Şimdi Ara

## Kingston HyperX Serisi Yeni DDR-3 Belleklerini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Kingston HyperX Serisi Yeni DDR-3 Belleklerini Duyurdu ##

Dünyanın en büyük bellek üreticilerinden Kingston yeni DDR-3 belleklerini duyurdu. Firmanın yüksek performans kategorosinde yer alan HyperX serisi dahilinde anons edilen yeni bellekler 1625MHz ve 1800MHz'lik farklı saat hızlarına sahipler.

Bellekler ile ilgili olarak dikkat çeken ilk nokta sizin de fark edebileceğiniz üzere kullanılan soğutma. Zira firma HyperX serisinin daha önceki modellerinde kullandığı ısı emicilerde anlaşılan revizyonu gitmiş gibi gözüküyor. Intel'in P35 ve X38 platformu için geliştirilen yeni bellekleri biraz daha yakından tanıyalım.

1625MHz'de çalışan model hem 1GB'lık modül hemde 2GB'lık kit olarak tasarlanmış durumda. 1.9v'de 7-7-7-20-1T zamanlamaları ile çalışan belleklerinden 1GB'lık modülün fiyatı 224$, 2GB'lık kitin fiyatı ise 448$ olarak belirlenmiş durumda.

1800MHz'de çalışan modelin de hem 1GB'lık modül hemde 2GB'lık kiti hazırlanmış durumda. 1.9V'de 8-8-8-24-1T zamanlamaları ile çalışan belleklerin fiyatı ise 1GB'lık modül için 227$, 2GB'lık kit içinse 453$ olarak belirlenmiş durumda. Bu arada bahsi geçen tüm belleklerin ömür boyu garanti ile geldiğinin de altını çizelim.

• 453$Vista için 4gb alsak 906$

Bu fiyatlarla DDR-3 e geçiş biraz uzayacak gibi.Anca DDR-4 çıkmaya başladığında geçebileceğiz.
  • Fiyatı 200$ seviyesine düşerse ancak tercih edilebilir teknoloji olur.Onun dışında zannetmiyorum ki satılsın.
  • Ha bi bu eksikti.
  • Artıları
    +Bant Genişliği

Eksileri
    - 1,9v(genelde voltaj yüksek 1,5 v diye standart olucak duymuştum)
    -Fiyat
    -Zamanlama
    -Uygun Platform (herkes hazır değil tabi bu yavaş geçiş olur ama bence simdilik gereksiz)
    -F/P
    -
  • evet volt fazla
  • zaten standart voltta bu zamanlamaları verse hayretimden bayılırdım herhalde...
    yanlış hatırlamıyorsam ddr2 lerde de firmalar yarış yaparken voltları fazladan veriyorlardı hep...
    standart değer çıkarıyorlar ama extrem parçaların fabrika çıkışı hep standart dışı ve bir o kadar da pahalı..
    bunun belki mantıklı bi açıklaması vardır ama ... bu işten iyi anlayan birsi varsa bizi aydınlatsın lütfen...ben şahsen soyulmaktan bıktım...
  • pek gereksiz bişey. 2 gb ddr3 yerine 8 gb ddr2 alırız daha makul olur
  • şu an için bu timingler ve fiyatlarla ddr3 masal bence...
  • şu an ddr3 ram destekleyen anakartlarda piyasada yaygın olmadığından ve daha eksileri artıları bilinmediğinden ve ürün yelpazesi geniş olmadığından en az 3 ay daha pek tercih edilmiyceğini sanıyorum. 450 dolar 2gb ddr3 ram e vereceğime 200 dolara 4 tane 1 gb 800 mhz performans rami alırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

pek gereksiz bişey. 2 gb ddr3 yerine 8 gb ddr2 alırız daha makul olur

Hatta 16gb.
  • ddr3 timingleri normale dönene kadar ddr4 piyasaya girecek gibime geliyo
  • timingler normal seviye ye cekilene kadar hiç düşünmem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

timingler normal seviye ye cekilene kadar hiç düşünmem.

+1.000.000
  • Anlaşılan DDR pastasından tüm firmalar nasiplenmek istiyor
  • fiyatıda süpermiş tam alınası..
  • Zaman ilerledikçe fiyatlar düşecek deniyor fakat ddr2 bile ilk çıktığında bu kadar pahalı değildi ve 3 ayda fiyatlar düşmeye başlamıştı.
  • sanırım 2*1 gb ddr2 800 mhz ramleri iyice yaygınlaşmaya başladıklarında 300$ + kdv den bulmak mümkündü. ddr3 fiyatları fahiş. bu fiyattan giriş yapan fiyatlar ne zaman düşecekler acaba?

merak ettiğim bir diğer hususda ddr ramler ile ddr3 ramler arasında ne kadar bir performans farkı olacak. bariz fark olacağı kesin ama ne kadar? 2-3 kat mı yoksa %25-30 kadar mı?
  • erişim zamanlamalarına laf eden arkadaşlar lütfen konuyu biraz daha derinlemesine araştırsın. bu frekanslara göre zamanlamalar mükemmel olmasa bile gayet kabul edilebilir seviyededir. zamanlama mutlak zamanı değil "clock" başına gecikmeyi verir.
  • bence de ddr3 gereksiz bi şey. 1GB ddr3 yerine 4*1 gb ddr2 800 mhz alırız. ya biraz fiyatının uygun olması lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.