Şimdi Ara

## Asus 3 Yeni LCD Monitörünü Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus 3 Yeni LCD Monitörünü Duyurdu ##

Donanım dünyasının Tayvan merkezli lider firmalarından Asus, 3 yeni LCD monitörünü duyurdu. Firmanın lanse ettiği monitör modelleri şu şekilde; VW198S, VW222S ve VW222U. Yeni modellerden kuşkusuz ilk dikkat çeken monitör VW198S olsa gerek. 19-inç büyüklüğündeki LCD, 1680x1050 gibi daha çok 22-inç ekranlarda görmeye alışık olduğumuz çözünürlük değerini destekleyebiliyor. Bununla birlikte yeni serinin 22-inç'lik diğer modelleri VW222S ve VW222U da 1680x1050 çözünürlüğünü desteklemekte.

Her 3 modelin de ortak özellikleri arasında 300cd/m² parlaklık, 3000:1 kontrast oranı yer alıyor. 19-inç'lik model 5ms'lik tepki süresi ile gelirken 22-inç'lik modellerin her ikisi de 2ms2lik tepki süresine sahip. Ayrıca VW222U modeli ek olarak HDCP desteğine de sahip. Yeni anons edilen monitörler şimdilik Tayvan pazarında satışa sunulackalar. Fiyat konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 5 Ekim 2007; 10:21:20 >

• Monitörler oldukça güzel, VW222U hakkında bilgileri uzun zamandır bekliyordum ama aklımdan çıkmış şu anda bulduğum bilgileri sizinle paylaşayım dedim.
     ## Asus 3 Yeni LCD Monitörünü Duyurdu ##

Kaynak: DIGITIMES
    Not: Para birimleri XE sitesinden çevrilmiştir.

• eski modelinden 2farkı var 1.kontrast oranı artmış 2. Görünümünde ön panelde değişiklik. VW222Uortalama 425-450dolar arası gelicektir diye tahmin ediyorum.Haber için tşkrlr
  • Türkiye'ye ne zaman gelir acaba?
  • 22 istemiyrouz artik bosa kisme cıkarmasın 30 inc cıkarsın lar hesaplı
  • Dinamik falan da yazmıyor bu nasıl bir contrast oranıdır??
  • quote:

Orjinalden alıntı: japonozan11

Dinamik falan da yazmıyor bu nasıl bir contrast oranıdır??

dinamik değeri o
    bazı sitelere baktım 1000:1 bazısında 2000:1 yazıyor
    galiba dinamik 2000:1 normal değeri ise 1000:1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sérd@r -- 5 Ekim 2007; 12:35:08 >
  • Technische Details
    Abmessungen (BxHxT) (mm): 513 x 405 x 210
    Auflösung max. (Pixel): 1680 x 1050
    Besonderheiten: HDCP;Kensington Lock;SPLENDID Video Intelligence Techn.;VESA 100mm-Befestigung
    Betrachtungswinkel horizontal/vertikal (Grad): 170°/160°
    Bildaufbauzeit (s): 2
    Bildschirmdiagonale (Zoll): 22
    Darstellbare Farben: 16.7 Mio.
    Energiesparmodus: ENERGY STAR
    Gehäusefarbe: Schwarz
    Monitortyp: LCD - TFT Monitor
    Gewicht (kg): 4800
    Helligkeit [cd/qm]: 300
    Horizontalfrequenz (KHz): 31.8 - 80.2
    Kontrastverhältnis: 2000:1Lautsprecher: 2 x 1 Watt
    Leistungsaufnahme Betrieb (Watt): 55
    Leistungsaufnahme Standby (Watt): 2
    Lieferumfang: Audiokabel;VGA Kabel
    Prüfzeichen: BSMI;C-Tick;CB;CCC;CE;CSA;FCC;PSB;VCCI
    Lochmaske (mm): 0.282
    Strahlungsarm: TCO 03
    Vertikalfrequenz (Hz): 56 - 75
    Video D-Sub: Ja
    Video DVI: DVI-D

kontrast burda 2000:1

kaynak : amazon.de

• http://www.asus.com/products.aspx?l1=10&l2=89&l3=362&l4=0&model=1740&modelmenu=1
    2000:1 (ASCR)
    fx57 niye 3000:1 yazdı onu anlayamadım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sérd@r -- 5 Ekim 2007; 12:45:38 >
  • 19" olan da 2 ms olsaymış keşke.
  • normali 1:1000 dir herhalde. Dinamiktir yazılan değerler
  • sadece VW222U'da DVİ girişi var.Diğerleri Analog, at çöpe gitsin zaten.Bu arada Kontrast yanlış yazılmış 2000:1 olacaktı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

19" olan da 2 ms olsaymış keşke.

