- x
VOLVO S40 mı Toyota Corollamı?
48 Cevap35459 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

22 Mesaj
5 Ekim 2007; 16:10:44 

Merhaba arkadaşlar. Bende 2001 model toyota corolla var. 1,6 vvti 110 beygir. çok seri yol tutuşu harika. ancak güvenlik konusunda endişelerim var. volvo s40 ile aynı segmentte yer alıyorlar. son günlerde 1998-1999 model s40 t4 ü araştırdım. arabanın tasarımı, donanımı, güvenlik mükemmel. 2000 motor 200 beygir... benim arabayı satıp bi 1998-1999 s40 t4 alabiliyorum. Toyota dan volvoya geçmeye karar verme aşamasında sizlerinde fikirlerini almak benim için çok önemli. yardımcı olursanız çok sevinirim.

"Şu andan itibaren herkesin el ele vererek, üstün araçlar üretmenin bir yolunu bulmak üzere çalışmasını istiyorum."
Kiichiro Toyoda
Toyota Motor Corporation şirketinin kurucusu, Mayıs 1939

235 Mesaj
5 Ekim 2007; 17:10:52 

Araç özellikleri konusunda Volvo çok daha üstün bir otomobil olmakla birlikte aldıktan sonraki kullanım masraflarında Toyota daha tasarruflu olacaktır. Öncellikle benzin tüketimi açısından ilgilendiğiniz Volvo'nun daha müsrif olduğunu sizde tahmin ediyorsunuzdur zaten. Araca lpg taktırmayı düşünürseniz bu dezavantajı ortadan kaldırabilirsiniz belki (Ben kişisel olarak Volvo'lara lpg takılmasına karşıyım gerçi ). Volvo'da yedek parça Toyota'ya göre daha pahalı olacaktır ama kesinlikle abartılacak boyutlarda değil. Volvo'da daha kaliteli yedek parçalar kullanılmakta ve bu kalite normal olarak dah pahalı olmaktadır (Bu kıyaslamayı Toyota'ya göre yapıyorum). Siz Volvo'nuza bakarsanız oda sizi üzmeyecektir kesinlikle.

Gelelim Volvo'yu seçmeniz için nedenlere. Öncelikle kesinlikle sürüş özellikleri ve karakteri olan bir araçtır Volvo. Arabaya çok çabuk ısınıyorsunuz ve bundan böyle Volvo'da başka araba almayacağınızı düşünüyorsunuz. Sizin ilgilendiğiniz araç T4 ve yüksek ihtimal full donanımlıdır. Turbo'nun keyfini kullananların yüzünden rahatça anlayabilirsiniz. Kendi arabanızın seri ve yol tutuşunun harika olduğunu düşünüyorsanız, birde Volvo kullandıktan sonra düşünün. Kafanızdaki serilik ve yol tutuşu kavramları değişecektir. Özellikle 200 bg ve turba bir Volvo'da.. Güvenlik konularında ise çok üst seviye bir araçtır Volvo. Birçok güvenlik standartı mevcuttur araçlarda. Ben çok ciddi bir kaza atlattım ve aracımın nasıl devrilmediği ve savrulmadığına hala iananımyorum. Aracın hava yastıkları hariç tüm güvenlik donanımı devreye girdi kurtarmak için.

Eğerki güzel kullanılmış, temiz bir Volvo bulursanız ve şu anki aracınız ile benzin tüketimini kıyaslamayı düşünmüyorsanız kesinlikle Volvo'yu almanızı öneririm. Vergi dezavantajınız olmayacaktır aracın yaşından dolayı. Volvo Volvo'dur, Toyota otomobildir.

İyi günler dilerim.

[DH] VOLVO

7417 Mesaj
5 Ekim 2007; 19:51:20 

hocam volvo s40 2.0T4 ile toyota corolla karşılaştırması çok adil olmamış
ayrıca volvo yedek parça açısından 2-3 mislide toyotaya fark atar
bizim volvo s40 2.0t vardı.ordan biliyorum.parça fiyatları acaip pahallı
ve servisleride kafalarına göre takılır volvonun.birinde daha kazıktır diğerinde daha az kazıktır
ayrıca 2.0t4 yüksek basınçlı bir motordur.bizim 2.0t gibi düşük basınçlı ve uzun ömürlü değildir.
ayrıca 2.0t4 ile acaip benzin yakarsın.13-14 litresi garanti var.bizdeki 2.0t otomatik vites şehiriçi 11 litrenin altına düşmezdi
eğer genç arabası olarak kullanılmış ise ikinci el uzak duracağın arabalar arasındadır.motorunda canına okumuşlardır
sen corolla dan sonra yine corolla ile devam et.volvoya geçersen kesin yandım allah diyeceğine iddiaya girerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGate -- 5 Ekim 2007; 19:53:38 >

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

1766 Mesaj
8 Ekim 2007; 0:41:37 

arkadaşım biz 7 yıldır volvo s40 kullanıyoruz 1.8 motor bizim arabamız sen yıllık ortalama servise ne kadar para veriosun bilmiorum ama biz yıllık rutin bakımları dısında daha servise gitmedik arabayla ve o bakımlarda da max harcadığımız 400 ytl yanı yukarıdaki arkadaşında bahsettiği gibi sen volvona iyi bakarsa o da seni üzmez.. byakıt konusuna gelince bizim arabamız benzinli ve kmde 360 ykr yakıo bu sana yüksek gelebilir ama benzinli bi uno'nun 310ykr yaktıgını düşünürsek sence ne kadar çok yakıo? ve biz salı günü arabamıza tüp taktırıoruz taktıktan sonra da yorumlarımı iletirim sana.. bence değiştirmei düşünüosan bi dk bile düşünme özellikle alacagın araba temizse.. Unutma ki Toyota otomobildir ama volvo VOLVO'DUR... bindiğin an kendini daha farklı hissedeceğinden eminim...

