Şimdi Ara

Türk telekom yurtdışı çıkış kapasitesini 150 gbps'ye çıkartacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
3.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: celler

quote:

Orjinalden alıntı: Sumak

quote:

şu korsan downloadlar olmasa da 150 gbiti güzel güzel kullanabilsek, bilgisayarı 24 saat açık bırakıp full time download niyetinde olan korsan arkadaşlar yetmedi mi indirdiğiniz filmler, diziler, ekonomiye zarar veriyorsunuz, gelişime engel oluyorsunuz, 30 mbit olunca 3 dkda bir film indiririm diyenlerin oranıyla bizim aldığımız verimin düşüklüğü doğru orantılıdır. bunu anlayana kadar hiçbir çözüm bize çare olamaz. isterse yurtdışı çıkışları 1 terabit olsun.

Çok yanlış bir dusunce tarzı. Bedelini odediğim bir hizmeti istediğim gibi kullanırım. Benim, verilen hizmeti istediğim gibi kullanmamdan dolayı başka müşterilerin zarar görmesi fikri cahillikten başka bir şey değildir. Burada hatalı, ayıplı hatta cahil olan tek yer bedelini aldığı hizmeti doğru durust sağlayamayan şirkettir..

Bir de bu açıdan düşünün derim.

yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.
    herkes indirsin, illegal içeriği sonra bana niye doğru dürüst hizmet vermiyorsun diye yakınsın. düşünce tarzımda bir yanlışlık yok, korsanları savunamıycam burada.

yok öyle birşey hocam 1 megabit=49 ytl=always connected
    bu durumda telekom ne diyor al sınırsız bağlantını tepe tepe kullan yani isteyen istediğini indirir veya upload eder bu senin bağlantını düşürmez
    Haa... telekom havuzundan alıyoruz o an nekadar bant genişiliği varsa paylaştırıyo benim de bağlantım düşüyor diyorsan onun çözümü telekomdadır ben 1024 ile 800 küsür alıp sonrada yurtdışına 300-400 ile çıkış yapabiliyorsam problem bende değil telokomdadır abone sayısını ortalama 60 milyon ytl ile çarparsan telekom'un aylık cebine giren parayı bulursun peki bu kadar para topluyorlarda neden yurt dışına acil bir upgrade yapmıyorlar ?
    sonuç:problemin çözümü download felan değildir parayı veren istediğini yapar buna kimse karışamaz ama telekom'a sormak lazım neden bant genişliğini yeterince sağlayamıyorsun diye ???

• sınırsız hakkı vermiş, sınırsız indir, yavaşlamaları da indirdiğin filmlere müziklere sayarsın.
  • mesela istanbulda trafik var diye arabası olanları mı suçlarsın yoksa yeterli altyapıyı sağlayamayıp yol yapmayanlarımı veya metro vb gibi çözümleri ?
    ben zaten pek birşey indiremiyorum zaten uğraşmam verir parasını alırım filmi veya oyunu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cobi

mesela istanbulda trafik var diye arabası olanları mı suçlarsın yoksa yeterli altyapıyı sağlayamayıp yol yapmayanlarımı veya metro vb gibi çözümleri ?
    ben zaten pek birşey indiremiyorum zaten uğraşmam verir parasını alırım filmi veya oyunu.

işi olmadığı halde trafiğe çıkıp, yolları tıkayan adamlar, bir yerlere ulaşmaya çalışan adamlardan çoksa kimi suçlarsın ?

1 milyon arabalı adamdan 800 bini trafik yapmak için çıkıyorsa yatırım yapar mısın yollara, yoksa onların trafiğe çıkmalarının engellenmesini mi sağlarsın ?