Oyunda gerçekten süper olurdu ama dvd seyretmek istediğinizde düşük ms değeri malesef hep hüsran oluyor

Ayrıca 19' için 1680 x 1050 iyi bir değer fakat 22' için daha yüksek olması gerekmez miydi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Oyunda gerçekten süper olurdu ama dvd seyretmek istediğinizde düşük ms değeri malesef hep hüsran oluyor

Ayrıca 19' için 1680 x 1050 iyi bir değer fakat 22' için daha yüksek olması gerekmez miydi?

dvdlerde nsl hüsran oluyor düşük ms değeri açıklayabilir misin acaba ilk kez duyuyorumda.

• quote:

Orjinalden alıntı: ALLEIN

quote:

quote:

dvdlerde nsl hüsran oluyor düşük ms değeri açıklayabilir misin acaba ilk kez duyuyorumda.

Bu forumda halen duruyorsa 'LCD satın alma rehberi' gibi bir bölü vardı orada detaylı belirtiliyor ama kısaca; Düşük ms te oyun başarılı ama film seyretme biraz üzüyor. Gölgelenme vs gibi sorunlar çıkıyor. Yüksek ms te ise film keyfi iyi ama bu seferde oyunlarda gölgelenme sorunu oluyor. Bu problemi ilerde aşacaklarını söyleyen birçok firma vardı ama halen o aşamaya gelinmiş değil. Benim gib oyun ve filmlerde eşit performans isteyenler mecburen 8 ms değerine yöneliyorlar. 2005 yılında 2 ms ve 16 ms çoğu lcd yi denemiştim ama her iki ms değeride film ve oyun severler için ideal değildi. Lcd leri takip ediyorum hala ama bu konuda bir gelişme henüz görebilmiş değilim.

• önceden motitörler ebatları büyüdükçe ms değerleri yüksek olurdu şimdi tam tersi olmuş.. daha büyük daha düşük değere sahip... LCD hala gelişme döneminde... 15" ler vardı silindiler 17" lerde bitti.. şimdi 19" lere ağız eğiyoruz 22" standart oldu 24" ileriye dönük diyoruz.. 24" standart olana kadar beklemekte fayda var.. Hem DVD de izlenmiyormuş zaten..
  • Bir yanlış anlamayı düzeltiyorum: LCD lerde dvd gayet rahat izlenir ama göz hizasında tam performası veriyor. Seyretme açısı Düşük ms lerde 20-30 derecelik bir yana veya alt-üste kayma olursa o zaman eksikliğini belli ediyor. Yanyana 3 kişi keyifle izler ama 4. ve 5. avucunu yalar Oyun oynayanlara ise 16 ms lik bir lcd de ekran kartı hiper bile olsa mümkünse bi sorun keyifler nasılmış? O sebeple benim gibi işin ayrıntısına gienler 8ms te kalmak zorundalar. Ayrıca benim kabullenemediğim 19' veya 20'te 1680 x 1050 değerinin güzel olmasına karşın 22 ve 24 te bu pek hoş durmuyor. 17' bir lcd yi 800*600 çözünürlükte kullanmaya benziyor.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ALLEIN

quote:

quote:

Bu forumda halen duruyorsa 'LCD satın alma rehberi' gibi bir bölü vardı orada detaylı belirtiliyor ama kısaca; Düşük ms te oyun başarılı ama film seyretme biraz üzüyor. Gölgelenme vs gibi sorunlar çıkıyor. Yüksek ms te ise film keyfi iyi ama bu seferde oyunlarda gölgelenme sorunu oluyor. Bu problemi ilerde aşacaklarını söyleyen birçok firma vardı ama halen o aşamaya gelinmiş değil. Benim gib oyun ve filmlerde eşit performans isteyenler mecburen 8 ms değerine yöneliyorlar. 2005 yılında 2 ms ve 16 ms çoğu lcd yi denemiştim ama her iki ms değeride film ve oyun severler için ideal değildi. Lcd leri takip ediyorum hala ama bu konuda bir gelişme henüz görebilmiş değilim.

şuan bende asus mw222u (2ms)var oyunlar hiç sorun yaşamadım filmlerdede benim gözler bozuk galiba yada dikkatimi çekmedi hiç

• bencede
  • 19" güzele benziyor ama oyuncular versiyonuda cıkar belki 22" veya 20" bekliyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.