Şimdi Ara

## Thermalright'dan Yeni Soğutucu: HR-01 X ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Thermalright'dan Yeni Soğutucu: HR-01 X ##

7/24 çalışan sunucu sistemler için sorun yaratabilecek donanım tabanlı potansiyel sorunların başında yüksek ısı gelir ki bunda başı öeken donanımlar arasında tahmişn edebileceğiniz üzere işlemciler de yer alır.

Soğutma konusunda sektörün lider firmalarından biri olan Thermalright, sunuculara özel olarak hazırladığı yeni soğutucu modeli HR-01 X'i duyurdu. Firmanın bir diğer modeli olan HR-01 tasarımını esas alan bakır tabanlı soğutucu üzerinden 6 adet ısı aktarım borusu yer almakta.

İşlemci üzerindeki ısının daha kolay dağılımı için çok sayıda yaprağa sahip olan soğutucu üzerine ayrıca pasif soğtumanın yetmediği durumlarda 120mm'lik fan takabilmek te mümkün. 110x60 x159.5(mm) boyutlarında olan HR-01 X ayrıca 600 gram ağırlığında.

Intel'in soket 603, 604 ve 771, AMD'nin ise soket F formundaki sunucu işlemcileriyle uyumlu olan Thermalright HR-01 X'nin fiyatı hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Ekim 2007; 12:50:19 >

• Soğutucuyla ilgili somut hiçbir veri yok. Performansı nasıl acaba?
  • Onlar halka deği, fil
  • Performansının iyi olacağına eminim. Thermalright SI 120 kullanıyorum, üzerinde 12mm Nanoxia 800 rpm de çalışan fan var 7/24 kullanıyorum. İşlemcim E6600 333x9 da kullanıyorum 42 C. Big typhon la aynı üstelik Big Typhoon 830g, Thermalright SI ise 430g. Gerçekten Thermalrightın pasif soğutucuları çok kaliteli.
  • Yakında anakartı kasaya değil soğutucuyu kasaya vidalayacağız
    O anakartı tutar zaten
  • yaprakları bakır yapmamışlar neden bir sebebi vardır herhalde yanlız baya büyük ve ağır olabilir.
  • Devasa birseye benziyor dogrusu.Sogutma performansi da bir o kadar iyidir umarim
  • 4 tane 12 cm fan takılır manyak sogutur
  • bence artik klimali kasalar cıkması alzım yaygınlasmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

4 tane 12 cm fan takılır manyak sogutur

Odanız havaalanı nekadar sessiz ise ancak okadar sessiz olur

Ben bu kule tipi soğutucuları sevmiyorum. Kasayı biyere taşırken kesin anakrtı çatlatırsınız. Sığarsa ancak HTPC kasalarda güvenli olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Ben bu kule tipi soğutucuları sevmiyorum. Kasayı biyere taşırken kesin anakrtı çatlatırsınız. Sığarsa ancak HTPC kasalarda güvenli olur.

tt tower 112 zamanında 200 milyon saydığım msi i865 neo2 anakartımı çatlatmıştı 2. gün direk çöpe attım.Daha almam böle bişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rusty -- 7 Ekim 2007; 17:24:02 >

• Çok iyi markadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

evet o ses olayına katılıyorum
    2 yorumada katılıyorum tt big top alıcaktım montajlı halini görünce vazgeçtim kasayı kırmaştırmaya gelmez küt kırar kartı buda öyle devasa bişi oldugu için htpc lerde sorunsuz kullanılır ama diğer kasalarda way haline anakartın 1kg yük az değil

• Anakarta çok yük bindirir bu, uzun kullanımda risk oluşturabilir.
  • quote:

Sesi kafasına takmayan icin muthis olur
  • hmm iyi gözüküyor.. Ama bizi pek ilgilendirmiyor anlaşılan tabi server kullanan yoksa ..
  • thermaltake ile thermalright arasında bir baglantı varmı? yoksa sadece isim benzerliğimi?
  • Kasayı dik kullandığında kesin anakarta baskı yapar bence bu durumda tehlikeli bunu üreten firma bunu yatay kasalar için yatay serverlar için yapmış olabilir bence.
    Bu arada yuh diyorum bu ne böyle apartman gibi
  • araba radyatörü gibi bu ne yaw?
  • anakartı kırmasın bu bide sogutucu çok buyuk ama guzel bi urun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.