üstün gibi arkadaşlar değişik zaman dilimlerinde zirve keyfi yapmışlardır. Şu andaki listeye baktığımızda Günlük listede Nate Huffman �Abaza İdman Yurdu� takımı ile 9., Tolgay Budak �ikissnba� takımı ile 11., Sinan Sarıcı �Beşiktaş� takımı ile 22., Haftalık listede Cem Köseoğlu �Köseoğlu All-Star� takımı ile 15., Hakan Şenel �Galatasaray� takımı ile 23. sıradalar.
    Dünya çapındaki NBA.com Virtual GM fanatikleri, resmi site ile yetinmeyip kendi topluluklarına ait siteler de oluşturmaktadır. Bu sitelerde, gruplardaki durumlar, formda olan/olmayan oyuncular, sakatlıklar ile ilgili haberler bulunabiliyor. Ülkemizdeki Virtual GM müptelâlarının bir kısmı, bünyesinde 50�şer kişilik 7 Virtual GM grubu bulunanwww.batug.com sitesi içinde toplanmışlardır. Site içinde üyelerin katkılarıyla hazırlanan günlük yorumlar, olup bitenler, gruplardaki sıralamalar, dünya çapında sıralamaya giren Türkler ile ilgili güncel bilgilere ulaşılabilir. Ayrıca günün (mümkün olan) en iyi beşi, yani �best possible lineup�, oyuna üye olma, takım kurma sırasında dikkat edilecek hususlar, dikkat edilmesi gereken oyuncular ile ilgili bölümler de mevcuttur.

NBA VIRTUAL GM NASIL VE NEDEN OYNANIR?
    NBA Virtual GM oyunu, yarışmacıların NBA�deki maç takvimine göre kendi takımlarını oluşturarak mücadeleye katılmalarına dayanır. Her katılımcı kendi takımını toplam 5 oyuncu (1 PG-oyun kurucu, 1 SG-şutör guard, 1 SF-kısa forvet, 1 PF-uzun forvet, 1 C-pivot) ve bir koç ile oluşturur. Resmi takım kadrolarında yer alan bütün oyuncular seçilebilir. Yine de oyuncu seçerken, takımın oluşturulduğu günlerde maçı olan oyuncuları almak konusunda dikkatli olmakta fayda var. Seçilen bu oyuncuların maçlardaki performanslarına göre de puan kazanılır.
    Burada takım sahibi GM�in, bir sonraki gün ve her pozisyon için seçtiği oyuncuların o günkü maçta göstereceği performansı, daha doğrusu en iyi performansı gösterecek adamları tahmin etme gibi bir görevi vardır. Bunu yaparken de işi sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü her oyuncunun oyun içinde �rating� olarak adlandırılan bir fiyatı ve her Virtual GM�in takımının oyuncuları için harcayabileceği bedelin limiti vardır. Böylece, uyanık GM�lerin her pozisyonun en pahalı adamlarını seçmeleri engellenir, NBA�deki Salary Cap uygulamasının sanal ortamdaki karşılığı oluşmuş bulunur.

Peki nedir bu Salary Cap uygulaması?
    NBA Takım Sahipleri Komitesi ile Oyuncular Derneği�nin üzerinde anlaşmalarıyla uygulamaya giren Collective Bargaining Agreement�a göre, her sezonun başında ligdeki takımların o yıl içinde oyuncu kontratlarına harcayabileceği maksimum bedel belirleniyor. Bu bedelin üstünde kontrat imzalatan takımlara da ağır vergiler uygulanıyor. Böylece, şampiyonluk sevdasına kapılan büyük şehirlerin zengin takımlarının bütün yıldız oyuncuları toplayıp ligin tadını kaçırmaları da bir ölçüde engellenmiş oluyor. Ligdeki heyecanın ve rekabetin her zaman belli bir seviyenin üstünde kalabilmesi sağlanıyor.
    Dönelim oyunumuza... Virtual GM takımı kurmanın en can alıcı noktası, takımdaki beş oyuncunu ve koçun toplam fiyatının 100 puanın üstünde olmasını engelleyen minör Salary Cap uygulamasıdır. İşte arkadaşlar, burası da, �Alırım Gary Payton, Kobe Bryant, Kevin Garnett, Tim Duncan ve Shaq O�Neal�ı... Oturturum Phil Jackson�u da müdür koltuğuna. Değmeyin keyfime� tipindeki düşüncelerin tosladığı duvarın olduğu yerdir. Oyunu yaratanlar oyuncu fiyatlarını o kadar iyi ayarlamışlar ki, bu pek mümkün olmuyor. Genellikle en iyileri aldığınızda 100 puanlık salary uygulamasının 15-17 puan üstünde bir değer oluşuyor ki, bu da sizin cap violation cezası alarak o takımdan 0 (yazıyla SIFIR) puan almanız için gerek ve yeter şarttır.
    Oyuncuların �rating� değerleri, yani fiyatları, oyuncu performanslarına göre her hafta başında güncelleniyor, form durumuna göre de artıyor veya azalıyor. Burası da işte, Kurt GM�lerin devreye girdiği veya girmesinin gerektiği yerdir. Artık ucuz olmasına rağmen iyi puan getirebilecek oyuncuyu bulmak, aramak, taramak, yorulmak, bulamamak vb. olaylar tamamen GM'in yetkisi ve sorumluluğunda. Bizi ilgilendirmez. Hem en pahalı oyuncunun her zaman en iyi puanı getirdiğini kim söyledi?! Yok öyle bir şey! Form durumu, karşısındaki rakip, maçın oynandığı salon, sakatlık/ceza alma vaziyetleri, Steve Francis örneğindeki migren hadisesi� Dedim ya, bu iş uzmanlık istiyor.