elmayla armutu karıştırıp, yanlışları doğrulayamayız.
  • Burda bile bu derece yanlis dusunenler olmasi uzucu arkadaslar...
    Telekom'dan aldigimiz hizmetin adi: SINIRSIZ internet
    Isteyen istedigini istedigi gibi indirebilmeli ve ucretini odedigi baglanti hizini talep etmek de en dogal hakki..
    Illegal - legal tartismasina girmek bile yanlis kimin ne indirdigini nerden biliyorsunuz? Belki ben uzaktaki bir sunucudan sirf yedekleme icin 10larca gb veri indiriyorum, ya da sirf test amacli ayni dosyayi surekli indirip duruyorum veya Tr de lisanslanmamis her tur dosya, film, video vs indiriyorum ya da profesyonel fotografcilikla ugrasip cok yuksek cozunurluklu gblerce resim dosyasi vsvsvs..
    Kimseyi ilgilendirmez eger illegal bir icerik varsa bunu engellemek TTNet in gorevi yapsin da torrentlere, emuleye cagre bulsun bu konumuz degil zaten..
    Fakat olay su ki siz sinirsiz belli hiza para oderken indirdiginiz ne olursa olsun servis saglayici o hizi 7/24 saglamakla yukumlu.. Kaldi ki legal olarak diyelim 1 gblik bir demo indiriyorsunuz amerika'da bir serverdan baglantiniz da diyelim 4mbit sinirsiz.. 10 kb download hizini gordugunuzde dusunceniz bu mudur?!! "Millet illegal dl yapiyor hiz cok dusuk, yine de helal olsun TTNet ime en azindan ulkemde internet var 10 20 seneye biz gorursek artik belki hizlanacaz da..."
    Telekom verdigi hizmetten kesiyorsa ben de istedigim olcude "keyfime gore" verdigim paradan kesebilmeliyim iste o zaman sikayet edecek bir sey kalmaz durumda esitlik soz konusu olur..

Boyle sadece yurticinde hizi arttirip, kisi basina dusen bant genisligini yukseltip o oranin cok altinda yurt disi cikisinda iyilesmeye gidilirse bir de ustune yeni eklenecek aboneleri dusununce acikcasi durum hic hosuma gitmiyor.......
    quote:

celler:
    sınırsız hakkı vermiş, sınırsız indir, yavaşlamaları da indirdiğin filmlere müziklere sayarsın.

Bence biz bunlara sayacagimiza TT biraz yatirim yapip hizmetini iyilestirse, cekecegi zahmeti de bugune kadar TR de kurdugu tekelle milletten kopardigi milyon-milyar dolarlara saysa nasil olur?
    Devlete de %18 kdv ustune %25 OIV verirken, yillardir dunyanin en pahali interneterinden birini kullanirken.. biraz hizmet ve is ahlaki haketmiyor muyuz sizce?

• quote:

Orjinalden alıntı: WTtr

Burda bile bu derece yanlis dusunenler olmasi uzucu arkadaslar...
    Telekom'dan aldigimiz hizmetin adi: SINIRSIZ internet
    Isteyen istedigini istedigi gibi indirebilmeli ve ucretini odedigi baglanti hizini talep etmek de en dogal hakki..
    Illegal - legal tartismasina girmek bile yanlis kimin ne indirdigini nerden biliyorsunuz? Belki ben uzaktaki bir sunucudan sirf yedekleme icin 10larca gb veri indiriyorum, ya da sirf test amacli ayni dosyayi surekli indirip duruyorum veya Tr de lisanslanmamis her tur dosya, film, video vs indiriyorum ya da profesyonel fotografcilikla ugrasip cok yuksek cozunurluklu gblerce resim dosyasi vsvsvs..
    Kimseyi ilgilendirmez eger illegal bir icerik varsa bunu engellemek TTNet in gorevi yapsin da torrentlere, emuleye cagre bulsun bu konumuz degil zaten..
    Fakat olay su ki siz sinirsiz belli hiza para oderken indirdiginiz ne olursa olsun servis saglayici o hizi 7/24 saglamakla yukumlu.. Kaldi ki legal olarak diyelim 1 gblik bir demo indiriyorsunuz amerika'da bir serverdan baglantiniz da diyelim 4mbit sinirsiz.. 10 kb download hizini gordugunuzde dusunceniz bu mudur?!! "Millet illegal dl yapiyor hiz cok dusuk, yine de helal olsun TTNet ime en azindan ulkemde internet var 10 20 seneye biz gorursek artik belki hizlanacaz da..."
    Telekom verdigi hizmetten kesiyorsa ben de istedigim olcude "keyfime gore" verdigim paradan kesebilmeliyim iste o zaman sikayet edecek bir sey kalmaz durumda esitlik soz konusu olur..

Boyle sadece yurticinde hizi arttirip, kisi basina dusen bant genisligini yukseltip o oranin cok altinda yurt disi cikisinda iyilesmeye gidilirse bir de ustune yeni eklenecek aboneleri dusununce acikcasi durum hic hosuma gitmiyor.......
    quote:

celler:
    sınırsız hakkı vermiş, sınırsız indir, yavaşlamaları da indirdiğin filmlere müziklere sayarsın.