C.M.K
Acer 5738G - 5742G - Aspire S3
2001 - Volvo S40 1.8 Otomatik
Pentax K10d
Pahalı Benzine Hayır
Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/e1joLo, seninki kaç santim?
Renkler Herkes İçindir...Lütfen izleyin!

7417 Mesaj
8 Ekim 2007; 0:56:59 

quote:

Orjinalden alıntı: cmk

arkadaşım biz 7 yıldır volvo s40 kullanıyoruz 1.8 motor bizim arabamız sen yıllık ortalama servise ne kadar para veriosun bilmiorum ama biz yıllık rutin bakımları dısında daha servise gitmedik arabayla ve o bakımlarda da max harcadığımız 400 ytl yanı yukarıdaki arkadaşında bahsettiği gibi sen volvona iyi bakarsa o da seni üzmez.. byakıt konusuna gelince bizim arabamız benzinli ve kmde 360 ykr yakıo bu sana yüksek gelebilir ama benzinli bi uno'nun 310ykr yaktıgını düşünürsek sence ne kadar çok yakıo? ve biz salı günü arabamıza tüp taktırıoruz taktıktan sonra da yorumlarımı iletirim sana.. bence değiştirmei düşünüosan bi dk bile düşünme özellikle alacagın araba temizse.. Unutma ki Toyota otomobildir ama volvo VOLVO'DUR... bindiğin an kendini daha farklı hissedeceğinden eminim...

hocam s40 şoför kapısı saçı değişimi ve boya sadece 1800ytl+KDV.(volcar fiyatıdır.faturayı scan etmeyeyim şimdi).diğer arabalarda ne kadar söylesin arkadaşlar.ayrıca s60 arka sağ çamurluk saç değişim boya ve 4 airbag değişimi 3700YTL (servis fiyatıdır).bunlar makul fiyatsa ben kazığı nasıl oluyor bilemiyorum artık

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

235 Mesaj
8 Ekim 2007; 10:30:07 

quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

hocam s40 şoför kapısı saçı değişimi ve boya sadece 1800ytl+KDV.(volcar fiyatıdır.faturayı scan etmeyeyim şimdi).diğer arabalarda ne kadar söylesin arkadaşlar.ayrıca s60 arka sağ çamurluk saç değişim boya ve 4 airbag değişimi 3700YTL (servis fiyatıdır).bunlar makul fiyatsa ben kazığı nasıl oluyor bilemiyorum artık

S60 masrafı gayet normal bir masraf. 4 airbag değişiminden bahsediyorsunuz. Eğer bu fiyatsa s60'taki masraf sevindim . Daha bir gönül rahatlığı ile s60'a terfi edebilirim. s40 sac değişiminde sca kalınlığını ve kalitesini diğer araçlara göre kıyaslama yapmayı unutmuşsunuz. Sizin değiştirdiğiniz sac nasıldı, diğerlerinde nasıl??

[DH] VOLVO

391 Mesaj
8 Ekim 2007; 18:05:47 

Arkadaşlar Volvo kullanacaksanız, ve de hızlı kullanacaksanız kasko yaptırın!

Kaporta-boya masraflar bakımından doğru bir örnek değil bence.

Karşılaştırma yapacaksanız mesela hava filtresi, yağ filtresi, balata, fren diski, debriyaj seti, triger seti vb. parçaları kıyaslayın.

3. yılıma girdim Volvo ile. Bugüne kadar sadece 2 kez bakımlar için servise gittim, o kadar.

Bazen parke taşlı, dalgalı yollarda gitmek zorunda kalıyorum. Bu yaz (arabayı alalı 2 yıl dolmuştu) Türkiye'deyken ilk kez arabayı rot ayarına soktum "0" hata çıktı. Usta 2 yaşında araba, alt takıma anahtar değmemiş diye hayret etti.

9670 Mesaj
8 Ekim 2007; 18:07:35 

Konuyla pek alakasız olacak ama birçok marka ve model kullanmış biri olarak bozuk yol şartlarında kullanıpta "0" hata çıkaran tek otomobilim Fiat Brava olmuştu..
quote:

Orjinalden alıntı: topgear

Arkadaşlar Volvo kullanacaksanız, ve de hızlı kullanacaksanız kasko yaptırın!

Kaporta-boya masraflar bakımından doğru bir örnek değil bence.

Karşılaştırma yapacaksanız mesela hava filtresi, yağ filtresi, balata, fren diski, debriyaj seti, triger seti vb. parçaları kıyaslayın.

3. yılıma girdim Volvo ile. Bugüne kadar sadece 2 kez bakımlar için servise gittim, o kadar.

Bazen parke taşlı, dalgalı yollarda gitmek zorunda kalıyorum. Bu yaz (arabayı alalı 2 yıl dolmuştu) Türkiye'deyken ilk kez arabayı rot ayarına soktum "0" hata çıktı. Usta 2 yaşında araba, alt takıma anahtar değmemiş diye hayret etti.