Oyuncuların maç içindeki puanlamasına gelince, o da aşağıdaki formülle yapılır.
    Oyuncuların aldığı puanın Formülü: (PTS+REB+AST+STL+BLK) - ((FGA-FGM)+(FTA-FTM)+TO)
    Yukarıdaki ifadeyi biraz da açarsak: Oyuncunun attığı toplam sayı, aldığı ribaunt, yaptığı asist, blok ve top çalmalarının toplamından, kaçırılan şut ve serbest atışlar ile top kayıplarının toplamı çıkartılır. Mesela Allan Houston'u kadroya aldığımızı, elemanın maçtaki 10 atışından 5'inde başarılı olduğunu, serbest atış çizgisinden 7�de 5 yaptığını; neticede 15 sayı atıp 6 ribaunt, 4 asist, 3 top çalma, 2 blok kaydettiğini, 3 de top kaybettiğini varsayalım... Değerleri formüldeki yerlerine koyarsak, bu oyuncudan 20 VGM puanı aldığımız ortaya çıkar ki, Allan Houston için fena değil. Takımlardaki her oyuncu için bu formül kullanılarak puanlar hesaplanır. Antrenörler için puanlama işlemi ise her kazanılan maç için 5 puan ilâve edilerek yapılır.
    Kuracağınız takımın günlük puanı, bütün oyuncuların ve antrenörün getirdiği puanların toplamına eşittir. Yarışma sıralamasındaki yeriniz de her gün diğer yarışmacıların kazandıkları puanlara göre değişir. Sıralamadaki yeriniz yükseldikçe, takımınızın seviyesini belirten "Team Rating" değeriniz de artar. Team Rating, takımınızın genel sıralamada yer aldığı yüzde dilimini ifade eder.
    Oyun içerisinde takım kadrolarının güncellenme periyoduna göre iki ayrı mücadele platformu mevcuttur. İnternete her gün vakit ayırabilenler için �Günlük Güncellemeli Virtual GM�, daha az vakit ayırabilenler için ise �Haftalık Güncellemeli Virtual GM.�
    Birinci seçenekte oyuncu seçimleri takvimdeki bir sonraki maç için yapılırken, ikincisinde bütün bir haftayı kapsayacak takımlar kurulur.
    Yukarıdakiler ilginizi çekti, belki biraz da etkilediyse, öncelikle aşağıdaki "Oyunun incelikleri ve dikkat etmeniz gerekenler" ile ilgili listeyi inceleyin. Yetmediyse -ki yetmez- oyun hakkında daha geniş bilgi almak, �nasıl üye olunur, nasıl takım kurulur, neler yapılır, neler yapılmaz?� sorularına cevap bulmak içinwww.batug.com sitesinin Virtual GM homepage bölümünden veya yazının sonundaki linklerden faydalanabilirsiniz.

