Şimdi Ara

## Intel'in Cebinde Gizlediği Esrarengiz İşlemci ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in Cebinde Gizlediği Esrarengiz İşlemci ##

2008 yılı hem AMD-Intel hemde AMD-ATi-Nvidia mücadelesinin son derece sıkı yaşandığı bir yıl olacak gibi gözüküyor. Bilindiği gibi Intel, Kasım ayı ile birlikte 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilerini pazara sunmaya başlayacak. Firma 2007 yılı için masaüstüne yönelik sadece 1 işlemciyi anons etmeyi planlıyor. Firmanın QX9650 işlemcisi 45nm üretim teknolojisine, 1333MHz FSB'ye ve 12MB ile 4 çekirdekli gibi iddialı değerlere sahip. Firmaların verdiği güncel yol haritalarında bir değişiklik olmaz veya AMD Ekim ayı sonu gibi piyasaya nabzını yoklayacak özel bir adım atmazsa eğer Pehnom işlemcileri muhtemelen Intel'in 45nm işlemcilerinden sonra anons edilecek.

Intel'in, rakibi AMD'nin yapacağı olası bir sürprize karşı cebinde özel bir model sakladığına dair haberlerin sayısı her geçen gün artmaya başladı. Zira firma AMD'nin Phenom hamlesine 1600MHz FSB'ye sahip QX9650 modelinin de üzerinde yer alacak yeni bir "extreme" işlemci ile cevap verebilir. Yeni işlemci QX9650 gibi 12MB seviye 2 beleğe ve 4 çekirdek ile gelirken işlemcinin FSB hızı 1600MHz'e, saat hızı 3.2GHz'e yükseliyor. Buna paralel olarak henüz ismi belirlenmeyen işlemcinin TDP değeri de QX9650'ye göre ufak bir artışla 136 watt'a çıkacak ki bu değer QX9650 de 130 watt olacak.

Bahsi geçen yeni işlemcinin model ismi, piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Ekim 2007; 19:03:36 >

• Suyu bulandırmak bu olsa gerek. haber için teşekkürler fx57
  • ya tam sistemi değiştireyim diyorum hemen yeni bir işlemci yeni bir anakart yeni bir ram yeni bir ekran kartı. off eski sisteme devam. bu gidişle yeni bi sistem zor toplarım
  • adamlar underground calısıyor yapıyoruz yerıne yaptık dıyorlar amd gıbı laftan ıbaret degıller
  • onların gözü aç bizim karnımız aç
  • Amma yaptınız ha bende yeni mimari sandım gayet normal
  • Bu haberdende anlaşılıyoki teknoloji aynı ateş gibi.
    Yakından takip etmeye çalışırsan yanarsın.
    Arada mesafe şart.
  • İntel amd'nin kökünü kurutana kadar durmayacak sanırsam
  • intel amd nin kökünü kurutamaz sadece biraz yavaşlatır
    hem zaten intel de amd siz yapamaz yoksa nerden bulacak hep yeni teknolojileri kimden çalacak
  • o cepde daha neler vardır allah bılır
  • bol bol işlemci çıkarsınlar bol bol.. böylece bizim ihtiyacımızı görecek işlemcilerin fiyatları daha da düşer...
  • yeni teknoloji olsaydı iyi olurdu pek fark yaratmazbence.
  • Cepleri baya genişmiş
  • Nvidianın ultrası gibi...
  • Hem İntelin hem AMD'nin cebinde bu işlemcilerden çok daha güçlü işlemciler vardır zaten. Bu sadece su yüzüne çıkanı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: experience_x

ya tam sistemi değiştireyim diyorum hemen yeni bir işlemci yeni bir anakart yeni bir ram yeni bir ekran kartı. off eski sisteme devam. bu gidişle yeni bi sistem zor toplarım

sen bakma bu haberlere git al sistemını
  • Zaten 4 ghz'e rahat çıkabilen işlemci. Çarpanları da açık gelir , olur size Extreme. Bu arada Intel unuttuğu sanılan Itanium işlemcileri de 2009-2010 yılına hazırlıyor, tabi bu haberdeki süpriz işlemciyle alakası yok.
  • Intel'in fiyat, stok, pazar politikası hiç hoşuma gitmiyor. Bununla ilgili yazıları, bir de AMD'nin 40 küsur sayfalık tekel şikayetnamesini okuyun, sizin de hoşunuza gitmeyecek. 10 yılda 160 milyar $ kazancı var, hâlâ AMD'ye karşı bunlarla uğraşma aczi içinde. AMD, Core mimarisi çıkmadan önce Intel'e yapacağını yapacaktı, şimdi işi daha zor.
  • intel cok iyi durumda su an teknoloji olarak amd nin yetismesi cok zor...
  • insanlar ceplerinden neler cikartiyor bir bilseniz...

benim cebimde bisey var.. hemde tek birsey degil, pek cok sey..
    cansiz ama beslerseniz buyur.

Nokia reklami..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 5 Ekim 2007; 14:10:02 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.