391 Mesaj
8 Ekim 2007; 18:31:14 

Fiat Brava'da böyle bir netice normal çünkü salıncakları, viraj demirleri, amortisör ve yayları Türkiye koşulları için modifiye edilmişti.

Bu arada "scandinavian standards" diye birşey duydunuz mu?

Bu standartlar o coğrafyanın zor koşullarına dayanabilecek araç/teçhizat üretimi için uygulanmakta.
Volvo'nun sağlamlığı da bu standartların oluşturduğu gelenekten gelir.

Öte yandan Toyota'nın da yıllardır TÜV ve ADAC raporlarında ilk iki srayı asla bırakmadığını da hatırlatmak isterim.

2034 Mesaj
8 Ekim 2007; 19:20:16 

Volvo bence güzel bir arabadır ama Toyota'ya göre dezavantajları vardır. Bu dezavantajlar;
1- Bakım, yedek parça fiyatları çok pahalı
2- ikinci el piyasası zayıf
3- Yakıt tüketimi şu anki aracına göre fazla
4- Servis dışında yedek parça bulma konusuda sıkıntı çekebilirsin...

1766 Mesaj
8 Ekim 2007; 23:43:25 

quote:

biz daha gecen hafta 2000 model fiestanın airbagini sorduk 1250 ytl dediler.. yani 4 tane olsa 5000 eder 1300ytl daha ucuz yanı fiestadan kapı sacı konusuna gelicen bahsettiğin kapı sacının kalınlıgından ve kalitesinden haberiniz var mı sanki şahin kapısından bahseder gibi bahsetmişsiniz yani yorum yaparken biraz daha adil olalım bence...

C.M.K
Pentax K10d
Pahalı Benzine Hayır

2034 Mesaj
9 Ekim 2007; 0:06:06 

Mercedes'te Volvo kadar kaliteli kapı sacı kullanıyor. Serviste 1800 YTL + KDV gibi bir fiyat istenmiyor...
Fiyatların bu kadar fahiş olmasının sebebi Ulusoy'un bu konuda tekel olması....

7417 Mesaj
9 Ekim 2007; 1:09:38 

quote:

Orjinalden alıntı: cmk

biz daha gecen hafta 2000 model fiestanın airbagini sorduk 1250 ytl dediler.. yani 4 tane olsa 5000 eder 1300ytl daha ucuz yanı fiestadan kapı sacı konusuna gelicen bahsettiğin kapı sacının kalınlıgından ve kalitesinden haberiniz var mı sanki şahin kapısından bahseder gibi bahsetmişsiniz yani yorum yaparken biraz daha adil olalım bence...

o bahsettiğim s60 a 3700YTL verince volvo ustası bir oto tamircisi aynı işi yarı fiyatına yaptı.bunuda gözönüne alın ama.ben servisi pahallı diyorum.volvo satanlar bile bize bildiğimiz iyi bir usta veya özel servis var oraya gidin servisleri kazıktır diyorlar.
inanmayan aşağıdaki adresteki vatandaşa telefon açıp volvo alıcam ama bakım ve yedek parça için nereye gitmemi önerirsiniz diye sorsun.o galerinin sahibi eski volvo servisi teknik müdürüdür.inanmayan telefona sarılabilir
http://www.volvooto.com/

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

235 Mesaj
9 Ekim 2007; 9:12:24 

quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Mercedes'te Volvo kadar kaliteli kapı sacı kullanıyor. Serviste 1800 YTL + KDV gibi bir fiyat istenmiyor...
Fiyatların bu kadar fahiş olmasının sebebi Ulusoy'un bu konuda tekel olması....

Ulusoy artık Volvo yetkili servisi değil. Volvo, yetkisini aldı Ulusoy'dan 4-5 ay kadar önce.

[DH] VOLVO

1766 Mesaj
9 Ekim 2007; 22:18:42 

yanı burda neden bahsediosunuz anlaqmış değilim? volvo dünyanın en kaliteli ve güvenli araçlarından birisi toyota ise orta sınıfın orta araçlarından birisi siz hala yok servisi pahalı yok başka ustaya götürün falanla ugrasıosunuz.. ben 7 senedir volvo kullanıorum bi kere aklımdan geçirmedim keşke başka arabam olsaydı da servise daha az para verseydim die.. volvo kullanmadan servisi hakkında ve pahalılığı hakkında yorum yapmayın.. emin olun volvo sizden aldıgı GARANTİLİ servis masrafını son kurusuna kadar hakedio...

C.M.K
Pentax K10d
Pahalı Benzine Hayır

591 Mesaj
11 Ekim 2007; 17:47:39 

tabiki volvo yaw

bu alemde ultrAslan tayfa gerisi palavra

504 Mesaj
17 Ekim 2007; 1:07:58 

sakın bu soruyu yabancılar görmesin bizimle dalga geçerler valla
1,6 motorla 2,0 turbo motoru mukayese ediyorsun?
toyota ile volvoyu?
benzin sarfiyatı birinin diğerinden 3 kat fazla?
birinde kalite diğerinde güvenlik ön planda?
birinin kalitesi tartışılmaz, adamlar dünya otomobil üreticilerine kaliteyi öğrettiler. ( tabiki toyota )
volvolarda kalitelidir ama seri üretim hiçbir araba toyotaya kalite açısından erişemez ( mercedes vb. dahil )
vs. vs. vs..........................................................................