NBA Virtual GM: Yapılacak ve Yapılmayacak İşler Listesi!
    (Usta Virtual GM'in Akıl Defteri)
    Öncelikle nba.com veya espn.com siteleri ziyaret edilip oyuna üye olunacak. Kılavuz olarak batug.com Virtual GM homepage kullanılabilir.
    Açıklamalar doğrultusunda takım kurulacak. Oyuncu tercihleri tamamen kullanıcıya ait olacak.
    Başıboş dolaşmamak için derhal varolan bir gruba üye olunacak veya yeni bir grup kurulacak. Öncelikle, Pivot okuyucularına özel PIVOT - Virtual GM grubuna katılınacak. Eğer grup dolduysa yenisi için yaygara kopartılacak.
    Oyuna sonradan başlandığı için sıralamada alt sıralarda yer alınması yadırganmayacak, boynuzun kulağı geçtiği unutulmayacak. Puanlamanın yeniden (sıfırdan) başlayacağı playofflar için hazırlık yapılmış olacak.
    Takım kurulurken takımın 100.0 VGM puanının üstünde olmamasına dikkat edilecek. Olursa da SIFIR çekileceği bilinecek.
    Her oyuncu kendine ait "Favori Oyuncular Listesi" oluşturacak, en azından oyuncular ezbere bilecek. Fakat 100.0 değeri yüzünden ucuz olup iyi puan getirmesi muhtemel "Kelepir Oyuncular Listesi" oluşturmanın şart olduğu da kafanın bir taraflarına kazınacak.
    Sakatlık ve ceza alma durumlarının yakından takibi için NBA.com Virtual GM sayfasındaki Message Board bölümü taki edilecek. Ayrıca kazanılan iyi puanlar ile hava atılıp başkalarınınkilerden de feyz alınacak, iş öğrenilecek.
    Shaquille O'Neal, Tim Duncan, Kevin Garnett ve Ben Wallace gibi oyuncuların daima aldıklarından çok verdikleri, bacakları kopsa dahi iyi puan getirdikleri unutulmayacak, maçları olduğu sürece banko kabul edileceklerdir
    Kobe Bryant, Allen Iverson, Vince Carter, Tracy Mc Grady gibi yeni yetme ve �next Jordan� olma peşindeki oyuncuların esas amaçlarının oyunu komple oynamaktan ziyade seyirciyi ayağa kaldıracak bir slam dunk veya killer crossover olduğu kulak arkası edilmeyecek. Bir gün 50, ertesi gün -2 VGM puanı getirdiklerinde ise şaşırmış numarası yapılmayacak, burada yazılanlar hatırlanacak.
    Bu liste, her GM'in kendi yapacağı ilâveler ile asgari 50 maddeye çıkartılacak. Sonra da aslında listenin ve Akıl Defterinin saçma birer olgu oldukları idrak edilip kafaya göre takılınacak, olayın tadına varılacak.
    İşte size kurmuş olduğunuz takımdan alacağınız puanları bekleyip, iyi Virtual GM günlerinin sonunda arkadaşlarınızı arayıp hava atma; kötü geçen günlerde ise telefonunuza gelen aramalara cevap vermeyerek "dalga geçme" modundaki arkadaşlarınızı sinirlendirme fırsatı. Tadını çıkartın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quak -- 27 Ekim 2012; 10:02:11 >

• arkadaşlar girenler takım isimlerini yazarsa iyi olur.kiminle dalga geçeceğimizi bilelim ona göre oynayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quak -- 8 Ekim 2007; 19:54:46 >
  • quaking oyun hakkında biraz bilgi verir misin?
    yani yukarıdaki yazıyı baştan sona okudum ama kayıt vs nsıl yapılıyor bilmiyorum
    espn.com'dan üyelik mi almak gerek?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quaking oyun hakkında biraz bilgi verir misin?
    yani yukarıdaki yazıyı baştan sona okudum ama kayıt vs nsıl yapılıyor bilmiyorum
    espn.com'dan üyelik mi almak gerek?

buradan direk üye olabilirsin.gerisini anlattım yukarıda.

• 3 sene önce oynardım bunu o ara epey bagımlıydım ama bazı yerleri cok sacmaydı...Sonrada bıraktım güzeldir ama ya...
  • quote:

Orjinalden alıntı: quaking

arkadaşlar girenler takım isimlerini yazarsa iyi olur.kiminle dalga geçeceğimizi bilelim ona göre oynayalım

osmanlı benim :)
    kolay kolay dalga geçemeyecen manyak takım kurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vayage -- 8 Ekim 2007; 22:12:02 >
  • bu oyunu sevemedim yav..yahoo fantasy ligi gördükten sonra bu yavan geliyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: RccP

bu oyunu sevemedim yav..yahoo fantasy ligi gördükten sonra bu yavan geliyor..
    Yok la, aslında bu da acayip zevklidir. Ama her gün takip etmen lazım bir de saat farkından bazen kadroyu giremiyorsun o kötü oluyor. Sürekli evde olamıyoruz malum. Ben yine de girerim ama hazır fantasy oyunu bulmuşuz kaçırır mıyız?
    Bu arada benim bu oyunda ilk 100'e girmişliğim var aman dikkat kollayın arkanızı.

