Şimdi Ara

<<Archlord Genel Rehber...>>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
752
Cevap
0
Favori
104.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [simage]http://www.resim-yukle.com/img01/14/265875arch logo.jpg[/simage]

Oyunla ilgi tam bir rehber hazırlamak istedim ..

Oyun için acc alımı ile ilgili bilgiyi es geçiyorum sexy_devil arkadaşım çok açık bir şekilde anlatmış çünkü...

Oyun içi class sistemi:

Human Class:

Human skills : Knight / Archer / Mage İsimlere tıklayıp listeye ulaşabilirsiniz...

Orc Class:

Orc Skills : Berserker / Hunter / Sorcerer İsimlere tıklayıp listeye ulaşabilirsiniz...

Moon Elf Class:
    /

Moon Elf Skills : Ranger / Elementalist İsimlere tıklayıp listeye ulaşabilirsiniz...

Oyun Control Sistemi :
    Inventory I
    Character C
    Combat Skills K
    Crafting Skills J
    Quest Panel Q
    World Map M
    Minimap SHIFT+M
    Options Menu O
    Guild Window G
    Party Options P
    Friends List F
    Help Window H
    Yere düşen itemları görmek için Alt
    Karakterinizin ustunde ufak life ve mana bar Insert
    Guild Chat /g
    Party Chat /p
    Whisper Chat /w
    Shout Chat /s yada yazının başına !

Kamera açıları:
    Sky Camera F10
    Far Camera F11
    Default Camera F12

Craft Sistemi :
    Craft sisteminindeki skilleri öğrenmek için Adventurer isimli npc yi buluyorsunuz
    Bu skill lerin kullanımı kestiğiniz yaratığın üzerinde hangi craft skill ini kullanabileceğinizi görebilirsiniz..
    Craft skiller için J

Ransacking : lvl 7 ve 300 gold
    Cooking : lvl 10 ve 500 gold
    Alchemy : lvl 15 ve 1000 gold

Autopot kullanım şekli :

Buradaki okların yerlerini değiştirip hp ve mp pot ların hangi düzeyde basılacağını ayarlayabilirsiniz...

PvP-PK Sistemi :
    ctrl tuşuna basarak diğer player lara atak verebilirsiniz ki bu sizi pk yapıcaktır yada pvp arenaya gidebilirsiniz ama archlord da pvp arena kullanımı en alt düzeyde olan oyunlardan biri çünkü pk modu gerçekten güzel düşünülmüş ve gayet zevkli..

Sizi pk yoluyla öldüren bir kişinin başına ödül koyabilirsiniz ve diğer playerlar tarafından görüldüğü yerde avlanması demek oluyor buda..

PK sistemi :

Oyundaki playerları öldürdükçe Villain puanı alırsınız bunun size zararını şöyle belirteyim..

Lvl 1 40 puan diğer oyuncularla trade ve party yapamazsınız / town guard ları size saldırır / pvp sırasında ölürseniz item kaybetme şansınız doğar..
    Lvl 2 60 puan 1 lvl lik stat puanlarınız azalır / bütün npc ler trade özelliğini kapatır ki buna oyuncuların kullandığı item trader dahil...
    Lvl 3 100 puan 2 lvl stat puanınız azaltılır / öldüğünüzde %9 exp kaybedersiniz / %50 daha az exp kazanırsınız / Saldıran kişi ilk başkaları olur yani ilk vuruşu siz yapamazsınız..

Skill sistemi :

Human skills : Knight / Archer / Mage İsimlere tıklayıp listeye ulaşabilirsiniz...
    Orc Skills : Berserker / Hunter / Sorcerer İsimlere tıklayıp listeye ulaşabilirsiniz...
    Moon Elf Skills : Ranger / Elementalist İsimlere tıklayıp listeye ulaşabilirsiniz...
    Verdiğim skill linkleri aynı zamanda skill hesaplayıcıdır skillerin üzerine tıklayarak lvl değerlerini yükseltip hangi lvl de kaç skill puanına ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz...

İtem Upgrade :
    İtemlara up basmak için gerekli olan npc Blacksmith
    Reinforcement Potion
    +1-+6 arası Fail olduğunda itemda herhangi bir değişiklik olmaz sadece pot boşa gider..
    +7-+9 arası fail olduğunda item +0 haline döner
    +10+16 arası fail olduğu zaman item kırılır yani silinir

Elemental Stone :
    5 çeşit Elemental stone bulunuyor Earth, Fire, Water, Air , Magic

not: all elemental vuruş özelliği olan bir silah için genelde water veya air kullanmaya çalışın % oranına bakrsak genelde water ve ve air vuruşları daha çok vuruyor... Elemental vuruşu olanlar içinse fire üzerinden bir skill kullanıyorsanız fire element kullanın bu sizin skill inize ek vuruş katar diğerleri içinde aynı şey geçerli...