2001 volvo s40 1.6 (8lt/100km)

358 Mesaj
17 Ekim 2007; 1:46:06 

VOLVO tek geçerim T5 in sesi yeter

358 Mesaj
17 Ekim 2007; 1:48:05 

ama kıyaslama gerçekten biraz farklı kulvarlarda olmuş gibi ama neyse

7417 Mesaj
17 Ekim 2007; 2:08:44 

amma yaptınız haa.toyota yı yerin dibine vurdunuz.
toyota kaliteli bir markadır.amerikada lexus diye üretim yapar ve volvoya kalitede ve satışta her zaman nal toplatır.

toyota artık dünyanın en büyük otomobil üreticisi GM e bile kafa tutmuş durumda
http://www.msnbc.msn.com/id/18286221/

kalite derseniz toyota senelerdir FİYATINA GÖRE EN KALİTELİ OTOMOBİL seçiliyor

ayrıca corolla dünyanın en fazla satılan otomobili
http://www.automotoport...st_Successful_Cars_Ever

ayrıcaaaaa iyi izlemeler
http://www.youtube.com/watch?v=ok0aGYqSanU

volvo iyidir ama bi dakka toyota diyince biraz frene basın

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ekim 2007; 2:32:52 

quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

amma yaptınız haa.toyota yı yerin dibine vurdunuz.
toyota kaliteli bir markadır.amerikada lexus diye üretim yapar ve volvoya kalitede ve satışta her zaman nal toplatır.

toyota artık dünyanın en büyük otomobil üreticisi GM e bile kafa tutmuş durumda
http://www.msnbc.msn.com/id/18286221/

kalite derseniz toyota senelerdir FİYATINA GÖRE EN KALİTELİ OTOMOBİL seçiliyor

ayrıca corolla dünyanın en fazla satılan otomobili
http://www.automotoport...st_Successful_Cars_Ever

ayrıcaaaaa iyi izlemeler
http://www.youtube.com/watch?v=ok0aGYqSanU

volvo iyidir ama bi dakka toyota diyince biraz frene basın

Sonuna kadar katılıyorum nedir bu toyota düşmanlığı ya

Pederin lexusu vardı, o lexus varya şimdiki mercedeslere fark atar her bakımdan.

Neyse evet Volvo Güvenlik konusunda iyidir Konfor da fena deildir ama hiç bir zaman elit markalarla kıyaslanmaz
Şu an Toyota corolla kullanıyorum ve çok memnumum ara sıra pederin audisini de kullanıyorum bence ikisi en iyi kombinasyon.

Param olsa audi alırım ama durumum iyi deilse o kadar kesinlikle toyota

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi own3dripy -- 17 Ekim 2007; 2:33:33 >

235 Mesaj
18 Ekim 2007; 10:37:25 

Volvo ile Toyota Corolla kıyaslanıyor arkadaşlar dikkatinizi çekerim.. Lexus'la yapılan bir kıyaslama yok. Ayrıca Amerika'da Toyota Lexus ismi satılmıyor, Lexus'ta ayrı bir marka gibi satılıyor. Karıştırmayın.

Toyota en çok satılan marka olabilir, buna bir diyeceğimiz ama bu birazda araçların fiyatı ile ilgili. Toyota'nın en çok satan modeli hangisi ve kaç lira?? Volvo'nun en ucuz aracı ne kadar? Bunları araştırırsanız çok satma olayını açıklayabilirsiniz. Ayrıca Toyota satış rakamlarının büyük bölümünü filo satşlarından elde ediyor. Siz hiç mesela bir ilaç firmasının mümessillerine Volvo verdiğini gördünüz mü Türkiye'de ve dünyada?

"volvo iyidir ama bi dakka toyota diyince biraz frene basın"
The Gate, bu lafınıza en az sizin kadar bende güldüm.. Ben genelde Toyota görünce frene basıyorum gerçekten ama sellektör yaptığım halde önümden kaçılmadıkları için

[DH] VOLVO

22 Mesaj
23 Ekim 2007; 15:57:27 

Arkadaşlar arabamdan çok memnunum. yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve sadece yağ, filitre ve buji değişimlerini yapıyorum. Onlarıda servisinde yaptırmadım hiç. Araçta triger kayışı yerine zincir kullanmışlar kopma tehlikesi yok. Aracım 100,000 km de ve halaa ön-arka takımlar fabrika çıkışı orjinalleri üzerinde. Araba mükemmel durumda ve soronsuz. Daha önce 90 modelini 4 yıl kullandım ve sadece baskı balata değiştirmiştim. Servise hiç uğramamış biri olarak, sorunsuz bi arabaya çok alıştım. S40 T4 full donanımlı bi araba. Benim aracımda ABS ASR yok. Sadece tek airbag ve klima var. Şehir içi 9,4 lt. (3000 dev/dk vites değiştiriyorum) Şehir dışı 7,4 Lt. (160-180 km hız, klima açık, bagaj dolu) yakıyor. Volvo illaki çok yakar ama sıralı sistem LPG düşünüyorum. Performansta bir kayıp omuyor.