• quote:

Orjinalden alıntı: robertpires

quote:

Orjinalden alıntı: RccP

bu oyunu sevemedim yav..yahoo fantasy ligi gördükten sonra bu yavan geliyor..
    Yok la, aslında bu da acayip zevklidir. Ama her gün takip etmen lazım bir de saat farkından bazen kadroyu giremiyorsun o kötü oluyor. Sürekli evde olamıyoruz malum. Ben yine de girerim ama hazır fantasy oyunu bulmuşuz kaçırır mıyız?
    Bu arada benim bu oyunda ilk 100'e girmişliğim var aman dikkat kollayın arkanızı.

oo sen bile ilk 100e giriyorsan benim kupamı verin gideyim ben abi hiç oynamaya gerek yok

• Parker
    Kobe
    S.Jackson
    Boozer
    Yao
    SAS

takımım efeskiLLic
  • bende girdim torbic,pau_gasoll

bnm takımım :

d.williams
    kobe
    kirilenko
    duncan
    yao

kadroyu hergün değiştirebiliyor muyuz?? bide bence oyuncuların değeri düşük ilk 5 e baksanıza
  • quote:

Orjinalden alıntı: pau_gasoll

bende girdim torbic,pau_gasoll

bnm takımım :

d.williams
    kobe
    kirilenko
    duncan
    yao

kadroyu hergün değiştirebiliyor muyuz?? bide bence oyuncuların değeri düşük ilk 5 e baksanıza

Evet oyuncular ilk zamanlar max 20 falan oluyor. Bu arada AK47'nin geleceği belli değil. Unutur kalırsın dikkat et...

Bu arada Murat Kosova'da manyak oynuyor bu oyunu. Bi ara ilk 50'de görmüştüm tüm dünya'da. Ayrıca bi Türk daha vardı ilk 5'te yer almıştı ama adını hatırlamadım. Sonra bi olaylar oldu bıraktı oyunu. Hatırlıyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuatturkrap -- 9 Ekim 2007; 14:18:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: fuatturkrap

quote:

Orjinalden alıntı: pau_gasoll

bende girdim torbic,pau_gasoll

bnm takımım :

d.williams
    kobe
    kirilenko
    duncan
    yao

Evet oyuncular ilk zamanlar max 20 falan oluyor. Bu arada AK47'nin geleceği belli değil. Unutur kalırsın dikkat et...

Bu arada Murat Kosova'da manyak oynuyor bu oyunu. Bi ara ilk 50'de görmüştüm tüm dünya'da. Ayrıca bi Türk daha vardı ilk 5'te yer almıştı ama adını hatırlamadım. Sonra bi olaylar oldu bıraktı oyunu. Hatırlıyor musunuz?

ntvspor ekibi katılıyor bu oyuna da.zaten onlar ekip olarak çoğu fantasy oyunlarına katılıyorlar.premier lig fantasy de var şu an onların ekip hatta grup 1. si bi ara osman sakallıoğluyduvgm de ilk 3 e giren tek türk benim bildiğim orkun çolakoğlu.ama oda düştü artık bayağı kötüydü geçen sene.@air_canada geçen sene ilk 100 ü bayağı zorluyordu bende ara sıra giriyodum ama 2 gün kaçırdım ve yarıştan koptum.bu sene gün kaçırmazsam ilk 100 e girerim gibi geliyor.

ilk gün için pek alternatif yok gibi.
    baron-deron
    kobe-tmac
    sjack-ak47
    boozer-duncan
    yao
    spurs
    preseason maçlarını takip etmeye çalışın.orada oyuncuların form düzeyi önemli.genelde bazı oyuncular ilk başlarda maçlara fazla asılmıyorlar baron gibi mesela.

bu benim açtığım grup günlük oynanıyor.eğer forumdan haftalık oynamak isteyen olursa bi lig daha açarız.kadroları güncelleme saatide çok önemli saat 10.00 a kadar kadroyu kurmak gerekiyor.ben genelde takımı sabah kalkınca kurarım.gece kurunca beyin uyku modunda olduğundan olaya tam konsantre olunmuyor ve ayrıca bazı sakatlık haberleri de gelebiliyor onun için kadroyu sabah kurmakta fayda var.bir de injury list elinizin altında bulunsun mutlaka oyunun olmazsa olmazlarından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quak -- 11 Ekim 2007; 15:51:09 >