Pet Sistemi :
    Animal Breeder NPC yi buluyorsunuz ki bu npc ler oyuna başladığınız ilk town da bulunuyor buradan 35 lvl olduğunuzda ilk binek hayvanınızı alabilirsiniz fiyatı 200k dan başlıyor en son 62 lvl binek hayvanı alabilirsiniz 62 lvl pet in fiyatıda 2.5m dur tüm bu petler sürelidir ve siz üzerinde olduğunuz sürece bu zaman işler inventory de dururken süre çalışmaz...

Pet Weapon sistemi :
    Animal Breeder NPC yi buluyorsunuz 35 lvl den başlıyor bu silahlar 61 lvl e kadar devam ediyor 35 lvl weapon 50k - 61 lvl weapon 600k

İtem Trade sistemi :
    İtem larınızı satmak için İnventory nizi açın ve sell tuşuna basın itemı bu penceredeki slotlara koyup fiyatlandırabilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam max 10 item koyabiliyorsunuz ..
    Siz diğer oyuncuların sattığı itemlardan almak istiyorsanız Item Trader NPC buluyorsunuz

Buradan fiyatlara bakıp elinizdeki item ın gerçek fiyatını öğrenip düzgün satışlar yapabilirsiniz ve item alabilirsiniz..
    Satışa koyduğunuz item başka bir oyuncu tarafından alınırsa inventory de sell bölümündeki satılanb item ın uzerinde confirm yazısı çıkacaktır buna tıklayarak onayınızı verip paranızı alabilirsiniz..
    Satışa koyduğunuz item ın satışı siz oyunda olmasanız dahi devam eder buda oyunun güzelliklerinden biri..

20 lvl olduktan sonra Guild açabilirsiniz bunun için Guild Registration npc yi bulmanız yeterli..

Chantra shop :

CC: Chantra credit kısaltmasıdır..

Return Orb :

Oyun içerisinde 1 kere skill reset hakkınız bulunmakta trainer dan skill reset hakkını kullandığınızda tüm skilleriniz silinir ve skill puanlarınız size geri verilir. Bu orb sayesinde reset hakkını kullananlar silmek istedikleri skill i bu item ı kullanarak silebilirler.. Fiyatı 200 cc dir..

Gold,Platinum,Silver Box :

Oyun içerisinde 3 çeşit chest düşmekte bu chest lerin anahtarlarıda bunlar..
    1 plat key 75cc / 5 plat key 300cc
    1 gold key 25cc / 5 gold key 100cc
    1 silver key 6cc / 5 silver key 50cc

Fortune Manual :

Bu scroll upgrade yapma şansınızı yükseltiyor +7 den sonra %30 gibi bir up basma şansınız var bu scroll %50 daha ekliyor böylece %80 gibi bir şansınız oluyor up basmak için..
    5 adet fortune scroll 600cc

Destiny Prayer stone :

Normal item lar için socket açma taşı dikkat edilmesi gereken şey bu taş random olarak socket açıyor 1 tanede ekleyebilir 8 e de çıkartabilir tamamen şans.. not: itemlar max 8 socket oluyor 8 socket bi itemınız varsa satarken iyi düşünün 8 socket 38 lvl uniq bow u dün 3.7m dan sattım alıcısını bulmak çok zor çünkü elite gibi çok nadir bulunuyorlar...
    1 adet 900cc

Ressurection Orb :

Öldüğünüz noktada town a dönmeden dirilmenize ve exp kaybetmemenize yarıyor..
    1 adet res orb 50cc / 5 adet res orb 200cc

Talisman of Awakening :

Kestiğiniz mob lardan %20 exp ve %10 gold daha fazla kazanmanıza yarıyor..
    30 dakikalık 25cc / 1 günlük 90cc / 3 günlük 180cc / 14 günlük 600cc
    1 adetlik fiyatlardır..

Lucky Charm : :

İtem ve gold drop rate ini yükseltir..
    3 günlük 300cc / 14 günlük 1000cc / 1 günlük 250cc
    not: 1 günlük olanının özelliği istediğiniz zaman açıp kapatabilmenizdir diğerleri kullandığınız andan itibaren süresi başlar ve devam eder..

