Şimdi Ara

## AMD'den 46$'a Spartalı Sempron ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

300 Spartalı filmini bilmeyenyoktur. Görselliği ile ön plana çıkan Frank Miller uyarlaması hem izleycileri etkilmeyi başarmış hemde yapımcılarına çok ciddi paralar kazandırmıştı. Pazarlama stratejileri açısından farklı bir strateji izlemeye başlayan AMD, Newegg ile işbirliğine girişerek Sempron LE-1100 işlemcisini "Sparta Edition" olarak satışa sundu.

Aklınızdaki soruyu hemen cevaplayalım. Hayır bahsi geçen Sparta çekirdekli Sempron modeli "300" işlemci gücünde değil. İşlemci adını sahip olduğu çekirdeğin kod adından alıyor. Zira işlemci üzerinde AMD'nin Sparta kod adlı 65nm üretim teknolojisine sahip işlemcisi bulunuyor.

Soket AM2 formundaki tek çekirdekli işlemci, 1.9GHz'de çalışıyor. Özellikle 45 watt'lık düşük güç tüketimi ile dikkat çeken Spartalı Sepmron LE-1100, 256kb seviye 2 belleğe sahip. Ayrıca 800MHz HT hızı ile gelen işlemci tahmin edebileceğiniz üzere 64-bit desteğine de sahip.

AMD Sempron LE-1100 "Sparta Edition" modelinin Newegg satış fiyatı yaklaşık 46$;
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819103197

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Ekim 2007; 6:53:18 >

• ߀nim gibi halen celeron kullananlar icin cok iyi bi haber
  • fx 57 abi helal olsun gece gündüz çalışıyorsunn saoll
  • "Aklınızdaki soruyu hemen cevaplayalım. Hayır bahsi geçen Sparta çekirdekli Sempron modeli "300" işlemci gücünde değil. İşlemci adını sahip olduğu çekirdeğin kod adından alıyor."

• Ben olsam düzgün bi işlemciye sparta ismini veririm , üst seviye işlemcilere yani. hatta bide reklam filmi çeker , inteli -this is spartaa! diye tekmelerdim .

not : ben intel'ciyim sadece amd toparlansın diye tavsiye verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManitoN -- 7 Ekim 2007; 10:18:43 >

• umarım film kadar saçma işe yaramaz ve yanıltıcı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 7 Ekim 2007; 11:01:44 >
  • spartalılar gibi donsuz olacak galiba! onamı isnat?
  • Kral AMD
  • geriye kalan 299 ispartalı nirde?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ManitoN

Ben olsam düzgün bi işlemciye sparta ismini veririm , üst seviye işlemcilere yani. hatta bide reklam filmi çeker , inteli -this is spartaa! diye tekmelerdim .

not : ben intel'ciyim sadece amd toparlansın diye tavsiye verdim

+10000000000000000000000

• Fena değil iş görür galiba

Haber için sağol fx57
  • 45W düşük bir enerji tüketimi değil. Via C7, 20watta 2 ghz sağlıyor.
    Ayrıca film son yıllarda gördüğüm en berbat filmlerden biriydi, Leonidas (G. Butler) felaketti. Tiyatro sahnesi kadar olan mekan çok barizdi, toplam 10-12 spartalı gördüm diyebiliriz.
  • Seviye 2 belleği çok düşük...
    Zaten Sparta Edition diye hızının 300 falan olması saçma olurdu 300 ghz 300 mhz... :D :] öyle bişey düşünemeyiz bile...

Dip Not:
    Film seyrettiğim en berbat filmlerdendi.Efektten başka birşey yok.Arkadaşa katılıyorum.
    +
    Yakında Intel'de Matrix Edition,Transformers bilmemne edition çıkartır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emretemelkuran -- 7 Ekim 2007; 14:48:09 >
  • intel guguk kuşu edition istiyoruz

intel One Flew Over the Cuckoo's Nest Edition

http://www.imdb.com/title/tt0073486/ izlemeyenlere tavsiye olunur
  • 300 ispartalı...
  • Tam HTPC lik valla.. AMD bu işi biliyor...
  • Amd düşük seviyeye sparta demiş yakında çıkacak işlemcisine Malkoch kodu verip malkoçoğlu serisi yapar Erler film sunar.......

Aslında iyide satış yapar tr de
  • 300spartalı çok güzel filmdi ama amd sempron yine celerondan iyidir
  • İyi tamamda hala Sempron tabanlı sistem kuran kaldımı ? Ofis kullanıcıları hariç.
  • 300 spartalı filmine gnctrkcll ile gittik arakadaşla , öğrenci bileti 5 ytl ,yani kişi başı 2.5 ytl ve verdiğim paraya acıdım , iğrenç bir filmdi , koltuk rahat olmasa ve yorgun olmasam filmin sonunu beklemeyecek çıkacaktım ...............bol efekt ve avrupanın işe yaramaz çocuğu yunanistan propagandası başka da bir halt değil
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.