Volvo nun donanimi beni cezbetti. Yani bu arabayı sattığımda full donanımlı bi volvo S40 T4 alabiliyorum. Aynı paraya daha donanımlı daha lüx bir araba neden almayayım diye içim içimi yiyor. Benim korkum volvoyla vi çukura düştüğümde ABS ASR bozulurmu? Nazik bir arabamıdır? Motor ömrü ne kadardır? (Toyota 400,000-500,000 km sorunsuz gidiyor) Yani volvo ya bir kere masraf yaptığımda toyota gibi sorunsuz olurmu? Bu arada Toyota dünyanın en SORUNSUZ aracıdır. Mercedes ve BMV gibi arabaları geride bırakmış durumda. Volvoları internette araştırıyorum 160,000 km. den aşayıya bulmak neredeyse imkansız.

Yedek parçalara gelince volvo daha pahalı ama aralarında uçurum yok. (bu araba benim aynalar elektrikli+ısıtıcılı 100 ytl. volvo elektrikli ısıtıcılı 260ytl. ) Kaporta motor grubu elektronik (ABS, ASR, Koltuk motorları, otomatik vites baskı balata) parçalarının fiyatlarını internetten bulamadım.

Aylık geliriniz 1250 ytl olsaydı ve çok km yapmayan birisi olsaydınız (22 ayda 15,000 km yapmışım.) siz ne yapardınız?

"Şu andan itibaren herkesin el ele vererek, üstün araçlar üretmenin bir yolunu bulmak üzere çalışmasını istiyorum."
Kiichiro Toyoda
Toyota Motor Corporation şirketinin kurucusu, Mayıs 1939

3765 Mesaj
23 Ekim 2007; 19:54:01 

Aylık 1250ytl gelirinizle size T4 öneremiyoruz. Bence aracınızın keyfini çıkarmaya devam edin

[DH] VOLVO ARŞİVİ

6705 Mesaj
25 Ekim 2007; 16:54:38 

volvo !!!!

2310 Mesaj
25 Ekim 2007; 17:27:33 

sorumu bu ya. tabiki VOLVO!

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

1543 Mesaj
26 Ekim 2007; 16:10:44 

Volvo fiyatları açıkladı. İndirime gitmiş gözüküyor. 2008 Volvo Fiyatları 2007 fiyatlarından oldukça ucuz.
Ağustos'ta s40 almadığıma şükrettim.
Liste fiyatlarından %15 indirimle 29000 Euro'ya verdikleri S40 1.6D Dynamic Edition'un şimdiki liste fiyatı 28900 Euro.
Volvo bu fiyat politikası ile ne yapmak istiyor?
38000 YTL'ye S40 satıyorlar!

114 Mesaj
28 Ekim 2007; 19:13:06 

Paran varsa volvo yoksa toyota

Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

1543 Mesaj
29 Ekim 2007; 12:28:57 

quote:

Orjinalden alıntı: T[R]

Paran varsa volvo yoksa toyota

Paran yoksa "s40" diyecektin herhalde...

1543 Mesaj
30 Ekim 2007; 10:53:25 

Yine forumda gözlemlerini, başlarından geçenleri yazanların dediklerine göre, Focus'la ve Mazda 3 ile aynı platformu paylaşan s40'lar bizzat Volvo satıcıları tarafından dahi Volvo olarak görülmüyor. "Volvo" diyorlar "S60'tan sonra başlar."
Yeni fiyat listelerine bakıldığında s40'larda yaptıkları indirimin diğer modellere yansımadığı görülüyor. Halbuki S40'lar en çok satan modelleri. Diğer modelleri satabilmek için onlarda da indirim yapmaları beklenir.

39 Mesaj
5 Ocak 2011; 5:53:12 

arkadasım ıyı guzel yazmıssın da aır bag degısımı dıosun sırf aır bag degısımı 2500 tutar basıt bıse sanıyosunuz aır bag ı sanırım ustede boya felan 1800 tl demıssın ben ank fıat merkez birmot da stajerım fıat ın arabalarının bakımlarının ne kadar ucuz oldugunu konusunda herkes hem fıkırdır ornegın bı doblonun boyası sırf 1175 tl boyamayıda ucuz bıse sanıosun sen sanıırm :D ev kapısı boyamıosun arkadasım bence volvo ya bınmek bı ayrıcalıktır arac bıkere sessız sıze hıssettırmeden ıvmelenme konusunda harıka tabı bu duyguyu yasamayanlara ne kadar anlatsak bos

7 Mesaj
5 Ocak 2011; 19:43:34 

quote:

Orijinalden alıntı: GAYRI

Paran yoksa "s40" diyecektin herhalde...
[/quotöyle birşey demedi tabiikide sen gerçekten otomobillerden anlıyorsan böyle bir yorum yapmazdın zaten volvo nerede toyota nerede volvo dünyada güvenliği ve sağlamlığı ile herzaman elitliğini korur toyota da iyidir fakat volvo standart vatandaş arabası değildir herzaman kaliteli ve elit araçlar üretmeyi krndisine amaç edinmiştir 2010 toyota corollanın tipine bak birde s40ın aradaki farkı anlayacaksın zaten

1146 Mesaj
7 Mart 2011; 16:02:58 

volvo asla vazgeçmem. volvo volvodur, toyota arabadır (otomobil)

"hayat o kadar kısaki. Kırdığın kalbe değer mi?"