• quaking ben bu tur oyunları daha once duymama görmeme ragmen denememistim. simdi yahoo da ki Dh fantasy ye uye olduk bunu da nasıl takip ederim 2 sini birden yurutebilirmiyim hic bilmiorum hergun girmek lazım mı ? bu soru sorulduysa da kusura bakma topic i cok takip edemedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakan12345

quaking ben bu tur oyunları daha once duymama görmeme ragmen denememistim. simdi yahoo da ki Dh fantasy ye uye olduk bunu da nasıl takip ederim 2 sini birden yurutebilirmiyim hic bilmiorum hergun girmek lazım mı ? bu soru sorulduysa da kusura bakma topic i cok takip edemedim

grubu günlük açtığım için kadroların güncellenmesi gerekli.benim 5 dakikamı alıyor kadro kurmak.onun dışında maçları,haberleri ve sakatlık haberlerini takip etmek yeterli.
  • quaking,katıldım oyuna

takımımın adı Diavolos

oyuncularım;
    Jason Kidd
    Kobe Bryant
    Hidayet Türkoğlu
    Kevin Garnett
    Dwight Howard

Team Salary:96.9

eee şimdi napıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 13 Ekim 2007; 0:41:02 >
  • şimdi bikaç sorum olucak,cevaplarsanız sevinirim

1.bu oyun ne zaman başlıyor?yani preseason da da maç yapılıyor mu yoksa normal sezonun başlamasını mi bekleyeceğiz?
    2.maç tahminide mi yapılıyor?yapılıyorsa nasıl?
    3.örneğin ben bi oyuncu seçtim ama o oyuncunun o gün maçı yok,noluyor 0 puan mı alıyoruz?
    4.coach'ta değiştiriliyor mu hergün?

aklıma geldikçe soru sormaya devam edeceğim müsadenizle
  • quote:

quaking,katıldım oyuna

takımımın adı Diavolos

oyuncularım;
    Jason Kidd
    Kobe Bryant
    Hidayet Türkoğlu
    Kevin Garnett
    Dwight Howard

Team Salary:96.9

eee şimdi napıyoruz?

şimdi yapacağın iş maçları olmayan oyuncuları değiştirmekoyuncuları seçerken yanındaki sütunda oynayacağı rakibi yazıyor.sen maçları olmayan oyuncuları seçmişsin.ilk gün Portland-San Antonio, Houston-L.A.Lakers,Utah-Golden State maçları var.yani o gün hangi takımların maçları varsa o takıma ait oyuncuları seçiyoruz puan kazanmak için.
    http://www.nba.com/schedules/

• quote:

şimdi bikaç sorum olucak,cevaplarsanız sevinirim

1.bu oyun ne zaman başlıyor?yani preseason da da maç yapılıyor mu yoksa normal sezonun başlamasını mi bekleyeceğiz?
    2.maç tahminide mi yapılıyor?yapılıyorsa nasıl?
    3.örneğin ben bi oyuncu seçtim ama o oyuncunun o gün maçı yok,noluyor 0 puan mı alıyoruz?
    4.coach'ta değiştiriliyor mu hergün?

1.oyun gerçek zamanlı oynanıyor.preseason yok malesef.ekimin sonuna kadar bekleyip bizde kendi preseasonumuzu yapacağız bu boşlukta.
    2.tahmin yok sadece oyuncu ve koç seçiyoruz.seçtiğimiz koçun takımı kaznırsa 5 puan alıyoruz.
    3.0 puan tabiki.
    4.evet istersen değiştirebilirsin.hangi takımın maçı varsa onun koçunu seçiyorsun.diyelim min-sas maçı var.popovich i aldın sonraki gün dal-phi ve sas-atl maçı olsun.istersen popovichi değiştirip avery i alabilirsin.ya da popovich le devam edersin.senin tercihin bu.sonraki gün sas maçı olmaz gider başka bi koç alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quak -- 13 Ekim 2007; 1:01:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: quaking

şimdi yapacağın iş maçları olmayan oyuncuları değiştirmek

teşekkür ederim quaking,bu geceki maçlar için oyuncu seçimimi yaptım

deron
    kobe
    travis
    duncan
    lamarcus

coach:spurs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 13 Ekim 2007; 1:18:58 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.