Angel Wings :

%30 movement speed artırır..
    1 günlük 150cc / 3 günlük 350cc / 14 günlük 900cc

Lord Wings :

%30 movement speed artırır..
    1 günlük 150cc / 3 günlük 350cc / 14 günlük 900cc

Cloaks :

5 çeşit pelerin bulunmakta Eart,Fire,Water,Air,Magic
    Kullandığınız türe göre o elemente %30 atck point ve resist ekliyor...
    1 günlük 200cc / 3 günlük 500cc / 14 günlük 900cc

Chantra Credit fiyatları :

Currency Credits
    $5.00 1,000
    $10.00 3,000
    $15.00 4,800
    €5.00 1,300
    €10.00 4,000
    €15.00 6,300
    £5.00 3,000
    £10.00 6,200
    £15.00 10,000

Not: Oyun içerisinde cc satanlar var para kullanmak istemeyenler bu yollada bu itemlara sahip olabilirler ama baya bi zengin olmanız lazım

Quest List (Görev Listesi) :
    Oyun içinde Lvl 1 -70 arası tüm quest ler ve ödülleri için

Tıkla

İtem List :
    Oyun içerisindeki tüm item ların listesi için

Tıkla

Buda oyunun main sitesi

http://www.archlordgame.com/

Oyun boyutu 1.4 gb

Oyun içinde GFX ayarlarını min bu şekilde ayarlasanız oyundaki bütün efektleri görebilir ve makinayı fazla kasmadan oynayabilirsiniz..

Elimden geldiği kadar oyunu açıklamaya çalıştım oyun gerçekten çok güzel grafiklere sahip bence hele elf lerin town dizaynları gerçekten çok etkiledi beni..

Herkese iyi oyunlar...

Edit: Yeni bilgiler ekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agni_tr -- 19 Ekim 2007; 0:51:02 >

• ELLERiNE SAĞLIK :) yeni başlayacaklar için yaraylı bilgiler toplayıp hazırlamışsın.

edit : oha saat 4 olmuş >.<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi home_sweet_chaos -- 7 Ekim 2007; 4:00:41 >
  • Arkadaşım gerçekten çok sade ve çok anlaşılır şekilde hazırlamışsın ellerine ve emeğine sağlık....Birçok yeni başlayan arakadaşlara faydalı olacaktır...
    Bu arada bir sürü itemler var...kağıtlar,çekiç şeklinde itemler,tencere,tava....(abartmayayım).....yani bu itemler hakkında bilgi varsa detaylı anlatabilirmisin..şimdiden teşekkürler..tekrar emeğine sağlık...
  • Arkadaşlar bende bişi paylaşmak istedim hazır rehberi bulmuşken Berserker class a ait bişey ama toplu herkez bişiler atarsa güzel olucak... LvL 35 te en iyi pvp charı için verdiğim resimdeki skilleri kullanın ben denedim hakikaten süper...

Daha birçok şey yolluyacam merak etmeyin elimde Knight human ların sp build i var en güzel build yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyrande -- 7 Ekim 2007; 11:35:54 >

• arkadaşım class skilleri ne zaman açılıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tyrande

Arkadaşlar bende bişi paylaşmak istedim hazır rehberi bulmuşken Berserker class a ait bişey ama toplu herkez bişiler atarsa güzel olucak... LvL 35 te en iyi pvp charı için verdiğim resimdeki skilleri kullanın ben denedim hakikaten süper...

Daha birçok şey yolluyacam merak etmeyin elimde Knight human ların sp build i var en güzel build yani

saol arkadaşım ama resimlerin altında her char icin skill sayfasının linkini koydum ayriyetten bu gece bütün char lar için PvE / PvP buildlerinide rehberin içine koyucam...

• pardon yanlış yazdım dostum Arclord skilleri ne zaman açılacak diye soracaktım?....
  • Human Knight İçin 1-10 Lvl Arası
    http://mmodata.org/archlord/db/?s=b...aaaaaakaaauaaaa
    10-20 Arası
    http://mmodata.org/archlord/db/?s=b...aadaaa2aaaaaaEa
    20-30 Arası
    http://mmodata.org/archlord/db/?s=b...aaeEaa3daaaaaOa
    30-40 Arası
    Option 1:

http://mmodata.org/archlord/db/?s=b...dkfYaa3eaaaaaOa

Option 2:İsterseniz Skillerinze Restart Attırıp Boyle Devam Edebilirsiniz

http://mmodata.org/archlord/db/?s=b...dkfYaa4faakaaYa

40 – 50 Arası

http://mmodata.org/archlord/db/?s=b...fQfYaa4faaOaaYa

Orjinal Sitesinden Alıntıdır
    İsteyen Tam Olark İngilizce Cevirmedim
    http://community.codemasters.com/forum/showthread.php?t=215439 Buraya Bakabilir İngilizceyi Turkceye Cevirip Buraya Yazarsa Sevinirm

@Agni Bunları Rehbere Alrısan İyi Olur Silerim Buradan Ana Sayfada Durur Girende Forumu Topici Arastırmak Zorunda Kalmaz

• ediy: verdiğim cevabı beğenmedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agni_tr -- 8 Ekim 2007; 15:47:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: erolbey