1 Mesaj
14 Mart 2011; 11:14:43 

merhaba 2001 model opel astra 1,6 16V comfort hb aracım var aracımdan genel olarak memnunum ayrıcada Lpg li.. volvo S40 1.6 yada 1.8 almayı düşünüyorum sizce iki arac arasında kıyaslama yapmak gerekirse ne söylerdiniz cvplarınız için şimdiden tşk ederiyorum..

351 Mesaj
19 Ağustos 2011; 18:06:22 

volvo para etmez astra para eder, ama volvo volvo dur.

''Para ile çalışan, alınan, satılan hiçbirşeye gönül verme''

22 Mesaj
6 Eylül 2011; 23:44:32 

karşılaştırmaları bile hata volvonun güvenliği bile yeter s60 çok iyidir ancak fiyat 103 bin tl idi en son şirkete aldığımızda

2255 Mesaj
1 Ekim 2011; 14:07:54 

volvo sağlamlık ve performans konusunda çok iyi volvo ya geçersen pişman olmazsın

655 Mesaj
4 Ekim 2011; 22:17:22 

At la eşeği kıyaslamışsınız kardeşim.
Volvo kalitesine Toyota erişse bile güvenlik kalitesine yetişemez.
Ayrıca toyota nın bomboş donanımsız araçlarına dünyanın parasını istediği de aşikar.
Ha VVT İ motoruna bir şey diyemem Toyotanın. Çünkü o kadar ekonomik ki 1,6 Sol lara kimse kolay kolay LPG taktırmıyor.
Ama volvo nun turbosuna alışınca da herhalde ekonomiyi falan gözü görmez insanın. 200 HP yerde uçak görmeyenlere .... :)

Adamın beyni yok fikri var !

82 Mesaj
28 Ekim 2011; 19:36:56 

Volvo ile corollayı karşılaştırmaya kalkmak çok saçma..volvo il belki avensis karşılaştırılabilir..
çünkü corolla ile s40 ın segmentleri bile ayrı..
Volvo derim başka bişey demem.

Epimedyumlu Bitkisel macun || Yok böyle bişey
http://www.youtube.com/watch?v=TfjKD1fPPbE

505 Mesaj
22 Aralık 2011; 11:28:25 

Kesinlikle Volvo...:) bir kullanıcı ve parçacı olarak bunu rakatça söyleyebilirim.

www.volvoyedekparca.com

İmzanıza şu anda ulaşılamıyor || Uymanız gereken trafik kurallarını okumak için tıklayınız.

182 Mesaj
17 Ocak 2012; 23:26:12 

arkadaşlar epeyce baktım geriye doğru ama net bir bilgi edinemedim, o yüzden kullanıcılara sorum var;

benim merak ettiğim, S40 drive modellerinin "gerçekte" şehiriçi ve dışı ne kadar yaktığı,
ben de aracımı satıp s40 drive almayı düşünüyorum, prestij, güvenlik ve yakıt ekonomisi benim olmazlarım,
bu da volvo s40 drive da var gibi geldi bana, ama komşum 2011 s40 d2 aracının bakım maliyetlerinden bahsetti, normal bakım için 700 vermiş!
çok geldi bana, anormal!
ayrıca aracı ortalama 7 litre yakıyormuş şehir içi, bu da çok fazla geldi bana...

tek seçeneğim s40 drive.

Kullanıcılar S40 Drive bakım maliyetleri ve yakıt sarfiyatı hakkında bilgi verirse çok mutlu olurum.

213 Mesaj
18 Şubat 2012; 19:37:00 

@greatottoman

Öncelikle volvo diyorsan tümüyle ithal bir arabadan bahsettiğini biliyorsundur umarım. Her usta anlamaz, çok yaygın değildir ve anlayan da ona göre para ister. 2011 model bir aracı garantiden çıkmaması için servise sokman gerekir. Servis derken garantiyi uygulayan servislerden bahsediyorum. Onların fiyat politikası da malum. Ayrıca normal renault-fiat servisleri de çok ucuz değil.

Yakıt tüketimine gelince, sedan bir araç için şehir içi 7 litre tüketim gayet normal. Sonuçta koca araba. 1300 kilo civarı sanırım. Daha az yakmasını beklememelisin. Daha az yakıt tüketimi istiyorsan 1.5 dci ya da 1.3-1.6 multijet motorlu araçlara bakabilirsin.

