Şimdi Ara

## HP'den Blu Ray / HD DVD Atağı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dünyanın en büyük hazır PC üreticilerinden HP, Pavillion serisi çoklu ortam bilgisayarlarının konfigürasyonlarında güncellemeye giderek özellikle optik sürücü konusunda Blu Ray ve HD DVD desteği kazandırıyor.

HP, d4995t, m9000z ve m9000t modellerinde ikifarklı melez sürücü desteği ekliyor. Yeni sürücülerden temel model Blu Ray yazabilirken HD DVD tarafında sadece okuma üst model ise her iki formatta da yazabilme yeteneğine sahip. Ayrıca her iki sürücü de LightScribe teknolojisini desteklemekte.

Yeni melez sürücülerin sistemmaliyetlerine yansıması ise temel model için 250$, her iki formata da yazabilen model içinse yaklaşık 400$ olacağı ifade ediliyor.

• 2 sene sonra bunlar 30 dolara düştüğünde alırm ben de melez sürücülerden artık
  • 400$sadece sürücümü 400$sistem toplanıyor yaf
  • DVD yazıcılar ilk çıktıklarında 300$ civarıydı sanırım, şu an standart 33$ oldular. Blu ray için daha çok erken, eminim hala benim gibi çift katman dvd bile yazmayan arkadaşlar vardır. İşin en güzel yanı dvd fiyatlarının düşmesi oldu.
  • Kasa tasarımı çok başarılı
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacde

2 sene sonra bunlar 30 dolara düştüğünde alırm ben de melez sürücülerden artık

Aynen 2 yıl sürer "alınabilir" fiyatlara düşmesi, 4 gözle beklemekteyim
  • Samsung ceosu yaptığı bi açıklamada bunların yaygınlaşmasının 2010 yılını bulacağını söylemişti.
    Ama LG'nin bi süre önce yaptığı melez sürücü de Türkiye'de 1500 ytlden çıkmıştı.
    Şimdi 400$ deniyor.Eğer bu hızla düşerse fiyatlar 2010 a girmeden çoğu kullanıcının elinde olmuş olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Déaron

400$sadece sürücümü 400$sistem toplanıyor yaf

2 adet cdrw yi 400 usd ye aldığım zamanı unutmuyorum. Dolayısıyla teknolojiye erken sahip olmanında bir bedeli var
  • ben sahsen 30 dolara dusmesını beklıyemıyecem 150-200 dolar sevıyelerıne ındımı alırım bırtane melez yazıcı Hasta oluyorum su blueray fılmlere
  • bende istiyorum
  • bunların fiyatı düşse bile veri disklerinin fiyatları kolay kolay ucuzlamaz!..
    ilk alırken 150 - 200 $ civarında çoğu kişi alacaktır fakat disk fiyatlarından şikayet edecektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacde

2 sene sonra bunlar 30 dolara düştüğünde alırm ben de melez sürücülerden artık

+1 .. ki daha hala çift katman DVD lerin fiyatları tek katmanların fiyatının 8 katı olduğu şu dönemde
  • sony nin yeni notebook u şu blueray sürücülü ve fullhd panele sahip bugün gördüm kalite inanılmaz ya sanki sonynin fullhd 42"lcdsini küçültmüşler 17.1 " e sığdırmışlar.görüntü çok netti.

tabi blueray sürücüye herkesden önce sahip olmanın fiyatı 5000küsür ytl .ama değer mi? bana kalırsa masaüstü için değer.

ama ps3 varken de optik sürücüye para verilmez en azından şimdilik.
  • ilk olmak isteyen alır
    ama depolama amaçlı ihtiyacı olan daha makul fiyatlara inmesini bekleyebilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.