Bence biz bunlara sayacagimiza TT biraz yatirim yapip hizmetini iyilestirse, cekecegi zahmeti de bugune kadar TR de kurdugu tekelle milletten kopardigi milyon-milyar dolarlara saysa nasil olur?
    Devlete de %18 kdv ustune %25 OIV verirken, yillardir dunyanin en pahali interneterinden birini kullanirken.. biraz hizmet ve is ahlaki haketmiyor muyuz sizce?

tamamen haklısın hocam sana katılıyorum telekomdan sınırsız hizmet ve belli bir bağlantı hız garantisi (1024 için minimum 800 civarı dünyada kabul edilebilir bir orandır mesela) alıyorsam bunu bana sunabilmeli.
    ahmet bunu indirmiş mehmet bunu yapmış beni bağlamaz.
    ayrıca herkes internetini keyfine göre kullanır bunun tartışması bile yapılamaz adam isterse 7/24 download 'da yapar bu beni de başkasını da ilgilendirmez.
    celler hocam sana soruyorum hırsızın hiç mi suçu yok ? (nasreddin hoca fıkrasıdır bu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 8 Ekim 2007; 1:18:19 >

• diyorum ama anlatamıyorum ki... Haklısınız
  • kurumsal dışında başkası kullanmazmışmış niye o zman haksız yere reklam yapıyosun halkı yanıltmak denir buna
    zaten cebitte de vdslyi veremediler
  • quote:

Orjinalden alıntı: gprsmania

hızları 4e katladılar
    yurt dışını 2 kat arttıyorlar
    yetmez eski tarifelerdeyken bile sorun oluyordu
    500gbps anca yeter vdsl2 falanda gelecek

saçmalamayın arkadaşlar kullanıcıların %70'i 1 Mbit 4 GB kotalıymış amma düz hesap yapıosunuz :) % 30 üzerinden konuşun... 30 mbit olunca %70 olan kotalı kullanıcı gene çok fazla değişmez... adam zaten sadece maillerine fln bakmaya almış interneti. download yapan kısım azınlıkta.
  • WTtr, aynı şeyi söylüyoruz temelde, sınırsız bağlantıyı vermekle yükümlü buraya kadar tamam, kendileri açıkladılar en yoğun saatte bile 45 gbiti geçmiyor yurtdışı bağlantı diye, buna inanmıyoruz forum olarak yoğun saatlerde hızlar çok düşüyor evet, bunun farkındayız, ama senin dediğin legal işleri yapan adamlar itiraz etse keşke bu duruma, ama itiraz eden adam bakıyorsun forumda bir başlık açmış, telekoma ban 800 gb indirdim, ona ban 750 gb indirdim, bağlantım çok düşük rapidde emulede sırada bekleyen filmlerim milmlerim var diye, böyle olunca senin söylediğin legal işler yapan adamların bunları savunuyor duruma düşmesine sinirleniyorum.

öyleyse, böyle mantığıyla hareket edersek, birileri çıkıp download edemiyorum bağlantı hızım 10'lara 5'lere düştü diyor, birileri de karşı taraftan yurtdışı çıkışlarımız hiç 45 gbiti geçmiyor ki en yoğun saatlerde bile diyor, şimdi yalan söyleyen birileri var ama hangi taraftan kesin bir açıklama yapamıyoruz, ben kablonet 512 kullanıyorum şu ana kadar hız konusunda hiçbir şikayetim olmadı, download kısmında sadece youtube sitesini kullanıyorum ve bazı saatlerde kendi çıkışlarıyla alakalı olduğunu düşündüğüm yavaşlamalar oluyor bunun dışında download problemi yaşamıyorum vs.

gelelim şu yatırım yaptık, eloğluna verdik ne hale getirdiler, alıyorlar parayı yatırım yapmıyorlar olayına ; geçen gün buraya bir video ekledim, yapacakları yatırımlarla ilgili, yaptıkları işin mali kısmı hakkında konuşmak istemiyorum çünkü buradaki bazı arkadaşlar gibi maliyet hesabı yapabilecek kadar bilmiyorum işin iç yüzünü, hani bakkal hesabı yapıp 'adam bizden 49 lira alıyor, bunun maliyeti nedir ki, deli gibi kar yapıyor bunlar sonra yatırım yapmıyorlar' diyen arkadaşlar kadar ilgili de değilim. eldeki verilerden hareketle adamlar 2003 yılında bir gelişim sürecine girdik, yatırımlarımız devam edecek diyorlar, daha ne söyleyebilirler ki biz de inanalım.