79 Mesaj
27 Ocak 2013; 21:48:52 

Araba elinde patlasin istiyorsanvolvo.hemen satabilmek istiyorsan toyota.arabana kalitesiz yakit koyulma ile yuzyuze kalinca yolda kalmak istiyoran volvo.kalmak istemiyorsan toyota.arabanla bozuk yollardada gidebilmek istiyorsan toyota.aracinla bozuk yollardan sonra servis yolunu tutmk istiyorsan volvo.toyota arabadir volvo volvo dur deyip kendini kandirmk istiyorsan volvo al.toyota zor sartlara direnebilen bir arabadir.ayrica sac kalinligindan bahsetmis bir arkadas.o sacin kilosu kac para saci koy prese sekil ver o kadar.mliyeti nedirki.bir kapi sacini maliyeti sizce on dolari gecermi.kimse kimseyi kandirmasi.madem o kadarkaliteli neden ikinci eli bu kadar ucuz.neden mercedesinki bu kadar ucuz degil.bir arkadasta paran yoksa toyota al demis.bir bakin bakalim ikinci el toyota fiyatlarina ve volvo fiyatlarina.bende bu aralar araba alacagim.paramda 30000 tl 20000-24000 tl ye 2004 model s40 lar var.ama ben ne toyota nede volvo almayi dusunmuyorum.mazda 3 alcagim.ikisinende daha donanimli sorunsuz ve guvenli.sekilde guzel.bu bir tercih meselesidir abartmak ve kotulemek yersizdir.onemli olan neye ihtiyacinizin oldugudur.ihtiyaciniza gore araba alirsiniz.anadolunun ucra bir yerinde seyaht ederken volvo nuz rizalanirsa(arizalanmaz deemeyin zira toyotaa hic arizalanmaz arizalandigini farzedelim) toyota yi heryerde tamir etme olanaginiz vardir.ma volvo araba olmdigi icin volvo sadece volvo olduguicin baya bir sorun yasaybilirsiniz.dedigim gibi tavsiyeler ihtiyaclara gore olmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

655 Mesaj
2 Şubat 2013; 15:58:05 

quote:

Orijinalden alıntı: golge1710

Araba elinde patlasin istiyorsanvolvo.hemen satabilmek istiyorsan toyota.arabana kalitesiz yakit koyulma ile yuzyuze kalinca yolda kalmak istiyoran volvo.kalmak istemiyorsan toyota.arabanla bozuk yollardada gidebilmek istiyorsan toyota.aracinla bozuk yollardan sonra servis yolunu tutmk istiyorsan volvo.toyota arabadir volvo volvo dur deyip kendini kandirmk istiyorsan volvo al.toyota zor sartlara direnebilen bir arabadir.ayrica sac kalinligindan bahsetmis bir arkadas.o sacin kilosu kac para saci koy prese sekil ver o kadar.mliyeti nedirki.bir kapi sacini maliyeti sizce on dolari gecermi.kimse kimseyi kandirmasi.madem o kadarkaliteli neden ikinci eli bu kadar ucuz.neden mercedesinki bu kadar ucuz degil.bir arkadasta paran yoksa toyota al demis.bir bakin bakalim ikinci el toyota fiyatlarina ve volvo fiyatlarina.bende bu aralar araba alacagim.paramda 30000 tl 20000-24000 tl ye 2004 model s40 lar var.ama ben ne toyota nede volvo almayi dusunmuyorum.mazda 3 alcagim.ikisinende daha donanimli sorunsuz ve guvenli.sekilde guzel.bu bir tercih meselesidir abartmak ve kotulemek yersizdir.onemli olan neye ihtiyacinizin oldugudur.ihtiyaciniza gore araba alirsiniz.anadolunun ucra bir yerinde seyaht ederken volvo nuz rizalanirsa(arizalanmaz deemeyin zira toyotaa hic arizalanmaz arizalandigini farzedelim) toyota yi heryerde tamir etme olanaginiz vardir.ma volvo araba olmdigi icin volvo sadece volvo olduguicin baya bir sorun yasaybilirsiniz.dedigim gibi tavsiyeler ihtiyaclara gore olmali.

O yere göğe sığdıramadığınız Toyota geri kalmış ülkelere satılıyor hele de corolla ve Japonya da düşük gelirli kesim biniyor o arabaya. Bakmayın bizde vergiden dolayı o kazık fiyatlara satıldığına. Toyota sorunlu bir araç değil ama Volvo da kötülenecek bir araç değil. Bize öyle kötü arabaları satmışlar ki sizdeki psikoloji tüm halkın zihnine yerleştirilmiş. Her araba alacak olan yedek parçası ne kadar ustası var mı zihniyetiyle araç alıyor halbuki Avrupa standartlarına göre üretilmiş araçlar bizdekiler kadar sorunlu değil biz ve geri kalmış ülkeler yedek parça pazarıyız araba değil. Volvo yu da Ford dan anlayan herkes tamir eder en son kasa değişene kadar Ford motor ortaklığı vardı onlarda. Parçası bulunmayacak araç yok. Bir Posrche alan adama bunun servisi nerede diye sormak aklınıza gelmiyor ama Volvo ya mı nerede yaptıracaksın diyorsunuz. Güneydoğu da ve Doğu da kullanılan o kadar çok lüks araç var ki en son modeller ilk oralara düşüyor o adamlar ne yapıyor acaba ve o taraflarda lüks markaların hiçbirinin servisi yok.

Adamın beyni yok fikri var !

28 Mesaj
23 Şubat 2013; 12:36:54 

Toyota ne ya ? Araba mı o ?

