Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900GT Projesi Rafa mı Kalkıyor?? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
2.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde Radeon HD 2900 Pro modelini duyuran AMD-ATi'nin 8 Ekim'de de Radeon HD 2900GT modelini anons etmesi bekleniyordu. Fakat AMD-ATi'nin ekran kartı konusunda en önemli partnerlerinden birinden aldığımız bilgiye göre, henüz kesinleşmemekle birlikte AMD-ATi, Radeon HD 2900GT projesini rafa kaldırabilir. Bunda özellikle Kasım ayı ile birlikte Radeon HD 2950 serisinin de çıkmasının etkisinin olabileceği ve modelleri daha iyi konumlandırabilmek adına firmanın bu şekilde bir karar verilebileceği de ifade ediliyor. Ama şu an için durum netlik kazanmış değil.

Bu arada Radeon HD 2900 Pro modelinin de sınırlı sayıda olacağı ve yaklaşık 15000 adet üretibileceği bu doğrultuda da ülkemize sınırlı sayıda kartın geleceği de belirtilmekte. Türkiye pazarına Radeon HD 2900 Pro olarak büyük bir ihtimalle ilk ve belki tek olaraak Sapphire girebilir. Zira 2900 Pro çözümlerinin çok büyük bir kısmını AMD-ATi'den Sapphire satın almış. Tabi HIS'in modeli de gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 6 Ekim 2007; 0:25:49 >

• 2900 proyu bekleyen çok, kötü bir haber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdocool -- 6 Ekim 2007; 0:19:40 >
  • Ati git gide ölüyor(bana göre)
  • Yorumsuz, bakalım bundan sonra ne olacak...
  • nvidia nın bu segmentteki urununu öğrenmek için 2900 gt cıkıyo denmiş olabilir yada nvidianın çıkaracağı rakiplerle baş edemeyeceklerini anlayıp hiç piyasaya sürmeyelim dediler
  • Sanki çok iyi ekran kartı çıkardılar ya bide yeni çıkaracaklarını iptal ediyorlar
  • Yazık tam bir fiyat performans canavarı olacaktı bu kart. Şimdiden 125$ para attım kenara palit kartım var 15 günlük 8600 GT onuda elden çıkarıp direk alacaktım
  • 2950 pro cıkacagı icin beklemeye gecti millet o yüzden 2900 gt satılmaz diye kaldırmış olabilirler...
  • aslında yadırganıcak bir durum değil kasım ayı içinde 2950 xt ve pro cıkıcak 1ay için 3 orta seviye 256 bit kart biraz abez tabi 2900pro nun az üretilcek olması kötü olmuş
  • hay allah tam 2900 pro da karar kılmışken yapılırmı bu beaee.sınırlı sayı ha?sapphire de kaktırır fiyatları uccundan azıcık güsel olur o zaman
  • bunlae supekulasyon olabılır bekleyelım gorelım sahsen ben x2900gt yı gozume kestırmıstım boyle bısıy olursa kotu olur 1-2 ay daha belemek zorunda kalırız.
  • bu haber kötü oldu yav
  • quote:

Orjinalden alıntı: büyük adam

Ati git gide ölüyor(bana göre)

Bende katılıyorum amd satıldıgından beri düzgün bir varlık göstermedi hem gec hemde sorunlu driverlarla gelen 2900xt gibi.Umarım batmaz ama ''görünen köy klavuz'' istemez derler.
  • 2900Pro maliyeti yüksek bir kart ve değerinden oldukça aşağı bir fiyata satılacak. Bu yüzden sınırlı sayıda üretilecek olmasını bekliyordum açıkçası...

2900GT de de aynı durum söz konusu. Üzerindeki soğutucu 2900XT ninkiyle aynı. Zaten aynı da olmak zorunda, R600Gpu su çok ısınıyor çünkü. Ve bu soğutucunun gelmiş geçmiş fabrika çıkışı en iyi, en kaliteli ve en maliyetli ekran kartı soğutucusu olduğunu söylememe gerek yok sanırım... Bu kadar maliyeti yüksek bir kartı piyasa sürmek istemeyebilir Ati, ve kendi açısından da doğru da yapmış olabilir. Aynı zamanda 2900GT muhtemelen piyasaya sürüleceği orta segment sınıfı için oldukça yüksek güç tüketimine sahip olacaktır. Bu segmentin kullancıları ve onların kullandıkları ortalama 300-400W arası güç kaynağı düşünülünce, bu pek çok kişi için cazip gelmeyecektir.

Açıkçası 2950 serisi ve o seriden çıkacak, daha düşük maliyetli, daha az güç tüketen bir 2950GT çok daha cazip bir ürün olacaktır, orta segment kullancıları açısından.

• 2950 serisinin çıkacak olması nedeni ile hd2900gt'nin ertelenmesi doğal karşılanabilir.ama 2900pro'nun sınırlı sayıda üretilmesi ve ülkemize sadece sapphire birde
    belki HIS'in satılması ki böyle bir durum olursa fiyatların hiç de düşük olmayacağı kesin gibi.
    umarım ati yine bir hüsran yaşatmaz.
  • arkadaşlar telaşlanmayın, spekülatif haberlere itibar vermeyin. kesinlik kazanırsa işte o zaman panik yapabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: lastingmoon

nvidia nın bu segmentteki urununu öğrenmek için 2900 gt cıkıyo denmiş olabilir yada nvidianın çıkaracağı rakiplerle baş edemeyeceklerini anlayıp hiç piyasaya sürmeyelim dediler

Bence de öyle çünkü 8800GT muhtemelen 2900pro ya da 2900gt ye de sağlam bir tokat olacaktı.Göze alamayıp baş etmek amaçlı 2950 serisini beklemeye girişmiştirler...

BENCE....
  • Bence kartta crysis çalıştırdılar, 10-15 kare\sn alınca iptal ettiler.
  • Yaw bu 2900PRO olayı acaip kötü oldu ya. Banane kardeşim ben Powercolor istiyorum ya...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Efendi_

Bence kartta crysis çalıştırdılar, 10-15 kare\sn alınca iptal ettiler.

Ne güzel bi yorum. Güzelim zekanla bu tarz güzel yorumlar yapman beni çok mutlu etti. Hll olsun...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.