'4 sene önce 56 k vardı şimdi nerelere geldik' diyerek kralcılık yapmak istemiyorum, ama bu tekel mantığına karşıyım, bu ülkeye internet telekomla mı girdi ilk olarak, superonline, turk.net gibi servis sağlayıcılar dial-up sonrası vizyonu göremediler, aylık veya yıllık gelirleri onlara yetti, şimdi geleceği öngörebilmiş isplerimiz olsaydı kendi altyapısını kurmuş, hizmet veren, rekabet ortamı yaratılmış bir piyasa izliyor olurduk, ama bir zamanların devasa superonline'ı telekomun çok çok gerisinde kaldı, hatırlarsanız telekomdan yıllık 50 ytlye bağlantı alırdık, superonline'da aylık 29 ytl civarıydı, karsa kar, tekelse tekel o verilen paranın yüzde kaçı kardı diye hesap yapacak birileri kaldı mı, yatırım yaptığını zaten gördüğümüz bir tekelin yanında, hangisi daha tekeldi diye sorarım sizlere???

sonuç olarak telekom hizmet veriyor, sınırsız veya sınırlı, yatırım yapıyor, yeterli veya yetersiz, kullanıcılar olarak aldığımız hizmetten memnuniyetsizliğimizi download oranlamıza bağlayıp forumlarda banlıyor olmamız, hiçbir diğer platforma taşıyamıyor olmamız üzücü, ironik olarak herkes neden itiraz edemediğini de biliyordur sanırım.

• quote:

WTtr, aynı şeyi söylüyoruz temelde, sınırsız bağlantıyı vermekle yükümlü buraya kadar tamam, kendileri açıkladılar en yoğun saatte bile 45 gbiti geçmiyor yurtdışı bağlantı diye, buna inanmıyoruz forum olarak yoğun saatlerde hızlar çok düşüyor evet, bunun farkındayız, ama senin dediğin legal işleri yapan adamlar itiraz etse keşke bu duruma, ama itiraz eden adam bakıyorsun forumda bir başlık açmış, telekoma ban 800 gb indirdim, ona ban 750 gb indirdim, bağlantım çok düşük rapidde emulede sırada bekleyen filmlerim milmlerim var diye, böyle olunca senin söylediğin legal işler yapan adamların bunları savunuyor duruma düşmesine sinirleniyorum.

öyleyse, böyle mantığıyla hareket edersek, birileri çıkıp download edemiyorum bağlantı hızım 10'lara 5'lere düştü diyor, birileri de karşı taraftan yurtdışı çıkışlarımız hiç 45 gbiti geçmiyor ki en yoğun saatlerde bile diyor, şimdi yalan söyleyen birileri var ama hangi taraftan kesin bir açıklama yapamıyoruz, ben kablonet 512 kullanıyorum şu ana kadar hız konusunda hiçbir şikayetim olmadı, download kısmında sadece youtube sitesini kullanıyorum ve bazı saatlerde kendi çıkışlarıyla alakalı olduğunu düşündüğüm yavaşlamalar oluyor bunun dışında download problemi yaşamıyorum vs.

gelelim şu yatırım yaptık, eloğluna verdik ne hale getirdiler, alıyorlar parayı yatırım yapmıyorlar olayına ; geçen gün buraya bir video ekledim, yapacakları yatırımlarla ilgili, yaptıkları işin mali kısmı hakkında konuşmak istemiyorum çünkü buradaki bazı arkadaşlar gibi maliyet hesabı yapabilecek kadar bilmiyorum işin iç yüzünü, hani bakkal hesabı yapıp 'adam bizden 49 lira alıyor, bunun maliyeti nedir ki, deli gibi kar yapıyor bunlar sonra yatırım yapmıyorlar' diyen arkadaşlar kadar ilgili de değilim. eldeki verilerden hareketle adamlar 2003 yılında bir gelişim sürecine girdik, yatırımlarımız devam edecek diyorlar, daha ne söyleyebilirler ki biz de inanalım.