2 Mesaj
22 Ekim 2013; 1:29:00 

arkadaşlar polemiğe gerek yok toyotacılar daha volvo'ya binmemişler
bindiklerinde anlarlar VOLVOnun farkını
toyota araçtır volvo VOLVO'dur... :D

2 Mesaj
22 Ekim 2013; 1:39:12 

Arkadaşlar VOLVO ya binmemişler daha anlaşılan
bir toyota die tutturmuşlar
bende 98 1.8 VOLVO s40 sahibiyim:
RAHATLIK
GÜVENCE
VE
SAGLAMLIK

TABİKİDE VOLVO

329 Mesaj
24 Ekim 2013; 15:55:36 

quote:

Orijinalden alıntı: golge1710

o sacin kilosu kac para saci koy prese sekil ver o kadar.mliyeti nedirki.bir kapi sacini maliyeti sizce on dolari gecermi.kimse kimseyi kandirmasi.madem o kadarkaliteli neden ikinci eli bu kadar ucuz.neden mercedesinki bu kadar ucuz degil.bir arkadasta paran yoksa toyota al demis.bir bakin bakalim ikinci el toyota fiyatlarina ve volvo fiyatlarina.bende bu aralar araba alacagim.paramda 30000 tl 20000-24000 tl ye 2004 model s40 lar var.ama ben ne toyota nede volvo almayi dusunmuyorum.mazda 3 alcagim.ikisinende daha donanimli sorunsuz ve guvenli.sekilde guzel.bu bir tercih meselesidir abartmak ve kotulemek yersizdir.onemli olan neye ihtiyacinizin oldugudur.ihtiyaciniza gore araba alirsiniz.anadolunun ucra bir yerinde seyaht ederken volvo nuz rizalanirsa(arizalanmaz deemeyin zira toyotaa hic arizalanmaz arizalandigini farzedelim) toyota yi heryerde tamir etme olanaginiz vardir.ma volvo araba olmdigi icin volvo sadece volvo olduguicin baya bir sorun yasaybilirsiniz.dedigim gibi tavsiyeler ihtiyaclara gore olmali.

dünyanın en iyi otomotiv argelerinden birine sahiptir volvo herkez bilmez bunu ama bmw mercedes volvodan çok esinlenip teknolojisini kullanmıştır.

ya bu kadar anlamsız bir yorum okumadım şimdiye kadar bu sitede.
endüstriyel demircilerim kullandığı bir saç kilosu ile volvonun sac fiyatını karşılaştırıyor adam.. dünyanın en kaliteli çeliğini isveç üretir volvoda kullanılan 1 sınıf isveç metali hocam sen bunu tutup nasılda sanayide gördüğün çakma otomotiv yansanayicilerin kullandığı metal ile karşılaştırırsın.

arıza durumu volvonun toyotadan daha sağlam ve kaliteli olduğunu eminim ancak yok volvo bozulmaz başka markalar bozulur demicem mekanik ve elektroniğin birleştiği ısı makinası ile çalışan aletlerdir otomobiller tabiki volvoda yolda bırakabilir toyotada mercedeste. ancak kalite konusuna değinecek olursan isveç mekaniği dünyaya nam salmıştır mekanik saatler arabalar her konuda makine üretiminde en iyilerdendir nacizane fikrim alman mekaniğinden daha iyilerdir çünkü adamlar kaliteyi hem malzeme hemde mühendislikle birleştirirler hem en iyi en doğru çalışan sistemi tasarımı yaparlar hemde en kaliteli malzemeyi kullanırlar araştır hocam.

toyotayı ve japon teknolojisini kötüleyecek değilim ama diyoruz ya japonya teknolojide çip entegre üretiminde iyiler mekanik mühendisliği ve malzeme kalitesi olayı çok farklı bir durum neyse.

ve ufak ayrıntı mercedes falan dünyadaki birçok üretici hatta apple, adidas nike falan bile üretim fabrikalarını çinde açar oldu bu yan sanayinin de çinde üretimi olması demek yani her ne kadar adı markada olsada tarihler boyu ne kadar kalitesi konusunda ün yapsada çinde üretim bende kesinlikle kaliteyi etkilier volvonun çindeki fabrikaları 2 adet sanırım ve sadece çin pazarına araç satışı yapılıyor bu fabrikalardan yani bizim ülkemizdeki binek otomobil olan volvolar hepsi ital ve çinden gelmiyor anlayan anlar demek istediklerimi..

ikinci el volvo ucuzdur çünkü yedek parçası pahalıdır, servisi pahalıdır ve volvo kullanıcısı bellidir standart bir araba kullanıcısının mantığı reno,toyota,fiat gibi markalara bakmak mukayese etmektir ama volvoyu alacak vatandaş bu markalara bakıp kararı volvoda kılmaz volvoyu bilir ve gidip alır... yaşamayan bilemez volvo kullanan sadece bilir bu güven ve kaliteyi benim aracım yok ancak otomotiv mezunuyum ve birçok araç kullandım bindim yorum aldım dünyanın en güvenli araç markasıdır volvo o kadar nettir bu ve konfor konusundada mükemmeldir.

ben volvo başlığı altında başka markaları kötüleyecek yada övecek değilim çünkü konu volvo bu markanın kullanıcıları bellidir bir renoyu yada toyotayı kullanan her çeşit insan görürsünüz ama durum volvoda çok farklıdır. kullanan vazgeçmez yada unutamaz.

neyse çok konuştum arkadaş zaten aracını almıştır ben sadece @golge1710 arkaaşın yorumuna cevap yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 24 Ekim 2013; 16:24:40 >

Monster Notebook P150 HM ||
--- 50 Mbps fiber internet ---

329 Mesaj
24 Ekim 2013; 16:06:00 

volvo mühendislerine sormuşlar araçlarınızı neden hep birbirine benzer üretiyorsunuz diye cevapları uçak çeliğini ancak bu kadar işleyebiliyoruz olmuş

Monster Notebook P150 HM ||
--- 50 Mbps fiber internet ---
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Diğer Markalar » VOLVO S40 mı Toyota Corollamı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.672