Şimdi Ara

## ATi Pazar Payını Arttırıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

DirectX 10 destekli yeni nesil ekran kartlarını rakibi Nvidia'dan çok daha sonra piyasaya sürebilen ATi bundan dolayı 2007 yılının ilk yarısına dönül satış ve elde edilen pazar payı açısından önemli bir yara almıştı.

Fakat son gelen bilgilere göre, ATi kaybettiği pazar payını yeniden kazanmaya başladı. Özellikle veriln rakamlara göre, Japonya'da firmanın pazar payı %10'dan %25'lere kadar çıkmış durumda. Aynı artışın Avrupa ve Amerika'da da gerçekleşmiş olabileceği ifade ediliyor.

Firmanın yeniden pazar payı kazanmasında özellikle Radeon HD 2400/2600 serisinde uyguladığı rekabetçi fiyat politikasının da ciddi katkısı bulunuyor.

Bununla birlikte Radeon HD 2900 Pro'nun satışa sunulması, Kasım ayında 55nm üretim teknolojisine sahip Raden HD 2950 serisinin de kullanıcılar ile buluşacak olması firmanın 2007 yılını olabilecek en iyi şekilde kapatmasını sağlayacağı tahmin ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Ekim 2007; 10:06:42 >

• güzel haber

umarım bu fiyatların düşmesinede neden olur
  • rekabet iidir
  • haber süper zaten tahmin ediyorum ki bi sonraki kartım ati olucak
  • Bende AMD ye geçmeyi düşünüyorum Nvidia driver konusunda iyice saçmaladı.
  • Ati uykusundan uyanıyo demek hea
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

Ati uykusundan uyanıyo demek hea

Ati hiç uyumadıki sadece kestiriyordu
  • İşte budur. AMD Gümbir Gümbür geliyor...
  • ati yeni çıkacak 29** serisi kartlarla bakalım satışları ne derecede arttıracak.haber için teşekkürler.
  • hadeee
  • FX-57 sağol valla maşallah haber bombası yapmışsın eline sağlık sayende hiç bişiyi kaçırmıyoruz...
  • bende nvidia dan atiye geçecek kullanıcılardanım.benim gibi birçok kullanıcı olacağını düşünüyorum
    haber için teşekkürler
  • Giriş seviyesi ekran kartlarıyla dalga geçenler..Hala 64bit kart üretiyorlar diye ATI yi ve nVIDIA yı yerden yere vuranlar..Gereksiz kartlar hiçbir işe yaramaz diyenler...

NERDESİNİZ???????
  • Gene bazilari bana kızacak ama bence bunun en büyük nedeni Alt-tab sorunudur. Bi arastirma yapılsın. Alt-tab sorunu keşfedilene kadarki 8800GTS 320Mb satıs ivmesine ve alt-tab keşfinden sonraki satis ivmesine bakılsın. Nvidia en büyük darbeyi bence alt-tab dan yedi.
  • quote:

Giriş seviyesi ekran kartlarıyla dalga geçenler..Hala 64bit kart üretiyorlar diye ATI yi ve nVIDIA yı yerden yere vuranlar..Gereksiz kartlar hiçbir işe yaramaz diyenler...

NERDESİNİZ???????

giriş seviyesi kartlar 64bit olabilirler amma her türlü onboard ekran kartından çok çok daha iyi prf. verir. ati'nin giriş seviye ekran kartlarına hd video oynatımı için verdiği desdek bu satışlarda önemli rol oynamışdır bence. çünki hd video izlemek için ekran kartı alacak birisinin 2900 almasına gerek yok, ve giriş seviyesinde bu işi en iyi yapan kartlar ati'nin yeni nesil kartları. giriş seviyesi 64bit kartların herzaman pazarı olacakdır bu yüzden
  • ati kadar haber çıkaran başka firma yok şu pc aleminde. Teknolojinin televolesi mübarek
  • NVİDEA nın tekeline son,HAYDİ ATİ!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: grotesque

ati kadar haber çıkaran başka firma yok şu pc aleminde. Teknolojinin televolesi mübarek

Cpu bölümünüde Amd kaplıyor, çok laf az iş politikası

• quote:

Orjinalden alıntı: grotesque

ati kadar haber çıkaran başka firma yok şu pc aleminde. Teknolojinin televolesi mübarek
  • +1907.
    quote:

Orjinalden alıntı: cemceminho

NVİDEA nın tekeline son,HAYDİ ATİ!!!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.