'4 sene önce 56 k vardı şimdi nerelere geldik' diyerek kralcılık yapmak istemiyorum, ama bu tekel mantığına karşıyım, bu ülkeye internet telekomla mı girdi ilk olarak, superonline, turk.net gibi servis sağlayıcılar dial-up sonrası vizyonu göremediler, aylık veya yıllık gelirleri onlara yetti, şimdi geleceği öngörebilmiş isplerimiz olsaydı kendi altyapısını kurmuş, hizmet veren, rekabet ortamı yaratılmış bir piyasa izliyor olurduk, ama bir zamanların devasa superonline'ı telekomun çok çok gerisinde kaldı, hatırlarsanız telekomdan yıllık 50 ytlye bağlantı alırdık, superonline'da aylık 29 ytl civarıydı, karsa kar, tekelse tekel o verilen paranın yüzde kaçı kardı diye hesap yapacak birileri kaldı mı, yatırım yaptığını zaten gördüğümüz bir tekelin yanında, hangisi daha tekeldi diye sorarım sizlere???

sonuç olarak telekom hizmet veriyor, sınırsız veya sınırlı, yatırım yapıyor, yeterli veya yetersiz, kullanıcılar olarak aldığımız hizmetten memnuniyetsizliğimizi download oranlamıza bağlayıp forumlarda banlıyor olmamız, hiçbir diğer platforma taşıyamıyor olmamız üzücü, ironik olarak herkes neden itiraz edemediğini de biliyordur sanırım.

hocam kusura bakma ama bilmeden yazmışssın o yüzden bilmediğin yerleri sana anlatayım birincisi ülkeye adsl telekomla girdi burada doğrusun ama sanırım iyi takip etmemişsin ülkeye ilk olarak adsl için port verildiğinde telekom devlet birimi olduğu için hepsini kendisi aldı ve diğer firmalara hiç bir rekabet şansı tanımadı ve diğerleri rekabet kuruluna dava açtılar ve kazandılar ama ne zaman adsl'in türkiyeye gelişinden yaklaşık 2 sene sonra bu aradaki zamanda telekom'a rakip olamadılar hiç bir şekilde şu anda bile telekom'a göre aldıkları port sayısı çok çok azdır ve portlarıda telekom vasıtası ile alabiliyorlar yani superonline'de kullansan smile da telekom'dan geçiyorsun bunun nedeni diğerlerinin geri kalmışlığı değil telekom'un zamanında hepsi benimdir politikası sonucu oluşturduğu tekeldir. ilk zaman hepsi eşit şartlara sahip olsaydı bugün yarı fiyatına 2 kat fazla bant genişliği ile yurt dışına çıkabiliyor olurduk büyük bir ihtimalle.
    ikincisi en yoğun saatte bile 45 gbiti geçmiyor diye birşey olamaz çünki 45 gbit kabaca 45000 (46000 felan) mb eder 4.7 milyon kullanıcı desen bunların en düşük 1 mb kullanıyor desen ve yarısının nette olmadığı düşünsen bile bu bant genişliği yetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 8 Ekim 2007; 13:08:32 >

• Aha gene başladı hızır idi yunus idi tartışması
    Verilen hizmetin türünü belirleyen TT olduğuna göre insanların bunu ne amaçla kullanıcağı tamamen kendi istekleri ve yasa uygulayıcıları ilgilendirir(durumuna göre).

Bunların dışında yurt dışı çıkışlarının arttırılmasının alt yapı çalışmaları da aynı ölçüde yapılmadıkça tek başına yeterli gelmeyeceği kanısındayım.
  • arkadaş süperv demiş hınzır idi yusuf idi hınzır idi yusuf idi hımzır idi yusuf idi.......
    aha bir taş ta ben atayım:
    bu memlekette kim hakkını alıyor kim haksızlık yapıyor.
    ben az parayla yaşamaya mahkum edildiysem param yoksa diye ne yaparım ne yapamam tartışma bunda biter.hadi bakalım attım taşı ,çıkartın kuyudan.
  • quote:

şu korsan downloadlar olmasa da 150 gbiti güzel güzel kullanabilsek, bilgisayarı 24 saat açık bırakıp full time download niyetinde olan korsan arkadaşlar yetmedi mi indirdiğiniz filmler, diziler, ekonomiye zarar veriyorsunuz, gelişime engel oluyorsunuz, 30 mbit olunca 3 dkda bir film indiririm diyenlerin oranıyla bizim aldığımız verimin düşüklüğü doğru orantılıdır. bunu anlayana kadar hiçbir çözüm bize çare olamaz. isterse yurtdışı çıkışları 1 terabit olsun.