Arkadaşım gerçekten çok sade ve çok anlaşılır şekilde hazırlamışsın ellerine ve emeğine sağlık....Birçok yeni başlayan arakadaşlara faydalı olacaktır...
    Bu arada bir sürü itemler var...kağıtlar,çekiç şeklinde itemler,tencere,tava....(abartmayayım).....yani bu itemler hakkında bilgi varsa detaylı anlatabilirmisin..şimdiden teşekkürler..tekrar emeğine sağlık...

alchemy konusuna hiçbir şekilde ben girmiycem çünkü alchemy ye boşa skill point harcıyamam bu yüzden lazım olan material ler rehberde verdiğim linklere bakarsan orada bütün bir item list var girip inceleyebilirsiniz..

ama benim tavsiyem bu tarz oyunlarda sadece alchemy master kasan çok insan var zaten bunlar oyunun en zenginleri olurlar lazım olan bişeyi bu kişilerden alman satılmayan birşey yok çunku...

Edit:Bu gece tüm class lar için PvP / PvE buildlerini koyucam ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agni_tr -- 7 Ekim 2007; 17:59:01 >

• tam 5 saattir bütün char ların build lerini inceliyorum ama insanların ortak bir görüşü hala taşımadıklarını gördüm birçok build yazılmış ama teoride hep çürütülmüş 70-80 lvl kişilerin hazırladığı buildlere baktım bunların bile yaptığı ayarların birbirini tutmadığını gördüm aynı class biri 74 knight biri 78 knight ikiside pvp build hazırlamış ama ikiside dağlar kadar farklı...

en iyisi biraz daha beklemek ortak paydada buluşulacak buildler çıkacaktır...bunlar çıktığında rehbere eklerim şimdi koyarsam insanları yanlış yönlendirmiş olurum...
  • Zaten şu anda herkesin yapması gereken tek şey pvm build i yapmak. Berserker için bi tavsiye verebilirim Endurance , Power Surge ve Combat Echo yu gözünüz kapalı max layabilirsiniz hertürlü build de bu skiller lazım olucak size aslında Supreme Damage te önemli bi faktör ama pek oralı olmuyo kimse ben 2 veya 3 skill vermeyi düşünüyorum bu skille. Son olarakta sanırım en iyi build Blunt Weapon üzerinde oluyo ben her ne kadar one hand sword kullansamda gerçek bu.
  • Arkadaslar bilenlerden bi rica da bulunucam Moon Elf Ranger icin [BOW!] skill build örnek verebilirmisiniz ben araddım fakat hepsi kataria icindi bow icin özellikle önerebiliceginiz skiller warmi verirseniz cok sevinirim saygılar...
    Yada bütün sikilleri acıklamalı olarak bi rehberde olabilir +++rep yağmuruna tutcam

CVP bekliom ama :)
  • Eline ve emeğine sağlık bu tip paylaşımlar oyunu oynamayı daha zevkli hale getiriyor...
  • gercekten güzel bir calısma..eline sağlık..
    Blunt en iyisidir..
    ya herkes kendine göre build hazırlıyor.önemli olan yanlış skill leri vermemeniz..sonra basınız ağrımasın.birde önemli olan pvp mi pve mi için build hazırlayacagınız..ikisinide kapsayan çok az vardır.belki knight olabilr.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rampage4u

gercekten güzel bir calısma..eline sağlık..
    Blunt en iyisidir..
    ya herkes kendine göre build hazırlıyor.önemli olan yanlış skill leri vermemeniz..sonra basınız ağrımasın.birde önemli olan pvp mi pve mi için build hazırlayacagınız..ikisinide kapsayan çok az vardır.belki knight olabilr.

dediğin gibi orc warrioru o iş için en uygunudur.
  • oyun felsefe olarak bence knight online yı andırıyor ama grafiklere bakacak olursak solda sıfır bırakır o ayrı
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkyLord4u

Eline ve emeğine sağlık bu tip paylaşımlar oyunu oynamayı daha zevkli hale getiriyor...

eyw saol

birde archlord skilleri yanlış hatırlamıosam 100 lvl de ve bazı görevlermi nedir tam çözemedim o zaman açılıomuş...
  • güzel oyun ama arkadaşlar tek bi topicde toplasanız cok dagınık gozukuyr burada bılgılerı paylasırsanız sevınırım bu arada bende su yenı serverde basladım orc/berseker oynıcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: caneraksu22

güzel oyun ama arkadaşlar tek bi topicde toplasanız cok dagınık gozukuyr burada bılgılerı paylasırsanız sevınırım bu arada bende su yenı serverde basladım orc/berseker oynıcam

Bu konu hakkında çok konuşuldu fakat ne yetkililerden bir adım geldi ne de üyelerden. Herkes kendi adıyla konu açtı ve devam etti.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.