Laptop'u LCD'ye en iyi nasıl bağlarız ?
8 Cevap3693 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ekim 2007; 11:21:43 

Arkadaşlar LCD tv.ye laptop bağlamak istiyorum. Ancak laptopu henüz almadım, kaliteli-kayıpsız görüntü aktarımı için laptopun hangi çıkışlarının olması gerekiyor, bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snnates -- 6 Ekim 2007; 13:21:12 >

947 Mesaj
6 Ekim 2007; 12:06:38 

tek çözüm HDMI

Ergin DEMİROĞLU
Samsun 1979

Uzaklaştırılmış
6 Ekim 2007; 13:11:53 

quote:

Orjinalden alıntı: kurbagaprens

tek çözüm HDMI

Laptop'dan HDMI çıkışlı olarakmı geçiyor ? yoksa başka bir ismi varmı acaba ? Çünkü şimdiye kadar bu isim de çıkış duymadım

300 Mesaj
6 Ekim 2007; 15:30:13 

quote:

Orjinalden alıntı: snnates

Laptop'dan HDMI çıkışlı olarakmı geçiyor ? yoksa başka bir ismi varmı acaba ? Çünkü şimdiye kadar bu isim de çıkış duymadım

Artık yeni model laptop larda hdmi çıkış söz konusu. Eğer yeni bir laptop alacaksan bu tarz çıkışlı olanlarına dikkat et. Tabi birkaç yöntem daha var lcd tv ye bağlamak için... eski-yeni tüm laptoplarda vga çıkış vardır. tabi lcd tv de de varsa o zaman rahatalıkla görüntü alabilirsin. vga çıkışın dvi şeklinde ise dvi-hdmi kablosu alıp bağlayabilirsin dostum.

::::::YALANLARI DOĞRU OLARAK GÖRMEYE BAŞLARSAN SENDE YALAN OLURSUN HABERİN BİLE OLMAZ!!!::::::

Uzaklaştırılmış
6 Ekim 2007; 18:00:29 

quote:

Orjinalden alıntı: aikimac

Artık yeni model laptop larda hdmi çıkış söz konusu. Eğer yeni bir laptop alacaksan bu tarz çıkışlı olanlarına dikkat et. Tabi birkaç yöntem daha var lcd tv ye bağlamak için... eski-yeni tüm laptoplarda vga çıkış vardır. tabi lcd tv de de varsa o zaman rahatalıkla görüntü alabilirsin. vga çıkışın dvi şeklinde ise dvi-hdmi kablosu alıp bağlayabilirsin dostum.

Çok teşekkürler, yararlı bilgi verdiniz, dvı çıkışlı laptoplar var onla dvı-hdmı olarak bağlarsam işimi görmüş olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snnates -- 6 Ekim 2007; 18:00:58 >

80 Mesaj
11 Ekim 2007; 11:30:31 

Bende masaüstü pc mi lcd ye bağlamak istiyorum.Ekran kartı yeni bir ekran kartı değil.GeForce FX5200.Dvi-HDMİ bağlantı yapma şansın var mı.
Bunun için ne tür bir kablo almalıyım.Buu yapamıyorsam sanırım 2 erkek uçlu vga kablo almam gerekecek yanılıyormuyum.
Teşekkürler...

11223 Mesaj
11 Ekim 2007; 21:04:00 

quote:

Orjinalden alıntı: coolriver34

Bende masaüstü pc mi lcd ye bağlamak istiyorum.Ekran kartı yeni bir ekran kartı değil.GeForce FX5200.Dvi-HDMİ bağlantı yapma şansın var mı.
Bunun için ne tür bir kablo almalıyım.Buu yapamıyorsam sanırım 2 erkek uçlu vga kablo almam gerekecek yanılıyormuyum.
Teşekkürler...

Eğer ekran kartınızın dvi çıkışı varsa, dvi-hdmi kablosu alarak baglantı saylayabilirsin. Ama ynılmıyorsam fx5200 de dvi çıkışı olmaması lazım. Bu drumda ya ekran kartını değiştirmek,yada vga kablo ile baglantı kurmak zorundasın. Tabi dvi-hdmi baglantıdaki kaliteyi elde edemezsin.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

80 Mesaj
11 Ekim 2007; 23:43:29 

Eyvallah vga yı bir deneyelim de olmassa bakarız artık:)

919 Mesaj
16 Ekim 2007; 13:05:43 

Selamlar, Dizüstü Toshiba A100-847, LCD TV Toshiba 32C3000PG.
Vga kablo ile bağladım ama daha iyi görüntü alabileceğim seçenek var mıdır. Kullananlar yardım lütfen..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Televizyonlar » Laptop'u LCD'ye en iyi nasıl bağlarız ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359