TT reklamlarda kendisi soylemiyor mu 3 dk da bir film indireceksiniz diye? Kimse download yapmasin diye kaldirsinlar limitsiz tarifeleri de herkes rahatlasin o zaman? Ne gerek var yurtdisi cikislarini arttirmaya degil mi? Hizi bilmemkac kat arttir 2 senede ama yurtdisi cikislari yerinde saysin bu arada en pahali internet tarifesini uygula ne guzel degil mi? 2 Sene onceki hizlarla yurtdisi cikislarini bilen var mi? Bir inceleyin bu populist uygulamalari.... Bunca sikayet eden insan herhalde uydurmuyodur sorunlarini..

• lanet olsun bu kadar berbat internete dunya kadar para veriyoruzz. boynun devrilsin doganhony . Anlamadigim romen ve bulgarlar da bizim 10 kati baglanti olup 10 kati ucuza baglanma isini nasil cozmusler ?Upload yapacam bir yere baglanti yetmiyor rezalet
  • Yahu sanane milletin ne indirdiğinden?
    Konuşuyorsun ama internetden hiç bir şey indirmedinmi bu zamana kadar?
    Makinana bi baksak baştan aşşağı crackli ürünleri kullanıyorsundur. Buraya gelipde "legal kullansalar neyse" felan diyosun.
  • Desenize rapid'e yetişecek sonunda
  • quote:

Orjinalden alıntı: ESancak

Yahu sanane milletin ne indirdiğinden?
    Makinana bi baksak baştan aşşağı crackli ürünleri kullanıyorsundur. Buraya gelipde "legal kullansalar neyse" felan diyosun.

linux kullanıyorum...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ESancak

Yahu sanane milletin ne indirdiğinden?

linux kullanıyorum...

Bende Gentoo linux kullaniyorum 2 gun once update yaparken gentoo yansilarindan download sirasinda hiz 4 kb/s idi. Hizim 4 mbit sinirsiz bu arada... Ozur dilerim sanirim emerge world komutu butun Turkiye'nin yurt disi baglantisini gocertti... Ha bu arada 68 mbit yada 150 mbit bant ne demek bir fikriniz var mi? Hong Kong tan 100 mbit baglantisi olan soyle 20 30 kisi ayarlayin yada botnet atackla Turkiyedeki serverlara saldirin Turkiye'nin tum internet cikisi felc olsun... Bu mu dur yani internet? Komik... Korsan yazilimin besigi Cin ama orda internet hizlarinda problem var mi bilmiyorum... Amerika'da da p2p ve download asmis durumda ama orda da problem oldugunu sanmiyorum. Dibimizdeki Bulgaristan bizden kat ve kat hizli internet hizlarini evlere getirdi onlarda da problem yok bir bizdeki "bilincsiz kullanicilar" internetin mahvolmasina sebep oldu? Bana komik geliyor bu fikir... 2 Senede broadband internet hizlarini 256 kbps lerden 4 mbps lara cikar ama yurtdisi uplink yerinde saysin... Olacak is degil... Olurda anca bizde olur... Hatirliyomusunuz Akdenizde kopan kablolari Yunanistan 2 gunde cozdu problemi . O zaman Turkiye de faaliyet gosteren ki hala faaliyet gosteren bir servis saglayicinin musterileri hemen hemen hic magdur olmadi cunku uydu uplinkleri devreye soktular. ama ne oldu telekom kullanicilarina? 2 ay surundu... Iste o zamandan beri uplinkler yerinde sayarken hizlar "TAMAMEN POPULIST" bir politika ile kat be kat arttirildi ve bizim gibi son kullaniciya tabiri caizse hayal servisler satildi. Buyrun simdi DH de internet ile ilgili forumda her gun sikayet basliklari aciliyor... Ama suclu kim ? Download yapanlar... El insaf...

PS: "30 mbit internet ile film indirmek sadece 4 dk" reklamlarini basina verende telekom degil sanirim o download yapanlar.. Ah sizi gidi downloadcilar sizi...!?1?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.paprat -- 9 Ekim 2007; 20:22:20 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.